Ana Sayfa / Haberler / Politika / CHP’den, İmamoğlu’na Melikgazi desteği ve Arık’tan Şehir Hastanesi soru önergesi

CHP’den, İmamoğlu’na Melikgazi desteği ve Arık’tan Şehir Hastanesi soru önergesi

                 Melikgazi İlçe Başkanılığı’nın Toplu Bağışı

 CHP Melikgazi İlçe Başkanlığı seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na bağış kampanyasına destek oldu. İl Başkanı Ümit Özer ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, Melikgazi İlçe Başkanı Yakup Yılboğa ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Melikgazi Belediye meclis üyeleri ve parti üyelerinin katılımıyla Millet Caddesi Kayseri İş Bankası şubesinden Ekrem İmamoğlu’na destekte bulunuldu.

İlçe başkanı Yakup Yılboğa; İstanbul halkının seçmiş olduğu başkana İstanbul halkı yine sahip çıkacaktır kaç kere tekrar edilirse edilsin İstanbul un başkanı Ekrem İmamoğlu’dur dedi.

ARIK SAĞLIK BAKANI’NA ŞEHİR HASTANESİNİ SORDU:

“ŞEHİR HASTANESİ EKSİKLİKLERİNE RAĞMEN Mİ AÇILDI?”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Türkiye’nin en büyük ikinci Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi’nin eksiklerini gündeme taşıdı. Genel seçimler öncesinde Kayseri Şehir Hastanesi’nin eksikliklerine rağmen kesin kabulünün yapıldığını yönündeki iddiaları yanıtlaması istemiyle soru önergesi hazırlayan Arık, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya faturanın yüklenici firmaya mı yoksa kamuya mı çıkartıldığını sordu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’nin ve ülke gündeminin sorunlarını TBMM’ye taşımaya devam ediyor. Kayseri Şehir Hastanesi bünyesindeki Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın işbirliği ile faaliyete geçen Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi’nin eksikliklerine rağmen, kesin kabulünün yapılarak hizmete açıldığı yönündeki iddiaları TBMM gündemine taşıyan Arık, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. Arık, Bakan Koca’nın yanıtlaması istemiyle hazırladığı soru önergesinde şu görüşlere yer verdi:

“Kayseri Şehir Hastanesi bünyesinde Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın işbirliği ile faaliyete geçen ve kamuoyuna ‘Türkiye’nin en büyük ikinci Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi’ olarak tanıtılan hastanenin standartlara uygun yapılmadığı için hasta kabulü yapamadığı, bu nedenle daha önce Şehir Hastanesi’nin açılması nedeniyle kapatılan Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkların Kliniği’nde 10 yataklı bir bölüm açıldığı ve burada hizmet verildiği bilgisi basına yansımıştır. Bu bağlamda;

1-) Kayseri Şehir Hastanesi bünyesindeki Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi’nin kesin kabul sırasında eksiklikler tespit edilmemesi mümkün müdür? Yoksa eksiklikler tespit edilmiş ancak 24 Haziran Seçimleri öncesinde, siyasi baskılar nedeniyle eksiklikler görmezden mi gelinmiştir?

Eksikliklere rağmen kesin kabulü yapanlar hakkında her hangi bir işlem yapılmıştır?

2-) Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi dışında Kayseri Şehir Hastanesi’nde eksikliklere rağmen kesin kabulü yapılan bölümler ya da hastaneler var mıdır? Bu eksikliklerin giderilmesi için işletmeci firmaya bir yaptırım uyguladınız mı?

3-) Kayseri Şehir Hastanesi yapılırken kapatılan hastanelerin hiçbir alet ve ekipman alınmayacağı belirtilmişti. Ancak görülüyor ki, Şehir Hastanesi’ne kapatılan hastanelerin alet ve ekipmanlarının yanı sıra binaları da tahsis edilmiştir. Bu durum kamuyu zarara uğratırken, işletmeci firmaya haksız kazanç temin etmek değil midir?”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Erdoğan, Hayırsever Osman Ulubaş’ın yaptırdığı Köşk Anadolu Lisesini açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’ndaki toplu açılış törenin ardından Osman Ulubaş Köşk Anadolu Lisesinin de …