Ana Sayfa / Haberler / Gündem / 15 Temmuz etkinlik ve açıklamaları…

15 Temmuz etkinlik ve açıklamaları…

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ PROGRAMI 
 14 Temmuz 2019 Pazar Günü : Saat :   14.00 15 Temmuz Şehit yakınları, Gazileri ve Ailelerine yemek verilmesi Yer: Kaşıkla Restoran
15 Temmuz 2019 Pazartesi Günü : Saat :
11.00 Kayseri Garnizonu ve Kartal Şehitliği ile Asri Mezarlık Polis Şehitliğindeki şehit mezarları; Vali, Garnizon Komutanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, il protokolü, sivil toplum temsilcileri, şehit yakınları, gazilerimiz ve vatandaşlarla birlikte ziyaret edilecektir. İlçelerimizde de benzer programlar icra edilecektir.
12.30 Öğle Namazından önce Şehitlerimizin ruhu için Mevlid-i Şerifler okunacak ve okunan Hatm-i Şeriflerin duası yapılacak, akabinde Büyükşehir Belediyesi koordinesinde Melikgazi Belediyesi tarafından yemek ikram edilecektir. Yer: İl Merkezi Hunat Hatun Camiinde, ilçelerimizde ise seçilen bir camide,
14.00 Büyükşehir Belediye Başkanlığınca düzenlenen “15 Temmuz Fotoğraf ve Milli Mücadelenin 100. Yılı Sergisi” açılışı Yer:  Kayseri Park AVM
15.00 Panel “ Türkiye’nin Demokrasi Mücadelesi Tarihinde 15 Temmuzun Yeri Yer: Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Konferans Salonu
20.30 Milli Birlik Yürüyüşü
Harekât Güzergâhı Kayseri Garnizonu ve Kartal Şehitliği Varış Yeri Kayseri Cumhuriyet Meydanı
   21.00 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı   Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Dua Yapılması   Sayın Valimiz Şehmus GÜNAYDIN’ın Konuşması ve Protokol konuşmaları   Şiirler ve Kahramanlık Türküleri   Dev Ekranda Video Gösterileri   Mehteran Gösterisi
 00.13 Şehrimizin Tüm Camilerinde sela okunması ​

FETÖ BORSASININ ARAŞTIRILMASINI İSTEYEN ARIK ŞEHİT EŞİNİN SÖZLERİNİ HATIRLATTI:

 “250 ŞEHİDİ KAÇA SATTINIZ!”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın “FETÖ Borsası”nın araştırılması istemiyle verdiği Araştırma Önergesi iktidar partisi ve MHP’nin oylarıyla reddedildi. Önerge üzerinde konuşan Arık, para karşılığında FETÖ sanıklarının aklandığını belirterek, “Zenginlerin suç işleyip yoksulların cezalandırıldığı bu çarpık düzen sizleri rahatsız etmiyor mu? Oğlunu ve eşini 15 Temmuzda şehit veren Nihal Olçok’un ‘250 şehidi kaça sattınız, değdi mi aldığınız, verdiklerinize?’ diye isyan etmesinden hiç rahatsızlık duymuyor musunuz?” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın FETÖ sanıklarının para karşılığında aklandığı iddialarının araştırılmasıyla ilgili TBMM’ye sunduğu Araştırma Önergesi iktidar partisi ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.  TBMM’de Araştırma Önergesi’nin gerekçesini açıklayan Arık, “Birkaç gün sonra üçüncü yılına gireceğimiz kalleş FETÖ ihanetinde ve bu ülkeyi vatan yapan, bu uğurda can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Tabii ki FETÖ’ye her istediği verilmeseydi, bu ülkenin kahraman subaylarına kumpaslar kurulup FETÖ için mıntıka temizliği yapılmasaydı, belki de biz 15 Temmuz ihanetini yaşamayacaktık, 250 şehidimizi vermemiş olacaktık” dedi.

FETÖ İLE MÜCADELEDE SAMİMİ OLMAK GEREKİYOR

FETÖ ile mücadele konusunda samimi olmak gerektiğini ifade eden Arık, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmamasının ciddi bir sorun olduğunu belirterek, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “15 Temmuz’da bu milletin başına bombalar yağdıran bu örgütle mücadele konusunda ne kadar samimiyiz bunu araştırmak istiyorum. Eğer ki milletin temsilcisi olan bu Gazi Meclis, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması önergesine ‘Hayır araştırmayalım.’ diyorsa ortada ciddi bir sorun var demektir, ortada bir samimiyetsizlik var demektir, ortada ‘Acaba ucu bana da dokunur mu?’ diye bir endişe, bir korku var demektir, 250 şehidimizin hatırasına saygısızlık var demektir. Bu FETÖ’yle mücadele konusunda gerçekten samimiysek bu işi sulandırmamak gerekir. Sırf sizin gibi düşünmüyor diye, size muhalif diye, FETÖ’yü bir silah gibi kullanıp, insanları “FETÖ’cü” diye yaftalayıp zindanlara atıyorsanız, bu işi sulandırıyorsunuz demektir. Allah aşkına, sizlere soruyorum: Ömrü FETÖ’yle mücadeleyle geçmiş Eren Erdem’den, Emin Çölaşan’dan, Necati Doğru’dan FETÖ’cü olur mu? FETÖ’yle gerçekten mücadele edecekseniz, âdeta 15 Temmuz’a giden yolun kilometre taşlarını döşeyen, “Bana suikast düzenlenecekti.” diye yaygara kopartıp FETÖ’nün devletin kozmik odasına girmesine vesile olan birisini Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kuruluna atayamazsınız. Olmaz beyler, FETÖ’yle mücadele böyle olmaz. FETÖ’yle gerçekten mücadele edecekseniz, sırf sizinle görüş ayrılığına düştü diye, yeni bir parti kuracak diye Ali Babacan’a FETÖ sopasını gösteremezsiniz. Maalesef ki bugüne kadar FETÖ’yle mücadele konusunda, özellikle FETÖ’nin siyasi ayağının araştırılması konusunda iktidar partisi ve onu destekleyen parti sınıfta kalmıştır. Gelin, ticari ayağının araştırılması konusunda sınıfta kalmayın”

FETÖ BORSASI: ZENGİN FETÖ’CÜLERİN PARA KARŞILIĞINDA AKLANMASIDIR

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından Türkiye’nin “FETÖ Borsası” terimiyle tanıştığını ifade eden Arık, FETÖ borsasının, zengin FETÖ’cülerin para karşılığında aklanırken fakirin fukaranın cezalandırılması olduğunu söyledi. Bu iddiayı ilk olarak AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın gündeme getirdiğini belirten Arık, “Aynı günlerde Kayseri’de tutuklu iş adamlarının davasının görüldüğü gün Kayseri Adliyesinin önünde kırmızı plakalı bu makam arabası dikkati çekiyor. Sayın milletvekilleri, bu makam arabası tam yarım gün savcıların, hâkimlerin kapısının önünde bekletildi. Bu duruma isyan eden AK PARTİ İstanbul Milletvekili Metin Külünk “Ey Kayserili, ne işin var başsavcının odasında? Çek arabanı adliyenin önünden.” diye haykırıyordu. Biz adalete gölge düşürmeyin dediğimizde aldığımız cevap ise ‘Kriptocu FETÖ’cüleri söylemiş olamaz mıyım?’ oluyordu. Tabii ki kriptocu FETÖ’cüleri ya da açık FETÖ’cüleri onlarla birlikte olan, onlarla iş tutan, onlarla kumpas kuranlar bilecekti, elbette ki biz bilmeyecektik. Sayın başkan vekili ‘Kripto FETÖ’cüleri söyledim.’ dedi ama gelin görün ki bir kişi tutuklanmadı, tam tersine kendi akrabası da olan ticaret odası başkanı dâhil çok sayıdaki iş adamı o gün serbest bırakıldı. Sayın Milletvekilleri, İzmir’de FETÖ borsası iddiaları cinayete kadar uzandı. İstanbul’da AKP üyesi avukat, örgüt üyelerine para karşılığında takipsizlik verdiği için suçlandı. Hani diyorsunuz ya: ‘Beka, beka, beka; bu seçimleri kaybedersek ülkede beka sorunu olur.’ İşte, tam da beka bu. Gelin, ülkenin bekası için el birliğiyle hep birlikte bu FETÖ borsasını araştıralım. Sayın milletvekilleri, zenginlerin suç işleyip yoksulların cezalandırıldığı bu çarpık düzen sizleri rahatsız etmiyor mu? Oğlunu ve eşini 15 Temmuzda şehit veren Nihal Olçok’un “250 şehidi kaça sattınız, değdi mi aldığınız, verdiklerinize?” diye isyan etmesinden hiç rahatsızlık duymuyor musunuz? (Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı) Biliyorum ki bu Gazi Meclis rahatsızlık duyuyor ama FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasını istemeyen irade, FETÖ’nün ticari ayağının araştırılmasını da istemeyecektir. Çünkü, FETÖ’nün siyasi ayağı da, FETÖ’nün ticari ayağı da, bunlardan rant sağlayanlar da aynı kişiler. Ben buradan, iktidar partisinin ve onun destekçisi küçük partinin FETÖ borsasının araştırılması önergesine karşı nasıl bir tutum sergileyeceğini gerçekten çok merak ediyorum. Aziz milletimizin de bunu izlemesini ve vicdanlarında sorgulamasını istiyorum. Eğer ki Nihal Olçok’un hatırasına azıcık saygınız varsa, eğer ki, ‘250 şehidimizin kanı yerde kalmasın.’ diyorsak, eğer ki gerçekten FETÖ’yle mücadele ediyorsak gelin FETÖ borsasını hep birlikte araştıralım diyorum, Gazi Meclisi saygıyla selamlıyor, teşekkür ediyorum.”

Vali Şehmus Günaydın’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

 15 Temmuz, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğimizin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği bir tarih, birçok devlete önemli mesajlar veren bir destandır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milletçe yazdığımız bu destansı direnişin 3. yıldönümünde yaşananların unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması için daha çok çalışmalıyız.

Demokrasinin bir kez daha galip geldiği bu mücadelede; tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşına sadece ellerinde şanlı bayrağımızla, imanıyla, inancıyla ve yüreğiyle dikilen kahraman milletimiz ve kahraman güvenlik güçlerimiz, tıpkı Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek olarak sokaklara dökülmüş ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen hain kalkışmaya karşı kendi iradesine ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.

