Ana Sayfa / Haberler / Politika / CHP’li Arık Hacılar’daki saldırıyı Meclise taşıdı

CHP’li Arık Hacılar’daki saldırıyı Meclise taşıdı

Hacılar’da sokak köpeklerinin saldırısı sonucu lise öğrencisi Mehmet Özer’in hayatını kaybettiği olayı Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıyan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Kayserimiz, Hacılar İlçemiz böyle büyük bir acı yaşarken, daha 14 yaşındaki kardeşimizin cenazesi kalkmadan Sayın Özhaseki’nin katıldığı bir TV programında sahipsiz sokak köpeklerinin sorununu Kayseri’de çözdüğünü, Ankara’da da çözeceğini söylemesi Kayseri’de vicdanları kanatmıştır” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Hacılar’da 4 Ocak Cuma günü sokak köpeklerinin saldırısı sonucu lise öğrencisi Mehmet Özer’in hayatını kaybettiği olayı TBMM gündemine taşıdı. Arık, Mehmet Özer’in cenazesi kalkmadan Kayseri Milletvekili, AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin katıldığı bir TV programında yaptığı açıklamalar tepki göstererek, “Hacılar İlçemizde 4 Ocak Cuma günü büyük bir acı yaşadık. Sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan 14 yaşındaki lise öğrencilerimizden Mehmet Özer isimli kardeşimiz hayatını kaybederken, Hacı Ali Tuğrul isimli kardeşimizde yaralandı. Öncelikle hayatını kaybeden kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine ve Hacılarlı hemşehrilerime başsağlığı diliyorum. Bu konu siyaset üstü bir konu, bunun siyaset malzemesi yapılmasını asla ve asla doğru bulmuyorum. Ancak Kayserimiz, Hacılar İlçemiz böyle büyük bir acı yaşarken, daha 14 yaşındaki kardeşimizin cenazesi kalkmadan Sayın Özhaseki’nin katıldığı bir TV programında sahipsiz sokak hayvanlarının sorununu Kayseri’de çözdüğünü, Ankara’da da çözeceğini söylemesi Kayseri’de vicdanları kanatmıştır. Aç kalan sokak köpekleri, çocuklarımızı parçalarken Sayın Özhaseki’nin bu açıklamasını kınıyor, sorumluların derhal istifasını istiyorum”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Dr. Karaoğlu: Terörist Başının Devletin Resmi Ajansından mesajı kabul edilemez

31 Mart seçimlerinde Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den Melikgazi Belediye Başkan Adayı olan Dr. …