Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Bu da kaçaklara sahte belge çetesi.. Belgede sahteciliğe, 3’ü Suriyeli 7 gözaltı

Bu da kaçaklara sahte belge çetesi.. Belgede sahteciliğe, 3’ü Suriyeli 7 gözaltı

Türkiye’ye kaçak giren başta Suriye uyruklu olmak üzere çeşitli ülkelerden gelenlere sahte kimlik belgesi, sahte nakil belgesi ve ikamet belgesi düzenleyen 3’ü Suriyeli 7 kişi çok sayıda sahte belg ve kimliklerle ele geçirildi.

 Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri başarılı bir operasyonla ‘sahte belge çetesini’ çökertti.

Ekipler, Türkiye’ye çeşitli yollardan kaçak giriş yapan ve kimlik belgesi bulunmayan başta Suriye uyruklu olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen vatandaşlara sahte kimlik belgesi, sahte nakil belgesi ve ikamet belgesi düzenlendiği ihbarını değerlendirdi. Daha sonra bu belgeleri düzenledikleri iddia edilen ve resmi belgede sahtecilik suçundan Suriye uyruklu Ö. U., H. S., A. U. ile Türk vatandaşı E. H., M.N., M.H. ve G. O. G. gözaltına alındı.

Bunlara ait  3’ü işyeri, 6’sı ikamet olmak üzere toplam 9 adreste yapılan aramalarda, çok sayıda sahte olduğu değerlendirilen kimlik ve belgeler ele geçirildi. Soruşturma çok yönlü olarak devam ederken, il dışında da bağlantılı oldukları şahıslar üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kadın sınıf öğretmeni ve Üniversiteli lisans öğrencisi canına kıydı. Üç intihar

Bilinmeyen nedenle  bunalıma giren ilkokul sınıf öğretmeni A.Ö. (32), oturduğu evde kendini su borusuna  asarak, …