Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Belediyelerden haberler (18.07.2019)

Belediyelerden haberler (18.07.2019)

Başkan Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları ve esnaf temsilcileri ile bir toplantı yaptı.

BU ŞEHİR HEPİMİZİN”

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında seyyarlar ve dilencilerle ilgili bir toplantı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan toplantı sonrası ortak bir açıklama yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Kayseri Sebze ve Meyve Komisyoncuları Dernek Başkanı Yüksel Garip, Kayseri Sebze ve Meyve Pazarcılar Odası Başkanı Osman Akbıyık, Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Kenan Arslan ve Kayseri Sebze Meyve A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Acar katıldı.

Toplantı sonrası imza altına alınan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Bu şehir Hepimizin. Önemli olan halkın huzuru ve güvenliğidir. Gıda gibi çok önemli bir konuda sağlıklı olup olmadığı belli olmayan ürünlerin satılması başlı başına bir sorundur. Haksız kazanca ve haksız rekabete sebebiyet vermek ve kayıt dışının artmasına vesile olmak şehrimize yapacağımız en büyük kötülük olacaktır. Bu doğrultuda haksız rekabet yapan seyyarlarla ve duygu sömürüsü yapan dilencilerle mücadele sadece belediyeler bünyesindeki zabıta birimlerinin değil, tüm halkımızın sorunu ve sorumluluğudur. Bu sorumluluğun yerine getirilmesi vatandaşlık görevidir. Bizler Kayseri’mizi seviyoruz ve bu şehrin çok daha düzenli bir şehir olmasını istiyoruz. Bu nedenle de topyekun seyyarlarla ve dilencilerle mücadele etmeyi bir görev biliyoruz. Halkımızın da bizlere bu konularda destek vermesini istiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Başkan Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde iki ayrı ihale yapacaklarını açıkladı

“SAHABİYE BİZİM PRESTİJ PROJEMİZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin hızlı bir şekilde ilerlediğini belirterek yeni ihalelere hazırlandıklarını söyledi. Başkan Büyükkılıç, 6 Ağustos Salı günü 4 bloğun yapımı için iki ayrı ihale yapacaklarını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde konut ve iş yerlerini hak sahiplerine zamanında vermek için çalışmaların hız kazandığını dile getirdi. Sahabiye için iki ayrı ihaleye hazırlandıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Birinci etap birinci kısımda yer alan ve 622 daire, 55 iş yeri ve 39 bin metrekare büyüklüğünde iki katlı otoparkın bulunduğu beş bloktan oluşan inşaatımız hızla devam ediyor. Birinci etap ikinci kısımda yer alan 4 blok için de iki ayrı ihale yapacağız. 6 Ağustos Salı günü Saat 10.00’da, Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonu’nda yapacağımız ilk ihale muhammen bedeli 66 milyon 121 bin TL olan ve 68 daire ile 13 dükkandan oluşan iki bloğu kapsıyor. Aynı gün Saat 11.00’de ise 71 milyon 290 bin TL muhammen bedelli birinci etap ikinci kısımdaki 126 daire ve 9 dükkanın yer aldığı diğer iki bloğun ihalesini gerçekleştireceğiz. Her iki ihalemize katılmak isteyenler ihale tarihine kadar Büyükşehir Belediyemiz içindeki Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş.’ye müracaatlarını yapmaları gerekiyor” dedi.

Sahabiye Projesi’nin Kayseri’nin prestij projesi olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, tüm projeler gibi Sahabiye Projesi’ne de büyük özen gösterdiklerini kaydetti.

Türkiye Yazarlar Birliği üyeleri, Başkan Palancıoğlu’nu ziyaret etti

Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tunçbilek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Kültür ve sanat faaliyetleri ile eğitime yapılan yatırım ve hizmetlerin aslında kültür ve sanata verilen önemin bir ifadesi olduğunu belirten Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu, Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi Yönetiminin ziyaretlerinde şu açıklamalara yer verdi:

“Melikgazi Belediyesi olarak fiziki yapıyı gerçekleştirirken buralarda yaşayan bireylerin sosyal, kültürel, eğitimsel ve sanat ihtiyaçlarını da gerçekleştiriyoruz. Bunun için kültür ve sanat merkezleri oluşturuyoruz. Kamuoyunu aydınlatıcı, bilgilendirici ve bilinçlendirici etkinlikler ile ses getiriyor kamuoyu oluşturuyoruz. Çocuk meclisimiz oynamış olduğu tiyatro gösterileri, kültür ve sanat çalışmaları, resim sergileri, hikâye yarışmaları, kitap toplama kampanyası, kütüphane kurma çalışmaları her zaman kamuoyunda geniş bir yer bulmuş takdir edilmiştir. Belediyemizin sosyal ve kültür merkezlerinin tamamında kütüphane mevcuttur.”

Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi Yönetim Kurumu Başkanı Selim Tunçbilek ise ortak çalışma yaparak, hikâye yazma yarışmaları, hızla okuma yarışmaları, en çok kitap okuyanı ödüllendirme yarışmaları gibi etkinlikleri gerçekleştirmek istediklerini kaydetti.

“ZABITA PERSONELİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ”

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi zabıta personeline halkla ilişkiler, toplum psikolojisi, konuşma dili, ekip çalışması gibi konularda hizmet içi seminerleri verildiğini söyledi.

58 mahallesi bulunun ve Kayseri merkez nüfusunun yarısına hizmet veren Melikgazi ilçesinde 35 zabıta memuru ve 35 yardımcı eleman olmak üzere 70 çalışanın; 7 zabıta karakol binasında hizmet sunduğunu hatırlatan Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu“Örnek ve referans belediye olan Melikgazi Belediyesinin bu başarısının temelinde hizmet içi eğitim seminerleri bulunmaktadır. Personelimiz çıkan yasa ile yönetmelikler hakkında her zaman güncel olarak bilgilendirilmektedir. Mesleğinin konusu hakkında bilgili ve donanımlı olan personelimize ayrıca halkla ilişkiler, kitle psikolojisi, etkin hizmet, ekip çalışması gibi konularda hizmet içi eğitim verilmektedir. Nitekim bu seferde Zabıta Müdürü Arif Bakırtaş ile Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yalçın tarafından zabıta elemanlarına halkla ilişkiler ve zabıta şikâyet değerlendirme ve tutanak konularında bilgiler verilmiştir.”dedi.

Belediyesi Meclis Salonunda yapılan eğitim seminerinde zabıtanın gün geçtikçe çevre, imar, kaçak inşaat, denetim, sağlık birimleri gibi  konularda uzmanlaştığını ifade eden Başkan Palancıoğlu,  14 araç ile görev yapan zabıta birimine yeni araç takviyesi yapılacağını sözlerine ekledi.

Başkan Dr. Palancıoğlu, Cami Kebir Esnafını Ziyaret Etti

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa PalancıoğluKayseri ilinin banka, alış veriş, kuyumculuk, giyim ve toptan gıda gibi her türlü ticaretin Cami Kebir Mahallesinde gerçekleştiğini bu açıdan bu bölgenin Kayseri’nin adeta ticaretin kalbi olduğunusöyledi.

Cami Kebir bölgenin bir ticaret alanı olduğunu ve gündüz itibari ile özelikle yaz aylarında ve hafta sonunda nüfus yoğunluğunun çok fazla olan bu bölgenin Bölge şehir Kayseri için önemli olduğunu belirten Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu“Alışverişin ve ticaretin kalbi Cami Kebir Mahallesidir. Çünkü yerleşmiş bir kültürün mirasını taşımaktadır. Ticaret merkezi olması yanında Cami Kebir Camisi, Kapalı Çarşısı, Vezirhanı, Pamuk Han gibi tarihi mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Kazancılar Çarşısı kuyumculuğun merkezidir. Modern alış ve çok katlı çarşıları ile eski ve yeni ticaret merkezi aynı anda hizmet vermektedir. Gündüz nüfusu adeta patlama yapmaktadır. Bölge Şehri Kayseri için ayrı bir önem arz eden Cami Kebir Esnafımızı ziyaret ederek, yapılan çalışmaları değerlendirdik. Çünkü bizim için vatandaşın memnuniyeti çok önemlidir”dedi.

Belediye çalışma ve hizmetleri ile bölgenin ticaret ve ekonomisine yön verdiklerini hatırlatan Başkan Dr.Palancıoğlu, Cami Kebir esnafı ile yapılan sohbet ve gezinin çok yararlı olduğunu çünkü bu tür geziler ile hizmette bütünlük sağlandığını sözlerine ekledi.

HACILARDA ASFALT ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Beğendik Mahallesi, Söğütlüpınar caddesinde yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Söğütlüpınar Caddesinde kış şartları dolayısıyla yarım kalan asfalt serim çalışmasının bu sene devam ettiğini, İlçe genelinde de asfalt çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü belirten Başkan Özdoğan sözlerini şöyle sürdürdü;

“Finişer serimiyle yaptığımız yaklaşık 700 metrelik hatta asfalt çalışmamızı bitirmek üzereyiz. Hem bu alandaki yaz dolasıyla vatandaşlarımızın mağduriyetini sona erdirmek hem de bağlantı yollarını bitirmek adına burada çalışmamıza başlamış bulunmaktayız. Kazasız belasız inşallah bu çalışmalarımız neticelenir. İlçe merkezimizde ve bağlar bölgemizde ana yollar üzerinde alt yapısını tamamladığımız alanlarda asfalt çalışmamız bu sezonda devam edecek. Vatandaşlarımızı yaz başlangıcı itibariyle kısmen tozda bıraktığımız için özür diliyoruz ama belli külfetler olmadan nimetlerle karşılaşamıyoruz. Bugün itibariyle inşallah Söğütlüpınar caddesi dediğimiz alanda da çalışmaları tamamlayacağız. İlçemize ve halkımıza hayırlı olsun diliyorum.”

TALAS’TA TOPLU ULAŞIMIN KONFORU ARTACAK

Dinamik yapısıyla nüfusu her geçen gün hızla artan Talas’ta, Talas Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. işbirliğince ilçedeki toplu taşımanın konforunun artırılması masaya yatırıldı. Yapılan toplantıda 4 gruba ayrılan özellikle kırsal mahallelerin yeniden düzenlenen otobüs seferlerinin, uygulanma kararı alındı.

Başkanlıktaki toplantıya Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleri katıldı. Talas genelinin ulaşımdaki konforunun artırılması amacıyla yapılan toplantıda özellikle kırsal mahallelerin otobüs seferlerine düzenleme geldi.

Toplantıda konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, seçim döneminde 30 mahallenin ihtiyaçlarını tespit ettiklerini belirterek, bunları tek tek gidermeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Yalçın, “Bugün toplu ulaşımla ilgili konuları Ulaşım A.Ş. Genel Müdürümüz Feyzullah Bey ve ekibiyle görüştük. Dört gruba ayırdığımız kırsal mahallelerimizi ulaşım açısından daha konforlu düzeye getirmenin çalışmasını yapıyoruz. Arkadaşlarımız güzel bir çalışma yaptılar. Bunu sahadaki yansımasını kontrol ederek, okullar açılana kadar toplu taşımayı güzel bir noktaya getirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Başkan Yalçın, Talas’ın nüfusunun yüzde 80’inin üç mahallede yoğunlaştığına dikkat çekerek, “Nüfusun yüzde 20’si 27 mahallede, yüzde 80’i de üç mahallede yaşıyor. Bu bakımdan farklılık arz eden bir ulaşım tablosu var. Bunu da dikkatli bir çalışmayla güzel bir planlamayla düzenleyeceğiz. Sahada uyguladığımızda herkes mutlu olacaktır diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu ise, vatandaşlardan gelen talepleri dikkate aldıklarını ifade ederek, “Başkanımızla birlikte en iyi hizmeti hayata geçirmeye çalışıyoruz. Ulaşım A.Ş. olarak alternatifleri başkanımıza sunduk. Amacımız vatandaşlarımıza hizmetin kalitesini artırmak.” ifadelerini kullandı.

KOCASİNAN, KAYSERİ’Yİ KUŞÇU DA AĞIRLAMAK İÇİN HAZIR

Kocasinan Belediyesi, Kuşçu Marina’da hafta sonu düzenlenecek olan  ‘Geleneksel Olta Balıkçılığı Günleri’ etkinliğinin hazırlıklarını tamamladı. Kayserililer için zengin içerikli bir program hazırlayan Kocasinan Belediyesi, geleneksel hale getirdiği Kuşçu Marina’da bu yıl da çok renkli etkinlikler gerçekleştirecek.

Şehrin içerisinde deniz manzaralı bir dinlenme alanı olan Kuşçu’yu bir cazibe merkezi haline getirdiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri’de sosyal hayatı renklendirmek için bir dizi etkinlik hazırladıklarını söyledi. Başkan Çolakbayrakdar, “Rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışına yenilikler kazandırıyoruz. Bunlardan birisi ise Kuşçu Bölgesidir. Kuşçu’nun şehrin sosyal yaşantısını renklendirmesi ve hobi mekanı olmasını sağlamak için yoğun gayret ediyoruz. Bu kapsamda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Geleneksel Olta Balıkçılığı Günleri kapsamında çok renkli organizasyonlar hazırladık. Hafta sonunu doğal güzellikler içerisinde değerlendirmek isteyenlere iyi bir fırsat sunuyoruz. Tüm vatandaşlarımızı hafta sonu düzenleyeceğimiz etkinliğimize davet ediyorum. Yaptığımız yatırımlar sayesinde Kayseri’nin denizi olarak adlandırılan Yamula Barajı artık bir cazibe merkezi haline geldi.” diye konuştu.

