Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / Emniyetten eğitime bilgisayar desteği

Emniyetten eğitime bilgisayar desteği

Emniyetten hurdaya çıkartılan 30 bilgisayar modernize edilerek 14 ilçedeki 27 okula hibe edildi.  TDP’in bu yıl ki hedefi projelerle 38 bin öğrenci ve veliye ulaşmak. Ayrıca, diğer kurumlara da örnek olmak.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü  ‘Emniyetten eğitime bilgisayar desteği projesi’ ile hurdaya çıkartılan 30 bilgisayarı modernize ederek ihtiyaç duyulan okullara teslim edilmek üzere Milli Eğitime  teslim etti.

Emniyet Toplum Destekli Polislik (TDP)  Şube Müdürlüğü’nün projesi ile emniyetin farklı birimlerinde kullanılmayan 30 bilgisayar modernize edildi.  Daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 14 ilçedeki 27 okula verilmek üzere Milli Eğitim Müdürlüğüne devredildi.

TDP Şube Müdürlüğünde gerçekleştirilen devir teslim ve projenin tanıtımına Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Kenanoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tarık Tüfekçi, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Toplum Destekli Polislik Şube Müdür Vekili Özcan Erdoğdu ve polis memurları katıldı. Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Kenanoğlu, bu projenin diğer kurumlara da örnek olmasını istedi  “Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz, ilimizde bilgisayarlara ihtiyacı olan okulları belirledi. Daha sonra bir proje hazırladı. Proje ile, bilgisayarları olan diğer okullar ile aralarında oluşabilecek bilişsel ve teknolojik denge farkını ortadan kaldırmak amacıyla ihtiyaç sahibi okullardaki öğrenciler ile bir iletişim köprüsü oluşturulması, öğrencilerin emniyet teşkilatına pozitif bakışlarına katkı sağlanması, kamuda tasarrufa katkı sağlanması ve eğitime destek verilmesi hedeflendi. Proje ile burada kamuda tasarrufa katkı sağlamak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüzde bulunan 30 bilgisayar modernize edilerek çocuklarımızın istifadesine sunuldu” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tarık Tüfekçi de, emniyete böyle bir proje için teşekkür ederken “Müdürlük olarak hayata geçirdiğimiz ‘Gelecek Sizin Elinizde’ Projesi kapsamında emniyet müdürlüğümüzün kendi bünyesinde bulunan bilgisayarların 14 ilçemizde bulunan okullara vermek üzere teslim almak için geldik. Bilgisayarlarda sıfırından farksız bir hale gelmiş” derken TDP Şube Müdür Vekili Özcan Erdoğdu, proje hakkında sunum yaptı ve 30 bilgisayar teslim edildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Bakandan, Trafikte ‘Yıl sonuna kadar ceza, seçime kadar yok’ dedikodularına açıklama

Son günlerde bazı sosyal medya platformlarında yer alan, kamuoyunu yanıltıcı ve vatandaşlarımızın trafikteki güvenliğini sağlamaya …