Ana Sayfa / Haberler / Politika / CHP-İYİ Parti’nin Kayseri Büyükşehir adayı Ankara’dan

CHP-İYİ Parti’nin Kayseri Büyükşehir adayı Ankara’dan

Büyükşehir için milletvekilleri Çetin Arık ve Dursun Ataş ile teklif edilen bazı tanınmış isimler ‘adaylık’ teklifini geri çevirdi

CHP-İYİ Parti’nin Büyükşehir adayı Ankara’dan

Çetin Arık: Büyükşehir bazında ‘ittifak’ görüşmeleri devam ediyor

Ümit Özer: Tek amacımız, kazanmak, iktidarı, zayıflatarak yıkmak.

İsmail Bozkurt: Büyükşehir’i biz istiyoruz, bazı ilçeler için görüşüyoruz.

AK Parti’nin Kayseri Büyükşehir için Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı açıklamasından sonra, gözler olası CHP-İYİ Parti-SP ittifak adayına çevrildi. ‘Adaylık’ önerilen iki milletvekili ile tanınmış ve sevilen bazı ünlü isimlerde bunu kabul etmedi. Hafta sonuna kadar, Ankara’da yaşayan ve ikna edilen bir Kayserili, İYİ Parti’nin Büyükşehir için  ‘ittifak’ adayı olarak ilan edilecek. ‘Millet ittifakı’nda, bazı ilçelerde de ortak adaylar gösterilecek.

Mahalli seçimlerde süre iyice kısaldı. ‘Cumhur’ ve ‘Millet ittifakı’ ile seçime girecek diğer partiler ve adaylık düşünenler içinde görüşmeler hızlandırıldı. AK Parti ve MHP’nin ‘ittifak’ından, bazı il ve ilçelerde adaylarını ilan etmesinden sonra şimdi gözler CHP-MHP-SP arasındaki ‘ittifak’ ile hangi il ve ilçelerde kimin adayının gösterileceğine çevrildi.

AK Parti’nin Kayseri Büyükşehir Belediye başkan adayı, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, CHP’nin Melikgazi adayı Dr. Sema Karaoğlu, Pınarbaşı Deniz Yağan, Sarıoğlan Mehmet Bayraklı, Sarız Ömer Faruk Eroğlu ilan edildi. Şu ana kadar seçime girecek tüm partilerin, diğer hiçbir adayı ilan edilmedi. Ancak her an ilan edilmeleri de gündemde.

Bu arada CHP-İYİ Parti ve SP arasındaki ‘ittifak’ görüşmeleri de hızlandırıldı. Kayseri Büyükşehir ve diğer 16 ilçe için liderler, il ve ilçe örgütleri arasında görüşmelerde sona gelindi. CHP milletvekili Çetin Arık ve İYİ Parti milletvekili Dursun Ataş, Büyükşehir belediye başkan adaylığı tekliflerini kesin dille geri çevirirken, bazı tanınmış ünlü isimlerde kabul etmedi.

Bu konuda görüştüğümüz CHP milletvekili Çetin Arık “İttifak görüşmeleri devam ediyor. Kayseri için nasıl bir yol çizilecek, hangi ilçelerde ittifak yapılacak bunlarda sona gelindi. Elbette partiler arasında bazı anlaşmazlıklar var. CHP geçen mahalli seçimlerde az bir oy farkı ile kaybettiği ya da bugün kazanmak istediği yerleri  kesin almak istiyor. İYİ Parti Ankara, Kayseri ve Samsun’u istiyor. İttifak daha çok, şimdilik büyükşehirler için. Ben adaylık teklifini kabul etmedim” dedi.

İYİ Parti il başkanı Süleyman Bozkurt’ta, Büyükşehir belediyesi için milletvekili Dursun Ataş’ın adaylığının kesinlikle söz konusu olmadığını ve kendisinin de kabul etmediğini açıkladı, şunları söyledi.

“Kayseri Büyükşehir ve bazı ilçelerde ittifak görüşmeleri il başkanları ve liderler düzeyinde devam ediyor.  Büyükşehir için biz adayımızı, ikna ederek kesinleştirdik. Ankara’da yaşayan Kayserili bu adayımızı her an açıklayabiliriz. Ancak şu an adını vermem etik olmaz. Büyük olasılıkla Cumartesi günü bir basın toplantısı ile ilan ederiz. Melikgazi’de de adayımız var. Talas, Yeşihisar, Özvatan’da ittifak yapabiliriz. Kocasinan ve Talas ortada. Çok sayıda belediyeyi kazanmak, gücümüzü artırmak istiyoruz.”

CHP il başkanı Ümit Özer’de, bu seçimlerde tek amaç ve hedeflerinin, AKP iktidarını zayıflatarak yıkmak olduklarını tekrarladı. Kazanacakları her yerde aday göstereceklerini, ama bazı ilçelerde aday göstermeyi düşünmediklerini belirten Özer ‘ittifak olabilir. Herşey birkaç günden belli olur, netlik kazanır. Şimdilik Büyükşehir ve bazı ilçelerde ittifak olabilir gibi görünüyor” diye konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Dursun Ataş: Bizim amacımız ülkemizin, insanlarımızın iyi olmasıdır

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partilileri ve vatandaşlarla bayramlaştı. Herkesin bayramını kutlayan Ataş, İYİ …