Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / ERÜ 3 canlı model alacak

ERÜ 3 canlı model alacak

Erciyes  Üniversitesi (ERÜ) Güzel Sanatlar Fakültesine  3 canlı model alacak. Görev yapacak canlı model adaylarında KPSS şartı aranmazken,  uzun ve hareketsiz duruşlar için elverişli olmaları gerekiyor.

ERÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, 2019-2020 eğitim-öğretim güz ve bahar döneminde çalıştırılmak üzere, 3 canlı model alınacağını duyurdu. Canlı modellerin kadın ya da erkek sayısının seçmelerde belirleneceği ifade edildi. Model adaylarda aranan özellikler ise dikkat çekiyor. Adayların uzun süreli hareketsiz duruşa elverişli ve dayanıklı olmaları isteniyor. Sözleşmeli işe alınacak ve en az lise mezunu olması gereken adayların, kabul edilmeleri halinde ise ders saatine göre değişiklik göstermekle birlikte aylık yaklaşık 3 ila 4 bin lira ücret alacağı ileri sürülüyor. Geçen yıl modellere ortalama 3 bin lira aylık ücret ödenmişti.

Fakültedeki sanatsal eğitim çalışmalarında görevlendirilecek canlı modeller için aranan şartlar üniversitenin resmi internet sitesinde duyuruldu. Başvurmak isteyen adaylar 2 Eylül’e kadar Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlık Binası zemin katındaki Yazı İşleri Bürosu’na yapılacak. İdeal vücut ölçülerine sahip modellerin, emekli olmaması, yaşlılık aylığı almaması, karakteristik yüz ve vücut hatlarına sahip olması gerektiği de aranan özellikler arasında sıralanıyor. Canlı modellerde aranan özellikler şöyle:
“Vücut bütünlüğüne sahip olmak, uzun ve hareketsiz duruşlar için elverişli sağlık durumuna sahip ve dayanıklı olması (Tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık raporu ile belgelenmesi gerekmekte olup, göreve başlamadan alınacak), en az lise mezunu olmak, T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak, erkek adayların askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak, 657 sayılı kanunun 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli veya yaşlılık aylığı almıyor olmak:”(Haber: Samed Aydın Sun/Kayseri Star Haber Gazetesi)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Havacılar Kayseri’de buluştu

Havacılık sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından , Tüm Sivil Havacılar Derneği, Türkiye Havayolları Pilotları …