Ana Sayfa / Haberler / Spor / Dünya kupası araştırması

Dünya kupası araştırması

Poltio.com’da yanıtlanan sorular Türk insanının Dünya Kupası’na dair algısını ortaya koydu.

Türkiye’nin en çok oy kullanılan sosyal anket platformu www.poltio.com, kullanıcıları tarafından sorulan ve toplam 3.700’den fazla yanıtlanan anketlerin sonuçlarını analiz ederek Türkiye’nin Dünya Kupası ile ilgili bakış açısını ortaya serdi.

Bu sene şampiyonluğu elde edecek ülkenin ‘Brezilya’ olacağı düşünülüyor!

700’den fazla kişinin katıldığı ‘2018 Dünya Kupası’nda şampiyonluğa hangi ülke ulaşır?’ anketinde insanlar %28,3’lük oranla ‘Brezilya’ yanıtını verdi. ‘Portekiz’ %19,1’ oy oranı ile ikinci sırada yer aldı. %17,2 oy alan ’Almanya’yı %6,4’lik oranla ‘Fransa’ takip ederken, ‘Arjantin’ ve ‘İspanya’ %7,2 ve ‘İngiltere’ %1,4’lük oranla anketin en az oy alan seçeneği oldu.

İnsanların 2018 Dünya Kupası’na katılmasını en çok istediği ülke ‘Türkiye’ oldu!

‘2018 Dünya Kupası’na hangi ülkenin/ülkelerin katılmasını isterdiniz?’ sorusunu yanıtlayan 697 kişinin %45,3’ü ‘Türkiye’ cevabını verdi. %10,8’luk oranla ‘İtalya’ ikinci sırada yerini alırken, %9,2’lik oranla ‘Hollanda’ üçüncü sırada yer aldı. İnsanlar %6,3 lük oranla Bosna-Hersek’i, %5,9’luk oranla ise ‘Galler’i Dünya Kupası’nda görmek istediği ülkeler listesine koydu. Geriye kalan Arnavutluk, Avusturya, Cezayir, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Fildişi Sahili, Gana, İrlanda, Kamerun, Norveç, Slovakya ve Ukrayna ülkeleri ise %3’lük oy diliminin üstüne geçemedi.

Türk halkına göre bu sene ki Dünya Kupası’nda gol kralı ‘Cristiano Ronaldo’ olacak!

‘Dünya Kupası’nda gol kralı kim olur?’ anketi 2.000’den fazla kişi tarafından oylandı ve birinci gelen cevap %79,4’lük oranla ‘Cristiano Ronaldo’ oldu. Ronaldo’yu %6,0’lık oranla ‘Romelu Lukaku’ takip ederken, %5’lik oranla ‘Harry Kane’ üçüncü sıraya yerleşti. ‘Lionel Messi’ %4,9, ‘Diego Costa’ %2,8 ve ‘Denis Cheryshev’ %0,8’lik oy oranı ile sonuncu oldu.

Poltio.com hakkında ( www.poltio.com )

Kullanıcıların eşit ve özgür bir ortamda soru sorup cevap verdiği bir sosyal platform olan Poltio.com, aynı zamanda tüm içerik yaratıcılara her platformda kullanılabilir test/quiz ve anket gibi etkileşim yaratan içerikler oluşturma imkanı sağlıyor. 2014 Ağustos ayında yayına giren Poltio.com ile bugüne kadar 140  binin üzerinde* soru soruldu ve sorulan  sorulara 200 milyonun üzerinde* oy verildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayserispor evinde Galatasaray’a 3-0 yenildi

Stat: Kadir Has Hakemler: Ümit Öztürk, İsmail Şencan, Osman Gökhan Bilir. Kayserispor: Muammer, Lopes, Sapunaru, Kucher, …