Ana Sayfa / Haberler / Politika / CHP il başkanından Özhaseki ve AK parti’ye eleştiri

CHP il başkanından Özhaseki ve AK parti’ye eleştiri

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, AK parti ve milletvekili Mehmet Özhaseki’yi şöyle eleştirdi.

Demokrasilerde sandıktaki başarı kadar başarısızlığında normal olduğunu bir türlü kavrayamayan AKP Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, hala unutamadığı Ankara yenilgisini Ankaralılara anlatmaya açıklamaya çalışırken, “Recep Tayyip Erdoğan gibi lider, yakın mesai arkadaşları, AK Partili kadrolar olmasa bu Türkiye’nin hali ne olurdu? Düşünmek bile istemiyorum” demiş. AKP olmasaydı ne olurdu onu Allah bilir ama AKP’nin 18 yılda Türkiye’yi, Kayseri’yi getirdiği nokta ortada… Bakın Özhaseki’ye en çarpıcı yanıtı başkanlık yaptığı Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin koridorlarından esnaf, “Açım, çocuğum aç” diye yanıt veriyor. Esnaf aç, emekli aç, bordolu aç… İnsanlar borç yüzünden kendini yakıyor. Özhaseki’nin ve Özhaseki gibi Ankara’da sırça saraylardan halka tepeden bakanların bundan haberleri yok.

Özhaseki’ye esnafımız yanıt vermiş ama biz de bazı hatırlatmalar yapalım:

Hani Özhaseki, “AKP olmasaydı ne oldurdu?” diye soruyor ya, AKP olmasaydı, hiç kimse sahte tapu ile 10 katlı bina dikemezdi?

Hani Özhaseki, “AKP olmasaydı ne olurdu?” diye soruyor ya, AKP olsaydı, insanlar kendini diri diri yakarken devleti yönetenler utanır, halkın karşısına çıkıp ekonomide başarılıyız diye yalanlar söyleyemezdi.

Hani Özhaseki, “AKP olmasaydı ne olurdu?” diye soruyor ya, AKP olmasaydı, Kayserililer, 10 yılı aşkın bir süredir hızlı tren yalanıyla oyalanmazdı.

Hani Özhaseki, “AKP olmasaydı ne olurdu?” diye soruyor ya, AKP olmasaydı, Kayseri kamu yatırımlarında 78’inci sıraya düşmezdi.

Hani Özhaseki, “AKP olmasaydı ne olurdu?” diye soruyor ya, AKP olmasaydı, Türk askerinin başına çuval geçirilmezdi; Türk ordusuna kumpas kurulup 15 Temmuz ihaneti yaşanmazdı; Türkiye kırmızı bültenle aranan teröristlerin ayaklarının altına kırmızı halılar sermezdi; Kendi kendine yeten 7 dünya ülkesinden biri olan Türkiye, saman ithal eder hale gelmezdi; çocuklarımız yüce dinimizi sömüren vakıflarda tecavüzlere uğramazdı….

Evet bu listeyi sayfalar dolusu anlatmak mümkün…

Ama son cümle olarak şunu söylemek gerekir ki; AKP olmasaydı bugün Türkiye çok daha mutlu, çok daha barış dolu bir ülke olurdu…

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

AKP’nin tartışılan Kayseri eski milletvekili Pelin Gündeş Bakır, ihraç için disipline gönderildi

24. Dönem Kayseri milletvekilliği yapan Pelin Gündeş Bakır’ın  pertisini eleştiren sözleri nedeniyle kesin  ihraç istemiyle …