Ana Sayfa / Haberler / Politika / CHP Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr Sema Karaoğlu, STK ziyaretlerini sürdürüyor

CHP Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr Sema Karaoğlu, STK ziyaretlerini sürdürüyor

CHP Melikgazi Belediye Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni (TEMAD) ziyaret etti. Karaoğlu, dernek üyelerine kentte katılımcı demokrasiyi sağlayacak olan belediyelerin olmazsa olmazı Kent Konseylerini anlattı ve “İş başına geldiğimizde ben bilirim değil, biz biliriz olacak” dedi.

Karaoğlu, STK ziyaretleri kapsamında bu kez de kısa adı TEMAD olan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni ziyaret etti. Karaoğlu’na CHP Melikgazi İlçe Başkanı Yakup Yılboğa ve İYİ Parti Melikgazi İlçe Başkanı Erdal Dağ da eşlik etti.

Ziyarette dernek Başkanı Ertunç Karahan ile yönetimi ile fikir alışverişinde bulunan ve projelerini anlatan Karaoğlu, iş başına geldiklerinde 5393 sayılı belediye kanununun 76. maddesinde yer alan Kent Konseylerini oluşturacaklarını söyledi. Oluşturacakları kent konseylerini yerel gündem 21 klavuzuna göre düzenleyeceklerini ifade eden Dr Karaoğlu, STK’larla her zaman dirsek temasında olacaklarını belirtti.

“Ben yaptım değil,  biz yaptık anlayışı egemen olacak”

Dr. Karaoğlu, “Katılımcı demokrasiyi, iş birliği ve ortak akıl olmazsa olmazımuz. Sorunlar el ele verilerek, aşılır. Bu nedenle 31 Mart’ta halkımızın desteğiyle göreve geldiğimizde ilçemizi de birlikte yöneteceğiz. Her alanda şeffaflığı önemsiyorum. Demokratik hakları savunmaya, eşit hizmete ve ortak akla talibiz. Bu kapsamda TEMAD ile de birlikte çalışacağız. Alanlarında uzman birçok arkadaşımız TEMAD bünyesinde bir araya gelmiş durumda. Tüm STK lar gibi onların da fikirlerine ve deneyimlerine  ihtiyacımız var” diye konuştu.

 Melikgazi Belediyesinde, Kent Konseyi ile özlenen tabloyu ortaya çıkacaklarını  kaydeden  Dr Karaoğlu, Kent Konseyi oluşumuna kamuoyundan yoğun ilginin olduğunu da belirtti. Çünkü kent konseyi olmadığında sivil hayatın yönetimde fikrini alan yok. İnsanlar önerilerinin dinlenmesini istiyor. Sorunlara kulak verilmesini talep ediyor. Seçimden seçime verilen sözlerin fayda sağlamadığını ifade ediyor. İşte bu aşamada Kent Konseyleri önemli bir görevi yerine getirecek. Her kesim zaten Kent konseyinde temsil edilecek ortak akıl buradan çıkacak. “Katılımcı demokrasi anlayışı bu şehirde yaşayan herkese iyi gelecek.” dedi.

Diğer yandan dernek üyelerin sorunlarını da dinleyen Dr Karaoğlu, çözümü konusunda ellerinden gelen katkıyı da sunacaklarını ifade ederek, göreve gelmeleri halinde kamu yararına çalışan TEMAD için dernek binası sağlanmasına yönelik söz verdi.

TEMAD yönetimi de Karaoğlu ve beraberindeki parti yöneticilerine teşekkür ederek, başarı dileklerini ilettiler.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Eryılmaz’dan Fetö uyarısı ve destek açıklaması

Ülkü-Tek Kayseri Şube Başkanı Ergün Eryılmaz basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen açıklamaya Makina Mühendisleri Odası Kayseri …