Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / CHP Kocasinan’ı kundaklayana 4 yıl hapis

CHP Kocasinan’ı kundaklayana 4 yıl hapis

CHP Kocasinan İlçe binasını ateşe vererek yakmaya kalkışan ve daha sonra partide ki bilgisayar ve televizyonu kırıp döken Özgür Terazi, yargılandığı Mahkeme tarafından 4 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan karar duruşmasında Hakim, Özgür Terazi’ye, 3 Aralık 2018 tarihinde gece saat 03.00 sıralarında Sahabiye Mahallesi Boylar Sokakta bulunan CHP Kocasinan İlçe binasına camları kırıp içeri girerek içeri de bulunan bilgisayar ve televizyon gibi elektrik ve elektronik cihazları kırıp, ateşe vermeye kalkışması nedeniyle,  meskene tecavüz suçundan 2 yıl, kundaklama suçundan da 2 yıl olmak üzere toplam 4 yıl ağır hapis cezasına çarptırdı.

Duruşmayı CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Üçgül, CHP Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut, Yönetim Kurulu Üyeleri Gazanfer Akpınar, Halis Yavuzyaşar ve Özkan Altundal’da takip etti. Duruşma sonrası bir açıklama yapan Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut, bu tür çirkin hareketlerin hiçbir şekilde demokrasiyle bağdaşmadığını  belirterek, “Bizim demokrasi anlayışımız da hiçbir şekilde şiddete yer yoktur. Herkesin kanunlara uyma zorunluluğu vardır. Adalet yerini buldu “dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Sürüden hayvan çalan ve alan 3 kişi Jandarmadan kaçamadı

Kocasinan İlçesi, Molu  Mahallesinde çoban tarafından otlatılan 300 büyükbaş hayvan içerisinden İ.K.’ye ait 2, H.S., …