Ana Sayfa / Haberler / Politika / CHP Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut, saldırıyı ve saldırganı değerlendirdi

CHP Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut, saldırıyı ve saldırganı değerlendirdi

Kocasinan ilçe teşkilatına yönelik saldırıyı gerçekleştiren saldırganla ilgili basında çıkan bilgilerin doğru olmadığını iddia eden Karabulut, bu konuda bazı bilgiler verdi.

CHP Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut, yazılı bir açıklama yaparak Kocasinan İlçe Binasına yapılan saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.  Karabulut, saldırgana ilişkin basında yer alan bilgilerin doğru olmadığı belirterek şunları söyledi.

“İlçemize saldırıda bulunan ve tutuklanan Özgür Terazi, basında yer aldığı gibi partimizde 7 yıllık aktif üyesi değil, 4 yıldır pasif üyesidir. 2014 yılının partimize üye olan Özgür Terazi üye olduğu yıl bir ay kadar bir süre partimize gelmiş gitmiş, sonrası yıllarda hiçbir ziyareti ve görevi olmamıştır. Saldırgan her ne kadar bizim partimizin üyesi olarak gözükse de, gerek yakın çevresi ile paylaştıkları, gerekse sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlar aslında hangi farklı siyasi partiye sempati duyduğunun, partimizle ideolojik bir bağının olmadığının açık göstergesidir. Saldırıyı gerçekleştiren şahsın meczup denilerek saldırının geçiştirilmemesi ve bu saldırının arkasında bir azmettiricinin yada bu saldırıya yardım edenlerin olup olmadığının da detaylı bir şekilde araştırılması, kamuoyunun ve partililerimizin vicdanını rahatlatacak somut sonuçlara ulaşmalarını beklemekteyiz. Yargılama süreci devam etmekte olup, olayın sonuna kadar takipçisi olacağız”  dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

ADD Başkanı Ceylan’dan Mursi tepkisi ve Amasya genelgesi mesajı

Millî Mücadelemizin 100. yılında, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak ve anlatmak öncelikli görevimizdir. Bu …