Ülkemizin her köşesinde olduğu gibi, Kayseri’mizde de gencinden yaşlısına tüm hemşehrilerimiz, 15 Temmuz gecesi üzerlerine düşeni yapmış, şehrin meydanlarını doldurmuş, emanetlerine sahip çıkmış ve hainlerin emellerine ulaşmalarına engel olmuşlardır. Bundan sonra bize düşen görev yapılanları unutmamak kaydıyla aynı özveriyle bu vatan ve millet sevdamızı gelecek kuşaklara aktarmak, birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak Ülkemizi daha iyi seviyelere ulaştırmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Vatanımıza ve demokrasimize karşı yapılan hain kalkışmaya direnen, bu uğurda canlarını feda ederek Türkiye’mizin kaderini değiştiren şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, bütün şehit ve gazilerimizin ailelerine sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum.

Başkan Büyükkılıç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı

“TÜRK MİLLETİ HER ZORU AŞAR VE BAĞIMSIZLIĞI İÇİN YAŞAR”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yaptığı açıklamada Türk Milleti’ni bölme arzusu taşıyanların hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını söyledi. Terör örgütlerine ve onları kullanan şer güçlere birlik ve beraberliğimizle her zaman hak ettikleri cevabı vereceğimizi vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Türk Milleti her zoru aşar ve Türk Milleti bağımsızlığı için yaşar” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 Temmuz 2016 tarihinde tarihimizdeki en büyük hıyanetle karşılaştığımızı belirtti. Hain terör örgütü FETÖ ve ona destek veren şer güçlerin yaptıklarının unutulmadığını ve unutulmayacağını dile getiren Başkan Büyükkılıç, Türk milletini bölme arzusu taşıyanların, ne maşa olarak kullandıkları terör örgütleriyle ne de kendi güçleriyle amaçlarına ulaşamayacaklarını belirtti.

Türk Milleti’nin her zoru aşacak gücü olduğunu, çünkü Türk Milleti’nin bağımsızlığı için yaşadığını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, “Bir takım şer güçlerle beraber olan içimizdeki hainler hak ettikleri cevabı almışlardır. Almaya da devam ediyorlar. Mücadelemiz bitmedi. İçimizdeki hainleri kullanarak bize diz çöktürmek isteyenler farklı terör unsurları ve ekonomik terörle saldırıya devam ediyorlar. Şükürler olsun ki, bu saldırılara karşı yılmadan, yorulmadan devletinin ve milletinin hizmetinde olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bu kutlu davada onun yanında yer alan aziz milletimiz var. Üzerimize oynanan tüm oyunları bir ve beraber durarak, tek yürek olarak bozacağız. Bu vesileyle şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm gazilerimize ve Gazi Milletimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

“TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bir dizi etkinlik gerçekleştirileceğini belirterek, Kayseri halkını bu etkinliklere katılmaya çağırdı. 15 Temmuz Pazartesi günü saat 11.00’de Kartal Şehitliği’nin ziyaret edileceğini hatırlatan Başkan Büyükkılıç, saat 14.00’te de Kayseri Park AVM’de Büyükşehir Belediyesi tarafından “Milli Mücadelenin 100’üncü Yılında Kayseri ve 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi”nin açılacağını belirtti. Başkan Büyükkılıç, saat 20.30’da Kartal Şehitliği’nden Cumhuriyet Meydanı’na Milli Birlik Yürüyüşü’nün ve ardından da Cumhuriyet Meydanı’nda 15 Temmuz programının yapılacağını da vurgulayarak, Kayseri halkını etkinliklere davet etti ve vatandaşların etkinliklere daha kolay katılabilmeleri için tramvayın ve belediye otobüslerinin sabah saat 06.00’dan itibaren ücretsiz olacağını da sözlerine ekledi.

ERÜ Rektörü Çalış’ın “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında demokrasinin, milli birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Rektör Çalış, hiçbir kimsenin ve hiçbir gücün, Türk Milletinin bağımsızlığını ve egemenliğini elinden alamayacağını kaydetti.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarih boyunca çok sayıda devlet kurmuş, bağımsız ve hür yaşamış bir büyük milletin mensupları olmaktan gurur ve mutluluk duymaktayız. Çünkü geçmişi kahramanlık öyküleriyle dolu, cesareti ve duruşu tüm dünyanın gıpta ettiği bir milletin mensuplarıyız. Bizim için vatan, bayrak, ezan ve bağımsızlık her şeyden önce gelir. Bu değerler için gerektiğinde canımızı seve seve feda ederiz.

15 Temmuz 2016’da, ülkemiz, dünyada eşine rastlanılmayacak bir ihanet girişimiyle karşı karşıya gelmiş. Ordumuzun içerisine sızmış FETÖ/PDY mensubu teröristlere, o gece Kahraman Milletimiz, unutamayacakları bir ders vermiştir.

15 Temmuz, milletimizin demokrasi ve egemenlik sayfasında bir milattır. 15 Temmuz gecesi sokağı, meydanları, cuntacı hainlere teslim etmeyen kahramanlarımız, milletimizin geleceğini kurtarmıştır.

15 Temmuz, Çanakkale ruhunun yeniden canlandığı ve tarihe altın harflerle yazılacak bir diriliş ve direniş hikâyesidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile vatanına, milletine ve demokrasiye sahip çıkmak için meydanlara çıkan aziz milletimizin, FETÖ üyesi cuntacı askerleri bertaraf ederek yazdığı destan, hiçbir zaman unutulmayacak ve unutturulmayacaktır.

Türk Milleti güçlü millettir. Türk Milleti cesur millettir. Gerektiğinde küllerinden doğmasını, Çanakkale ruhu ile düşmanına dünyayı dar etmesini bilir.

Yeter ki bizler bir ve beraberliğimizden taviz vermeyelim. Ortak amaç uğruna kenetlenmeye devam edelim. Çok çalışalım, önümüze koyduğumuz hedefleri gerçekleştirmede kararlı olalım.

Bu vesileyle tüm 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ise şükranlarını sunuyorum. Bu vatan, bu millet sizleri asla unutmayacak ve unutturmayacaktır. Yüce Allah, Milletimize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet girişimi yaşatmasın.”

Mesajında üniversite olarak 16 Temmuz 2019 tarihinde yoğun bir katılımla ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ anma etkinliği gerçekleştireceklerini bildiren Rektör Çalış, etkinlik hakkında ise şu bilgileri verdi:

“Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliğimiz, Erciyes Üniversitesi’nin ilk kez düzenlediği 1. Ulusal Şanlı Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması sergi açılışı ile başlayacak. Sergide yarışmaya katılan 4 bin 178 fotoğraftan, seçici kurul tarafından sergilenmeye layık bulunan 30 fotoğraf sergilenecek. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı‘nın ardından, Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılacak. İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’in 15 Temmuz şehitlerimiz için yapacağı duadan sonra protokol konuşmaları ve 15 Temmuz Filmi gösterimi gerçekleştirilecek. Programda Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kemal Bayram ‘Askeri Darbe ve 15 Temmuz’, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alim Yılmaz da  ‘Türkiye’de Darbe ve Direniş’ başlıklı sunum yapacak. Ankara Gölbaşı’ndaki Polis Özel Harekat Eğitim Merkezi’nde şehit olan Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit ve Kübra Doğanay için hazırlanan kısa film gösteriminin ardından şehit ailelerimize anma etkinliğimizi onurlandırdıkları için günün anısına plaket takdim edilecek. Ayrıca programın konuşmalar kısmında 15 Temmuz gazilerimizden 2. Sınıf Emniyet Müdürü Halit Aziz Yılmaz, o geceye ait bizzat yaşadığı duygu ve düşüncelerini aktaracak. Başta basın mensupları olmak üzere tüm halkımızı etkinliğimize davet ediyoruz.”

KAYÜ Rektörü Karamustafa’nın “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle mesaj yayımladı.

 Rektör Karamustafa mesajında, tarihin en büyük ihanet girişimi olan 15 Temmuz kalkışmasını Türk Milletinin asla unutmayacağını ve unutturmayacağını kaydetti.

15 Temmuz’un milletimizin demokrasi ve egemenlik sayfasında bir milat olduğuna dikkat çeken Rektör Karamustafa’nın mesajı şöyle:

“15 Temmuz sıradan bir darbe değildir. 15 Temmuz dış mihrakların, taşeron örgütlerin destekleri ile cesaretlenmiş ve kendileri de terörist olan içimize sızmış alçakların, güzel ülkemizi parçalama, dış güçlere teslim etme çabasıdır. 15 Temmuz’da, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile meydanlara çıkan Kahraman Milletimiz, minarelerden yükselen sala sesleri ile dünyada eşine rastlanılmaz bir cesaretle, kalkışmacı hainlere gereken dersi vermiş ve demokrasiye olan bağlığını, bayrağımızın indirilemez, ezanımızın susturulamaz olduğunu, o gece tüm dünyaya duyurmuştur. 15 Temmuz’da Milletimizin içindeki Çanakkale ruhu yeniden canlanmış, birlik ve beraberliğimiz, bağımsız ve egemen yaşama olan bağlılığımız daha çok artmıştır. 15 Temmuz, ülkemizin dirilişi adına bir milat olmuştur. O karanlık gecede kendini tanka, tüfeğe, bombaya siper eden tüm 15 şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Gazilerimize ise şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz. Bu millet 15 Temmuz kahramanlarını asla unutmayacak ve unutturmayacaktır.

Türk Milleti, her sayfası kahramanlık öyküleriyle dolu şanlı tarihinden aldığı güç ve kuvvetle, dünya arenasında sonsuza kadar var olmayacak devam edecektir.

Ülke olarak önümüze koyduğumuz hedefleri tek tek gerçekleştirerek, dünyada güçlü Türkiye’nin inşasında hepimiz üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getireceğiz.

Bizi terör örgütleriyle zayıflamaya, parçalamaya ve yok etmeye çalışan düşmanlarımızın çabaları her seferinde boşa çıkarılmaya devam edilecek, milletimizden yediği tokatlar daha katmerli olacaktır.

Rengini şehitlerimizin kanından alan ay-yıldızlı bayrağımız dalgalanmaya ve minarelerden ezan sesleri yükselmeye devam ettikçe, tarihe ismimizi altın harflerle yazdırmayı sürdüreceğiz.

Yüce Allah Türk Milletinin birlik ve beraberliğini daim, ülkemiz üzerine kirli emeller güden düşmanlarımızı ise helak eylesin.

Ne mutlu bu güzel yurdu bize vatan eyleyenlere, ne mutlu bu vatan uğruna canını feda edenlere…”

NNYÜ’DE 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ  VE ULUSLARARASI BOYUTU ANLATILDI

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle bir konferans düzenlendi.

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ tarafından gerçekleştirilen  darbe girişiminin yıl dönümü vesilesiyle Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezinde düzenlenen “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Uluslararası Boyutu” konulu konferansa Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Öcal konuşmacı olarak katıldı.  Hain darbe girişiminin bir kez daha şiddetle lanetlendiği konferansı NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, dekanlar, akademik ve idari personel takip etti.

Konuşmasında 15 Temmuz hain darbe girişimini ve uluslararası boyutunu ortaya koyan Prof. Dr. Mehmet Öcal, 15 Temmuz darbe girişimiyle Türkiye’nin hedef alındığını, Türkiye’yi sembolize eden şahsın Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip olduğunu belirterek, “2003 yılından beri yakalanan askeri, siyasi ve ekonomik istikrar, batı tarafından istedikleri gibi yönlendirilemeyen ve kendi ülke çıkarları doğrultusunda bağımsız hareket edebilen bir Türkiye, kendi geleceği ile ilgili koyduğu hedefler ve gündeme konulan veya gerçekleştirilen hedeflerden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dış dünyada, özellikle batıda bir hedeftir. Onun üzerinden Türkiye vurulmaya çalışılmaktadır. Onun şahsına saldırılarak aslında Türkiye’ye saldırılmaktadır.” dedi.

FETÖ’nün uluslararası güçlerin desteği ile taşeron olarak kullanıldığını belirten Prof. Dr. Mehmet Öcal, “Darbe girişimi başarılı olsaydı, Türkiye ikinci bir Suriye, ikinci bir Irak olacaktı. Ülkemizin dış destekli terörle, bölücü unsurlarla, toplumsal kutuplaşmalarla uğraşmak zorunda bırakılmasının en önemli sebebi jeopolitik konumundan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle ülkemizin birlik ve beraberlik içinde, komşularıyla barışçıl iyi ilişkiler içinde, ortak çıkarlar çerçevesinde ve her zaman güçlü olması gerekmektedir. Bunda en önemli görev şüphesiz yetiştireceğimiz Türk gençliğine düşmektedir. Türkiye’nin hiçbir şekilde güçsüz olma lüksü yoktur” diye konuştu.

Konferans sonunda NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Prof. Dr. Mehmet Öcal’a konuşmalarından dolayı teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim etti.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer’in FETÖ BORSASININ İPLİĞİ PAZARA ÇIKARILMALIDIR!

Türkiyemizin güzide kentlerinden biri olan Kayserimiz maalesef FETÖ terör örgütü için kirli emellerini uygulamaya koyduğu bir kent olarak dikkat çekti.

Aslında Kayseri olarak FETÖ ihanetin deşifre olması için önemli bir şans da yakalamıştık.

Kayseri kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi 2009 yılında FETÖ ihaneti Kayseri’de deşifre olmuştu.

Kahraman Türk askerinin üniformasının altına gizlenen üç FETÖ mensubu ordu ile milleti karşı karşıya getirmek için harekete geçtiğinde suçüstü yakalandılar.

Bu ihanet siyasi iktidarın gücü ve siyasi iktidarın FETÖ’ye teslim ettiği yargı nedeniyle bir anda ömrünü terörle mücadeleye adamış kahraman askerlerimizin suçlandığı, FETÖ mensuplarının da mağdurmuş gibi kamuoyuna yansıtıldığı bir olaya dönüştü.

Maalesef o gün iktidar FETÖ ile kol kola yürüdüğü için FETÖ’nün müritleri salınırken; Hava Korgeneral Rıdvan Ulugüler 16 yıl, Jandarma Tuğgeneral Ali Aydın 18 yıl, Hava Hakim Ahmet Zeki Üçok 16 yıl, Jandarma Albay Cemal Temizöz 18 yıl, Hava Hakim Albay Ahmet Erdem 16 yıl, Hava Yüzbaşı Bülent Günçal 16 yıl ve Hava Albay Cengiz Köylü 18 yıl aldı.

Aslında cezalandırılan sadece bu kahraman askerlerimiz değildi.

Aslında ceza alan Türk Milletiydi.

Çünkü bu süreç Kahraman Türk askerinin Türk silahlı kuvvetlerinden tasfiye edilmesi yerine de 15 Temmuz’da Türk milletinin başına bomba yağdıran FETÖ müritlerinin yolunun açılmasıydı.

Ama Kayseri’de FETÖ’nün tek kumpası bu değildi.

Yine Kayseri kamuoyunun yakından bildiği gibi AKP’nin siyasi desteği ile Kayserimizin en köklü kuruluşlarından Kayseri Şeker Fabrikası’na ve Kayseri Ticaret Odası’na da operasyon düzenlendi.

15 Temmuz hain darbesi öncesinde AKP’liler bunu bir operasyon olarak değerlendirip sahiplenseler de 15 Temmuz sonrasında bunun bir FETÖ Kumpası olduğu operasyonu yürüten savcıdan, mahkeme heyetine, operasyona katılan polislere kadar hepsinin FETÖ mensubu olduğunun tespitiyle tescillenmiş oldu.

15 Temmuz sonrasında birbiri ardına tutuklamalar yaşanırken, FETÖ’yü, “Altı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanet” diye tanımlayanlar ihanet ve ticaret kısmını unutup, fakir fukarayı cezalandırmaya başladı.

Öğretmen, hemşire, polis, küçük esnaf FETÖ’den irtibatlı ve iltisaklı oldukları iddiasıyla cezalandırılırken, FETÖ ile makam mevki sahibi olan, güç elde eden zenginler elini kolunu sallayarak aramızda dolaşmaya başladı.

Türkiye FETÖ Borsası ile tanıştı.

Bu zaman zaman devletin en yetkili ağızlarından da teyit edildi. Her ne kadar sonrasında açıklamalarını düzeltmeye çalışsalar da biz biliyoruz ki zenginlere suç işleme özgürlüğü veren bir bozuk düzen var.

Milletvekilimiz Sayın Çetin Arık da TBMM Başkanlığı’na zenginleri aklayan, fakir fukarayı cezalandıran bu bozuk düzenin araştırılması için araştırma önergesi verdi ama maalesef FETÖ’nün siyasi ayağının incelenmesini istemeyenler buna da karşı çıktı.

Ama biz bu işin peşini bırakmayacağız.

FETÖ Borsasının ipliğinin pazara çıkarılması için fakir fukaranın değil gerçek suçluların cezalandırılması için mücadelemizi sürdüreceğiz.

Kayserimizi FETÖ’nün kirli işlerini yürüttüğü bir kent olmaktan kurtarmak için dün olduğu gibi bundan sonrada yanlışların üzerine kararlılıkla gideceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz’da şehit olan yurttaşlarımızı ve bu ülkenin varlığı ve birliği için canlarını hiçe sayan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir ömür diliyorum.

15 TEMMUZ; BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN EMPERYALİZMİ VE YERLİ UŞAKLARINI YENDİĞİ GÜN

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ın 15 Temmuz’la ilgili açıklaması

Zamanımızda dünya üzerinde yaşayan 8 milyara yaklaşan insan nüfusu; Birleşmiş Milletlere üye 193 ve gözlemci 2 olmak üzere 195 devlet bünyesin de yaşamaktadır.

 Bu devletler içerisinde köklü bir mazisi ve uzun geçmişi olanlar var olduğu gibi, yeni kurulan devletler de bulunmaktadır.

Dünya; küçük-büyük devletlerin gizli, açık her türlü mücadelesine sahne olmaktadır. Asırlardan beri dünya üzerinde devam edip gelen savaşlar, darbeler ihtilaller bunun en açık delilleridir. Dünyada devletlerin ve milletlerin bir hakimiyet mücadelesi devam etmektedir.

Osmanlı devletinin son dönemlerinde ve yıkılışından sonra dünya; emperyalist güçlerin ve devletlerin etkin hakimiyetinde yönetilmektedir. 195 üyeli Birleşmiş Milletlerin güvenlik konseyinin 5 daimi üyesi dünya ile ilgili kararları birlikte alabilmektedirler.

Emperyalizm; hakimiyetini tesis etmek veya daha da güçlendirmek için akla hayale gelmeyecek yöntemler uygulamaktadır. Büyük savaşların olmadığı veya gerek görülmediği durumlarda, iç kargaşa, isyan, darbe veya ihtilallerle devletler çökertilmekte ve kendilerince kabul edilebilir yöneticilerin iş başına gelmesi sağlanmaktadır.

 İşte 3 sene önce bugün 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan kalkışmayı bu kapsamda değerlendirmeliyiz.

 Emperyalizm uşaklığına soyunmuş bir takım uşak beyinli soysuzlar; Türk Devletini yok etmek, Türk Milletini parçalamak için alçakça bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. FETÖ adı ile örgütlenen emperyalizmin uşakları ihanetleri ile Türk Milletini tarih sahnesinden silmek istemişlerdir.

İşte Türk Milleti böyle bir durumla karşılaşınca; Büyük Millet olma genlerini hatırlamış ve emperyalizmin ve uşakları FETÖ’ cülerin oyunlarını bozarak büyük bir ders vermiştir.

Araf suresi 155. Ayette şöyle buyrulmaktadır; “Musa dedi ki; ……içimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak edecek misin? Bu iş senin imtihanından başka bir şey değildir. Onunla dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletirsin…”

 15 Temmuz hain kalkışması; Büyük Türk Milleti için bir imtihandı. İçimizdeki beyinsizler ve onları yönlendiren Emperyalistlere karşı boyun eğmeme, bağımsız olabilme, dik durabilme imtihanı. Bu imtihanı büyük milletimiz yüz akı ile kazandı. Büyük Millet olduğunu dünyaya bir kez daha gösterdi.

Birleşmiş milletler bünyesindeki devletlerin büyük çoğunluğu böyle bir alçakça kalkışmayı bertaraf edemezdi. İşte Türk milleti bunun için Büyük bir Millet,  Türkiye bu nedenle büyük bir devlettir. Allah zeval vermesin.

15 Temmuz günü Devletimizi bu beladan korumak için şehit olan vatan evlatlarına Allah’dan rahmet, gazi olanlara da sağlıklı bir hayat diliyorum.

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan “15 TEMMUZ UNUTULMAZ BİR DESTANDIR”

 15 Temmuz 2016 tarihinde vatan hainleri tarafından milletin iradesine ve demokrasiye yapılan hain darbe girişimi karşısında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyan milyonlarca insanımız meydanlara inerek darbeye dur demiş, istikbaline ve istiklaline canı pahasına da olsa sonuna kadar sahip çıkarak vatan hainlerinin amaçlarına ulaşmasına izin vermemiştir.

Şüphesiz ki Milletimizin bu üstün cesareti bir ve beraber olduğumuz müddetçe Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile kimsenin başa çıkamayacağının açık bir göstergesidir.

15 Temmuz, yüce Meclisin ve aziz milletimizin tek vücut olarak hain namlulara direndiği, vatandaşlarımızın teröristlere geçit vermediği unutulmaz bir destandır.

Sonuç olarak, bu hain darbe ve işgal girişimi bir kez daha gösterdi ki, ülkemiz 2023 hedeflerine ulaşmasını, bu ve benzeri hainler asla engelleyemeyecek.

15 Temmuz ülkemize yeni bir çağın kapısını açmıştır.

15 Temmuz ülkemize yeni bir çağın kapsını açmıştır. Türkiye büyük bir devlettir. Milletimiz büyük bir millettir.

Çalışmaya, üretmeye devam eden bir ülke olarak, her türlü zorluğun altında kalkacağımıza inancımız sonsuzdur.

Siyasi tarihimizin bu en kanlı darbe teşebbüsüne canları pahasına karşı koyan ölümsüz kahramanlarımızı, o gece ölümü öldüren yiğit evlatlarımızı, şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum.

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

“MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK RUHUMUZ İLELEBET YAŞAYACAKTIR”

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Hain darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçtiğini ve bir kez daha lanetlediklerini hatırlatan Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.  Rektör Güney mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, ülkesini, vatanını, milletini seven herkesi meydanlara çıkmaya, devletini ve demokrasisini sahiplenmeye davet etmesi ve kararlı duruşu hainlerin çabalarını boşa çıkarmıştır. Darbe girişimine karşı, Aziz Milletimizin onurlu duruşu ve milli iradeye sahip çıkması her türlü takdire şayandır. Milli birlik ve beraberliğimize ve ülke yönetimini ele geçirmeye yönelik 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan ve demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen hain darbe girişimine, her türlü tehdit ve tehlikeye karşı şanlı bir direniş ortaya koyarak şerefine, onuruna, milli irade ve demokrasiye sahip çıkan Aziz Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlar,  şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, gazilerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız. Ülkemizin yaşadığı bu büyük ihaneti, hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Darbeyi engelleyen milli birlik ve beraberlik ruhumuz ilelebet yaşayacaktır.”

KTO Başkanı Ömer Gülsoy’dan 15 Temmuz Açıklaması

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE  KAHRAMANLIK DESTANIDIR

 Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 15 Temmuz ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla  bir mesaj yayınladı.

Gülsoy, “ Milletimiz, 15 Temmuz’da, tıpkı Çanakkale gibi, Milli Mücadele gibi, bir kahramanlık, özgürlük ve demokrasi destanı yazmıştır. 15 Temmuz, Türk Demokrasi Tarihine kazınacak bir demokrasi zaferinin kazanıldığı, kararlılık direniş ve diriliş gecesidir. Türk Milleti; imanıyla, inancıyla birlik ve beraberlik ruhu içerisinde tek yürek olarak sokaklara dökülmüş, canı pahasına mücadelesini sürdürerek vatanın bölünmez bütünlüğünü bir kez daha tüm dünyaya göstererek demokrasiden yana olan güçlü tavrını ortaya koymuş,  milli iradenin dışında hiç bir gücü kabul etmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir”

            Kayseri Ticaret  Odası Başkanı Ömer Gülsoy, ‘ 15 Temmuz akşamı sözde asker kıyafetli teröristler, bazı küresel güçlerin uşakları, efendilerinin talimatları ile,  Gazi  Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni, Genelkurmay Başkanlığını, Emniyet Genel Müdürlüğü ve bağlı teşkilatları, hatta bizzat milletin kendisini, camileri, milletin-devletin sahibi olan uçaklarla bombalayarak, tarihimizin en alçak ve satılmış ihanetine maşa olduklarını göstermişlerdir” şeklinde konuştu.

            “Kayseri, 15 Temmuz akşamında devletin, demokrasinin, bağımsızlığın yanında olduğunu her siyasi görüşten insanı ile göstermiştir’ diyen KTO Başkanı Gülsoy sözlerini şöyle sürdürdü:

            15 Temmuz 2016 tarihimizin en alçak darbe girişimlerinden biridir. Asker kılıklı (kıyafetli) hainler, bazı küresel güçler ve beyinlerini, ruhlarını sattıkları efendilerinden aldıkları talimatla Cumhurbaşkanımızı öldürmek istemiş, hükümetimizi, Meclisi dağıtmak, dolayısıyla ülkemizi işgal edip adeta iç savaşa sürüklemek istemişlerdir. Milletin sahibi olduğu uçakları, tankları, hiçbir yaratığın yapamayacağı alçaklıkla milletin üzerine süren ve bomba yağdıran bu satılmışlar, belli ki tarihimizden, ecdadımızdan bihaberdi. Onlar kontrol ettiklerini düşündükleri üç-beş uçak ve tankla devleti ele geçirip, milleti esir alacaklarını sanıyorlardı. Bilmiyorlardı ki, bu millet, 100 yıl önce Çanakkale’de ve Milli Mücadele dolayısıyla yurdun dört bir köşesinde, ‘Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli’ diyerek dün nasıl bağımsızlık için can vermişse, bugünde tıpkı ataları gibi şahadet şerbetini içmeye hazırdı. Dün Çanakkale’de  ülkesinin bölünmez bütünlüğü için  253 bin yiğit nasıl gözünü kırpmadan şahadete koşmuşsa, 3 yıl önce  15 Temmuz gecesi de, siyasi görüş ayrımı yapmadan, nesep ve mezhep hesabına girmeden,  demokrasi  ve ülkesinin birliği adına sokaklara çıkıp tanklara, uçaklara adeta meydan okuyan milyonlardan 250 yiğit, tıpkı ecdadı gibi şahadet şerbetini içmiştir. Bu vesile ile 15 Temmuz’un 250 şehidini rahmetle,  yaklaşık 2 bin 200 kadar gazisini ise minnet ve şükranla anıyorum…15 Temmuz gecesi Polis Özel Harekat’ın bombalanması ile, birlikte okuyan, birlikte üniforma giyen, 23 yaşındaki iki hemşerimiz, şehitlerimiz  Bünyanlı Cennet Yiğit ve Yeşilhisarlı Kübra Doğanay’ı da asla unutmadığımızı, onların  ve tüm şehitlerimizin ailelerinin baş tacımız olduğunu ifade etmek isterim…

             Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, ‘O gece tüm Türkiye gibi Kayseri’ de dimdik ayaktaydı. Yüz binlerce Kayserili günlerce Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Demokrasi Nöbeti’ tuttu. Kayserili her meslek mensubu darbe girişiminde bulunan alçaklara lanet okurken, demokrasiden ve bağımsızlıktan yana olduğunun altını gür bir sesle bir daha haykırdı” ifadelerini kullandı.

            KTO Başkanı Gülsoy sözlerini şöyle tamamladı:

 “Uzun süredir bulunduğumuz  coğrafya adeta yanıyor. Türkiye, devleti ve milleti ile bu yangından en az zarar görmek için tarihi sorumluluk ve milli menfaatleri doğrultusunda adımlar atıyor. Irak’ta, Suriye’de yapılanları, Doğu Akdeniz’de, İran’da yapılmak istenenleri görünce, 15 Temmuz’da ne yapılmak istendiğini 82 milyon olarak daha iyi anlıyoruz.  Tarihimizin en alçak darbe girişiminden ders çıkararak, hepimiz kenetlenmeliyiz. Gerçekten, 15 Temmuz’un demokrasimiz ve  milli birliğimiz açısından önemini  bir daha kavramalıyız ve  asla siyasi bağnazlık içerisine girmeden  birbirimizle kenetlenmeliyiz. Türkiye, Türk Milleti 15 Temmuz’dan sonra da her alanda güçlü olduğunu gösterdi.  Daha da güçlü bir Türkiye için, birlik ve beraberlik içerisinde  çok çalışmalıyız. 15 Temmuz darbe girişimine karşı yapılanlar, milletimizin ve devletimizin tarihinde kahramanlık ve demokrasi destanı olarak yerini almıştır.”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Açıklaması

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski:

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, darbe girişimine karşı mücadele veren şehit ve gazilerimizi anma, demokratik kazanımlarımızın değerini vurgulama günüdür. Toplumumuzun ve devletimizin gayretleriyle bertaraf edilen bu tehlikeyi bir daha yaşamamak için demokrasimizi korumalı ve ilerletmeliyiz. Demokrasimizi güçlendirmenin temel koşulları özgürlükler, hukuk devleti, güvenlik, adalet ve refah boyutlarında ülkemizi hak ettiği noktalara getirecek politikalardır. TÜSİAD her zaman evrensel demokratik ilkeleri ve Cumhuriyet değerlerini kararlılıkla savunmaya ve bu yönde emek vermeye devam edecektir.”

BÜNYAN’DA  15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü münasebetiyle 11-15 Temmuz tarihler arasında icra edilecek olan ‘” “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü”‘ programları Bünyan Şehitliğinde düzenlenen tören ile başladı.
Törene Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, daire amirleri, şehit aileleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Okunan Kur’an-ı Kerim sonrası şehitlik gezilerek şehitlerin ebedi istirahatgahları başında dualar edildi. Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun burada yaptığı konuşmada;” “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Sayın Kaymakamımız ve ilçe protokolümüz ile şehitliğimizi ziyaret ederek  şehitlerimizin ebedi istirahatgahları başında dua ettik. Şehitlik ziyaretimizin ardından Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na hainler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan  Özel Harekat Polisimiz Cennet Yiğit kızımızın değerli ailelerini ziyaret ettik.  Türkiye’nin önüne set çekmek isteyenler Allah’ın izniyle bu imkana bir daha asla kavuşamayacaktır.Vatan, bayrak, millet ve demokrasi için can vermiş tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum ” dedi.
Şehitlik ziyareti sonrası protokol üyeleri 15 Temmuz Şehidi Polis Özel Harekat Komiser Yardımcısı Şehit  Cennet Yiğit’in ailesini evinde ziyaret etti.

BAŞKAN YALÇIN’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yalçın, milletin kahramanlık destanı yazdığını belirttiği mesajında şunları kaydetti: “15 Temmuz günü milletimiz vatanımızı bölüp parçalamak isteyen hain FETÖ üyelerine karşı büyük bir destan yazmıştır. Hain kalkışma gecesi vatandaşlarımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara ve meydanlara koşmuş, çok kısa bir sürede devletin içine sızan hainleri bertaraf etmeyi başarmıştır. Bu mücadele göstermiştir ki Türk Milleti asla egemenliğini kendisinin dışında başka bir yere bırakmadı, bırakmayacaktır. Bu mücadele üçüncü yılında da hala devam etmektedir. Bu dik duruş mücadelesinde vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. Yüce Mevla tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışla milletimize bir daha böyle günler yaşatmasın.”

