Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Emniyet TDP’den ‘Geleceğe atılan imzalar projesi’

Emniyet TDP’den ‘Geleceğe atılan imzalar projesi’

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü çocuklara yönelik risk faktörleri ile ilgili projelerine devam ediyor.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce yürütülen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) “Geleceğe Atılan İmzalar Projesi” kapsamında, Risk Altındaki Çocukların Belirlenmesine Yönelik Risk Potansiyeli Haritasının Çıkartılması faaliyeti ile ilgili olarak, ilimizdeki suça sürüklenen, sokakta çalışan-çalıştırılan ve okula devamsızlık yapan çocukları tespit ederek risklerden korunmasına yönelik eğitici, sosyal, kültürel faaliyetleri devam ettiriyor.

Hırsızlık, dilencilik yapmak veya yaptırmak, sokakta araçların camını silmek, mendil satmak ve trafiği tehlikeye düşürmek vb. suçlarından suça sürüklenen çocuklara yönelik çalışmalara başlayan Şube Müdürlüğü görevlileri, çocukların tekrardan suça sürüklenmesinin önüne geçilmesi, sokaklardan çocukların evine dönmesi ve tekrar eğitim hayatına kazandırılması amacıyla tespit edilen 400 çocuğu evlerinde ziyaret ederek aileleriyle görüşmeler yaptı. Yapılan ziyaretlerde; çocuklara ve ailelerine bilgilendirmeler bulunan görevliler, 135 çocuğu ikna ederek okula devam etmelerini sağladı. Çocukların okullara teşvik edilmesi ve ihtiyaç sahibi ailelere de destek olunması amacıyla çocuklara çanta ve çeşitli kırtasiye malzemeleri hediye edildi.

Ayrıca çocukları sportif, sosyal ve kültürel etkinliklere dahil eden Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri sportif açıdan yetenekli çocukları spor kurslarına başlattı. Bundan sonraki süreçte de çocukların spor kurslarına ve okula devamlarının takip edileceğini belirten yetkililer, ailelerine ve okullarına ziyaretlerin de devam edeceğini ifade etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Öğrencilere ‘geçmiş olsun’ ziyareti

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, dün sabah saatlerinde Elbaşı-Bünyan kara yolunda meydana gelen kazada araç …