Ana Sayfa / Haberler / Politika / Dursun Ataş: Birilerine bakacaklarsa Suriyelilere değil, bizim fakirlere baksınlar

Dursun Ataş: Birilerine bakacaklarsa Suriyelilere değil, bizim fakirlere baksınlar

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, Yıldırım Beyazıt ve Argıncık Mahallelerinin yanı sıra Talas ilçesinde çalışmalarını sürdürdü. Yine yoğun  ilgi gören Ataş, Suriyeliler konusundaki çıkışı ile de vatandaşlardan destek aldı. Vatandaşlar, “Umudumuz sizsiniz, yolunuz açık olsun” derken Ataş da gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti. Amaçlarının millete hizmet olduğunu dile getiren Ataş, “Ben millete sevdalıyım. Ben bu millete hizmet için yola çıktım. Bu millete iyi işler sunmak, sorunları çözmek için yola koyulduk. Her zaman söylediğim gibi,  Allah bizi bu millete mahcup edecek makamları da nasip etmesin.” dedi.

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, toplumun her kesiminden yoğun ilgi görüyor. Ataş, ziyaretleri kapsamında gittiği bölgelerde 7’den 70’e herkesi dinliyor, sohbet ediyor, dert dinleyip, projelerini anlatıyor. Bu kapsamda Ataş, Yıldırım Beyazıt ve Argıncık Mahallelerinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirip, aynı zamanda Pazar ziyaretleri ile de vatandaşlarla bir araya geldi.

“BİRİLERİNE BAKACAKLARSA BİZİM FAKİRLERE BAKSINLAR”

Ataş’ı karşılarında gören vatandaşlar desteklerini dile getirdi.  Bazı vatandaşlar, “Destek vereceğiz. Umudumuz sizsiniz. Allah yolunuzu açık etsin” ifadelerini kullanırken, bazıları da Ataş’ın Suriyelilerle ilgili çıkışına destek vererek, “AK Parti adayı Suriyelilerden yararlanacağız’ diyor. Nasıl yararlanacakmış? Eğer illa birilerine bakacaklarsa bizim fakirlerimize baksınlar “ifadelerini kullandı.

Ataş da, Suriyeliler konusundaki açıklamalarını yineleyerek, “Ben Suriyeliler konusunda açıklama yapınca, birileri kızıyor, ama artık yeter. Ülkelerine dönsünler. Biz kaynağı, hizmeti bu milletin işsiz evlatlarına sunacağız” dedi.

“VATANDAŞ ARTIK DEĞİŞİM İSTİYOR”

Ziyaretlerde Ataş’a pazarcı esnafı da dert yanarak, piyasaların durumuna tepki gösterdi. Ataş, “Ziyaretlerimiz de semt pazarlarını ziyaret edip,  esnafımızla sohbet ettik. Vatandaşlarımızda, pazarcı esnafımızda mevcut durumdan şikayetçiler. Artık değişimin zamanı geldiğine karar vermişler. Bizde değişimden sonra refahı şehrimizde tesis edeceğimizin sözünü verdik” dedi.

“VATANDAŞ BELEDİYELERİN İLGİSİZLİĞİNDEN MUZDARİP”

Argıncık ziyaretlerinde de vatandaşların mevcut duruma tepkili olduğunu anlatan Ataş, “Argıncık, Kayabaşı Mahallemizde esnaflarımızı ziyaret ettik. İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayımız Hasan Sami Özvarinli ile birlikte hemşerilerimizin sıkıntılarını dinledik. Gördük ki Argıncık’daki vatandaşlarımız belediyelerin ilgisizliğinden muzdarip, artık değişimi ve gelişimi istiyor. Bizde 1 Nisan’dan sonra sorunların çözümü için yoğun şekilde çalışacağımızın sözünü verdik”  şeklinde konuştu.

“SEN YÜREĞİNİ PINARBAŞI’DA GÖSTERDİN” 

Ziyaretler sırasında bir vatandaş da Ataş’a desteğini açıklarken, Pınarbaşı’da Belediye Başkanlığı yaptığı dönemi hatırlatarak, “Pınarbaşı senden çok memnundu. İnşallah Büyükşehir’e de seçilirsin, gurur duyarız. Sen yüreğini Pınarbaşı’da gösterdin”  ifadelerini kullandı.

Ataş’ın seçim broşürünü yerde görünce üzüldüğünü ve alıp cebine koyduğunu anlatan bir vatandaş da, “Seni destekliyoruz. Çarşıda senin broşürü yerde görünce aldım, saklıyorum. İnşallah kazanırsın, tercihimiz sensin” diye konuştu.

“ALLAH BİZİ BU MİLLETE MAHCUP EDECEKSE HİÇBİR MAKAMI NASİP ETMESİN”

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, partisinin Talas Belediye Başkan adayı Osman Haymana ile birlikte Talas’ta da ziyaretler gerçekleştirdi. Esnafları ziyaret eden Ataş, vatandaşlarla da sohbet edip, görüş alışverişinde bulundu ve aynı zamanda projelerini anlattı.

Talas’ta da vatandaşın gündemi AK Partili  mevcut Belediye Başkanı ve aynı zamanda Melikgazi Belediye Başkan adayı Mustafa Palancıoğlu’nun, “Suriyelileri avantaja çevireceğiz” açıklamalarıydı. Bu konuda tepkilerini dile getiren vatandaşlar, bazı izlenimlerini anlattı ve “Biz ırkçı değiliz ama bazı konuları görünce vicdanımız sızlıyor. Bizim insanlarımıza harcansın kaynaklar” dedi. Talas’ta esnaflık yapan bir kadın da “Biz vergi veriyoruz, onlar vermiyor. Biz sizin yanınızdayız, destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“1 NİSAN’DAN SONRA GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”

Vatandaşlara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Ataş ise “Talas ziyaretlerimizde de hemşerilerimizle bol bol sohbet edip, sorunlarını dinledik. Daha gelişmiş bir Talas ve Kayseri için 1 Nisan’dan sonra gece gündüz çalışacağımızın sözünü verdik. Allah bizi bu millete mahcup edecekse hiçbir makamı nasip etmesin” dedi.

Diğer yandan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, TED Kayseri Kolejinde hizmete giren Atatürk Spor Merkezi, Anaokulu ve Ortaokul binalarının açılış programlarına da katılarak, “Şehrimizin eğitim hayatına önemli katkıları olan tüm TED Kayseri camiasına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. Ataş’a ziyaretlerinde Millet İttifakı bünyesindeki siyasi partilerin yöneticileri ve belediye başkan adayları da eşlik etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Dursun Ataş:Her şey güzel olacak

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerinde vatandaşın milli iradeye sahip …