CHP İl Başkanı Ümit Özer’in Basın Açıklaması

HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden üç yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birimine sahip çıkma azmindeyiz.

Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’ni devre dışı bırakan bir OHAL rejim yerleştirilmiştir. Aradan üç yıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adımda atılmamıştır.

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.

TİCARET BORSASI BAŞKANI RECEP BAĞLAMIŞ: 15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Hatırlanacağı üzere bundan tam üç yıl önce 15 Temmuz gecesi, ülkemizi milletimizi demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak milletimiz, darbe girişimini  sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı.

Gecenin karanlığının ardında güneşli bir gün gizlidir. İşte aziz şehitlerimiz, gazilerimiz o gece bir toprak nasıl vatan olur, nasıl vatan kalır bir kere daha bizlere gösterdiler.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşuyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde kendilerini gönülden yad ederek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.

Ülkemizi parçalayacaklarını, devletimizi teslim alabileceklerini zannederek, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, henüz gün ağırmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu darbe girişimi milletimize, meclisimize, demokrasimize, cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Ordumuz ve polisimiz bizim göz bebeğimizdir.

Bizler Oda ve Borsa camiası olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir “ilkesini şiar edinerek demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Devletimizin yanında, milletimizin emrinde olacağız.

Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ve lider ülke haline gelmesini de, hep birlikte çalışarak sağlayacağız.

Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyor, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun.

15 TEMMUZ HAİN FETÖ DARBESİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU ÜYESİ AYTUN ÇIRAY’DAN TARİHİ ÇARPICILIKTA 15 TEMMUZ AÇIKLAMALARI…

ÇIRAY: 15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİNİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRME GİRİŞİMİDİR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili, kamuoyunda kısaca FETÖ Darbesini Araştırma Komisyonu olarak bilinen komisyonun etkin üyesi Aytun Çıray, 15 Temmuz FETÖ darbe, kalkışma,  kaos ve iç savaş kanlı teşebbüsünün üçüncü  yıldönümü vesilesiyle çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Çıray açıklamasına “15 Temmuz’da millet olarak bize yaşatılan ağır travma,  ayrıntılı bir şekilde planlanmış gayet sistematik bir kararlılıkla hayata geçirilen bir planın sonucudur,” diye başladı.

3 MART TEZKERESİ’NİN REDDİ ÜZERİNE FETÖ PİYONU İLERİ SÜRÜLDÜ  

Aytun Çıray, sözlerini şöyle sürdürdü: “FETÖ adı verilen hıyanet maşaları, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 3 Mart 2003’te gerçekleşen gizli oturumda  ‘Türk Silahlı Kuvvetlerinin yabancı ülkelere gönderilmesi ve yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye’de bulunması için dönemin Hükümetine yetki verilmesine yönelik başbakanlık tezkeresini reddedilmesi’ üzerine, oylama sonucunda etkili olan iki kurumu cezalandırmaya, etkisizleştirmeye ve bir bakıma tasfiye etmeye yönelik bir planı hayata geçirmeye başlamışlardır. Hedef alınan söz konusu iki kurum Türk Milletinin 20. Yüzyıldaki varoluş savaşından Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde zaferle çıkmasını sağlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Türk Silahlı Kuvvetleriydi. Bu planın ilk adımı, Türk Silahlı Kuvvetlerine kalleşçe ve alçakça düzenlenmiş bir eylemle başına çuval geçirilmesiydi.”

Bu menfur olaya hükümetin ve TSK’nın en üst komuta kademesinin verdiği tepkinin yetersiz ve yüzeysel olduğunu anlatan Çıray, bunun plânın uygulayıcılarını cesaretlendirdiğini, FETÖ hıyanet çetesini AKP iktidarının adeta hizmetine sunarak devlete yerleşmesini sağladığını ifade etti.

12 EYLÜL 2010 ‘YETMEZ AMA EVET’ REFERANDUMU 15 TEMMUZ’UN BAŞLANGICIDIR

Açıklamasının daha sonraki bölümünde Türkiye Cumhuriyeti’ni ele geçirerek tamamen yıkma ve bir uydu bir FETÖ devleti kurma projesinin 12 Eylül 2010 referandumunda  ‘yetmez ama evetçi’ okumuş yazmış demokrat görünümlü ahmak veya kripto hainlerin desteği sayesinde büyük bir zemin elde ettiğini belirten Çıray, ‘ Ergenekon, Balyoz ve bütün diğer irili ufaklı kumpaslar işte edilen bu zemin üzerinde hayata geçirildi. Böylece 12 Eylül 2010 yetmez ama evet referandumu 15 Temmuz’a giden yolu döşedi; Ergenekon, Balyoz ve bütün diğer irili ufaklı hain kumpaslar da bu yolun stratejik durakları oldu.”

VESAYET YIKILIYOR DİYENLER SİNSİ BİR VESAYETİN YÜKSELMEKTE OLDUĞUNU GİZLEDİLER 

Çıray, açıklamasına  şöyle devam etti: “Bütün bunlar Meclisin de battal kılınması sürecini hızlandırdı. Türkiye Cumhuriyetinin varoluşuna mührünü vuran yüce Meclisin, 2010 referandumuyla güç kaybedeceği açıktı. 2014 Ağustos’undan sonraki gelişmelerle, 2015’de dört ay arayla yaşadığımız iki genel seçim ve 15 Temmuz 2016 kanlı FETÖ hıyanet kalkışmasına kadar geçen sürede yaşananlar Meclis’in gitgide gücündeki eksilmeye ve işlevsizleştirilmeye başladığına ilişkin önemli ipuçları vermektedir. Böylece 15  Temmuz hıyanet darbe, kalkışma, kaos ve iç savaş teşebbüsüne TSK’nın kurumsal olarak çökerten ve Meclis’i de zayıflatan çok karanlık  bir vesayet odağı ve gücüyle getirildik. Bedelinin ilk taksitini de devletini korkunç bir işbirlikçi şer ve hıyanet çetesinin elinden 251 vatandaşımızı demokrasi şehidi vererek ve Yüce Meclis’in ve TSK’nın ağır hasar almış olmasını utancıyla ödedik.”

 FETÖ’YÜ ARAŞTIRMA KOMİSYONU’NUN RAPORUNU MECLİSE GETİRİN

Çıray, 15 Temmuz’un üçüncü yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamaların son bölümünde  bu menfur   ve meşum hıyanet kalkışmasının en ağır sonucunun Türkiye Cumhuriyetinin temel kurumlarını adeta  çökertmesi olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“15 Temmuz kalkışmasını Türk Milletinin tüm kesimlerinin katkısıyla bastırılmasından hemen sonra yüce Meclisin devreye girmesini ve bir soruşturma komisyonu açılmasını istedik. 15 Temmuz FETÖ Darbesini Araştırma Komisyonu olarak adlandırılan Komisyonumuz meclisin onayıyla faaliyet geçti ve CHP’yi temsilen seçilen üç kişiden biriydim. Tüm engellemelere ve Komisyon’un battal hale getirilmesine karşın raporumuz muhalefet şerhiyle tamamlandı. Ancak bu rapori AKP’li tüm Meclis Başkanları nihai raporumuz yayınlanmadı ve Meclis’e getirilmedi. Şimdi buradan TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop’a sesleniyorum: FETÖ’yü Araştırma Komisyonu olarak bilinen Komisyon’un raporunu basıp TBMM’nin tartışmasına açın!”

FETÖ HIYANETİ ANCAK MECLİS TEKRAR TARİHSEL İŞLEVİNE KAVUŞUNCA AYDINLANACAK

“Menfur 15 Temmuz FETÖ hıyanet  ve kalkışması ‘Allah’ın lütfu’ olarak   değerlendirildi; bahsedilen lütuf da mutlak bir tek adam rejimi olarak tecelli etti. Ne yazık ki, tek bir insan için lütuf olan, millet için tam tersi olabiliyor. Bunu fark eden Türk Milleti son yerel seçimlerde aldığı tutum ile büyük kayıplarını telafi etmenin derdinde. Bu kayıpların telafisi ancak Atatürk’ün siyasi ve askeri dehasıyla 20. Yüzyılın başında kurduğu kurumları 21. Yüzyılın koşulları içinde ayağa kaldırmamız ile olacaktır. Elbette her şeyden önce ayağa kaldırmamız gereken kurum Türkiye Büyük Meclisi’dir. Türkiye Büyük Milleti Meclisi tarihsel anlam ve işlevine uygun bir anlayışla yeniden varlık bulduğu an, 15 Temmuz karanlığının sorumlularını ve arka planıyla  aydınlatma imkânına kavuşacaktır. Bu aynı zamanda  hukukun üstünlüğüne ve kuvvetler ayrılığına dayalı bir 21. Yüzyıl anayasal cumhuriyeti ve toplumu olmamızı sağlayacak!”

15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE İHANETİ AYDINLATMA BORCUMUZ VAR 

Aytun Çıray açıklamasını bu çerçevede şöyle noktaladı:

“15 Temmuz’da kanlı FETÖ darbe, kalkışma, kaos ve iç savaş teşebbüsünü hayatları pahasına bastıran sivil veya asker-polis demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize saygılarımı sunuyorum. Onların fedakarlıkları, üstümüze düşen her şeyi eksiksiz bir şekilde yapma sorumluluğunu bize her an hatırlatıyor.”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Başkan Çolakbayrakdar, mesajında “15 Temmuz da istiklaline ve istikbaline sahip çıkmak için sokaklara çıkan, ülkemize pranga vurmak isteyenlerin karşısına dikilen;  ey Türk halkı, ey Kayserili hemşehrilerim; hepiniz birer kahramansınız” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde bir açıklama yapan Başkan Çolakbayrakdar, şu ifadeleri kullandı: “Bundan üç yıl önce 15 Temmuz Cuma günü akşamı, devletimize ve milletimize karşı hainler tarafından ağır bir darbe vurulmak istenmiştir. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milletimiz sokaklara, meydanlara çıkarak hainlerin yapmak istediği darbeyi engellemiştir. Vatan hainlerinin ve yurt dışındaki işbirlikçilerinin ortak hedeflerinde milletin iradesine el koymak, devletin bekasına kast etmek, vatanın bütünlüğünü ortadan kaldırmak vardı. Bu girişim karşısında millet olarak hep beraber dimdik durduk ve durmaya da devam edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; ‘meydanlarda nöbet bitti’ ama bunun dışında nöbetimiz hiç bitmedi. Her gün, her an ve her dakika yüreğimizde bu nöbet devam ediyor. Allah bir daha böyle bir tablo yaşatmasın. ‘Su uyur, düşman uyumaz’ misali her daim uyanık olmamız gerekiyor. Nöbetlerimiz meydanlarda değil her yerde devam edecek. Bundan sonra daha güzel, daha iyi şartlarda,  gelecek nesiler için çalışmaya üretmeye devam edeceğiz. Yaşadığımız olaylar bu topraklara ve insanlarımıza olan aşkımızı, sevgimizi ve muhabbetimizi daha da çok artırdı. Daha güzel Türkiye için bugün pekiştirilmiş birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun ilelebet devam etmesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde, 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Gazilerimize sağlıklı, sıhhatli hayırlı ömürler diliyorum.”

