Ana Sayfa / Etkinlikler / Erciyes Kar Kaplanları / Erciyes Kar Kaplarları iftarı dağda…

Erciyes Kar Kaplarları iftarı dağda…

Tüm Dünyaya isimlerini Erciyes ve çevresinde özellikle kışın kar banyosu ve buzlu suya girmeleri ile duyuran Erciyes Kar Kaplanları’nın ‘geleneksel iftarı’ Hasan Dağı’nda gerçekleştirildi.

Yürüyüş lideri Osman Doğan’ın yıllar önce başlattığı ve devam ettirdiği ‘geleneksel kaplanlar iftar’ına yine dernek üyesi çok sayıda kişi katıldı. İmece usulü hazırlanan, güveç, pilav, salata ve getirilen tatlılar ile bu yılın iftarı da tamamlandı. Yemek sonrası, Şehitler, gaziler ve ölen büyükler ile dualar edildi. Daha sonra, ilginç anılar anlatıldı, ağıtlar, ezgiler, sevilen bazı şarkı-türküler okundu, fıkralar anlatıldı. Kulüp başkanı Rifat Postacı ‘Allah, birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Devletimizi, milletimizi bölmek, parçalamak, aramıza fitne-fesat sokmak isteyenlere fırsat vermesin’ dedi.

HABER:DAVUT GÜLEÇ

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi