Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / Beyoğlu’nda bin öğrenci Hazerfen tiyatro oyununda buluştu

Beyoğlu’nda bin öğrenci Hazerfen tiyatro oyununda buluştu

Beyoğlu’nda bin öğrenci hep birlikte  ‘Hezarfen’in Galata Kulesi Macerası’ isimli tiyatro oyununu izledi. Etkinliğe katılan Başkan Demircan, “Çocuklar bu oyunlarla zihinlerinde Süpermen değil de Hezarfen olmayı planlayacak ve şehrin bir parçası olacak. Yapmaya çalıştığımız bu.” dedi.

Beyoğlu Belediyesi Aile ve Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde ‘Hezarfen’in Galata Kulesi Macerası’ isimli tiyatro gösterimi gerçekleştirildi. 7 okuldan yaklaşık bin öğrencinin katıldığı tiyatro oyununda öğrenciler, Galata Kulesi ile özdeşleşmiş olan ünlü Türk bilgini Hezarfen Ahmet Çelebi’ den esinlenerek oluşturulan Hezarfen Çocuk Karakterinin maceralarıyla keyifli dakikalar geçirdi. Büyük beğeni toplayan etkinliğe Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil Sarıcı da katılarak öğrencilerle birlikte tiyatro gösterimini izlediler.

BEYOĞLU KİMLİĞİNİ ONLARA BÜRÜNDÜRMEK ÇOK ÖNEMLİ

Etkinlikte velilere seslenen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, öğrencileri değişik alanlarda uzmanlaştırarak yetiştirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Onlara hedef vermek, şehrin bir parçası yapmak ve Beyoğlu kimliğini onlara büründürmek çok önemli. Biz ne dersek diyelim onlar kendilerini buraya ait hissetmezlerdi. Ama hezarfen Galata’da yetişmiş, Galata Kulesi’nden geçmişte uçmuş birisi.” dedi.

AMACIMIZ AKLI KEŞİFTE VE İCATTA OLAN GENÇLER YETİŞTİRMEK

Başkan Demircan, “Amacımız kendisiyle, ailesiyle ve çevresiyle barışık, aklı keşifte ve icada olan gençler yetiştirmek. Çocuklar bu oyunlarla zihinlerinde Süpermen değil de Hezarfen olmayı planlayacak ve şehrin bir parçası olacak. Yapmaya çalıştığımız bu. Eğer biz yavrularımıza hedefler koymazsak, böyle rol modeller yapmazsak onları şehrini seven ve vizyonu belli insanlar olarak yetiştiremeyiz. Ben inanıyorum ki, Hezarfen titremesi ve yaptığımız bu etkinlikler verilen diğer eğitimler kadar kıymetli.” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLER ARKADAŞLARIYLA BİRLİKTE DOYASIYA EĞLENDİ

Tiyatro gösteriminin ardından öğrencilere sürpriz hediye paketi dağıtıldı. Arkadaşlarıyla birlikte çok eğlendiklerini ifade eden minik öğrenciler, kendilerine böyle bir imkanı sunduğu için Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a teşekkür ettiler.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Hasan Nail Canat hikaye yarışması sonuçlandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, şair kimliği ile tanınan, roman ve tiyatro eserleri de kaleme alan …