Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / ERÜ’de, 2. finans zirvesi, evlilik okulu semineri ve engelliler günü

ERÜ’de, 2. finans zirvesi, evlilik okulu semineri ve engelliler günü

ERÜ İktisat Kulübü Tarafından “2. Finans Zirvesi” Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisat Kulübü tarafından “2. Finans Zirvesi” düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Erol Sırıklı ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasında Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, ekonomi, sanayi ve ticaretin birbirine geçmiş halkalar olduğunu ve bu halkaların ortasında da üniversitelerin bulunduğunu söyledi.

Rektör Çalış, “Ekonomi, sanayi ve ticaret birbirine geçmiş halkalar. Üç halka düşünün bunlar birbirine geçmiş. Bir halkada sanayi var. Diğer halkada ticaret var. Bir diğer halkada ise ekonomi var. Ekonominin içerisinde iktisat var, finans var, maliye var. Üniversiteler bunun neresinde diye baktığımızda ise, bence bu üç halkanın tam ortasında üniversiteler var. Biz üniversiteler olarak, ülkemizin gerek sanayi, gerek ticaret, gerekse ekonomik yönden gelişmesi için ilgili kurumlarla işbirliği halinde olmalıyız. Sanayi Odası, Ticaret Odası ve OSB Başkanlarımızla da bu konuda hem fikiriz. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi hocalarımızın, bu üçlü halkanın tam ortasında olmasını istiyorum. Elimizden geldiği kadar bu tür faaliyetlerde bulunacağız. Her zaman işin içerisinde olacağız” dedi.

Rektör Çalış’ın açılış konuşmasının ardından Moderatörlüğünü Prof. Dr. Ekrem Erdem’in yaptığı“ Türkiye Ekonomisi” konulu panele geçildi.

Panelde, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Erol Sırıklı, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ile Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya birer konuşma yaptı.
ERÜ’de “Evlilik Okulu Seminerleri” Devam Ediyor

Erciyes Üniversitesi Psikolojik Danışma Merkezi (ERREM) tarafından düzenlenen Evlilik Okulu Seminerleri devam ediyor. Bu haftaki seminerde ERREM Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Atak, sanal bağımlılık konusunu anlattı.

Sabancı Kültür Sitesi’ndeki etkinlikte ERREM Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Atak, internet ve sosyal medya bağımlılığının olumsuz etkilerine dikkat çekti.

Öğr. Gör. Atak, “İnternet bağımlılığı, 2013 yılında DSM 5’e göre bir psikiyatrik bozukluk olarak değerlendirilmiştir. Bugün insanlar aynı çatı altında ama başka dünyalarda gezinmekteler. Samimi ve sevecen ilişkiler, yerini sanal âlemde yürütülen yapmacık ilişkilere bırakmakta. Nerdeyse ailede ‘yemek hazır’ mesajı bile whatsapp üzerinden gönderilir hale geldi” diye konuştu.

ERÜ’de “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Etkinliği Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” etkinliği kapsamında, engelli personel ve öğrencilere yönelik yemek programı düzenlendi.

Personel Yemekhanesinde gerçekleştirilen etkinliğe; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Borlu, Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Kara, Engelsiz Kampüs Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Fevziye Çetinkaya ile engelli personeller ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik, Türk Eğitim-Sen Kayseri 1 Nolu Şubesi ile Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin, engellilere karanfil dağıtımı başlayan etkinlik, yemek programı ile devam etti.

Programda engellilerle tek tek sohbet eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Borlu, engellilerin sürekli yanlarında olduklarını kaydetti.

ERÜ’deki Engelliler Günü etkinliği toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Güçbirliği için imzalar atıldı

ERÜ’den Kayseri Sanayisine, Ticaretine ve Belediyelere 100’de 100 Proje Desteği Erciyes Üniversitesi, Kayseri sanayisi ile …