Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / Bu da Milli Eğitimin ‘Kursiyer Korosu’

Bu da Milli Eğitimin ‘Kursiyer Korosu’

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile Yeteneğini Keşfet Projesi kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda Türk Sanat Müziği konseri verildi.

Konserde, Kocasinan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan Türk Sanat Müziği kursuna kursiyer olarak katılan Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personellerden oluşan koronun hazırlamış olduğu konser seyirciden tam not aldı. Konsere; Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, Türk Eğitim Sen Kayseri Şube Başkanı Muharrem Çolak, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri; Erol Türkmen, Fatih Yıldırım ve Zabit Kekeç ile okul müdürleri, öğretmenler, davetliler ile dört yüze yakın seyirci katıldı.

Koronun yaklaşık 2 saat süren konseri seyirci tarafından büyük beğeni topladı. Konserin ardından protokol tarafından koro üyelerine törenle plaketleri takdim edildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Türkiye’nin yüzde 17’si korunan alan olacak

Türkiye ve içinde bulunduğu bölgenin ekosistem bütünlüğü ile biyolojik çeşitliliğinin korunması amacıyla 2023 yılına kadar …