Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / Çini sergisi büyük ilgi gördü

Çini sergisi büyük ilgi gördü

Çeşitli meslek grubundaki ve evhanımlarına yönelik açılan  ‘çini kursu’ başarı ile tamamlandı. Kursiyerlerin yaptıkları eserler, bir AVM’de açılan ‘çini sergisi’nde  meraklılara tanıtıldı. Sergi, büyük ilgi görürken, çiniler üzerindeki süslemeler dikkat çekti.

Talas ilçesinde, usta öğretici Nuran Ecesoy yönetiminde, geçtiğimiz   Ekim  ayında, ev hanımı ve çeşitli meslek grubundan Talas Kaymakamlığı , Talas belediyesi, Milli eğitim Müdürlüğü ve Halk eğitimi merkezi katkıları ile açılan sergi  tamamlandı.

Kursun tamamlanmasından sonra  kursiyer kadınların yaptıkları el emeği göz nuru çiniler  Kayseripark AVM’de  açılan sergi ile meraklılara tek tek anlatıldı ve tanıtıldı.  Bu arada kursiyer kadınlardan bazılarının  kursa çocukları ile katılarak süsleme yaptıkları öğrenildi.  Başarı ile tamamlanan ve büyük ilgi gören çini kursu ve sergisine kemalı ile Hatice Sena Nazlı katılarak  meraklılara  müzik ziyafeti de verdi.

 

 

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Hasan Nail Canat hikaye yarışması sonuçlandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, şair kimliği ile tanınan, roman ve tiyatro eserleri de kaleme alan …