Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Fetö’nün asker mahrem yapılanmasına 34 gözaltı kararı

Fetö’nün asker mahrem yapılanmasına 34 gözaltı kararı

Kayseri merkezli 18 ilde başlatılan operasyonda; silahlı terör örgütü fetö/pdy’nün ‘asker mahrem yapılanması’na katılan 34 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fetullahçı Terör Örgütünün Asker mahrem yapılanmasına yönelik yeni bir operasyon başlattı.  Bu yapılanmanın deşifresine yönelik başlatılan çalışmalarda, Kayseri’de bakkal ve büfe olarak faaliyet gösteren iş yerlerinde kontörlü olarak kullanıldığı anlaşılan sabit hatlardan 34 Askeri personelin ardışık olarak arandıkları, bu aramaların TSK mensuplarından sorumlu Mahrem imamlar tarafından örgütsel aramalar olduğu değerlendirildi, şüpheliler hakkında FETÖ Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olmak suçundan Kayseri merkezli, Hakkari, Kars, Ağrı, Şırnak, Batman, Tunceli, Çanakkale, Bursa, Eskişehir, İzmir, Konya, Antalya, Ankara, Kırıkkale, Şanlıurfa, Hatay, Samsun ve Sivas illerinde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Şuana kadar 23 şüpheli gözaltına alındı. 11 şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor. Şahısların durumu: 19 kişi muvazzaf Astsubay, 2 ihraç  Astsubay, 1 açıkta Astsubay, 1 emekli Astsubay. Operasyon, soruşturma ve gözaltılar devam ediyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kadın sınıf öğretmeni ve Üniversiteli lisans öğrencisi canına kıydı. Üç intihar

Bilinmeyen nedenle  bunalıma giren ilkokul sınıf öğretmeni A.Ö. (32), oturduğu evde kendini su borusuna  asarak, …