Ana Sayfa / Haberler / Spor / ERÜ’de 19. Geleneksel Spor Şenliği Ödül Töreni ve TSYD Ankara buluşmaları

ERÜ’de 19. Geleneksel Spor Şenliği Ödül Töreni ve TSYD Ankara buluşmaları

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bu yıl Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına düzenlenen 19. Geleneksel Spor Şenliği’nin ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül töreni öncesi ise 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle farkındalık yaratmak amacıyla, Melikgazi Belediyesi Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları ile Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri arasında ampute futbol gösteri maçı yapıldı.

Süleyman Demirel Spor Salonu’nda düzenlenen ödül törenine, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay, Melikgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Yüksel Kahraman, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Ekinci, Genel Sekreter Murat Yenisu ile çok sayıda davetli ve sporcu katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ödül töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, bu yıl Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına düzenlenen 19. Geleneksel Spor Şenliğinde emeği geçenlere teşekkür etti ve ödül alan öğrenci ve personeli kutladı.

Rektör Çalış konuşmasının ardından ise 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen, Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü sporcuları ile Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri arasında oynanan ampute futbol gösteri maçının başlama vuruşunu yaptı. Ampute futbol maçını Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü 4-3 kazandı.

Gösteri maçından sonra ise 18 Mart – 9 Mayıs 2019 tarihleri arasında personel ve öğrenci kategorilerinde, basketbol, voleybol, mini futbol, masa tenisi, satranç ve salon okçuluk branşlarında düzenlenen spor şenliğinde dereceye girenlere, Rektör Çalış ve törene katılan protokol tarafından ödülleri takdim edildi. Ödül töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

TSYD ANKARA BULUŞMALARINDA SEZON FİNALİ

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi eski başkanlarından ve gazeteci Meriç Enercan, “TSYD Ankara Buluşmaları’’  etkinliği kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.
“Gazetecilikte yapsanız,  memurlukta yapsanız, işçide olsanız işinizin en iyisini yapın”
“Keşkelerden çok iyikim oldu”
“Yeri geldi izinlerimi kullanmadım ama hiç yorulmadım bu meslekten”

Meriç Enercan, TSYD Ankara Şubesi’nde spor yazarları ve Ankara Üniversitesi ile  Hacı Bayram Veli Üniversitesi öğrencileriyle  buluştu.
Enercan, İletişim Fakültesi öğrencilerine öğrencilik yıllarını, mesleki deneyimlerini, gazetecilik anılarını, spor yazarlığı ve spor geçmişine dair değerlendirmelerde bulundu.

Bu sene  son kez organize edilen söyleşi de ortalamanın üzerinde eğitim almış büyüklerden biri olduğunu  vurgulayan Meriç Enercan “İnsanlar zaman zaman okuluna , öğrenimine,dalına kızsa da her ne olursa olsun yaptığı  işin değerini vermeli ve eğitimini almalı diye düşünüyorum.” dedi.

Mesleğe yerel gazeteyle başlayıp spor muhabirliğiyle son veren Enercan, geçiş dönemini şöyle aktardı:
“Mesleğe yerel gazeteden başladım. Spor muhabirliğine ise Hürriyet’te stajyer olarak başladım. Daha önce belediye muhabirliği, kent muhabirliği, siyasi muhabirliği yaptım. Sonrasın da Fotospor maceram oldu. 2 sene sonra Hürriyet’e geri dönüp en sonda 2014 yılbaşında emekli oldum. Sonrasın da dernek yöneticiliği yaptım. Yaptığım her işten büyük keyif aldım.  Birçok sıkıntı çekmeme rağmen gazetecilik mesleğinden devam ettim. Hatalarımı bilmeyerek ve düzelterek yoluma devam ettim.”

“Keşkelerden çok iyikim oldu”
Meriç Enercan,bu zamana kadar aklından geçen her şeyi yaptığını aktardı. Bu meslekten pişman olmadığını dile getiren Enercan sözlerini şöyle sürdürdü:
“İyi ki bu mesleği seçmişim. Basketbol Antrenörlüğü yaptım. Yetiştirdiğim oyuncular içinde çok iyi basketbolcular çıkmadı ama doktor çıktı inşaat mühendisi çıktı. Ben onları sokaktaki kötü alışkanlıklardan kurtardım. Bunların hepsi yaptığım mesleğin doğru ve iyi olduğunun kanıtı olarak bana geri döndü.”
“Yeri geldi izinlerimi kullanmadım ama hiç yorulmadım bu meslekten”

Mesleğin zorluklarına rağmen hiç yorulmadan sıkılmadan bu mesleği yaptığını söyleyen Meriç Enercan;  “4 yıl haftalık izin kullanmadım, aylık izin kullanmadım, yıllık izin kullanmadım günde en az 10 saat 12 saat çalıştım hiç oturup ağlamadım. O işi üstlendiysem ve yapacaksam ağlamadan sızlamadan yapacaksın. Şimdi bakıyorum arkama hatada yapmışım ama vicdanen rahatım.”  diye konuştu.
TSYD Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru, etkinliklere bu sezon için ara verildiğini ve yeni sezonda yeni projelerle bir arada olacaklarını söyledi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kaplanlar Soğanlı vadisinde

Tüm Dünyaya isimlerini kışın Erciyes ve çevresinde kar banyosu ve buzlu suya girmeleri ile duyuran …