Prof. Dr. Hüseyin Per: Türk Milleti, Hainlere Asla Fırsat Vermez

Kayseri Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde yaptığı açıklamada, “ Eğer o vatan hainleri amacına ulaşsaydı. Bugün sadece Türkiye değil, Türk Dünyası diye bir şey olmayacaktı.” dedi

Türk Milletinin hiçbir zaman hainlere fırsat vermeyeceğini belirten Prof. Dr. Hüseyin Per, darbe girişimlerinin  ülkeleri 25-30 sene geriye götürdüğünü hatırlatarak,  o karanlık gecede, FETÖ mensupları tanklarla uçaklarla Türk Milletine bomba yağdırırken bu asil millet geriye  bir adım dahi atmamıştır. Türk Milletinin kararlı duruşu ile hainler amacına ulaşamadan hak ettikleri yerleri boyladılar. Eğer Allah korusun FETÖ’cüler amaçlarına ulaşsaydı bu güzelim ülkemiz 25-30 sene geriye gidecekti. Ayrıca bu hainler, dışarıdan aldıkları talimatları uygulayarak,  Türk Dünyasının lideri konumunda olan Türkiye’yi hedef alarak, Dünya üzerindeki Türk soylu ülkelerinde bir araya gelmesini sonsuza kadar engelleyeceklerdi.”

Başkan Hüseyin Per, “Türk Milleti olarak ülkesine ve milletine kast eden alçakların karşısında canlarını feda eden şehitlerimizi ve yaralanan gazilerimizi unutmadık. Onları rahmetle ve minnetle anıyoruz. Siyasi irade bu karanlık örgütün tüm bağlantılarını ortaya çıkarmak zorundadır. Bizler Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu ve üyeleri olarak ülkemizin birlik ve beraberliği için mücadele etmeye, her zaman millet iradesinden ve demokrasiden yana olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTMADIK! UNUTTURMAYACAĞIZ!

15 Temmuz Darbe Girişiminin Yıldönümünde MÜSİAD Kayseri tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen ve Türk Milleti’nin tüm dünyaya demokrasi dersi verdiği 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin üzerinden üç yıl geçti.

Bu üç yıllık süreçte, Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletin çeşitli kademelerine sinsice sızan FETÖ mensupları, büyük bir titizlikle tasfiye edilirken, devletimizin mücadelesi halen kararlılıkla devam etmektedir.

15 Temmuz gecesi milletimiz, hiçbir bahanenin ardına gizlenmeden ve genç, yaşlı, kadın, erkek demeden darbecilerin karşısına çıkarak canı pahasına vatanını müdafaa etmiş ve FETÖ mensupları hain emellerine ulaşmasına izin vermemiştir.

Aziz Milletimizin menfur saldırıların yaşandığı 15 Temmuz gecesi canını ortaya koyarak sürdürdüğü mücadele, tüm dünyanın sahiplenmesi gereken örnek bir demokrasi mücadelesidir.

Hâlihazırda güçlü demokrasi geleneğine sahip olan Türk Milleti, önemli bir demokrasi dersi verirken 15 Temmuz köklü bir zihniyet değişiminin de ilk adımı olmuştur.

Bu süreçte, içeriden ve dışarıdan ülkemize yönelecek saldırılara karşı birlik içinde ve güçlü durmanın önemini bir kez daha idrak ettik ve tüm fikri ayrılıkları bir kenara bırakarak vatan müdafaası ortak şuuruyla kenetlendik…

TOK: O GECE ÖLMEYE GİTTİK.. FETÖ İLE MÜCADELE SONUNA KADAR SÜRDÜRÜLMELİDİR

Milliyetçi Hareket Paritisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok 15 Temmuz Hain Darbe girişinin yıldönümü münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı. Tok, “ 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’dür. Tam 3 yıl önce TSK içine yuvalanan terörist bir kadro millete ve devlete silah doğrultmuştur.” dedi.

Tok: “15 Temmuz’da Türk milletinden intikam alınmak istendi. 15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti’ne zehirli hançer saplanmıştır. Türk milleti 7’den 70’e ayağa kalktı. İhanet imanı geçemedi. İşgal emelleri milli iffeti yenemedi. 1 dolarlık namussuzlar kaçacak delik aradılar. Gene de yakayı kurtaramadılar. FETÖ ile mücadele sonuna kadar sürdürülmelidir. Bu konuda tavsama, ihmal, hoşgörü olamaz. Hatırlı ve arkası olan FETÖ’cülerin korunması diye bir şey söz konusu edilemez. Elbette mücadele hukuk ve adalet kümesinde yapılmalıdır.” Dedi.

15 TEMMUZ’DA NELER YAŞANMIŞTI

15 Temmuz 2016 gecesini değerlendiren Başkan Serkan Tok, “Darbenin olduğu gece Emniyet müdürlüğüne gittim. Burada benimle birlikte herhalde 50 kişiye yakın vatandaş vardı. daha sonra sayı gittikçe yükseldi. Sayın Valimiz ve İl Emniyet Müdürümüzde oradaydı. Hemen yanlarına gidip sayın valimize “Efendim Ben Milliyetçi Hareket Partisi Kocasinan İlçe Başkanı SerkanTok dedim. “Ben buraya ölmeye geldim dedim.” Sayın valimizde bana hiç birimiz ölmeyeceğiz ifadelerini kullandı ve o gece protokolümüzle birlikte sabaha kadar beraberdik” dedi.

Başkan Tok o geceyi şöyle anlattı:  “Ankara’da ki siyasetle uğraşan arkadaşlarımız bir hareketlenmenin olduğunu belirtmeleri de bizim düşüncemizi iyice kuvvetlendiriyordu. O akşam saat 21.30’da bir darbe girişimi olduğunu duyunca iyice olaya vakıf olunca darbe olduysa devlet olarak vatandaş olarak darbeye karşı durmamız gereği noktasında Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin açıklamasını bekledik. Genel Başkanımızın sokağa çıkınız çağrısını duyduktan sonra ‘darbeye karşıyız, hükümetin yanındayız’ çağrısını duyunca darbeye karşı durduk. Yapmamız gereken Sayın Valimizin, Sayın Emniyet Müdürümüzün yanına gidip siyasi kimliğimizi açıklayıp devletimizin yanındayız demek için emniyete gittik.  Yanılmıyorsam yaklaşık saat 23.30 civarında emniyete gittik. Biz ilk gidenlerden biri bizdik. Hatta Sayın Valimiz bir çok yerde dile getirmiştir. Gittik sayın Valimizin yanına İl Emniyet Müdürümüz de yanındaydı. Gidip, ‘Efendim ben Milliyetçi Hareket Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Serkan Tok buraya ölmeye geldik’ dedim. Sayın Valimiz ‘Hiç birimiz ölmeyeceğiz. Hepimiz bu hain darbe girişimine karşı duracağız’ dediler. Ben genel başkanımızın sözünü yere eğdirmeyip tepkimi yerine getirdim.  Sabaha kadar da Sayın Valimiz ve Sayın İl Emniyet Müdürümüz yanında nöbette bekledik.  Çok şükür ki İstanbul yada Ankara’da olan o hazin görüntüler Kayseri’de oluşmadı.  Burada bir kan ve gözyaşı durumu olmadı. Olsaydı da biz oraya her şeyi göze alarak gitmiş durumdaydık.

Türk Devletinin yanında yer almak her ülkücünün dünya görüşüdür. Başbuğumuzun bize öğretmiş olduğu ve sonrasında Genel Başkanımızın bize emretmiş olduğu bir dünya görüşüdür.  Ülkücülerin varlığının temel nedeni devlete olan sadakat ve millete olan bağlılıktır.

15 Temmuz’da destan yazan milletimle övünüyorum. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Yanılıp yenilip yeni bir darbe girişimini aklından, havsalasından geçiren varsa ölümü göze almış demektir, bunu da özellikle hatırlatıyorum. Milliyetçi-Ülkücü Hareket konu vatan ve millet olunca fedakârlıkta sınır tanımaz. Ülkücülük en kutlu vasıf, Ülkücü ise en şuurlu varlıktır.”

MMO Başkanı Akif Aksoy, “15 Temmuz şanlı tarihimize Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak geçmiştir”

Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Akif Aksoy,  “Oda olarak, dün olduğu gibi bugün de yarın da, demokrasiden yana olmayı sürdürecek, ülkemizin bölünme tehditlerine, teröre ve birçok siyasi, ekonomik vb. etkilere inat odamız adına üzerimize düşen görevi layıkıyla yapıp, çalışmalarımıza en iyi şekilde devam edeceğiz. Dünyanın en güzel bayrağının altında, hep beraber ve barış içinde yaşamak ümidi ile dilerim ki Allah, milletimize bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde; bu onurlu mücadeleye destek vermiş tüm Türk halkına teşekkürlerimi sunuyor, kahraman gazilerimizi ve vatanı için canını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum”

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Hentbol Turnuvası Talas Spor Salonu’nda Başladı

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kulüplü minik erkekler hentbol Kayseri birinciliği başladı.

04 Temmuz 2019 Perşembe günü Talas Spor Salonu’nda oynanan müsabakalarla başlayan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kulüplü minik erkekler hentbol birinciliğinde; Spor A.Ş. Gençlik ve Spor Kulübü, Festival Halk Dansları Gençlik Spor Kulübü, Gençlik ve Spor Etkinlikleri Spor Kulübü ve İzzet Öksüzkaya Orta Okulu Spor Kulübü takımları mücadele veriyor.

İlk gün oynanan müsabakalarda İzzet Öksüzkaya Orta Okulu Spor Kulübü, Spor A.Ş. Gençlik ve Spor Kulübünü 19-14 mağlup etti.

