Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / Erciyes Koleji Birleşmiş Milletler’de

Erciyes Koleji Birleşmiş Milletler’de

Erciyes Koleji, İzmir’de 28 okulun iştirakiyle yapılan Junior Model Birleşmiş Milletler etkinliğine katıldı. Erciyes Koleji Ortaokulu öğrencileri toplantıda Birleşmiş Milletler gündeminde yer alan sorunlara çözüm önerilerini sundular.

Erciyes Koleji öğrencileri dünya sorunlarıyla da yakından ilgileniyor. İzmir Ekin Koleji’nde düzenlenen konferansta toplam 28 okulun katılımıyla 52 ülke 10 farklı komitede Birleşmiş Milletler modeli olan JMUN etkinliği yapıldı. Üç gün süren çalıştaya 400 civarında öğrenci katılarak, Birleşmiş Milletler ajandasında yer alan sorunlara çözüm önerileri geliştirdi.

Erciyes Koleji öğrencileri, 11-14 yaş arası ortaokul öğrencileri için düzenlenen Junior Model Birleşmiş Millletler’de (JMUN) okullarını temsil ettiler. Birleşmiş Milletler’in çalışmalarını simülasyon yoluyla öğretmeyi amaçlayan konferansta, öğrenciler dünya ülkelerinin sorunlarını üç gün boyunca geniş bir yelpazede tartıştılar. JMUN’a katılan Erciyes Koleji Ortaokulu 6 ve 7.sınıf öğrencilerinden Elif Yalçın, Melike Kaya, Hidayet Melih Durandurdu, Berra Batur ve Sude Kaya, Azınlıklar İçin Adalet (Justice For Minorities) başlığı altında Çek Cumhuriyeti delegesi oldular.

GÖZ DOLDURAN PERFORMANS

Resmi dilin İngilizce olduğu konferansta Erciyes Koleji öğrencileri gerek BM’ye uygun resmi bir dille sunum yapmaya hâkimiyetleri, gerek özgüvenli sunumları, gerekse çözüm odaklı bakış açıları ile göz doldurdu. Son derece yüksek çevre duyarlılığı, kültürel altyapı, strateji geliştirme, çözüm bulma becerileri ve İngilizce bilgisi gerektiren bu uygulamaları başarıyla gerçekleştiren Erciyes Koleji öğrencileri yaptıkları sunumlarla ve getirdikleri önerilerle ilgi odağı oldular.

EN İYİ DELEGE ERCİYES KOLEJİ’NDEN

Erciyes Koleji, BM Konferansında bir de ödül aldı. Erciyes Koleji öğrencisi Melike Kaya gösterdiği performansla en iyi delege ödülüne layık görüldü.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

YöK Başkanı Prof. Dr Yekta Saraç’tan AGÜ’ye ziyaret

Saraç, Rektör Sabuncuoğlu ve Öğretim Üyeleriyle Biraraya Geldi Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta …