Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ilk kez gerçekler konuşuldu

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ilk kez gerçekler konuşuldu

Kentsel dönüşümdeki yanlış yoğunluk tartışıldı

Ulaşımda belediyenin zararı masaya yatırıldı

KASKİ’nin yatırımları için 5,5 milyon kredi oylandı

ET Süt Kurumu’nun Kayseri’ye getirilmesi konuşuldu

Otoparklarla ilgili yasal düzenlemeye dikkat çekildi

Bazı cadde ve sokaklara önemli isimler verildi

Felahiye’deki toplu ahır projesinin önemi anlatıldı

Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkan Memduh Büyükkılıç’ın başkanlığında  toplandı ve 64 gündem maddesi karara bağlandı. Toplantıda ilk kez güncel konular masaya yatırıldı ve tartışıldı.

Toplantıda, öncelikle İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan raporlar görüşüldü. Malatya Karayolu Gaffar Okan Bulvarıve Tavlusun Mahallesi bağlantı yolunda ağaçlandırma ve bakım yapılabilmesi için Karayolları Bölge Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi arasında protokol yapılması, şehrin girişlerinin önemli olduğunu  için böyle bir karar alındığı vurgulandı.

Meclis toplantısında Felahiye’deki toplu ahır projesiyle ilgili Büyükşehir Belediyesi, Felahiye Belediyesi ve Kayseri Şeker Fabrikası arasında protokol yapılması konusu da gündeme geldi. Başkan Büyükkılıç, protokol içerisinde üniversitenin de bulunacağını ve hayvancılığa bu şekilde katkı verileceğini belirtti. Toplantıda ayrıca Çiftçi Akademisi kurulması konusu da görüşüldü ve bu konuyla ilgili de protokol yapılması için yetki alındı.

Daha sonra gündem maddeleri içinde en çok  kentsel dönüşüm içindeki  yanlış yyoğunluk uygulamaları  tartışıldı.  Meclis üyesi Kazım Yücel bunu detaylı anlatırken, Melikgazi belediye başkanı Mustafa Palancıoğlu ‘Dünyada bu dönüşüm 200-250 yıllık. Bizde 40-50 yıllık. Üstelik birebir dönüşüm yok. Yeni evler için kişilerin ellerini cebine atması g2erekiyor’ diyerek destekledi.

Özellikle, ulaşımda belediyenin yüzde 36 zarar ettiği,KASKİ yatırımları için başkan Büyükkılıç’a 5,5 milyon Tl yeni kredi için yetki verildi.  ET Süt kurumu’nun kayseri’ye ivedi getirilmesi gündeme alındı. Otoparklarla ilgili yasal düzenleme olmamasının yarattığı sıkıntılar anlatıldı. Bazı cadde ve sokaklara eski başkan Niyazi Bahçecioğlu olmak üzere  talep edilen isimler verildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri Şeker’de randevu sistemi ve mausla yükleme başarı sağlandı

Kayseri Şeker ile sözleşmeli pancar ekimi yapan bölgelerde pancar söküm hizmetlerinin 6 sıralı pancar söküm …