Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / ERÜ’de kurs ve öğrencilerle iftar

ERÜ’de kurs ve öğrencilerle iftar

ERÜ Hastaneleri’nde Uygulamalı Laparoskopi Kursu Düzenlendi

 Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri’nde Türk Üroloji Akademisi tarafından “2’inci 3D-4K Canlı Cerrahi Laparoskopi Kursu” düzenlendi.

Tıp Fakültesi Hastaneleri Ameliyathanesinde düzenlenen kursa, Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gülmez, Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Demirtaş ile çok sayıda akademisyen katıldı.

Kurs programı hakkında bilgiler veren Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gülmez, kursiyerlere başarılar diledi.

Prof. Dr. Gülmez, “Laparoskopik üroloji, endoskopik ürolojinin bir parçası olup, yükselen yıldız olmaya devam etmektedir. Bu nedenle de çok rağbet görmektedir. Kursa katılan tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Bu kursun en önemli özelliği, canlı cerrahi uygulama şeklinde olması ve diğer kurslardan farkı, katılımcıların bizzat ameliyata girerek işlem yapmalarıdır” dedi.

Konuşmaların ardından ameliyathanede kursiyerlere “3D/4K Canlı Cerrahi Laparoskopi Kursu” verildi.

ERÜ Rektörü Çalış, Öğrencilerle İftar Yaptı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Öğrenci Yemekhanesinde öğrencilerle iftar yaptı.

Yemekhanede öğrencilerle birlikte yemek sırasına girerek tabldotta iftar menüsü alan ve öğrencilerle birlikte iftarını yapan Rektör Çalış, öğrencilerle sohbet etti. Yemek sonrası öğrencilerin hatıra fotoğrafı isteğini de kırmayan Rektör Çalış, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin sosyal medya üzerinden çay davetlerini de geri çevirmedi. Rektör Çalış, İİBF öğrencileri ile fakülte bahçesinde sohbet ederek çay içti. Öğrencilerle programında Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış’a, Genel Sekreter Murat Yenisu ile Öğrenci Konseyi Başkanı Berat Deniz’de eşlik etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

ERÜ’ye 6 vekil Dekan ataması

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi (ERÜ)’nin 6 Fakülte  Dekanlığına atama yaptı.  Dünden geçerli atamalar,  yeni …