Ana Sayfa / Haberler / Sağlık / ERÜ Hastaneleri’nde “Dünya Lösemili Çocuklar Haftası” böyle geçti

ERÜ Hastaneleri’nde “Dünya Lösemili Çocuklar Haftası” böyle geçti

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi’nde, Kansere Karşı Birlikte Derneği tarafından etkinlik düzenlendi.

“Dünya Lösemili Çocuklar Haftası” nedeniyle düzenlenen etkinlikte lösemili çocuklar tarafından hazırlanan resim sergisinin açılışı yapıldı. Etkinliğe ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney, Kansere Karşı Birlikte Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakürkçü ile çok sayıda davetli katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Başhekim Prof. Dr. Ahmet Güney, amaçlarının lösemi hastalığına olan farkındalığı artırmak olduğunu söyledi.

Kansere Karşı Birlikte Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakürkçü ise konuşmasında, “2-8 Kasım Dünya Lösemili Çocuklar Günü. Hematoloji-Onkoloji servisimizde yatan ve tedavi alan çocuklarımız var. Bugün bu çocuklarımızın kendi düşüncelerini yaptıkları resimlerle görmektesiniz. Bunları sergilemek istedik, çünkü düşünceleri çok güzel. Çocuklar bu işin farkında. Halkımızın ve öğrencilerimizin de farkında olduğunu biliyoruz ve bu farkındalığı artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından sergiye destekte bulunan öğretmenlere plaket takdimi yapıldı. Etkinlik, sergi açılışı ve serginin gezilmesinin ardından sona erdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri Şehir Hastanesi’nde bölüm tanıtıldı

Cumhurbaşkanı tarafından bu yılın Mayıs ayında açılan Kayseri Şehir Hastanesi’nde basına teknik bilgi eşliğinde ilk ‘bölüm’ tanıtımı gerçekleştirildi. …