Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Bölge Adliye Mahkemesi için son hazırlık

Bölge Adliye Mahkemesi için son hazırlık

Adli tatilin ardından dosya kabulüne başlayarak hizmet vermeye başlayacak olan Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi’nde  (istinaf), hazırlıklar sürüyor. Binanın girişine ve adliye tarafına bakan cephesine ‘Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi’ yazılı tabelalar asılmaya başlandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesinin 2019 yılı ana kararnamesi Kayseri’de 7 Hukuk ve 8 Ceza Dairesi, 16 Başkan, 49 üye ve 9 Savcı olmak üzere, toplam 74 kişiden oluşacak olan Bölge Adliye Mahkemesi’nin üyelerinin atanmasının ardından Kayseri ve bölge illere hizmet verecek binada hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. HSK tarafından yayınlanan kararname sonrası İstinaf Mahkemesinde hazırlıklar sürerken, binanın girişine ve Adliyeye bakan cephesine Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi yazan tabelalar asılmaya başlandı. İşçilerin hummalı bir çalışma yürüttüğü binada son hazırlıkların yapıldığı belirtildi.

HSK Kararnamesi ile  Kayseri Adliyesi’nde 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Dursun Büyükbaş ile terör davalarının görüldüğü 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melik Kahraman, Bölge Adliye Mahkemesi hakimliğine atanmışlardı. Kayseri eski Cumhuriyet Başsavcı vekilleri Ogün Köse ve Mustafa Arslantürk gibi isimler de Bölge Adliye Mahkemesi savcılıklarına atanmıştı. Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz ise, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanmıştı. (Foto: Samed Aydın SUN/Kayseri Star Haber Gazetesi)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Suç mağdurlarına destek ziyareti

Emniyet Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler çeşitli projelerine devam ederken, bilgilendirme, ziyaret, …