Ana Sayfa / Haberler / Gündem / Erciyes’te yoğun kar yağışı herkesi sevindirdi

Erciyes’te yoğun kar yağışı herkesi sevindirdi

Türkiye’nin önemli dağ ve kış turizm merkezlerinden biri olan Erciyes’te aralıklarla devam eden kar yağışı tesis sahiplerini ve kayakçıları sevindirdi. Yoğun kar yağışı ile kar kalınlığı giderek artıyor. Kayak sezonu, geçen yıla göre bu yıl erken açılacak.

Erciyes’te, geçen yıl neredeyse Ocak ayının sonlarına doğru açılan kayak sezonu bu yıl aralıklarla devam eden kar yağışı ile tesis sahiplerini ve kayakçıları ‘kış sporları ve turizm’ açısından umutlandırdı.
Gece başlayıp etkisini arttıran kar yağışı daha sonra sis ile görüş mesafesini düşürürken, tipiye de neden oldu. Bu nedenle zaman zaman acemi sürücüler, kış lastiği kullanılmamasından ulaşımda kısa süreli aksamalar görüldü. Belediye ve karayolları kar ile mücadele ekipleri yolu sürekli temizledi.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava ile sevindiklerini belirten Erciyes’in önemli kayak öğretmenlerinden Veysel Değirmenci, sabah saatlerinde 15 cm olan kar kalınlığının devam eden kar yağışı ile artmaya başladığına dikkat çekti. Değirmenci, kar yağışının bu şekilde devam etmesi halinde kayak sezonunun önümüzdeki günlerde açılacağını ve bu yılbaşı Erciyes’in cazibe merkezi olacağını belirtti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı etkinlikleri ve mesajları

VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN’IN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI Bundan bir …