Günün ikinci karşılaşmasında ise Festival Halk Dansları Gençlik Spor Kulübü, Gençlik ve Spor Etkinlikleri Spor Kulübünü 25-20 lik skorla geçti ve kalan müsabakalarda avantaj elde etti.

Bu yıl üçüncüsü yapılan hentbol turnuvası, 17 Temmuz ve 19 Temmuz tarihlerinde oynanacak müsabakaların adından düzenlenecek kupa töreni ile sona erecek.

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci:
“BU SOYLU TOPRAKLARIN VE BU KUTLU DEVLETİN SİGORTASI MİLLETTİR”
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi bizlere bir kez daha göstermiştir ki, bu soylu toprakların, bu kutlu devletin sigortası ve garantisi, bu fedakar millettir. Milletimizin o günkü direnişi ve dirilişi, tüm dünya milletlerine örnek olacak bir duruştur” şeklinde açıklama yaptı.

Değirmenci, 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişiminin üçüncü yıldönümü ve ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla yazılı bir açıklamada bulundu.

15 Temmuz’un sadece bir darbe kalkışması olmadığını, aynı zamanda bir işgal girişimi olduğuna dikkat çeken Değirmenci, “Dünyanın hiçbir ülkesi böylesi bir ihanete, böylesi alçak bir düşmanlığa maruz kalmamıştır. Bizim silahlarımızı bizlere yani bu ülkenin evlatlarına doğrultan hastalıklı zihniyet, vatanımızı işgal ederek, Türkiye’yi uluslararası karanlık güçlerin oyuncağı ve piyonu haline dönüştürecekti. Hamdolsun ki, milletimizin yüzyıllardır damarlarında taşıdığı o asil kan, bağımsızlığımızın kirli ellerde lekelenmesine izin vermemiştir. O gece, FETÖ’ye ve onların üst akıllarına karşı, bir bağımsızlık mücadelesi verilmiştir. Türkiye düşmanlarına hayatları boyunca unutamayacakları sağlam bir ders verilmiştir” ifadelerini kullandı.

“Bu vatan kolay kazanılmadı sözü 15 Temmuz’da bir kez daha vücut bulmuştur” diyen Değirmenci, “Nice canlarımız kanlarıyla bu toprakları yine sulamıştır. Tıpkı yüzyıl önce Kurtuluş Savaşındaki gibi geri dönmeyi düşünmeyen yiğitlerimiz, bir gül bahçesine girer gibi şehit olmuşlardır. O dökülen kanlar, bu ülkenin topraklarının kutsallığına kutsallık katmıştır. Bu vesileyle şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sonsuz minnettarlığımızı sunuyorum” dedi.

“BU VATAN SAHİPSİZ DEĞİLDİR”
15 Temmuz’daki milletimizin direnişiyle birlikte tüm dünyanın Türkiye üzerindeki emellerini, hedeflerini ve tuzaklarını bir kez daha gözden geçirmek zorunda kaldığını kaydeden Genel Başkan Değirmenci, “Şairin dediği gibi âlemde şer bitmez, bizde er tükenmez. Karanlık odaklar yazdıkları senaryoyu istedikleri kadar oynasınlar. Bu ülkeye göz dikenlerin gözünü oyacak bir Hak-İş ve Özçelik-İş yılmaz bir nefer olarak milletin yanındadır. Nasıl ki o gece ve sonrasında bu ülkenin yerli ve milli kurumları olarak, hainlere geçit vermediysek, yine hainlere karşı nöbette ve uyanık olduğumuzu herkes bilsin. O nedenle bu vatan sahipsiz, bu millet kimsesiz değildir” diye konuştu.

TEK MİLLET, TEK DEVLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN” için 15 Temmuz da Kayseri Meydanındayız…

15 Temmuz günü Demokrasiye yapılan müdahale ile başlatılan DEMOKRASİ NÖBETLERİ sonrası 15 Temmuz gününün bayram ilan edildiğini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı  Dr.Mustafa Palancıoğlu, 15 Temmuz günü aynı azim ve şevkle Melikgazi ailesi olarak eş zamanlı 81 vilayet ile yapılacak DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER GÜNÜ kutlamalarına hazır olduklarını söyledi.

15 Temmuz’un 3.cü yılında Kayserililerin meydanları yine boş bırakmayacağını ifade eden Başkan  Dr.Mustafa Palancıoğlu, Cumhurbaşkanımızın emri ile meydanlara çıkıldığını ve yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın ‘DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ ile son bulduğunu ancak yüreklerde her zaman nöbete devam ettiklerini kaydetti.

Yüce Türk milletinin aslında darbecilere, yıkıcılara ve bölücülere kısacası vatan hainlerine en manidar cevabı meydanlar da verdiğini ifade edenBaşkan  Dr.Mustafa Palancıoğlu konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

 “Türk Milleti 15 Temmuz günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile meydanlar da nöbet tutmuştur. Meydan Nöbetleri büyük bir azim, şevk ve bilinç ile tek yürek olarak gerekli cevap verilmiştir. Artık 15 Temmuz bir bayram olarak kutlanmaktadır.  Bu kutlamalarda TEK MİLLET, TEK DEVLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN” sloganı ile ay yıldızlı Türk bayrağının altında 15 Temmuz günü Kayseri Meydanında olacağız

Başkan  Dr.Mustafa Palancıoğlu, 15 Temmuz ‘DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER GÜNÜ’ Bayramı için Melikgazi Belediyesi olarak her türlü tedbir alındığın ve hizmetin yerine getirileceğini sözlerine ekledi.

15 TEMMUZ’DA DÜNYA ÖĞRENDİ; VATAN NEDİR?

15 Temmuz 2016 günü bu vatanın bekası için 250 şehit verildiğini, iki binin üzerinde vatanseverin ise gazi olduğunu söyleyen Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, “Aziz Türk Milletinin tarihte defalarca ortaya çıkardığı o asil ruhu, 15 Temmuz’da Türkiye’nin dört köşesinde yeniden göstermiştir.” Dedi.

Başkan Özdoğan sözlerini şöyle sürdürdü;

“15 Temmuz Cuma gecesi hain FETÖ tarafından ülkemize, vatanımıza ve milletimize karşı darbe girişiminde bulunuldu. Ama önce Allah’ın inayeti, Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik durması ve milletimizin kutsal vatanını sahiplenmesi ile çok şükür darbe girişimi engellenmiş oldu. 15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız. Çocuklarımıza, torunlarımıza bu hainliği anlatacağız. Tıpkı kişiler gibi, milletlerin de karakteri vardır. Bizim milletimizin karakteri, gerçekten erdemlerle donatılmıştır. Bu erdemlerden biri de yeri geldiğinde vatanını korumak için canından vazgeçmeyi göze alabilmektir. İşte bunların sonuncusu, 15 Temmuz 2016’da millet olmanın asaletini, birlikteliğini ve gücünü gösterdiğimiz Demokrasi Zaferi’mizdir.Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti‘nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz dikenlerin bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek, Türk milletinden milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz. Bizler o gece, demokrasimizi kimsenin eline bırakamazdık. Milletimizin refahını ve huzurunu, darbeyle başa geçmeyi düşünenlere terk edemezdik. İman gücümüz, millet olmanın verdiği inanç ve devlet büyüklerimizin verdiği güvenle bayrağımıza, bağımsızlığımıza ve devletimize sahip çıkarak, Türk milletinin gücünü yeniden gösterdik.”

“ÇANAKKALE RUHU İLE HER ZAMAN HAZIRIZ”

Şanlı bayrağımızla, 80 Milyon nüfusumuzla bizlerin güçlü ve büyük Türkiye olduğumuza vurgu yapan Başkan Özdoğan, “FETÖ, PKK, DHKPC, DAEŞ, PYD ve gibi terör örgütlerini kullanarak, Türkiye’ye diz çöktürmek, parçalamak ve bölmek isteyenlere, aziz milletimiz ve cefakâr, vefakâr, vatansever askerimiz, polisimiz ve güvenlik görevlilerimiz fırsat vermeyecektir. Tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemiz devam edecektir. Birlik, beraberlik ve Çanakkale ruhu ile birbirimize sarılıp, destek olup daha güçlü olacağız. Ülkemizin bekası için canını feda eden bütün demokrasi şahitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Allah, bir daha bu millete 15 Temmuzları yaşatmasın.” dedi.

CHP İl Başkanı Ümit Özer’in Basın Açıklaması

HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ

15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden üç yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birimine sahip çıkma azmindeyiz.

Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’ni devre dışı bırakan bir OHAL rejim yerleştirilmiştir. Aradan üç yıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adımda atılmamıştır.

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.

KAYSERİ TİCARET BORSASI BAŞKANI BAĞLAMIŞ: 15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Hatırlanacağı üzere bundan tam üç yıl önce 15 Temmuz gecesi, ülkemizi milletimizi demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak milletimiz, darbe girişimini  sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı.

Gecenin karanlığının ardında güneşli bir gün gizlidir. İşte aziz şehitlerimiz, gazilerimiz o gece bir toprak nasıl vatan olur, nasıl vatan kalır bir kere daha bizlere gösterdiler.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşuyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde kendilerini gönülden yad ederek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.

Ülkemizi parçalayacaklarını, devletimizi teslim alabileceklerini zannederek, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, henüz gün ağırmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu darbe girişimi milletimize, meclisimize, demokrasimize, cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Ordumuz ve polisimiz bizim göz bebeğimizdir.

Bizler Oda ve Borsa camiası olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir “ilkesini şiar edinerek demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Devletimizin yanında, milletimizin emrinde olacağız.

Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ve lider ülke haline gelmesini de, hep birlikte çalışarak sağlayacağız.

Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyor, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun.

15 TEMMUZ HAİN FETÖ DARBESİ ARAŞTIRMA KOMİSYONU ÜYESİ AYTUN ÇIRAY’DAN TARİHİ ÇARPICILIKTA 15 TEMMUZ AÇIKLAMALARI…

ÇIRAY: 15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİNİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRME GİRİŞİMİDİR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili, kamuoyunda kısaca FETÖ Darbesini Araştırma Komisyonu olarak bilinen komisyonun etkin üyesi Aytun Çıray, 15 Temmuz FETÖ darbe, kalkışma,  kaos ve iç savaş kanlı teşebbüsünün üçüncü  yıldönümü vesilesiyle çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Çıray açıklamasına “15 Temmuz’da millet olarak bize yaşatılan ağır travma,  ayrıntılı bir şekilde planlanmış gayet sistematik bir kararlılıkla hayata geçirilen bir planın sonucudur,” diye başladı.

