Ana Sayfa / Haberler / Politika / Develi’li Vatandaşlar İstedi, Milletvekili Özdemir Meclise taşıdı

Develi’li Vatandaşlar İstedi, Milletvekili Özdemir Meclise taşıdı

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri ili Develi ilçesindeki vatandaşların ilçelerine Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi (BİLSEM) açılması yönündeki taleplerine duyarsız kalmayarak konuyu Meclis gündemi taşıdı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde, okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmaları ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla Kayseri ili Develi ilçesinde kurulması düşünülen Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi’nden Develi ile birlikte Yahyalı, Tomarza ve Yeşilhisar ilçelerindeki mahalle sakinlerinin çocukları da yararlanabileceklerini belirten MHP’li Özdemir, bu ilçelerde yaşayan özel yetenekli öğrencilerin heba olmamasını istedi.

TALEPLER DİKKATE ALINMALI, DEVELİ’YE BİLSEM AÇILMALI

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir yaptığı açıklamalardan sonra, Bakan Ziya Selçuk’a şu soruları yöneltti ve cevap istedi:

Develi ilçesinde kurulması düşünülen Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi konusunda Bakanlığınızca şimdiye kadar hangi çalışmalar yapılmış ve yapılması planlanmaktadır? Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi olarak kullanılacak bina hazır mıdır? Ayrıca eğitim kadrosuna ait atamaların ne zaman yapılması planlanmaktadır? Eğitim merkezinin hayata geçirilmesinin yanı sıra çevre ilçelerden gelecek öğrencilerin taşınması ile ilgili bir çalışma bakanlığınızca yapılmış mıdır?

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Vatan Partisi il başkanı Karakaş: Hedef Kandil’e beyaz bayrak çektirmek olmalıdır

Barış Pınarı Harekatında hedefin Kandil’e beyaz bayrak çektirmek olması gerektiğini belirten Vatan Partisi il başkanı …