Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Belediyelerden haberler (17.10.2019)

Belediyelerden haberler (17.10.2019)

Mesaiye başlamadan İstiklal Marşı’nı okudular ve Barış Pınarı Harekatı’na destek verdiler

MEHMETÇİĞE BİR SELAM DA ULAŞIM A.Ş’DEN

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Genç KAYMEK’in Kartal Şehitliğini ziyaret ederek ve Mehmetçiğe mesajlar yazarak Barış Pınarı Harekatı’na verdiği desteğin ardından bir destek de Ulaşım A.Ş. personelinden geldi. Mesaiye başlamadan önce toplu olarak İstiklal Marşı’nın üçüncü kıtasını okuyan Ulaşım A.Ş. personeli, selam durdu ve “Mehmetçiğimizin yanındayız” mesajı verdi.

Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden olan Ulaşım A.Ş.’den Barış Pınarı Harekatı’na anlamlı bir destek geldi. Ulaşım A.Ş. personeli mesaiye başlamadan önce toplu halde asker selamı vererek İstiklal Marşı’nın üçüncü kıtasını okudu.

“Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.

Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım” dizelerini okuyan Ulaşım A.Ş. personeli, “Barış Pınarı Harekatında Ulaşım A.Ş. olarak Mehmetçiğimizin yanındayız” mesajını verdi.

HER MEVSİM GÜZEL

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi, her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip Kayseri’yi çok daha güzel bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı sonbahar mevsiminde de yoğun bir tempo ile çalışıyor. Ekipler tarafından; Eski Hal Parkı peyzaj çalışmaları, Şehir Hastanesi yonca yapraklı kavşağın toprak dolgu ve peyzaj düzenlemeleri, İnönü Parklarının bozulmuş ve yıpranmış yeşil alanlarındaki revize peyzaj düzenlemeleri, raylı sistem hattı üzerindeki çalıların bakım ve eksikliklerinin giderilmesi ile Terminal önü peyzaj düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı ayrıca daha yeşil bir Kayseri için İldem D Caddesi’ne 236 adet Dağ Akçası, 15 Temmuz Bulvarı’na 447 adet Çınar Yapraklı Akçaağaç dikimi yaptı. 11.11.2019 tarihinde tüm Türkiye genelinde yapılacak olan ağaçlandırma çalışması için de Sarımsaklı Barajı çevresinde 5 bin fidan çukuru açılması çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmaların yanı sıra şehrin güzelliğine güzellik katmak için Hunat, Cumhuriyet Meydanı, Sivas Caddesi Büyükşehir Belediyesi Kavşağı, Sanayi Odası Kavşağı gibi bölgelerde bulunan modüler saksılara 25 bin 500 adet kasımpatı dikimi yapıldı. 595 bin 956 adet menekşe, 365 bin adet lale soğanı, 17 bin 100 adet sümbül soğanı ve 170 bin adet üzüm sümbülü dikimleri de devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı ekipleri ayrıca Hunat Cami çevresi ve Terminal çevresinde de düzenleme çalışmaları yaparak yıpranmış olan bankları değiştirdi.

BARIŞ PINARI HAREKÂTINA YAHYALI’DAN DESTEK

Yahyalı Belediye Meclisi, ortak bir bildiri ile Barış Pınarı Harekâtı’na destek verdi.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk başkanlığında toplanan belediye meclisi, AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Saadet Partisi Grubu Barış Pınarı Harekâtı’na ortak bildiri ile destek verdi.

Belediyesi Meclis Üyesi Meral Koşar tarafından okunan bildiride şu ifadelere yer verildi: “Ülkemiz Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin biran önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.

Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

Barış Pınarı Harekâtı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir.

Bu çerçevede, Yahyalı Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN BARIŞ PINARI ETKİNLİK PARKI HAYIRLI OLSUN!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Altınoluk Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve 7500 metrekare alanı bulunan etkinlik parkını yerinde inceledi.

                Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kayseri’de toplu açılış töreninde açılışını yapacağı etkinlik alanımıza Barış Pınarı Harekâtına destek olmak için Barış Pınarı Etkinlik Parkı ismini verdik”dedi.

                Etkinlik alanı hakkında bilgi veren Başkan Dr. Palancıoğlu şunları söyledi:

 “Altınoluk Mahallesi’nde Nasrullahzade Cami’nin yanındayız. Burada büyük bir alanı vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Burada yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda hem camimizin peyzajını düzenledik hem yürüyüş pisti ve bisiklet parkurunu yaptık. Koşu ve yürüyüş sonrası aileler çocukları ile bu çayır üzerinde piknik yapıp, hoşça vakit geçirebilecek. Alanda çeşitli etkinlik ve faaliyetler düzenleyeceğiz. Aynı zamanda çocuklar için güzel bir oyun grubu yerleştirdik. Yakın zamanda da hemen yanı başında küçük bir kafeteryamız burada vatandaşlarımıza hizmet verecek.”

                Cumhuriyet Meydanı’nda toplu açılış yapmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın19 Ekim Cumartesi günü saat 15.00’te Kayseri’de olacağını hatırlatan Başkan Dr. Palancıoğlu, “Mehmetçiğimizin gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı kapsamında tüm ordumuza muvaffakiyetler diliyorum. Cenab-ı Allah şehitlerimizin mekânını cennet eylesin, gazilerimize acil şifalar versin. İnşallah en kısa zamanda Suriye’nin huzuru yeniden sağlanır ve yeniden Suriyeli vatandaşlarımız bu tampon bölgeye yerleştirilir. Bizlerde belediyeler olarak bu harekâta destek oluyoruz. Bu parkımız bölgede büyük bir ihtiyacı karşılayacak. Bizde belediye olarak Cumhurbaşkanımızın ziyaretine has bu parkımızın ismini ‘Barış Pınarı Etkinlik Parkı’ olarak veriyoruz. Meclis üyelerimizin ortak kararı ile parkımıza bu ismi verdik. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Böylelikle bizde harekâtımıza destek oluyoruz. İnşallah burada da nitelikli program ve etkinlikler yapılacak. Cumartesi günü de cumhurbaşkanımız burayı açacak. Hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

CUMHURBAŞKANI, MUSTAFA-REYHAN YALINOĞLU CAMİ’Yİ İBADETE AÇACAK

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Mimarsinan Mahallesi’nde yer alan Mustafa-Reyhan Yalınoğlu Camii’nin 19 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 15.00’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştireceği toplu açılış töreni ile ibadete açılacağını söyledi.

  Mimarsinan Bölgesi’nde yer alan Mustafa-Reyhan Yalınoğlu Camii’nin yine dede ile torunları bir araya getireceğini hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Yalınoğlu Camisi hayırsever tarafından inşa edilmiştir. Belediyemiz tarafından bahçe ve çevre düzenlemesi yapılarak halk ile bütünleşmesi sağlanmıştır. Yalınoğlu Camisi açılış törenimize tüm halkımızı davet ediyorum.” dedi.

Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, Yalınoğlu Camisi’nin Kayseri’ye ve Mimarsinan halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç, 19 Ekim’de Cumhurbaşkanımız tarafından hizmete açılacak yatırımları yerinde inceliyor

BAŞKAN’DAN 19 EKİM DAVETİ

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Ekim Cumartesi günü saat 15.00’te Kayseri’de olacağını belirterek, Cumhuriyet Meydanı’ndaki toplu açılış törenine tüm vatandaşları davet etti. Başkan Büyükkılıç, Derevenk Viyadüğü ve bağlantı yollarında yaptığı incelemeler sırasında Cumhurbaşkanımızın tüm dünyaya mesajlarını Kayseri’den vereceğini söyledi.

Avrupa Birliği’nin de başkenti olarak kabul edilen Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Avrupa Bölgeleri Meclisi Toplantısı’ndan dönen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ayağının tozuyla sahaya çıktı. 19 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan toplu açılış töreniyle hizmete girecek yatırımlardan Derevenk Viyadüğü ve bağlantı yollarını yerinde inceleyen Başkan Büyükkılıç, bürokratlardan bilgi aldı.

Burada yaptığı açıklamada 19 Ekim Cumartesi günü saat 15.00’te tüm vatandaşları Cumhuriyet Meydanı’na davet eden Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin Cumhuriyet Meydanı’nda Türk Milletinin birlik beraberliğini göstereceğini söyledi. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın tüm dünyaya Kayseri’den mesaj vereceğini dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Sayın Cumhurbaşkanımız inşallah 19 Ekim Cumartesi günü saat 15.00’te Kayseri’mize geliyor. Dünyaya Kayseri’den vereceği mesajları hep birlikte izleyeceğiz. Tüm Kayserili hemşehrilerimizi davet ediyorum. Birliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı, Ay Yıldızlı Türk Bayrağımızın altında buluşmamızı hep beraber göstereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle açılacak olan hizmetlerimizin tamamlama sürecini takip ediyoruz. Malumunuz Viyadüğümüz bitti. Karayollarımıza teşekkür ediyoruz. Bağlantı yollarımızı da tamamlanıyor Allah’ın izniyle Cumartesi günü trafiğe açılacak. Daha önce 29 Ekim’de yapacağız dediğimiz açılışı 10 gün öne çekmiş oluyoruz. Yüklenici firmalarımız, Karayolları Bölge Müdürlüğümüz ve Büyükşehir’imizin ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

KOCASİNAN BELEDİYE MECLİSİ, TEK YÜREK

Kocasinan Belediye Meclisi, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na tek yürek olup, tam destek verdi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde olağanüstü gündemle bir araya gelen meclis üyeleri, Barış Pınarı Harekatı’na destek verilen ortak bir bildiri yayımladı ve asker selamıyla Mehmetçiğe destek verdiler.

Kocasinan Belediyesi Meclisi olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de terör örgütlerine yönelik olarak başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verdiklerini söyleyen Başkan Çolakbayrakdar,  “Vatan toprağı için şehit düşmüş bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlıklı, sıhhatli hayırlı ömürler diliyorum. Ülkemizin özellikle Güneydoğu Bölgesinde 40 yıldır PKK tarafından yürütülen terör eylemleri var. Bu noktada devletimiz ciddi manada operasyonlar yapmaktadır. Genç-yaşlı dinlemeden hatta kundaktaki bebekleri dahi katledecek kadar gözü dönmüş bir terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Geldiğimiz noktada; 8 yıldır Suriye’de olan bir iç karışıklıktan beslenen PKK/YPG/ PYD/ DEAŞ gibi adları değişik ancak aynı zihniyetteki terör örgütlerine karşı, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Barış Pınarı Harekatı ile mücadele vermektedir. Rabbim, ordumuzu muzaffer eylesin. Mehmetçiğimizin, ayağına taş değdirmesin. Mehmetçiklerimizin yurtlarına sağ salim dönmeleri için dua ediyoruz. Düzenlenen operasyonun amacı Fırat’ın doğusunu terörden tamamen arındırıp, daha sonra o bölgede yaşayan Suriyeli misafirlerimizin yurtlarına geri dönerek, kendi topraklarında yaşamalarını sağlamaktır. Ordumuz, inşallah bölgeye huzur iklimini hakim kılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Meclis Üyesi Filiz Ertürk tarafından Barış Pınarı Harekatı’na destek amaçlı bildiri okundu. Kocasinan Belediye Meclis Salonu’nda okunan destek bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekatını başlatmıştır.

Öncelikle bilinmelidir ki bu harekat Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekatı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekat, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekatı bu çerçevede değerlendirilmelidir.

Bu çerçevede, Kocasinan Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekatında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekatın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.”

Bildiri okunduktan sonra ‘Söz konusu vatan ise; gerisi teferruattır’ sözünün yurdun dört bir yanında olduğu gibi Kocasinan’da da örnek birlikteliğin sergilendiğini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Bin yıldır bu aziz millete vatan olan ve huzur içinde yaşamış olduğumuz; Anadolu topraklarında, kıyamete kadar hür ve özgür bir şekilde yaşamayı Mevlam, bizlere nasip eylesin.” şeklinde konuştu.

Millet İttifakı Grubu adına konuşan İyi Parti Meclis Üyesi Kazım Yücel ise “Ortak bildiride olduğu gibi buradaki amaç; operasyonla Suriye bütünlüğünü korumak ve sınırlarımızı güven altına almaktır. Barış Pınarı Harekatı en kısa zamanda başarıya ulaşacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği üzere; oradaki güvenlik koridoru oluşturulduktan sonra Mehmetçik kışlasına dönecektir.” dedi.

MHP Grubu adına konuşan Meclis Üyesi Hacı Çevikel de bu konuda öncülük ettiği için Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, “Türkiye Cumhuriyeti devletimiz, Suriye’de terör ve teröristlerle mücadele etmektedir.” diye konuştu.

Örnek bir dayanışma sergileyerek birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları veren meclis üyeleri, belediye hizmet binasının önünde ellerinde Türk Bayraklarıyla asker selamı eşliğinde objektiflere poz verdi ve ‘Barış Pınarı Harekatı’ndaki Mehmetçiğe desteklerini iletti.

“HACILAR BELEDİYE MECLİSİ OLARAK BARIŞ PINARI HAREKÂTINI DESTEKLİYORUZ”

Hacılar Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat’ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik başlatılan ‘Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek verdi.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan başkanlığında belediye meclis salonunda olağanüstü toplanan ve Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Övüç, MHP İlçe Başkanı Mustafa Ildız’ın da hazır bulunduğu Hacılar Belediye Meclisi, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere başlatılan ‘Barış Pınarı Harekâtına’ tam destek verdi.

Meclis üyelerinin oy birliğiyle hazırlanan destek bildirisi meclis kâtibi Yasin Mutlu tarafından okundu. Bildiride şu sözlerde yer verildi;

“Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır. Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede, Hacılar Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.”

Destek bildirisinin okunmasının ardından 9 gündür devam eden harekâtı değerlendiren Başkan Özdoğan, “Allah kolaylıklar versin ordumuza. İnşallah hayırla dönecekler. Ondan hiç şüphemiz yok. Her zaman İl olarak, İlçe olarak, Meclis olarak ordumuzun yanındayız.” İfadelerini kullandı.

Bildiriye tek tek imza atan meclis üyeleri oy birliği ile Ekim ayı meclis oturum ücretlerini de Mehmetçiğimize destek vermek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağış yapma kararı aldı.

BAŞKAN PALANCIOĞLU’NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

            Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Turan Kasabası eski belediye başkanlarından Ruhi Günay’ın vefatı ile ilgili başsağlığı mesajı yayımladı.

            16 Ekim 2019 tarihinde geçirmiş olduğu kalp krizi sebebi ile vefat eden Ruhi Günay’ın Turan Mahallesi’nde kılınan cenaze namazına katılan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu mesajında şunları söyledi:

            “Ruhi Günay’ı ebediyete uğurladığımız bugünde, değerli hatırasına hürmetimiz sonsuz. Turan Kasabasının ilk belediye başkanı olan ve 1999 ile 2004 yılları arasında görev yapan hemşehrimiz vefat etmiştir. Yapmış olduğu çalışmalarla, ardında bıraktığı eserlerle her zaman anılacaktır. Merhum hemşehrimiz Ruhi Günay’a Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve özellikle Turan Mahalle halkına başsağlığı dilerim.”

VOLEYBOL MAÇINA DAVETLİSİNİZ!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyespor Voleybol A takımının hafta sonu kendi sahasında karşılaşacağı Konya Gezlevi Spor müsabakası için taraftarları maça davet etti.

             2. Lig 3. Grup’ta mücadele eden Melikgazi Belediyespor Voleybol A takımı pazar günü kendi evinde saat 13:00’te Konya Gezlevi Sporile karşılaşacak.

            Her yıl olduğu gibi bu yıl da takıma destek vereceklerini söyleyen ve taraftarları maça davet eden BaşkanDr. Palancıoğlu, “Birlik ve beraberlikle Melikgazi Belediyespor Voleybol A takımının güzel yerlere gelmesini istiyorsak takımımıza sahip çıkalım. Güzel bir takım kuruldu. Pazar günü stadı doldurarak takımımıza destek verelim. Tüm voleybol severleri ve taraftarları desteğe davet ediyoruz.”dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri Şeker’den ‘zarar-borç’ açıklaması

Son birkaç günlük sürede ulusal bir gazete ile Kayseri’deki bazı medya kuruluşlarında Kayseri Şeker’in zarar …