Ana Sayfa / Haberler / Magazin-Yaşam / “Bir Damla Bin Umut” 

“Bir Damla Bin Umut” 

Sanatçı Haluk Levent’in öncülük yaptığı yardımlaşma platformu Ahbap, “Bir Damla Bin Umut” sloganıyla tüm Türkiye’de kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenledi.

Genç Kızılay Erciyes Üniversitesi gönüllülerinin de katıldığı kampanyada Kayseri Ahbap gönülleri Cumhuriyet  Meydanı’ndaki Kızılay tırında gün boyunca vatandaşları bilgilendirerek kan ve kök hücre bağışında bulunmalarını sağladı. Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllüler, sosyal medya üzerinden de kampanyaya destek aradı. Bağış kampanyasına yoğun ilgi gösterilirken günün sonunda  kök hücre bağışı anlamında bir yılın en yüksek sayılarına ulaşıldığı belirtildi.

Bağış kampanyasındaki gönüllü Ahbaplar, özellikle kök hücre bağışının çok önemli olduğunu, insanların bu konuda bilinçlenmesi gerektiğini; ayrıca düzenli olarak kan bağışında da bulunulması gerektiğini belirtti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Maşa ile Koca Ayı Kayseri Park AVM’ye geliyor!

Düzenlediği etkinlikler ile çocukların yüzünü güldüren Kayseri Park AVM, Ford Metinler işbirliğiyle eğlence dolu bir …