3 MART TEZKERESİ’NİN REDDİ ÜZERİNE FETÖ PİYONU İLERİ SÜRÜLDÜ  

Aytun Çıray, sözlerini şöyle sürdürdü: “FETÖ adı verilen hıyanet maşaları, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 1 Mart 2003’te gerçekleşen gizli oturumda  ‘Türk Silahlı Kuvvetlerinin yabancı ülkelere gönderilmesi ve yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye’de bulunması için dönemin Hükümetine yetki verilmesine yönelik başbakanlık tezkeresini reddedilmesi’ üzerine, oylama sonucunda etkili olan iki kurumu cezalandırmaya, etkisizleştirmeye ve bir bakıma tasfiye etmeye yönelik bir planı hayata geçirmeye başlamışlardır. Hedef alınan söz konusu iki kurum Türk Milletinin 20. Yüzyıldaki varoluş savaşından Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde zaferle çıkmasını sağlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Türk Silahlı Kuvvetleriydi. Bu planın ilk adımı, Türk Silahlı Kuvvetlerine kalleşçe ve alçakça düzenlenmiş bir eylemle başına çuval geçirilmesiydi.”

Bu menfur olaya hükümetin ve TSK’nın en üst komuta kademesinin verdiği tepkinin yetersiz ve yüzeysel olduğunu anlatan Çıray, bunun plânın uygulayıcılarını cesaretlendirdiğini, FETÖ hıyanet çetesini AKP iktidarının adeta hizmetine sunarak devlete yerleşmesini sağladığını ifade etti.

12 EYLÜL 2010 ‘YETMEZ AMA EVET’ REFERANDUMU 15 TEMMUZ’UN BAŞLANGICIDIR

Açıklamasının daha sonraki bölümünde Türkiye Cumhuriyeti’ni ele geçirerek tamamen yıkma ve bir uydu bir FETÖ devleti kurma projesinin 12 Eylül 2010 referandumunda  ‘yetmez ama evetçi’ okumuş yazmış demokrat görünümlü ahmak veya kripto hainlerin desteği sayesinde büyük bir zemin elde ettiğini belirten Çıray, ‘ Ergenekon, Balyoz ve bütün diğer irili ufaklı kumpaslar işte edilen bu zemin üzerinde hayata geçirildi. Böylece 12 Eylül 2010 yetmez ama evet referandumu 15 Temmuz’a giden yolu döşedi; Ergenekon, Balyoz ve bütün diğer irili ufaklı hain kumpaslar da bu yolun stratejik durakları oldu.”

VESAYET YIKILIYOR DİYENLER SİNSİ BİR VESAYETİN YÜKSELMEKTE OLDUĞUNU GİZLEDİLER 

Çıray, açıklamasına  şöyle devam etti: “Bütün bunlar Meclisin de battal kılınması sürecini hızlandırdı. Türkiye Cumhuriyetinin varoluşuna mührünü vuran yüce Meclisin, 2010 referandumuyla güç kaybedeceği açıktı. 2014 Ağustos’undan sonraki gelişmelerle, 2015’de dört ay arayla yaşadığımız iki genel seçim ve 15 Temmuz 2016 kanlı FETÖ hıyanet kalkışmasına kadar geçen sürede yaşananlar Meclis’in gitgide gücündeki eksilmeye ve işlevsizleştirilmeye başladığına ilişkin önemli ipuçları vermektedir. Böylece 15  Temmuz hıyanet darbe, kalkışma, kaos ve iç savaş teşebbüsüne TSK’nın kurumsal olarak çökerten ve Meclis’i de zayıflatan çok karanlık  bir vesayet odağı ve gücüyle getirildik. Bedelinin ilk taksitini de devletini korkunç bir işbirlikçi şer ve hıyanet çetesinin elinden 251 vatandaşımızı demokrasi şehidi vererek ve Yüce Meclis’in ve TSK’nın ağır hasar almış olmasını utancıyla ödedik.”

 FETÖ’YÜ ARAŞTIRMA KOMİSYONU’NUN RAPORUNU MECLİSE GETİRİN

Çıray, 15 Temmuz’un üçüncü yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamaların son bölümünde  bu menfur   ve meşum hıyanet kalkışmasının en ağır sonucunun Türkiye Cumhuriyetinin temel kurumlarını adeta  çökertmesi olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“15 Temmuz kalkışmasını Türk Milletinin tüm kesimlerinin katkısıyla bastırılmasından hemen sonra yüce Meclisin devreye girmesini ve bir soruşturma komisyonu açılmasını istedik. 15 Temmuz FETÖ Darbesini Araştırma Komisyonu olarak adlandırılan Komisyonumuz meclisin onayıyla faaliyet geçti ve CHP’yi temsilen seçilen üç kişiden biriydim. Tüm engellemelere ve Komisyon’un battal hale getirilmesine karşın raporumuz muhalefet şerhiyle tamamlandı. Ancak bu raporu AKP’li tüm Meclis Başkanları nihai raporumuz yayınlanmadı ve Meclis’e getirilmedi. Şimdi buradan TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop’a sesleniyorum: FETÖ’yü Araştırma Komisyonu olarak bilinen Komisyon’un raporunu basıp TBMM’nin tartışmasına açın!”

FETÖ HIYANETİ ANCAK MECLİS TEKRAR TARİHSEL İŞLEVİNE KAVUŞUNCA AYDINLANACAK

“Menfur 15 Temmuz FETÖ hıyanet  ve kalkışması ‘Allah’ın lütfu’ olarak   değerlendirildi; bahsedilen lütuf da mutlak bir tek adam rejimi olarak tecelli etti. Ne yazık ki, tek bir insan için lütuf olan, millet için tam tersi olabiliyor. Bunu fark eden Türk Milleti son yerel seçimlerde aldığı tutum ile büyük kayıplarını telafi etmenin derdinde. Bu kayıpların telafisi ancak Atatürk’ün siyasi ve askeri dehasıyla 20. Yüzyılın başında kurduğu kurumları 21. Yüzyılın koşulları içinde ayağa kaldırmamız ile olacaktır. Elbette her şeyden önce ayağa kaldırmamız gereken kurum Türkiye Büyük Meclisi’dir. Türkiye Büyük Milleti Meclisi tarihsel anlam ve işlevine uygun bir anlayışla yeniden varlık bulduğu an, 15 Temmuz karanlığının sorumlularını ve arka planıyla  aydınlatma imkânına kavuşacaktır. Bu aynı zamanda  hukukun üstünlüğüne ve kuvvetler ayrılığına dayalı bir 21. Yüzyıl anayasal cumhuriyeti ve toplumu olmamızı sağlayacak!”

15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE İHANETİ AYDINLATMA BORCUMUZ VAR 

Aytun Çıray açıklamasını bu çerçevede şöyle noktaladı:

“15 Temmuz’da kanlı FETÖ darbe, kalkışma, kaos ve iç savaş teşebbüsünü hayatları pahasına bastıran sivil veya asker-polis demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize saygılarımı sunuyorum. Onların fedakarlıkları, üstümüze düşen her şeyi eksiksiz bir şekilde yapma sorumluluğunu bize her an hatırlatıyor.”

ADD ŞUBE BAŞKANI KEMAL CEYLAN: ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE  REHBERLİĞİNDE GİDİLMEYEN YOLUN SONU FETÖ’DÜR…

 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin 3.yıldönümünü idrak ediyoruz. Hemen ve gururla belirtmeliyiz ki darbelerin karşısında duran bir büyük demokratik kitle örgütüyüz. Çünkü biliyoruz ki darbelerin asıl hedefi Cumhuriyet Devrimi olmuştur. 12 Mart ve 12 Eylül söylediklerimize somut örnektir.

15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin amacı da -kesinlikle- Türkiye Cumhuriyet’ini yıkmaktı.Çok şey konuşuldu, yazıldı fakatüç yıl geçmesine rağmen pek çok soru -nedense- yanıtsız kaldı.

Bu sorulardan bazılarını yineliyoruz ve cevap bekliyoruz. Soruların cevabını bilmediğimizden ya da tahmin etmediğimizden değil, esasen,15 Temmuz’dan ders alınıp alınmadığını merak ettiğimiz için soruyoruz:

  • Bir cemaat nasıl olur da, hem de ABD bağlantılı olduğu biline biline bu kadar güçlenmiştir?
  • Cemaatin siyasi bağlantıları aradan geçen bu kadar zamana rağmen niçin ortaya çıkarılamamıştır?
  • “Ne istediniz de vermedik?” diyenler, yaşananlardan sonra ve gelinen bu noktada; halâ başka cemaatlerin ve tarikatların devlet içinde kadrolaşmasına niçinonay vermektedir?
  • Yeni FETÖ’lerin oluşabileceği ihtimali görülmemekte midir?

“Ümmetin parçalanması”ndan endişe duyanlarındevletin parçalanması ve milletimizin bölünmesi tehdidini de görmelerini, bu nedenlelaik demokratik Cumhuriyet değerleriyle savaşmaktan vazgeçmelerini, aksi halde,FETÖ benzeri yeni yapıların hızla türeyeceğini açıkça ilan ediyoruz.

Diyoruz ki:

 Atatürkçü Düşünce rehberliğinde gidilmeyen yolun sonu karanlıktır.

Atatürkçü Düşüncerehberliğinde gidilmeyen yolun sonu FETÖ’dür.

Atatürkçü Düşünce rehberliğinde gidilmeyen yolun sonu PKK’dır.

Atatürkçü Düşüncerehberliğinde gidilmeyen yolun sonu YPG’dir.

Atatürkçü Düşünce rehberliğinde gidilmeyen yolun sonu emperyal oyunlara veemperyal projelere yem olmaktır.Siyasileri ve özellikle de siyasi iktidarı uyarıyoruz…

15 Temmuz FETÖ hain askeri darbe girişiminin 3. yıldönümünde şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz, gazilerimize sağlık diliyoruz. Kurtarıcımız, kurucumuz,tek başkomutanımız,cumhuriyetimizin ve milletimizin tekönderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bu vesileyle sarsılmaz inanç ve bağlılıkla bir kez daha saygıyla selamlıyoruz.

Cumhuriyet Devrimi’nin aydınlığını ve kazanımlarını korumak için FETÖ dâhil bütün karanlık odaklarla mücadele eden ve canlarını veren, devrim ve demokrasi şehitlerimizi, Kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy’un şahsında minnetle yâd ediyoruz.

“Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek yol, medeniyet yoludur.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Avrupa’nın başkentinde Barış Pınarı’nı anlattı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Avrupa Birliği’nin de başkenti olarak kabul edilen Belçika’nın …