Ana Sayfa / Haberler / Politika / CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse Kayseri`de

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse Kayseri`de

CHP Kadın Kolları İç Anadolu Bölge Toplantısı, Kayseri’de düzenlendi.

Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya CHP kadın Kolları Genel Başkanının yanı sıra Kadın Kolları Genel Sekreterii Kadın Kolları, CHP Kayseri İl başkanı Ümit Özer, MYK üyesi Kıvılcım Akdağ, CHP Kayseri İl Kadın Kolları Başkanı İnci Babadağı, Nevşehir, Yozgat, Kırşehir,Niğde, Sivas, Aksaray  il ve ilçe başkanları katıldı.   Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından toplantıda konuşan CHP Kadın kolları genel başkanı Fatma Köse yerel yönetimlerin büyük önem taşıdığını belirtti.  Köse, Ayrıca kadına yönelik şiddete karşı  “sıfır tolerans ” anlayışı ile hareket ederek, kız çocuklarının da erken yaşta evlendirilmesine son vermek için daha güçlü mücadele edilmesi gerektiğini kaydetti. Türkiye’de kadına yönelik şiddetin, kadın cinayetlerinin her gün artarak devam ettiği belirten Köse, kadının sosyal yaşamdan, iş hayatından, kültürden, sanattan, spordan koparılarak eve hapsedilmek istendiği ileri sürdü. Kadınların Türk Hava Kuvvetleri’nde pilot olmalarının engellendiği ifade eden Köse, kadınların yaşadıkları sorunlara “dur” demenin yolunun siyaset olduğu vurgulandı. Kadın siyasetinin, birlikteliğinin büyütülmesi gerektiğinin altı çizin Köse, şu ifadelere yer verdi: “Kadın bedeni ve yaşamı üzerine kurulan hegemonyayı kırmak için yeni bir siyaset hattı oluşturmalıyız. Yerelde kadın örgütlenmesini güçlendirmek için her düzeyde kadınların etkinliğini artırmalıyız. Temsilde adalet yoksa toplumsal adaletten de bahsedemeyiz. Biz ayrıcalık istemiyoruz. Hakkımız olanı almak için mücadele ediyoruz. Hayatın yarısını kadınlar oluşturuyorsa temsiliyette de yüzde 50 oranında kadın olması gerekiyor. Tüm kadınları yerel seçimlerde yönetimlere ortak olmaya çağırıyorum.” dedi.

Toplantıya öğle yemeği için bir saat ara verildi. Yemek sonrası yerel seçimlerin önemine işaret eden Köse, kadınların siyasette daha fazla yer almasının yerel yönetimler ve demokrasi açısından gerekli olduğunun altını çizdi. Katıldığı tüm toplantılarda tüm siyasi partilere “Kadınlara siyasette daha çok yer verin.” çağrısında bulunduğunu dile getiren Köse, “2019’da yapılacak yerel seçimlerde kadınların yüksek oranda temsil edilmesi çok önemli. Kadınlar, Türkiye’nin yerel yönetimlerine çok şey katacaktır.” dedi. Çevre illerden gelen CHP kadın il ve ilçe başkanlarıda bölgelerindeki sorunları anlatarak çözüm önerilerinde bulundular.

Toplantının sonunda Konuşan CHP İl başkanı Ümit Özer Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonunda Kayseri Valisi Kamçı ile arasında geçen konuşmaya yer vererek ” Sayın Vali bana , “senin çocukların yok mu ne işin var siyasetle, il başkanlığı ile, git evinde otur, çocuklarına bak, ev işlerini yap” dedi. Bende “sayın valim biz yönetimleri siz erkeklere bıraktık ama Türkiye’nin hali ortada” dedim. diye aktarınca Toplantıya katılanlar tarafından alkışlandı. Daha sonra CHP İl Kadın kolları başkanlarına günün anısına birer plaket verildi. (kayseritaraf.com)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Özhaseki, Ankara adaylığı ve üç döneme takılanlar konusunu açıkladı, temayül terletti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığına değerlendirdi. …