Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / ERÜ ile Kayseri Şeker arasında işbirliği protokolü

ERÜ ile Kayseri Şeker arasında işbirliği protokolü

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Kayseri Şeker Fabrikası arasında tarımsal alanda işbirliğini içeren , her aşaması 4 yılı olan iki aşamalı işbirliği protokolüne imza attı. Rektörlük binasında gerçekleşen protokol imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, üniversite olarak şehrin ve ülkenin gelişimine yönelik her türlü proje ve işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

Rektör Çalış, “Bugün üniversite-sanayi işbirliğine güzel bir örnek teşkil edecek bir anlaşma imzalayacağız. Şeker Fabrikası ve Üniversitemiz arasında özellikle Ar-Ge çalışmalarını içeren işbirliği protokolü ile birçok projeye imza atılacağını düşünüyorum. Bu da inşallah birçok alanda örnek bir proje olur. İki güzide kurum Şeker Fabrikamız ve Erciyes Üniversitemizin bu işbirlikteliğinden şehrin faydasına önemli işler çıkacağına inanıyorum” dedi.

Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ise, imzalanan protokolün gerek Erciyes Üniversitesi, gerekse Kayseri Şeker Fabrikası için hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Akay, “Üniversite-Sanayi işbirliği sözde kalmıyor. Bu protokolle kesin bir işlev kazanmış oluyor. Kayseri Şeker Fabrikası olarak bu konuda kapımızı sürekli açık tutuyoruz. En fazla işbirliği yapmamız gereken kuruluşun Kayserimizin güzide üniversitesi Erciyes Üniversitesi olması gerektiğini biliyoruz. Bu çerçevede de pek çok projemizde üniversitemizin değişik bölümleri, fakülteleri ve Teknopark ile ortak çalışmalarımız mevcut. Ortaya çıkarılmış ürünlerimizde var. Kayseri Şeker Ar-Ge Merkezi kapsamında ortaya çıkarılmış, üretilmiş ürünlerimizde var. Bunlar pilot tesislerde üretimi gerçekleştirildi. Bunlar tabi başarılı işbirliği ile gerçekleştirildi. İmzaladığımız protokol daha fazla işbirliğimizi geliştirmek için bir iyi niyet protokolü. İnanıyorum ki bu protokolle Ar-Ge merkezimizde pancar tohumu geliştirme konusunda önemli bir mesafe kat edilmiş olacak. İnşallah bunu başarabilirsek Türkiye’ye örnek olacak” dedi ve her aşaması 4 yılı içeren iki aşamalı işbirliği protokolü imzalandı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

ERÜ’de  promosyon kazandı: 6 bin 700 TL

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) maaşlarının ödemesini yapacak yetkili banka için ihale düzenlendi. 5 yıl boyunca banka …