Etkinlik çerçevesinde zengin bir program hazırlayan Kocasinan Belediyesi, olta balıkçılığından spor parkuru oyun ve etkinliklerine, jet ski ve fly board gösterilerine, çocuklar için özel etkinliklerden havai fişek gösterisine, geleneksel okçuluk gösterisinden konsere kadar 7’den 70’e herkese hitap edecek faaliyetler yer alacak.

YUVASINDAN DÜŞEN LEYLEK BÜNYAN BELEDİYESİNE EMANET

Bünyan’ın Karacaören Mahallesinde vatandaşlar tarafından bulunan yaralı leyleğe Bünyan Belediyesi sahip çıktı.

Mahalle sakinleri tarafından yuvasından düşen ve kanadından yaralanan leylek Bünyan Belediyesi ekipleri tarafından tedavi ettirilmek üzere bulunduğu yerden alındı.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, yaralı yeleğin Erciyes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde tedavi  ettirileceğini tedavi sonrası ise doğaya salınacağını belirtti.

Mahalle sakinleri duyarlı yaklaşımından dolayı Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ve belediye personeline teşekkür etti.

‘GELENEKSEL OLTA BALIKÇILIĞI GÜNLERİ’ KAPSAMINDA ETKİNLİKLER ŞÖYLE:

20 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ

Spor parkuru oyun ve etkinlikleri (paten, okçuluk), çocuklar için özel etkinlikler, havai fişek ve ışıklı flyboard gösterileri ve konser olacak.

21 TEMMUZ PAZAR GÜNÜ

Jet ski ve fly board gösterileri, off road ve motor gösterisi, Spor parkuru ve oyun etkinlikleri ve sokak oyunları ile son olarak ödül töreni düzenlenecek.

Etkinlik için 20 Temmuz Cumartesi Günü saat 13.00’da Pazar Günü ise saat 09:00’da; Kocasinan Şimşekspor, Barbaros Kocasinan Spor Kulübü, Sümer Sahası (Adliye karşısı), Gülpark Sinan Kafe, Erkilet Camiikebir Mahallesi Muhtarlığı, Ziya Gökalp Mahallesi Semt konağı, Beyazşehir Mahallesi Semt Konağı, Kayabaşı Semt Konağı, Mimarsinan Çocuk Kulübü ile belediye önünden ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇEVRE DÜZENLEMESİ İHALESİ

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hafta başında trafiğe açılan Terminal Katlı Kavşağı’nda çevre düzenlemesi yapacak. Çevre düzenlemesi yapım işi için gerçekleştirilen ihaleye sekiz firma katıldı.

Büyükşehir Belediyesi, Osman Kavuncu Caddesi’ne yapılan Terminal Katlı Kavşağı çevresindeki düzenleme çalışmaları için ihaleye çıktı. Yaklaşık maliyeti 1 milyon 168 bin TL olan ihaleye katılan firmalar ve teklifleri şöyle oldu:

Cenikler İnşaat: 612 bin TL

Birliktaş İnşaat: 688 bin TL

Özer Yapı-ABC Yapı İş Ortaklığı: 744 bin TL

Başaran İnşaat: 768 bin TL

Çelikler İnşaat: 775 bin TL

Alp İnşaat: 797 bin TL

Özyurt Yapı: 949 bin TL

Hayriye Löksofu: 1 milyon 044 bin TL

İhale, tekliflerin incelenmesinin ardından sonuçlanacak.

KASKİ’DE İHALE

KASKİ Genel Müdürlüğü’nce  “Destek hizmetleri 3 adet kamyon alım işi ” ihalesinin açık ihale usulüne göre gerçekleştirilerek teklif fiyatlarının toplandığı belirtildi.

Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda yapıldığını belirten KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan, “Yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanı ve üyeleri ile katılımcılar huzurunda gerçekleştirilen ihaleye, Metinler taşıt araçları 480.000,00 lira teklif verdi.” dedi.

Batukan; ihale sonucunun komisyon üyelerinin yapacağı değerlendirme sonrasında belirleneceğini sözlerine ekledi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

DSİ Kayseri’de 355 bin 935 dekar zirai araziyi sulamaya açtı

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Kayseri’de yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza …