Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Belediyelerden haberler (17.04.2019)

Belediyelerden haberler (17.04.2019)

Başkan Büyükkılıç, Erciyes’te değerlendirme toplantısı yaptı

“ERCİYES’E YENİ YATIRIMLAR YAPILACAK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerle gece yarısına kadar uzanan toplantılarını sürdürüyor. Başkan Büyükkılıç, bu kez Erciyes’te bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Büyükkılıç, Erciyes’in özellikle yaz döneminde de canlılığını koruması için yeni yatırımlar yapacaklarını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes’te Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı’dan bir brifing aldı. İlgili bürokratların da katılımıyla Erciyes’le ilgili bir değerlendirme toplantısı yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin turizmde daha etkin olmasına yönelik önemli açıklamalar yaptı.

Gece yarısına kadar süren toplantı sonrası bir açıklama yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Değerlendirme toplantımızda otellerle ilgili çalışmaların gözden geçirilmesi, yatırımcı firmaların otel yatırımı yapması konusunda görüşmelerin sağlanması, yatırım yapmayacaklarsa aldıkları arsaların yeniden değerlendirilmesi, ayrıca bölgede yatırımcılar için yeni otel alanlarının planlanması gibi konuları değerlendirdik. Ayrıca Erciyes’in sadece kış mevsiminde değil yazın da değerlendirilmesi için futbol sahalarının yapılmasını planladık. En kısa zamanda projelendirip bu sene en az iki tane sahanın yapımını gerçekleştirerek, Erciyes’in yüksek irtifa kamp merkezi olmasını sağlamak için çalışmalar yapmayı kararlaştırdık. Bunların yanı sıra Erciyes’teki yoğun potansiyel nedeniyle katlı otopark projesi ile ilgili gerekli çalışmaları da yapacağız” dedi.

“TURİZMDE DAHA ETKİN OLACAĞIZ”

Erciyes’le ilgili tanıtım çalışmalarını sürdüreceklerini de ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Çok verimli bir kış dönemi geçirdik. Turizm potansiyelini çeşitlendirmeyi sürdüreceğiz. Ayrıca yaz turizmi için de çalışmalar yapacağız. Erciyes odaklı turizm potansiyelinin geliştirilmesi için yeni müze çalışmalarımız olacak.  Ayrıca Koramaz Vadisi ile Kültepe-Kaniş-Karum’u bütünleştirerek UNESCO’ya müracaatımızı sonuçlandıracağız. Bütün bunların yanında gastronomi odaklı turizm çalışmaları da yapacağız. Eleman yetiştirilmesi, yeme içme mekanlarının bilgilendirilmesi, paydaşlarımızla gayretlerin artırılması için de çalışacağız” diye konuştu.

“BAŞKAN’DAN ERCİYES’E DAVET

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,yaptığı açıklamada Erciyes’te sezonun kapanmadığını da vurguladı. Erciyes’teki pistler ve mekanik tesislerin mükemmel bir şekilde hizmet vermeye devam ettiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, tüm kayak ve doğa severleri Erciyes’in bu güzelliklerinden yararlanmaya davet etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, DAİRE BAŞKANLIKLARINI İNCELEDİ

 Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin ek binasında incelemelerde bulundu. Başkan Büyükkılıç, ek binadaki daire başkanlıklarını tek tek ziyaret ederek bilgi aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlere yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Büyükkılıç, Kocasinan Bulvarı üzerindeki Büyükşehir Belediyesi’nin ek binasını da ziyaret etti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, ek bina içerisindeki Ulaşım ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki tüm birimleri ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

MHP İl Başkanı Serkan Tok, Pınarbaşı, Özvatan, Sarıoğlan ve Sarız belediye başkanları ile birlikte Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret etti

CUMHUR İTTİFAKININ MHP’Lİ BAŞKANLARI BÜYÜKŞEHİR’DE 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Serkan Tok ve Cumhur ittifakıyla seçilen 4 ilçenin belediye başkanı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Ziyarette, Kayseri’de Cumhur İttifakının ne denli büyük bir dayanışma içinde olduğu vurgulandı. MHP İl Başkanı Serkan Tok, Başkan Büyükkılıç’ın ne denli çok çalıştığını “Alın terinize şahidim” ifadeleriyle anlattı ve “Aramızda alın teri birlikteliği var” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Serkan Tok ile Cumhur İttifakı ile seçimlere girerek seçilen Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Pınarbaşı Belediye Başkanı Memduh Uzunluoğlu ve Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti

“HER ZAMAN BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ” 

MHP İl Başkanı Serkan Tok, Başkan Büyükkılıç’a yeni görevinin hayırlı olması dileklerinde bulundu. Seçim sonuçlarının Kayseri’ye bereket getirmesi temennilerinde bulunan Serkan Tok, “Başkanım, daha önce yaptığınız görevlerle şehrimizde kendinizi ispatladınız. Hizmet etmek gönül işi ve bu gönül sizlerde var. Sizlerle beraber çalışırken nasıl mücadele ettiğiniz gördük ve alnınızın terine bizzat şahit olduk. Kayserimiz inşallah sizlerle yeni bir döneme girecektir. Size desteğimiz her zaman en üst seviyede olmuştur. Sizinle uyum içinde çalıştık. Çalışma süresince en ufak bir sorun yaşamadık. Şahsınızda sizlere, AK Parti İl teşkilatının yöneticilerine, milletvekillerimize, bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Güzel bir çalışma ve güzel bir alın teri birlikteliği oldu. Şehir sevdalısı olarak her zaman yanınızda olacağımızı memnuniyetle ifade ediyorum” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, her zaman uyum içinde çalıştıklarını; iyi niyetle, yılmadan ve usanmadan koştuklarını belirterek Cumhur ittifakı ile güzel insanlar tanımaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Başkan Büyükkılıç, tüm ilçelerimizle dayanışma içinde Kayseri’ye hizmet edeceklerini kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’ne mektup yazan Pazarören Anadolu Lisesi öğrencisini telefonla aradı

LİSE ÖĞRENCİSİNE BAŞKAN’DAN SÜRPRİZ TELEFON 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bir mektup yazarak okuluyla ilgili taleplerde bulunan lise öğrencisi Esra Ceylan Cingöz’e telefonla bizzat geri dönüş yaptı. Başkan Büyükkılıç, Esra’yı arkadaşlarıyla birlikte Kayseri’de misafir edebileceklerini de belirtti.

Büyükşehir Belediyesi’ne mektup yazarak okuluyla ilgili bazı taleplerini ileten Pazarören Anadolu Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Esra Ceylan Cingöz, beklemediği bir karşılık buldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediyenin ek binasında yaptığı incelemeler sırasında Esra’yı telefonla aradı.

Esra’nın ilettiği talepleri dikkate alacaklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Taleplerin için ellerine sağlık. Ekiplerimiz bu taleplerle ilgilenecek ve en kısa sürede yapılacak olanları hayata geçirecek” dedi. Başkan Büyükkılıç, Esra’yı arkadaşları ile birlikte bir otobüsle Kayseri’de misafir edebileceklerini de belirtti. Lise öğrencisi Esra da Başkan Büyükkılıç’ı okullarına davet etti.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu,

“Sosyal sorumluluk ve gönül belediyeciliği kapsamında lösemili çocuklarıgönüllerine dokunuldu

Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi Üyeleri, Erciyes Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde yatan lösemi hastası çocukları ziyaret ederek halk oyunları gösterisinde bulunarak, bilmeceler sordular, sihirbazlık gösteri yaptılar ve hep birlikte pasta ikram ettiler ve hediye vererek gönüllerince eğlenmelerini sağladılar.

Melikgazi Çocuk Meclisi Üyeleri, lösemi tedavisi gören çocukların iyi bir tedavi ve en önemlisi yüksek bir moral desteği ile yüzde 85 oranlarında iyileşme tespit edildiğine dikkat çekerek ‘hem geçmiş olsun hem de moral amaçlı’ ziyarette bulunduklarını ifade ettiler.

Ziyaretin yararlı olduğuna dikkat çeken Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Hastanesi yetkilileri, “Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi üyelerinin göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz. Bir gün tedavi gören bu çocuklarımızda iyileşecek ve sizlerin arasına katılarak burada sergilediğiniz gösterilerde onlarda görev alacaklardır.”dedi

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasıdolayısıyla bir açıklama yapan Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu“Fırsat buldukça huzurevi, çocuk yuvası gibi kurumları ziyaret ederek toplumda onların yalnız olmadıklarını hissettirmeliyiz. Bizler gönül dostu olarak bu topluluğun birer üyesiyiz. Birlikte yaşıyoruz. Çocuklarımıza moral vermek ve yalnız olmadıklarını hissettirmek ve onlara her şeyin en güzelini yaşatmak için elimizden gelini yapmaya çalışıyoruz. Bizler kimsesizlerin kimsesiyiz. Bu vesile ile bende çocuklarımıza acil şifalar diliyorum, birlikte mutluluk ve huzur içerisinde bir yaşam sürmelerini temenni ediyorum.”  dedi.

DEVELİ KYK KIZ YURDU ÖĞRENCİLERİN EL İŞLERİYLE GÜZELLEŞECEK

Develi Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde öğrencilerin el emekleri göz nuru ile oluşturdukları ebru, ahşap boyama, dikiş-nakış, örgü vb el işlerinin sergisi ilçe protokolünün katılımıyla açıldı.

Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, Emniyet Müdürü Mehmet Özgür Özgündüz, İlçe Jandarma Komutanı Özcan Cengiz ve öğrencilerin katıldığı programda yapılan protokol konuşmalarının ardından öğrencilerin ortaya koydukları eserler tanıtıldı. Semazen gösterisinin de yapıldığı programda ilçe protokolünün gösterdiği ilgiden dolayı teşekkürlerini ileten yut müdiresi Gülşen Atıcı “Öğrencilerimizi, boş zamanlarını değerlendirerek birbirinden güzel ürün ortaya koymalarından dolayı tebrik ediyorum. İnşallah onların yaptıkları bu el işlerini yurdumuzun her bir köşesinde değerlendirerek yurdumuzu daha da güzel hale getireceğiz” dedi.

BÜNYAN’DA İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Kayseri Ticaret Borsası ve Bünyan Ticaret Odamız tarafından “Burası Kayseri Burada İş Var” sloganıyla düzenlenen istihdam seferberliği toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Bünyan Ticaret Odası Başkanımız Naim Yavuz, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda konuşan Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ;”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni bir istihdam seferberliği başlatması konusunda iş dünyasına çağrıda bulunmasıyla birlikte harekete geçen odalarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bizlerde ülkemize, şehrimize ve ilçemiz için konuya hassasiyetle yaklaşacak, imkânlarımız nispetinde üzerimize düşeni yapma gayretinde olacağız. Oldukça verimli geçen bu toplantı için Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Bünyan Ticaret Odası Başkanımız Naim Yavuz, başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı sonrası Başkan Altun misafirlerine Bünyan hidroelektrik santrali ve belediye sosyal tesislerini gezdirdi.

Başkan Büyükkılıç’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor “GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN DUAYENİ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı kurum ve kuruluş temsilcilerinin ziyaretleri devam ediyor. Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların Kayseri Şube Başkanlarının ziyaretinde Başkan Büyükkılıç’ın gönül belediyeciliğinin duayeni olduğu vurgulandı. Kayseri Ülkü Ocakları da ziyaretlerinde Başkan Büyükkılıç’a Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

Memur Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan ile Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların şube başkanları Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. İl Temsilcisi Aydın Kalkan, Başkan Büyükkılıç’ın gönül belediyeciliğinin duayeni olduğunu belirterek, “Bundan sonra da birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyoruz. Belediyeciliğin işi olmamasına rağmen okullardaki öğretmen odalarını güzelleştirmekle verdiğiniz desteğe okullar yaptırarak devam ettiniz. Bu desteklerin artarak devam edeceğini biliyoruz” dedi.  Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç da Memur Sen’in seçim öncesi ve seçim sürecinde her zaman yanlarında olduğunu dile getirerek, “ Aynı kaygının, aynı sevdanın insanlarıyız. İnşallah birlikte çok daha güzel projeler yaparız. Bu süreçte eğitime çok daha fazla önem verilmesi gerektiğine inanıyorum. Üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız” dedi.

ÜLKÜCÜ GENÇLİKTEN ANLAMLI HEDİYE

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Volkan Çolak ve Ülkü Ocakları yönetimi de ziyaret etti. Ziyarette Başkan Büyükkılıç’a Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye eden Ülkü Ocakları Başkanı Volkan Çolak, “Bizler dava adamlarına Kuran-ı Kerim ve Bayrak hediye ederiz” diye konuştu. Başkan Büyükkılıç’ı her zaman takdir ettiklerini ifade eden Çolak, Ülkü Ocakları ve ülkücü gençler adına sizleri tebrik ediyor ve her zaman yanınızda olduğumuzu belirtiyoruz” dedi. Başkan Memduh Büyükkılıç da “Ülkücü gençlerimize teşekkür ederek alınlarından öpüyorum. İyi ki varlar” diye konuştu.

“EĞİTİME HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkkılıç’ı İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Lekesiz de ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini iletti. Eğitim camiası olarak Başkan Büyükkılıç’ın atacağı adımları dikkatle takip ettiklerini ifade eden Lekesiz, “Şehrimizdeki eğitim camiasında özel bir yeriniz var. İnşallah şehrin ve eğitimin gelişmesi ve çocuklarımızın geleceği adına her türlü desteği vereceğinizi biliyoruz. Desteğinizle eğitimin yıldız şehirleri arasına gireceğiz” dedi. Başkan Memduh Büyükkılıç da “Bugüne kadar eğitimin ve eğitimcinin dostu olduğumuzu fazlasıyla gösterdik. Bundan sonra da desteğimizi sürdüreceğiz. Tekli eğitime inşallah beraber geçeceğiz. Üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Hükümetimiz, hayırseverimiz ve belediyelerimizle el ele gönül gönüle olacağız” diye konuştu.

“EZELİ VE EBEDİ BAŞKAN”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı Bozok Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Prof Dr. Kuddusi Erkılıç ve yönetim kurulu üyeleri de ziyaret etti. Prof. Dr. Erkılıç, Başkan Büyükkılıç için “Ezeli ve Ebedi Başkan” ifadelerini kullanarak, “Sivil toplum kuruluşlarını destekleyen, kültürel faaliyetlere yardımcı olmaya çalışan, entelektüel kapasitesinden her zaman yararlanmaya çalıştığımız bir Başkanımızsınız. Çok güzel bir Büyükşehir Belediyesi dönemi yaşanacağına yürekten inanıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı Kocasinan Kaymakamı Mustafa Kılıç, Defterdar Aytül Alan, Serbest Bölge Müdürü Reşat Seçen ve bazı kişi, kurum ve kuruluşlar da ziyaret etti.

Başkan Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi’nde yaptırılan Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin açılışına katıldı

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR; “KOCASİNAN TARIMLA KALKINACAK”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, şehirden kırsala doğru göçü sağlayacak projeler hazırladıklarını vurgulayarak, Kayseri’nin sanayi ve ticaret şehri gibi unvanlarının yanı sıra bir tarım şehri olarak da anılabileceğini, bunun yolunun da Kocasinan’dan geçtiğini söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar’a Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş ve yönetim kurulu üyeleri hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Başkan Çolakbayrakdar’ı tebrik ederek, başarılar dileyen Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş, Kocasinan Belediyesi ile bir aile gibi olduklarını ifade ederek, “Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar, bu zamana kadar mahallelerimize büyük hizmetler yaptı. İnşallah bundan sonra da hizmetlerini artırarak devam ettireceğine inanıyorum. Değerli başkanımızla belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra sulama sistemi, hayvancılık, tarım ve ziraatla ilgili istişarelerimiz devam edecek. Başkanımız zaten Kocasinan çiftçisine büyük değer veriyor ve çiftçilerimizin duasını alıyor. Bundan dolayı kendisine teşekkür eder, başarılar dilerim. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da başkanımızın bütün çalışmalarına destek olacağız.” diye konuştu.

Ziyaretten dolayı misafirlerine teşekkür eden Başkan Çolakbayrakdar, kırsal bölgenin kalkındırılması noktasında yoğun gayret sarf ettiklerini belirterek, “Bundan sonra da bölgemizde yaşayan çiftçilerimizin daha fazla ekonomisini güçlendirmek için yapılacak yatırımları hızlandıracağız. Bunları yaparken de Ziraat Odası ile istişare halinde olacağız. İnşallah bundan sonra Kayseri’mizin sanayi ve ticaret şehri gibi unvanlarının yanı sıra, tarım şehri olarak da alınmasını sağlayacağız. Bunun da yolu Kocasinan bölgesinden geçiyor. Bizler bu durumun farkındayız. Daha fazla üretim için özellikle şehirden kırsala doğru göçü sağlayacak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak projeler hayata geçireceğiz. Kırsal mahallelerimiz de kendi kimliklerini koruyarak, daha konforlu yaşam standardı sunacağız. Yerelin değerini biliyor ve büyük önem veriyoruz. Bundan dolayı yerelimizin özelliklerini koruyarak, şehrin konforunu kırsalımıza taşıyacağız. Şimdiye kadar yaptığımız yatırımların yanı sıra bundan sonra da ilçemize güzellikler kazandıracağız. Bunu, birlik ve beraberlik içerisinde el birliğiyle gerçekleştireceğiz. Çiftçi kardeşlerimizin her zaman yanında ve destekçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

GÖNÜL DOKTORUNDAN HAYIRSEVERLERE ÖVGÜ

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi’nde Hayırsever Özkaya ailesi tarafından yapılan Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin açılış törenine katıldı. Törende yaptığı konuşmada Kayseri’nin pek çok değeri olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, en büyük değerimizin de hayırseverlerimiz olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Hayırsever Özkaya ailesi tarafından yapılan Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin açılışında “Gönül Doktoru” ifadesine açıklık getirerek, “Önce tıp doktoruyduk, sonra belediyecilik tecrübemizle şehir doktoru olduk. Seçim çalışmaları sırasında ‘Gönül Doktoru’ dediler ve böylece bir unvanım daha oldu. İnşallah hep beraber gönüllerde yer edeceğiz” dedi.

“HAYIRSEVERLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Şehirler anılırken kendine özgü sıfatlar taşıdıklarını ifade eden ve Kayseri’nin de farklı sıfatlar taşıdığını dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kayserimiz ticaretin ve sanayinin merkezi. Şimdi biz sporun, turizmin, kültürün merkezi diyoruz. Bütün bunların yanında ‘Hayırseverler Şehri Kayseri’ denince gönlümüz ferahlıyor ve gurur duyuyoruz. İyi ki varsınız. Şehrimizdeki, eğitim, sağlık ya da dini tesislerin hepsinde bir hayırseverimizin ismi mevcut. Allah razı olsun. Sizler ümmetin, milletin dualarını alıyorsunuz. Aidiyet duygusu dediğimiz şehrimize sahip çıkma duygusunu gönlümüzde taşımak olmazsa olmazımız olmalıdır” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konuşmaların ardından Nazende-Nuri Özkaya Onkoloji Gündüz Tedavi Merkezi’nin açılışını yaparak katılımcılarla birlikte merkezi gezdi.

SEÇİM SONRASI İLK MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI

            31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası İlçemiz merkez ve kırsal mahallelerinde görev yapan muhtarların katılımıyla yeni hizmet döneminin ilk muhtarlar toplantısı yapıldı.

            Develi Kaymakamı Murat Duru ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı İbrahim-Keziban Kocatürk Sosyal Hizmet Merkezi Binası konferans salonunda yapıldı. Yeni göreve gelen muhtarların kendilerini tanıtarak başladığı toplantıda muhtarlık kurumunun öneminden bahseden Kaymakam Duru “Yeni muhtarlık görevine seçilmiş arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah her ay düzenli olarak yapacağımız bu toplantılarda her mahallemizin sorununu tek tek ele almaya çalışarak beraberce çözüm üretmeye çalışacağız” dedi. Muhtarların mahalle ile devletin organları arasında köprü vazifesi gördüğünü belirten Cabbar Başkan “Bizler mahallelerimize hizmetlerin en kalitelisini götürmemiz konusunda her daim muhtarlarımızla koordineli bir şekilde hareket etmişizdir. Mahalle sakinlerinin teveccühleriyle göreve gelen her bir muhtarımızı tebrik ediyorum. Yeni hizmet döneminde el ele vererek daha güzel Develi için gayret göstermeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Başkan Büyükkılıç, Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne de ani bir ziyaret gerçekleştirdi

SORUNLARI TESPİT EDİYOR VE ANINDA ÇÖZÜYOR 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın hizmet birimlerine ani ziyaretleri Şehirlerarası Otobüs Terminali ile de sürdü. Başkan Büyükkılıç, terminal esnafı ve yolcularla görüşerek isteklerini dinledi ve tespit ettiği sorunlara anında çözüm getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni ziyaret ederek, terminal esnafı ile tek tek görüştü. Esnafın terminalle ilgili görüşlerini soran Başkan Büyükkılıç, ışıklandırma yetersizliğine de talimatlar vererek anında çözüm getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, terminaldeki otobüs işletmecileri ve esnafın yanı sıra yolcularla da sohbet etti. Yolculara ikramlarda da bulunan Başkan Büyükkılıç, Terminal’de verilen hizmetle ilgili düşüncelerini sordu. Başkan Büyükkılıç, asker uğurlayan aileler ve askerlerle de görüşerek hayırlı tezkereler temennisinde bulundu.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, SANATSEVER ÇOCUKLARLA BİRLİKTE

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geleceğin teminatı olan çocukların sanat ve spor dallarıyla uğraşmasına büyük önem verdiklerini söyledi.

Kocasinan Akademi Mimarsinan Çocuk Kulübü’nde açılan eğitici ve bir o kadarda eğlenceli kurslar tüm hızıyla devam ediyor. Gitar Kursunda eğitim gören çocukları ziyaret eden Başkan Çolakbayrakdar, bir süre onlarla sohbet etti. Kursta yapılan çalışmalarla ortaya çıkan müzik eserlerini dikkatle dinleyen Başkan Çolakbayrakdar, Gesi Bağları türküsüne de eşlik etti.

Kurs eğitmeninden çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Çolakbayrakdar, sosyal, kültürel, sanatsal ve spor faaliyetlerin çok önemli olduğunu vurgulayarak,  “Kayseri’mizin diğer alanlarda olduğu gibi kültürünü de yaşatmaya çalışıyoruz. Kocasinan Akademi ile gencinden yaşlısına her alanda hizmet veriyoruz. Burada bir kez daha gördük ki; çocuklarımıza imkan verildiği takdirde çok güzel işler ortaya çıkarıyorlar. Gitar kursunda eğitim gören çocuklarımız hem eğlenerek öğreniyor hem de sosyalleşerek keyifli zaman geçiriyorlar. Çocuklarımızın memnuniyeti en üst seviyede ve inşallah bundan sonra da böyle devam eder. Şuana kadar onlara yönelik gerçekleştirdiğimiz sanatsal ve kültürel eğitimlerle geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz. Yavrularımızın geleceği için, yarınları, huzurlu ve mutlu olmaları için var gücümüzle çalışmaya bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz. Kocasinan Akademi’de kültür, sanat ve meslek edinmek isteyen 7’den 7’e herkese uygun birçok kurs var. Gelen talepler doğrultusunda bunları da artırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gitar çalmayı öğrenerek sanata katkı sunmayı ve ileride iyi birer gitarist olmayı hedefleyen kursiyerler ise verilen eğitimlerden çok memnun olduklarını ifade ederek, Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

HACILAR’DA BİLİM GÜNLERİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Hacılar’da Bilimkent Projesi kapsamında düzenlenen Bilim Günleri etkinliğinin ardından projede görev alan öğrenciler ödüllendirildi.

Hacılar Şehit Polis Ahmet Cihan Kilci Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen, Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Daire Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelerek programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Özsarı, “Eğitim sadece sınıfta ve okulda olmayıp, sadece öğretmenin anlatması ve öğrencilerin de dinlemesinden ibaret değildir. Bu yapılan programlarda eğitim öğretim hayatımıza büyük katkılar sağlamaktadır. Hacılar Kaymakamlığı olarak yürütülen Bilim Kent Projesi çerçevesinde yapılan Bilim Günleri etkinliğini üç gün boyunca gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz konularına çok güzel hazırlanmışlar ve çok güzel sunumlar yaptılar. Eminim ki dinleyen öğrencilerde de yeni ufuklar açmışlardır. Bizlerde onların sunumlarının karşısında etkilendik ve mutlu olduk.” Şeklinde konuştu.

Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen yaptığı konuşmada, “Bilim Kent Projesi kapsamında düzenlenen Bilim Günleri üç gün süreyle ilkokul, ortaokul ve liselerimizin öğrencileri tarafından icra edildi. Bundan büyük memnuniyet duyduğumu ve çok beğendiğimi belirtmek istiyorum. Tabi sadece bilimsel nitelikli bir sunum yapmak, ders anlatır gibi sunum yapmak ve burada öğrenci arkadaşlarımızı, dinleyici arkadaşlarımızı bilgilendirmenin yanında aslında sunum yapan öğrencilerimizin bir defa özgüvenlerinin geliştiğini tespit ettik. İkincisi ifade kabiliyetlerinin geliştiğini tespit ettik. Çünkü uzun bir çalışma maratonundan sonra sunumlarını yaptılar. Kendi özgüvenlerinin geliştiklerini gördük. İnşallah bu sene 40 öğrenci için bu sunum planlandı. Gelecek yılda bir 40 öğrencimizin yine bu niteliklerinin geliştiği fark edeceğiz inşallah.”dedi.

Programda Hacılar Kaymakamlığı Bilim Kent Projesi kapsamında düzenlenen Bilim günlerinde görev alan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine başarı belgeli verildi.

Bilim Günleri ödül töreninin ardından Kaymakam Haluk Sezen, Başkan Özdoğan ve protokol üyeleri tarafından Hacılar Feyyaz Mercan İlkokulu Lego Atölyesi’nin açılışı yapıldı.

PEMBE CESARETTİN KOCATÜRK ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN TİYATRO GÖSTERİMİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

            Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Pembe Cesarettin Kocatürk Ortaokulu öğrencilerine açılan tiyatro kursunun yılsonu gösterimi büyük beğeni topladı.

            Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, Emniyet Müdürü Mehmet Özgür Özgündüz, İlçe Jandarma Komutanı Özcan Cengiz ve Develililerin katıldığı tiyatro Mustafa Aksu Kültür Merkezinde sergilendi. Faruk Erdem yönetmenliğinde 18 Mart Çanakkale Zaferi, Atatürk’ün İzinde, Gelecek Ölüyor, Yenmekteyiz!, Köyün Delisi, Kız İsteme ve Öğrenciler Çıldırdı oyunlarını başarıyla sergileyen 12 yaş altı 20 öğrencinin emekleri Develililer tarafından büyük takdir topladı. Sanatsal etkinliklerin çocukların gelişimine büyük katkı sağladığını belirten Cabbar Başkan “Böylesine başarılı tiyatro gösterimini bizlere yaşatan tüm yavrularımızı ve hocamız Faruk Erdem’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Aylarca büyük emek harcayarak amatörce ancak profesyonel tiyatrocular gibi gösterilerini sergilediklerini belirten Kaymakam Duru “Alkışlarımız ve tebriklerimiz Develimizin marifetli çocukları ve onlara eğitmenlik yapan Faruk Erdem öğretmen için” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu,

MÜSİAD ülkemizin ekonomik yapısına ve sosyal yapısına önemli katkılar sağlamaktadır

         MÜSİAD Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kütahneci ve Yönetim Kurulu Üyeleri Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu’nu ziyaret ederek ‘HAYIRLI OLSUN’temennisinde bulundular.

         MÜSİAD Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kütahneci, Kayseri Belediyelerince; Kayseri sanayisine, esnafına, ticaretine, üretimine ve girişimcilerine yönelik  yapılan yatırım ve hizmetlerden dolayı MÜSİAD adına teşekkür etti.

         MÜSİAD Kayseri Şubesi Yönetimi ile her zaman birlikte ve dayanışma içerisinde çalışacaklarını ve beraber projeler üreteceklerini ifade eden Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu“Melikgazi Belediyesi olarak Mesleki Oda, Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte ve istişare içerisinde çalışacağız. Bunun olumlu sonuçları ekonomiye ve istihdama yansıyacaktır. MÜSİAD Kayseri Şubesi ile ortak çalışmalar planlıyoruz. Girişimcilere yönelik yeni etkinlikler ve yeni kampanyalar ile sanayiciler, esnaflar ve ticaret erbabı için özel seminerler düzenleyeceğiz”dedi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ‘Yaşamak ve Yaşatmak için’ diyerek yola çıktığı yeni dönemde vatandaşların huzurunu ve refah seviyesini daha da yükseltmek için yeni projelere odaklandıklarını söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar, 31 Mart Yerel Seçimlerden sonra Kocasinan’ın 93 mahallesinde göreve başlayan muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Çolakbayrakdar, ilk olarak ilçedeki merkez mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi. Belediye hizmet binası seminer salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Başkan Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.

Mahalle Muhtarlıklarına yeni seçilen ve güven tazeleyen muhtarlara yeni dönemin hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak vatandaşların refah seviyesini yükseltmek ve Kocasinan’da yaşamaktan mutlu olabilmeleri için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, “Muhtarlıklar bizim için çok önemlidir. Bir mahallenin neye ihtiyaç duyduğunu, ne istediğini, ne gibi sorunları olduğunu en iyi bilecek kişi, o mahallenin muhtarıdır. Mahalle sakinlerimizle belediyelerimiz arasında köprü oluşturan Muhtarlarımız vatandaşların isteklerini ve taleplerini bize aktarıyorlar. Bizde hızlı bir şekilde bölgenin ihtiyaçlarını yerine getirmeye çalışıyoruz. Böylelikle hem mahallede yaşayan vatandaşlarımızın memnuniyeti artıyor hem de bölgeye doğru hizmeti götürmüş oluyoruz. Bu noktada hem sizlerin görüşlerini, hem de mahallenizdeki sakinlerden sizlere gelen talepleri de bizlerle paylaşmanızı istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Her fırsatta muhtarlarla bir araya gelerek, mahallelerin sıkıntılarını çözmeye gayret ettiklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar,  “İstişareler neticesinde 93 mahallemizi 8 bölgeye ayırarak muhtarlarımızla daha sık bir araya geleceğiz. Hem daha fazla zaman ayırabilme hem de birbiriyle komşu mahallelerin ihtiyaç ve talepleri ortak olduğu için toplantılar daha verimli olacak. Hangi mahallemizde ne sorun varsa orada yapılması gereken konularda çözümler üretiyoruz.  Yaptığımız çalışmalar ile mahallelerimiz daha da değerleniyor ve daha da kıymetli hale geliyor. Mahallelerimize ihtiyaç duyulan diğer hizmetleri de program dahilinde yapacağız.” diye konuştu.

İlçedeki merkez mahalle muhtarlarının ardından kırsal mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Çolakbayrakdar, kırsal mahallelerde tarım, hayvancılık ve ziraatın yoğun olduğu bir bölge olduğunu ifade ederek, “Rutin belediyecilik faaliyetlerin yanı sıra diğer hizmetlerin en iyisini buralara ulaştırmak için elimizden geldiğince gayret gösteriyoruz. Kırsal mahallelerimizle ilgili Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüzün her geçen gün hem bütçesini artırıyor, hem de teknik donanımını fazlalaştırıyoruz. Bu mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın, kendine özgü özelikleriyle daha huzurlu yaşamalarını istiyoruz. Bu kapsamda mahallemizin bu zamana kadar birçok talebini yerine getirdik. Bundan sonra da yeni yeni taleplerini karşılamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Samimi bir havada gerçekleşen toplantı, mahalle muhtarlarının kendilerini tanıtma ve isteklerini iletmesiyle sona erdi.

Başkan Büyükkılıç, Mimar Sinan’ın tanıtımına yönelik çalışmalar ile kültür ve turizmle ilgili önemli açıklamalar yaptı

“DEĞERLERİMİZİ DÜNYA TANIYACAK”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mimar Sinan’ı yerelden ulusala, ulusaldan da uluslararası boyuta taşımak için bir dizi çalışma yapacaklarını belirtti. Başkan Büyükkılıç, sadece Mimar Sinan’ı değil tüm değerlerimizi ön plana çıkacaklarını kaydetti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mimar Sinan’ı Anma Haftası etkinliklerinin kapanışı nedeniyle Mimarlar Odası Kayseri Şubesi’nin düzenlediği geceye katıldı. Başkan Büyükkılıç; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Mimarlar Odası Şube Başkanı Güntülü Gündoğ, bürokratlar ve mimarların katıldığı gecede kültür ve turizmle ilgili önemli mesajlar verdi.

“ÜÇ KITADA ŞEHİRLERLE BİRLİK OLACAĞIZ”

Mimar Sinan’ı yerel boyuttan ulusala, ulusaldan uluslararası boyuta taşıyacaklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kayserimiz Mimar Sinan ile anılmalı ve ön plana çıkmalı demiştik. Bunu sağlamak için bir araştırma merkezi, bir müze ve Mimar Sinan’ın eserlerinden oluşan minyatürk mantığındaki çalışmalar gündemimizde olacak. Mimar Sinan’ın üç kıtadaki ülkelerde yapmış olduğu yüzlerce eser var. Eserlerinin yer aldığı ülkelerdeki şehirler ile Mimar Sinanlı şehirler adında bir birlik oluşturmayı planladığımızı da daha önce belirtmiştim. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde tüm paydaşlarımızla Mimar Sinan’ı sahipleneceğiz. Mimar Sinan gibi bir değerin ön plana çıkmış olması şehrimiz için de büyük bir kazanç olacak” dedi.

Mimar Sinan’ın tanıtımı ile birlikte turizm ve kültür alanında da Kayseri’yi ön plana çıkaracak çalışmalar yapacaklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Çekül Vakfı ile işbirliği içinde çalışmalar yapıyoruz. Ihlara Vadisi’nden 10 misli daha zengin olan Koramaz Vadisi’nin Kültepe-Kaniş ile birlikte UNESCO Kültür mirasları arasına alınması için iyi bir noktaya gelmeye başladık. Kapadokya ve Erciyes ile birlikte turizm çalışmalarımızı hızlandıracağız. Son yıllarda otel konusunda ihtiyaç görülmeye başladı. Tüm otellerimizin doluluk oranı çok yüksek. Bazı büyük markaların Kayseri’de otel aradığını gözlemlemekteyiz. Tüm yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlayacağımızı hatırlatmak istiyorum. Kayseri’deki tüm değerlerimizi ön plana çıkaracağız. Bu değerlerimizden birisi de gastronomi olacak. Yeme içme kültürünü ön plana çıkaracak çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu “ÇOCUKLARA ÖZEL MASAL EVİ VE OYUNCAK KÜTÜPHANESİ

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu,  Melikgazi için Referans Projeler içinde yer alan MASAL EVİ VE OYUNCAK KÜTÜPHANESİ yapımı için çalışmalara başlanıldığını söyledi.

Oyuncak kütüphanesi ile her çocuğun sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişimini sağlayacak oyuncaklar ile oyun oynama imkanı tanınacağını belirten Başkan Mustafa Palancıoğlu“Bu projemiz ile Oyuncak Kütüphanesi’nde çocuklar oyuncaklarla oynayabilecek yada oyuncağı alıp evine götürerek tanınan süre sonunda geri getirecektir. Merkezin masal evi kısmanda ise sesli ve görsel olarak masallar dinlenebilecek ve çocuklar kendi aralarında karaoke yarışması düzenleyerek hoşça vakit geçireceklerdir dedi.

MASAL EVİ VE OYUNCAK KÜTÜPHANESİ ile küçük yaşta eğitime katı sağlanacağı gibi aynı zamanda çocukların sosyalleşmesi ve kişisel gelişimine destek olunacağını ifade eden Başkan Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi şehri için referans projeleri tek tek uygulama sunulması ile kültür, sanat ve eğitimine ayrıca toplumun birlik ile beraberliğine vesile olunacağını sözlerine ekledi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN YENİ TESİS MÜJDESİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar,  Kocasinan’ı günden güne modern ve konforlu bir ilçeye dönüştürdüklerini belirterek, vatandaşların hayatına renk katmak için modern sosyal tesisler yaptıklarını söyledi.

Kocasinan sakinlerine daha kaliteli hizmet için projelerine her geçen gün bir yenisini ekleyen Başkan Çolakbayrakdar, Mimarsinan Mahallesi’ne Kocasinan Akademi çatısı altında modern bir tesis daha kazandırıyor. Yaklaşık 2 bin 300 metrekare alan üzerine inşa edilen sosyal tesisin çalışmalarını inceleyen Başkan Çolakbayrakdar, yeni tesisin sosyal ve kültürel anlamda bölgeye büyük bir kazanım sağlayacağını vurguladı.

Mahallelere kazandırılan sosyal tesislerin, 7’den 70’e herkese hizmet sunduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar; “Bölge sakinlerimize daha iyi imkanlarda hizmet verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın hayatına renk katmak ve Kocasinan Akademi’nin daha yaygın hale gelmesi için sosyal tesisler yapmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda Mimarsinan Mahallesi’ne modern bir sosyal tesis daha yapıyoruz. Tesisimizin içerisinde; yüzme havuzu ve fitness gibi spor aktivitelerinin yapılacağı fiziksel mekanlar olacak. Ayrıca bölge sakinlerinin keyifli vakit geçirecekleri Kafe Sinan gibi mekanlar yer alacak. Yeni tesis, sosyal ve kültürel anlamda bölgeye büyük bir kazanım sağlayacak. Hemşerilerimize daha kaliteli hizmet sunmak için her zaman elimizden geleni yapıyoruz. Kocasinan ilçemize yapılabilecek her ne varsa en iyisini yapabilmenin çabası içerisindeyiz. Yaptığımız hizmetlerle eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında ilçe sakinlerinin yanında yer alarak, Kocasinan’da yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu gösteriyoruz. Hemşehrilerimiz için yeni, farklı ve faydalı projeler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, yeni tesisin bölge sakinlerinin yaşam standardını yükselteceğini sözlerine ekledi.

BÜYÜKŞEHİR’DE GECE YARISI SAĞLIK ZİRVESİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın koordinasyonuyla önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı saat 22.00’de başladı ve yaklaşık 3 saat sürdü. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yapılacak yatırımlarla Kayseri’nin sadece bölgenin değil ülkemizin önemli bir sağlık üssü olacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen Sağlık Koordinasyon Toplantısı ile sağlıkla ilgili kuruluşlar ve yerel yönetimler bir araya geldi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekili Op. Dr. İsmail Tamer, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sibel Livdumlu, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık Müdürlüğü bürokratları katıldı.

“GECELER UZUN VE BİZİM KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şehrimizin sorunlarını ortak akılla çözme anlamında sağlık konusunu masaya yatırdıklarını belirtti. Bu kapsamda gerçekleştirilen sağlık zirvesiyle de lojistik, planlama, uygun arsa arayışı gibi konularda işlerin daha da hızlandırılması için kurum yetkililerini ilçe belediye başkanlarıyla bir araya getirdiklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Berekete vesile olacak bir çalışma yapıyoruz. Sağlık dışındaki diğer kurumlarımızla da bu toplantıları yapacağız. Amacımız insanların ihtiyaçlarını bir an önce gidermek ve işlerini kolaylaştırmak. Bu toplantıları ziyaretçilerimiz ve resmi işlerimiz nedeniyle gündüz yapamıyoruz. Geceler de uzun olunca değerlendiriyoruz. Fedakarlık yapmadan bir şey olmaz. Bizim kaybedecek zamanımız yok. İlçe belediye başkanlarımızla durmak yok koşmaya devam mantığıyla çalışacağımızı söylemiştik ve çalışıyoruz” dedi.

TOPLANTIYA TANER YILDIZ DA KATILDI

Cuma gecesi başlayan Sağlık Koordinasyon Toplantısı yaklaşık üç saat sürdü ve yeni güne sarktı. Toplantıya ilerleyen saatlerde AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da katıldı. Toplantı sonrası gece saat 00,45’te bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayserimizin sağlık alanındaki yatırım ve hizmetleriyle ilgili çalışmaları il genelinde gözden geçirdik. Kurum ve kuruluşlarımızın dayanışma ve uyumu içerisinde çok güzel kararlar alındı. Saatimiz şu an 00.45 ve durmak yok çalışmaya ve koşmaya devam mantığıyla çalışıyoruz” dedi.

Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de “Büyükşehir Belediye Başkanımızın düzenlediği toplantıyla Kayseri’deki sağlıkla ilgili konuları masaya yatırdık. Çok faydalı bir toplantı yapıldı. Sağlık açısından Kayseri önemli bir yerde. Eksikliklerimizi beraber değerlendirdik. İyi bir uyum içinde daha iyi yerlerde olacağız” diye konuştu.

Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da, bir şehirde ortak dilin tesis edilmesinin verimliliğin artırılması için en önemli unsur olduğunu vurguladı. Kayseri’deki ‘Biz’ kültürünün önemini vurgulayan Yıldız, “Memduh Başkanımızın düzenlediği toplantıyla sağlık sektörüyle alakalı tüm rezerv alanları değerlendirdik. Kayseri’nin 50-60 yıllık sağlıktaki geleceğini planlamak için verimli bir toplantı oldu. Başkanımıza böyle bir toplantı düzenlediği için teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Erciyes Kış Turizm Merkezi ile ilgili tüm bürokratların katılıyla bir toplantı yaptı

BÜYÜKŞEHİR’DE ERCİYES ZİRVESİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki birimlerle toplantılarına devam ediyor. Başkan Büyükkılıç, Erciyes Kış Turizm Merkezi ile ilgili de teferruatlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen Erciyes zirvesine Başkan Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı ve Büyükşehir Belediyesi ile KASKİ’nin ilgili bürokratları katıldı. Toplantıda Erciyes A.Ş.’nin mali ve idari yapısı, Erciyes’e yapılan yatırımlar ve kış sezonu değerlendirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Erciyes Kayak Merkezi’nin çok iyi bir sezon geçirdiğini belirtti ve sezonun halen açık olduğunu vurguladı. Erciyes’i yeni sezona hazırlama anlamında şimdiden önlemler aldıklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, “İnşallah 2019-2020 sezonunda daha verimli, hizmet kalitesinin daha da arttığı, vatandaşlarımızın memnuniyetinin üst düzeye ulaşacağı bir sezon geçireceğiz. Bu anlamda tanıtım çalışmalarımızı sürdüreceğiz, reklam çalışmaları yapacağız ve fuarlarda yer alacağız. Türkiye’de tek olan bu değerimizi daha güzel bir konumda sunmak için çalışacağız” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kayserilileri Erciyes’e davet etti

ERCİYES’TE SEZON AÇIK

Kış sezonunun kar yağışı anlamında geçen yıllardan çok daha bereketli geçmesi nedeniyle Erciyes’te kayak sezonu uzadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tüm Kayserilileri Erciyes’in bu güzelliğinden yararlanmaya davet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes’te kayak sezonunun halen devam ettiğini açıkladı. Tüm pistlerin ve mekanik tesislerin açık olduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç, bu güzel bahar günlerinde Erciyes’in çok daha güzel bir görünümde olduğunu söyledi.

Kayserilileri Erciyes’in güzelliklerinden yararlanmaya çağıran Başkan Büyükkılıç,yurt dışından charter seferlerin sona erdiğini ve Erciyes’in kış sezonuna göre daha sakin olduğunu dile getirerek, “Daha sakin ve hava koşullarının çok daha iyi olduğu şu günlerde tüm hemşehrilerimizi Erciyes’e bekliyoruz” diye konuştu.

DEVELİ BELEDİYESİNDE YENİ DÖNEMİN İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

            Develi Belediye Meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 20. maddesine istinaden 31 Mart Yerel seçimlerinin ardından ilk meclis toplantısını yeniden Develi Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Cabbar’ın riyasetinde Develi Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirdi.

            Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar meclis toplantısının açılışında üyelere hitaben yaptığı konuşmada; “Öncelikle yeni seçilen meclis üyesi arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diliyorum. Tüm meclis üyelerimizle Develi için uyumlu bir şekilde çalışacağımıza inanıyorum. İktidarı ile muhalefeti ile biriz beraberiz. Develi paydasında buluşuyoruz. Birlik beraberlik içerisinde, güzellikler içerisinde güzel bir dönemimiz olsun inşallah. Hem genç hem de tecrübeli bir ekibimiz var. Birbirimize katkı vererek inşallah bu beş yılı da sağlıkla sıhhatle güzel işlerle tamamlarız. Allah yolumuzu bahtımızı açık etsin.” İfadelerini kullandı.

            Meclis üyelerinin tek tek kendilerini tanıtmasının ardından ilk meclis toplantısına katılan AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan, MHP İlçe Başkanı Yunus Özer, BBP İlçe Başkanı Fikret Ünal ve İP İlçe Başkanı Emir Ali Özçakır, yeni hizmet döneminin hayırlı olması temennisinde bulundular. Cabbar Başkan meclis üyelerine Belediye Meclisinin görev ve yetkilerini anlatan slaytlar eşliğinde kısa bir bilgilendirme sunumunda bulunmasının ardından Belediye Meclisi saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

            Yeni dönemin ilk meclis toplantısında meclis içi organlarının seçimleri yapıldı.

            Meclis Başkan Vekilliğine Şaban Çetin asil olarak, Nejla Keleş ise yedek olarak seçildi. Katip Üyeliğine asil olarak Ali Kabak ve Adnan Sezer seçilirken yedek olarak Adem Sinin ve Ahmet Gönen seçildi. Encümenlik görevine ise İsmail İzmirli ve Ali Kabak seçildi.

Develi Belediyesi Komisyonları ise şu isimlerden oluştu:

İmar Komisyonu: Mustafa Dinç, İsmail Yazıcı, Hakan İsmet Medeni, Adem Sinin, Mustafa Ağca

Plan ve Bütçe Komisyonu: Adnan Sezer, Mehmet Tuna, Hakan İsmet Medeni, Kelami Paksoy, Alparslan Toker

Eğitim ve Kültür Komisyonu: Şerife Dede Parlak, Cuma Özdemir, Hacı Murat Güllü, Ali Aydar, Zeki Sert

Kadın Komisyonu: Şerife Dede Parlak, Nejla Keleş, Sevgi Yalçın

Tarihi Kentler Birliği Komisyonu: Tufan Nayman, Adnan Sezer

Komisyon üyeliğine seçilen meclis üyelerini tebrik ederek görevlerinde başarılar dileyen Cabbar Başkan “”Aldığımız ve alacağımız bütün kararları Yüce Mevla’nın hayırlara tebdil etmesini diliyor, sizlerle beraber Develimiz için en güzelini bulma yolunda girdiğimiz bu mücadelede başarılar diliyor, bütün meclis üyelerine teşekkür ediyorum” diyerek toplantı sonrası bütün meclis üyelerini uğurladı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ÇOCUKLARA MÜJDE

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konuşmasında çocuklara da bir müjde verdi. Milli bayramlarımızdan 23 Nisan için farklı bir kutlama planladıklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, Talas’taki paraşüt indirme sahasında on binlerce çocuğun katılacağı bir şenlik yapacaklarını sözlerine ekledi.

BAKAN’DAN BAŞKAN’A TEBRİK

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a il dışından da tebrik ziyaretleri yapılıyor. Gümrük ve Ticaret önceki dönem Bakanımız Bülent Tüfenkçi, Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret ederek, hayırlı olsun temennilerini iletti.

Gümrük ve Ticaret Önceki Dönem Bakanımız Bülent Tüfenkçi’nin, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaretine Vali Şehmus Günaydın ile AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu da katıldı.

Başkan Büyükkılıç’a hayırlı olsun dileklerini ileten Bülent Tüfenkçi, Kayseri’de yüksek oranda oy alınması ve bir ilçe dışında tüm ilçelerin Cumhur İttifakı adayları tarafından kazanılması nedeniyle tebrik etti.

BÜNYAN’ DABİN ADET FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

Bünyan’da; Bünyan Belediyesi, İlçe Tarım Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı iş birliğinde düzenlenen etkinlikle bin adet çam fidanı toprakla buluşturuldu.

Düzenlenen etkiliğe, Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun,TEMA Vakfı İl Temsilcisi Abdülkadir Dağlı, AK Parti İlçe Başkanı Yıldıray Hakkı Koç,Milli Eğitim Müdürü Serdal Çelik, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Zeki Büyüktanır, Kurum Müdürleri , Oda Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ağaçlandırma çalışmaların artarak devam edeceğini belirterek “İlçemizde başlayan ağaçlandırma kampanyasının ilkini bugün yoğun bir katılımla yapıyoruz. Emeği geçen herkse çok teşekkür ediyorum. Bu tür faaliyetler hızlanarak devam edecek. İlçemiz Yeşil Bünyan ismine yakışır hale gelene kadar ağaçlandırma çalışmalarımız artarak sürecek. Etkinliğe katılımları ile yapılan çalışmaya verdikleri önemi gösteren Sayın Kaymakamımıza, AK Parti İlçe Başkanımıza, Oda Başkanlarımıza, Kurum Müdürlerimize, Belediye Meclis Üyelerimize ve tüm katılımcılara şükranlarımı sunuyorum. Anlamlı etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen, Belediye Personeli arkadaşlarıma, İlçe Tarım Müdürlüğümüze, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve TEMA Vakfı Kayseri Temsilciliğine teşekkür ediyorum” dedi.

Ağaç dikmenin önemine ve sonrasında bakımının yapılmasına dikkat çeken Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Abdülkadir Dağlı ise desteklerinden Dolayı Kaymakam Şahin ve Başkan Altun’a teşekkür etti. Ağaç dikimi etkinliği sonrası programa katılanlara pilav ikram edildi.

Sivil Toplum ve Mesleki Kuruluşların Ziyaretleri

         31 Mart 2019 günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri sonrası büyük bir oran ile Melikgazi Belediye Başkanı seçilen Dr. Mustafa Palancıoğlu‘na Sivil Toplum Örgütleri, Mesleki Kuruluşlar, Oda ve Dernek kısacası SİVİL TOPLUM örgütlerin tebrik ve başarı dilekleri içerikli ziyaretleri devam ediyor.

         Kayseri Ülkü ocakları Başkanı Volkan Çolak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Birleşik Kafkas Derneği Başkanı Cemil Görücü, Anadolu Ortopedik Engeliler Genel Merkez Başkanı Erdal Özkartal, Meyve Ve Sebzeciler Odası Osman Akbıyık ve Kayseri Damızlık Koyun Yetiştiriciliği Başkanı Ali Yüce; Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nu ziyaret ederek, büyük bir oy oranı ile seçilmesinden dolayı hem tebrik edip, hem de başarı dileklerinde bulundular.

Beğenilerek Ve Takdir Edilerek Sandığa Yansıması

         Ziyaret eden Mesleki Kurum ile STK’ların birleştikleri ortak nokta, 2014-2019 yılları arasında yapılan çalışmaların ve GÖNÜL BELEDİYECİĞİN halk tarafından beğenilerek ve takdir edilerek sandığa yansıması görüşü oldu.

Dayanışma, Paylaşım ve Fikir Alış Verişi

         Özellikle sivil toplum kuruluşlarının bu tür ziyaretlerinin çalışmalarına şevk ve heyecan katacağını belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu“ Başarımızın sırlarından biri de, yaptığımız hizmetlerin türlü ve içeriğine göre ilgili mesleki oda, dernek ve sivil toplum kuruluşun görüşünü almak, hatta beraber çalışmaktır. Dayanışma, paylaşım ve fikir alış verişi hem işin aslına ve amacına uygun olarak gerçekleştirilmesine hem de etkin ve verimli olmasına neden olmaktadır“ dedi.

İş Hacim ve Alan Olarak Büyük olmak 

         Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, bu ziyaretlerinden dolayı sivil toplum örgüt temsilcilerine çok teşekkür ettiğini, bundan önce olduğu gibi yine birlikte ve dayanışma içerisinde bu şehrin menfaatleri doğrultusunda çalışacaklarını sözlerine ekledi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ FUAR ALANI’NDA

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde açılan Yöresel Ürünler Fuarı’nı ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, fuar alanındaki esnaflar ve alışveriş yapan vatandaşlara çiçek verdi ve sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yöresel Ürünler Fuarı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Fuar alanına sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Büyükkılıç, fuara alışveriş için gelen vatandaşlara çiçek dağıttı.

Vatandaşların yoğun ilgisine aynı şekilde karşılık veren Başkan Büyükkılıç, talep eden herkesle fotoğraflar çektirdi, sohbet etti ve çocuklarla yakından ilgilendi.

Fuar alanındaki alışveriş stantlarını da gezen ve esnafa çiçek dağıtan Başkan Büyükkılıç, herkesle tek tek sattıkları ürünlerle ilgili sohbet etti.

PARKTA VALİ VE BAŞKAN VAR

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Şehmus Günaydın ile birlikte parktaki gençlerle bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi önündeki parkta gençlerle vakit geçiren Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç, onlarla sıcak bir sohbet gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi önündeki parkta dinlenen gençler Vali ve Başkan sürprizi yaşadı. Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, parka inerek gençlerle tanıştı ve onlarla bir süre sohbet etti.

Parkı gezen ve vatandaşlarla selamlaşan Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç, çarşı iznini çıkan askerlerle de bir süre sohbet etti. Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç, parktaki çocuklarla da yakından ilgilenerek onlara hediye verdi. Parkta paten yapan gençlerle de görüşen Başkan Büyükkılıç, gençlere daha geniş bir paten alanı yapma teklifini iletti.

Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu

“Gençler için özel, Teknoloji Atölyesi, Teknoloji Lisesi, Görsel Sanatlar Atölyesi, Akıl Küpü Çalışma İstasyonu, Havacılık Lisesi gibi hizmetleri gerçekleştireceğiz

            Türkiye Gençlik Vakfı Kayseri İl Temsilcisi Murat Tuna, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nu ziyaretlerinde seçilmesinden dolayı tebrik ederek ‘Hayırlı Olsun’ temennisinde bulundu.

         GÖNÜL Belediyeciğini, HİZMET Belediyeciği ile birleştiren Kayseri belediyelerin takdir topladığını ve bunun sandığa yansıdığını belirten Türkiye Gençlik Vakfı Kayseri İl Temsilcisi Murat Tuna“Melikgazi Belediyesi kültür, sanat, spor ve eğitim çalışma ve hizmetlerinde gençleri her zaman önemsemiş ve değer vermiştir. Günü birlik değil geleceğe yatırım için genç nesil ile birçok çalışmasına ortak etmiş ve beraber projeler üretmiştir“dedi.

         Türkiye Gençlik Vakfı Kayseri İl Temsilcisi Murat Tuna’nınziyaretlerinden son derece memnun kaldığını ve anlamlı bulduğunu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu“Melikgazi için REFERANS PROJELER içinde Gençler için özel, Teknoloji Atölyesi, Teknoloji Lisesi, Görsel Sanatlar Atölyesi, Akıl Küpü Çalışma İstasyonu, Havacılık Lisesi gibi yatırımlar bulunmaktadır. Bu da bizim gençlere verdiğimiz önemin, öncülüğün ve değerin bir ifadesidir. Bu yatırımları gerçekleştirirken gençlerimiz ile birlikte çalışarak bir bakıma yatırımlara sahiplenmelerini  sağlayacağız” dedi.

HACILAR’DA ÇALIŞMALAR OLDUĞU YERDEN DEVAM EDİYOR

Hacılar Belediyesi bahar mevsiminin gelmesinin ardından yol yapım çalışmalarına başladı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin mesai mefhumu gözetmeksizin hafta sonu da yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Bilal Özdoğan, “Hacılar Belediyesi olarak olduğumuz yerden çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.” dedi

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Yediağaç ve Beğendik Mahallelerinde hafta sonu yürütülen yeni imar yolu açma çalışmalarını yerinde inceleyerek, Fen İşleri Müdürü Mustafa Palaz’dan bilgi aldı.

Mahalle sakinleriyle de sohbet ederek sorunlarını dinleyen Başkan Özdoğan; “Hacılar belediyesi olarak olduğumuz yerden çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bugün burada Yediağaç Mahallesi İnnice mevkiinde 600 bin metrekarelik bir alanın imar çalışmalarını tamamladık. Bu alanı çok yakından ilgilendiren imar yollarının açılması çalışmasına bugün itibari ile tüm ekiplerimiz başladı. Buradaki alt yapı çalışmalarını da ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşüp koordineli olarak yapacağız. Burada yürüttüğümüz çalışmalar sadece bu alanda yaşayanları değil bu alanın hemen yakınındaki vatandaşlarımızın hayatını da kolaylaştıracak çalışmalar olduğunu hasletten belirtmek istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Çalışan arkadaşlarıma da kolaylıklar diliyorum.“ ifadelerini kullandı.

Yeni imar yollarının açılmasından dolayı memnuniyetini dile getiren mahalle sakinleri de Başkan Özdoğan ve ekibine hafta sonu dinlemeksizin yürüttüğü çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Başkan Büyükkılıç, Huzurevi’ni ziyaret etti ve yaşlılarımızın görüşlerini dinledi

“SİZLER BİZİM DUA KAYNAĞIMIZSINIZ” 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yoğun programlarının yanı sıra zaman zaman sürpriz ziyaretler gerçekleştiriyor. Habersiz yaptığı ziyaretlerle hizmet birimlerini adeta teftiş eden Başkan Büyükkılıç, Kayseri Huzurevi’ne de ani bir ziyarette bulundu. Başkan Büyükkılıç, tüm yaşlılarımızla tek tek görüştü ve “Sizlerin gönlünü ihya etmek durumundayız, çünkü siz bizim dua kaynağımızsınız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Huzurevi’ni ziyaret ederek tüm birimlerini gezdi ve yaşlılarımızla görüştü. Tüm yaşlılarımızla tek tek selamlaşan ve hatırlarını soran Başkan Büyükkılıç, bir istekleri olup olmadığını sordu. Yaşlılarımızın şehrin dua kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, bu nedenle tüm yaşlılarımızın gönüllerini ihya etmek gerektiğini kaydetti.

Yaşlılarımıza “Bizleri evladınız olarak görün” diyerek yaklaşan ve aldıkları hizmetlerle ilgili sorular yönelten Başkan Büyükkılıç, Huzurevi’nin personeliyle de görüştü. Başkan Büyükkılıç, yemekhaneden mutfağına, banyosundan mescidine kadar Huzurevi’nin tüm birimlerini de tek tek gezerek incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ziyaretinde yaşlıların her birisiyle yakından ilgilendi. Başkan Büyükkılıç, Turanlı bir Huzurevi sakinine arzu ederse ve özlem duyuyorsa Turan’a götürebileceğini de söyledi. Huzurevi sakinleri de Başkan Büyükkılıç’ın gösterdiği ilgiye, sevgi ve duayla karşılık verdi.

BAŞKAN YALÇIN’DAN TALASGÜCÜ’NE TEBRİK

Talas Belediye Başkanı ve Talasgücü Belediyespor Onursal Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri’nin Bölgesel Amatör Lig 5. Grup’taki tek temsilcisi Talasgücü Belediyespor’u evindeki son maçı kazanmaları nedeniyle tebrik etti.

Başkan Yalçın, Kadir Has Stadı Yan Açık Sahada Adana temsilcisi Kiremithanespor ile oynanan ve 3-1’lik galibiyetle sona eren mücadele nedeniyle Talasgücü Belediyesporlu futbolcu ve teknik heyeti soyunma odasında ziyaret etti. Teknik Direktör Halil Aslan ve oyuncularla tek tek tokalaşan Başkan Yalçın, kendilerini ligin bitimine bir hafta kala evdeki son maçın kazanılması nedeniyle kutladı.

Burada konuşan Başkan Yalçın, soğuk ve yağışlı havaya rağmen üstün gayretlerinden dolayı futbolcuları tebrik ederek, “Hem üşüdünüz, hem yoruldunuz, hem de ıslandınız. Tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. İnşallah gelecek yıl daha güzel şeyler olacak, ama bugün için size özel bir armağanımız olsun. Bunu daha sonra kararlaştırırız. Unutmuş değiliz.” dedi.

Başkan Yalçın, oyuncuların tezahüratları eşliğinde kendilerine tatlı ikramında bulundu. Ziyaretin sonunda Başkan Yalçın oyuncular ve teknik heyetle hatıra fotoğrafı çekindi.

Talasgücü Belediyespor, ligin son haftasında deplasmanda Hatay temsilcisi İskenderun Belediyespor ile 21 Nisan Pazar günü saat 15.00’te karşılaşacak.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’A BAKANLIKTAN TAM DESTEK

Kocasinan Belediyesi tarafından tarım ve hayvancılıkla uğraşan bölge çitçisinin katma değerli ürünler üreterek gelirlerini artırmak amacıyla uygulamaya koyduğu  ‘Tarımda Dijital Dönüşüm Projesi’ne Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’dan tam destek geldi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ileten Aksu, Başkan Çolakbayrakdar’ın gayretli çalışmalarını takdir ederek, tarım ve hayvancılık alanında belediye eliyle yapılacak tüm projelere destek olacaklarının sözünü verdi. Projenin içeriği ile ilgili olarak Bakan Yardımcısı Aksu’ya bilgiler veren Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın gerek hayvancılık gerekse tarımla geçimini sağlayan vatandaşların yoğunlukta olduğu bir bölge olduğunu hatırlatarak; “Kayseri genelinde ziraat ve hayvancılığın yüzde 20’lik bölümü Kocasinan bölgesinde yapılmaktadır.  Bu noktada biz rütin belediyecilik faaliyetlerimizin yanında, bölgemizde yaşayan insanlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına faaliyet alanımız dışındaki konularda da hemşehrilerimize rehberlik yapmak için yoğun bir çabamız ve gayretimiz var.  İnşallah Tarımda Dijital Dönüşüm Projemiz Kocasinan’dan bütün Türkiye’ye yayılacağına inandığımız model bir proje olacak.  Katkılarınızla inşallah bölgede yaşayan hemşehrilerimizle güzel bir projeyi başlatmış olacağız’ dedi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu ise konuşmasında, Kocasinan Belediyesi’nin mahir ellere teslim edildiğini belirterek, Başkan Çolakbayrakdar’ın önceki dönem çalışmalarından övgüyle bahsetti.  Konuşmasında belediye tarafından uygulamaya konulan tarım ve hayvancılıkla uğraşan bölge çitçisinin katma değerli ürünler üreterek gelirlerini artırmak amacıyla uygulamaya koyduğu  ‘Tarımda Dijital Dönüşüm Projesi üzerinde duran Aksu;

“Başkanımızın belirtmiş olduğu dijital dönüşüm noktasında yakın bir dönemde Bakan Beyle birlikte Kayseri’ye gelerek, Bakanlık nezdinde Ticaret Odası, Ticaret Borsası ile birlikte Tarım ve Hayvancılık alanında Kayseri’de bitkisel üretim,  tarım reformu ve gıda kontrolü gibi birçok alanı kapsayan bir çalıştay yapacağız. Bu çalıştayla memleketimiz için yapacaklarımızı masaya yatıracağız. İnşallah bir sonraki basamakta ise, Belediye başkanlarımız ve milletvekillerimizin de olacağı bir toplantıyla değerlendirme ve yapılacak işlerle ilgili öncelik sıralaması yapacağız. Bunların üzerinden de basamak basamak gitmemiz lazım.  Yani sizler organize bir şekilde devletimizden talep edeceksiniz, bizler de bunları yerine getireceğiz” diye konuştu.

Bakan Yardımcısı Aksu, Kocasinan Belediyesi tarafından hazırlanan Tarımda Dijital Dönüşüm Projesi ile birlikte tarım ve hayvancılık alanında yapılacak diğer tüm projelere de tam destek olacaklarının sözünü vererek, Başkan Çolakbayrakdar’dan yapılacaklarla ilgili olarak bakanlığa daha çok talepte bulunmasını istedi. Bakan Yardımcısı Aksu’ya ziyareti sırasında Tarım ve Orman Kayseri İl Müdürü Mustafa Şahin de eşlik etti.

Kocasinan Belediyesi tarafından uygulamaya konulan Tarımda Dijital Dönüşüm Projesi bölgede tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin katma değerli ürünler üreterek, çiftçilerin ekonomik gelirlerini artırmasını hedefliyor.

Başkan Büyükkılıç’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor

“DAYANIŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ SERGİLEYECEĞİZ” 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Sanayi Odası, Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı, MÜSİAD Kayseri Şubesi ve Turizmciler Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret ettiler. Başkan Büyükkılıç, tüm ziyaretlerde dayanışma vurgusu yaparak, Kayserimiz için tüm dinamiklerle dayanışmanın en güzel örneğini sergileyeceklerini belirtti.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Bakan Aksu, Başkan Büyükkılıç’a hayırlı olsun dileklerini iletti ve Kayseri’nin daha fazla gelişmesi için memleketimizin ve tüm ilçelerimizin emrinde olacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da dayanışma vurgusu yaparak “Sayın Aksu’nun Ankara’da bizim sesimiz olarak Tarım Bakanlığı ile ilgili tüm projelerimize destek olacağından eminiz. Dayanışmanın en güzel örneklerini, en üst düzeyde sergileyeceğiz” dedi.

Ziyarette Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’ya Beydeğirmeni Besi Bölgesi ve Felahiye Toplu Ahır Projesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin diğer projeleriyle ilgili brifing verildi.

“SANAYİCİLERİMİZİN YÜKÜNÜ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Meclis Başkanı Abidin Özkaya ve yönetim kurulu üyeleri de ziyaret etti. Sanayi Odası Başkanı Büyüksimitci, her zaman Büyükşehir Belediyesi ile iletişim içinde olacaklarını ifade ederek, “Başkanım, Melikgazi’deki hizmetlerinizi biliyoruz. Büyükşehir’de de hayırlı hizmetler yapacağınızdan eminiz. Bizler de sanayiciler olarak her zamanki gibi iletişim içinde olacağız. Sanayimiz ve şehrimizin sorunlarıyla ilgili her türlü çabayı göstereceğiz” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç da şehrin huzur ve istikrarının herkes için önemli olduğunu dile getirerek, “Güzel bir seçim dönemi geçirdik. Şimdi durmak yok koşmaya devam mantığıyla bu şehri daha iyi konuma taşımak için çalışacağız. Sanayicilerimizin üzerinde istihdam, ekonomik değer gibi önemli bir yük var. Büyükşehir olarak şehrimizdeki tüm dinamikleri harekete geçirecek dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyip üzerimize ne düşüyorsa yapacağız ve sizlerin yükünü kolaylaştırmak için çalışacağız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci de ziyaret ederek bir süre görüştü. Değirmenci Başkan Büyükkılıç’a hayırlı olsun dileklerini iletti.

“SİZLER SAĞDUYUNUN SESİSİNİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı MÜSİAD Kayseri Şubesi’nin yeni yönetimi de ziyaret etti. Mehmet Kütahneci başkanlığındaki MÜSİAD Kayseri Şubesi yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyükkılıç, “”Her zaman görüşlerinizden yararlanacağız. Sizler, bizleri yüreklendiren, güçlendiren, tavsiyelerini her zaman dikkate aldığımız bir ekip olarak görüyoruz. Bundan sonraki süreçte daha da fazla işbirliği yapacağız. Sizler sağduyunun sesisiniz” dedi.

TURİZM HAFTASI ZİYARETİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı Turizm Haftası nedeniyle İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş ile turizm işletmecileri de ziyaret etti. İsmet Taymuş, Başkan Büyükkılıç’a hayırlı olsun dileklerini ilete ve Turizm Haftası’nda yapacakları etkinliklerle ilgili bilgi verdi. Başkan Memduh Büyükkılıç da kayak turizminin yanı sıra gastronomi, inanç turizmi, kültür turizmi gibi konularda da Kayseri’yi daha etkin hale getirmek için çalışacaklarını söyledi. Başkan Büyükkılıç, “sizlerin de fikirlerinizi alarak bu şehri ön plana çıkarmak için birlikte çalışacağız” diye konuştu.

Başkan Memduh Büyükkılıç’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor

GÖNÜLLERİN ANAHTARINDAN SONRA ŞEHRİN ANAHTARI 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı esnaf odaları başkanları, Erciyes Üniversitesi Rektörü, AK Parti İl Gençlik Kolları, Mimarsinan OSB, KAYSİAD ve Kafkas Dernekleri ziyaret etti. Esnaf odalarının ziyaretinde Başkan Büyükkılıç’a temsili olarak şehrin anahtarı hediye edildi.

“TÜM KAPILAR AÇILACAK”

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Ahmet Övüç ile KESOB’a bağlı odaların başkanları Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Ahmet Övüç, Başkan Büyükkılıç’a hayırlı olsun dileklerini ileterek, esnafların beklentileriyle ilgili bilgiler verdi. Başkan Büyükkılıç da, birlikte hareket ederek bu güzel şehre en güzel şekilde hizmet edeceklerini ifade ederek, “Sizlere rağmen bir şey yapmayacağız. Sizlerle birlikte çok şeyler yapacağız. Yükler varsa o yükleri çekmek için gayret ederiz. İşimizi severek yapıp koşturacağız. Bunun sonucunda da inşallah Allah lütfedecek ve kapanan kapı kalmayacak. Tüm kapılar birer birer açılacak. Pozitif enerji yayarak ve pozitif düşünerek çalışacağız. Konuşarak aşılmayacak, anlaşarak yapılmayacak hiçbir iş olmaz” diye konuştu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ŞEHRİN ANAHTARI VERİLDİ

Ziyarette Başkan Büyükkılıç’a Saatçiler, Anahtarcılar ve Bujitericiler Odası Başkan Yardımcısı Hacı Mehmet Şimşek tarafından temsili olarak şehrin anahtarı hediye edildi. Takdim edilen anahtarın üzerinde “2019 yerel seçimlerinde gönüllerin anahtarını almış olan Sayın Başkanımıza sembolik olarak Kayserimizin anahtarını teslim etmekten gurur duyarız” ifadeleri yer aldı. Saatçiler, Anahtarcılar ve Bujitericiler Odası Başkanı Mustafa Alan da Başkan Büyükkılıç’a Tarihi Saat Kulesi’nin maketini hediye etti. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 19. Bölge Birliği Başkanı Mustafa Alan ayrıca, Başkan Memduh Büyükkılıç’ı esnaf ailesinden birisi olarak gördüklerini kaydetti.

“ELİF GİBİ DİMDİK OLACAĞIZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Nuri Kuş da ziyaret etti. Ziyarette Başkan Büyükkılıç’a doğruluğun simgesi olan Elif Tablosu hediye edildi. Başkan Büyükkılıç, her zaman elif gibi dimdik olacaklarını söyledi.

“İŞBİRLİĞİ İLE HER ALANDA GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış da Başkan Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Rektör Çalış, Başkan Büyükkılıç’ı her zaman yanlarında gördüklerini belirterek, “Hep birlikte üniversitemizi ve Kayserimizi büyütmek için çalışacağız” dedi. Başkan Memduh Büyükkılıç da, Erciyes Üniversitesi’nin önemini vurgulayarak, “Üniversitemiz bizim yüz akımız. İşbirliği halinde her alanda çok güzel işler yapacağız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı, Mimarsinan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karabulut ve yönetim kurulu üyeleri, Kayseri Sanayici ve İş Adamları Derneği (KAYSİAD) Başkanı İbrahim Yılmaz ve Kayseri Kafkas Derneği Başkanı Hayrettin Seyhan ile Kafkas Dernekleri yöneticileri de ziyaret etti.

Başkan Büyükkılıç, gençlere ve çocuklara verdiği önemi okul ziyaretleri ile göstermeye devam ediyor

“GENÇLERİMİZE HİZMET BİZİM İÇİN İBADET”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılılç, yoğun programlarına rağmen zaman zaman okulları ziyaret ederek geleceğimiz olan gençlerle bir araya geliyor. Başkan Büyükkılıç, bugün de Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sürpriz bir ziyaret yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek Okul Müdürü Ercan Çıtak ile birlikte okulu ve sınıfları gezdi. Başkan Büyükkılıç, bazı sınıfları da ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Tıp Fakültesi mezunu bir hekim olmasına rağmen aynı zamanda Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi 3. Sınıf öğrencisi olduğunu hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Okumanın yaşının olmadığını göstermek istiyorum. Ya öğrenen, ya öğreten olmak lazım. Biz gençlerimizi çok seviyoruz. Onlara hizmet etmek bizim için bir ibadet. Kendilerine kurulan tuzaklara düşmeyecek yeni nesillerin olmasını istiyoruz” dedi. Gençlere tavsiyelerde bulunan ve hayatın bir yarış olduğunu hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Bulunduğunuz yerin en donanımlısı olmaya çalışın” ifadelerini kullandı. Teknoloji bağımlılığına da değinen Başkan Büyükkılıç, teknoloji bağımlılığının tehditleri ile ilgili gençleri uyardı ve “Teknolojiye biz hükmetmezsen o bize hükmediyor” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmenleriyle de bir araya gelerek isteklerini sordu. Eğitime verdikleri önemi vurgulayan Başkan Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanlığımız döneminde 16 okul yaptırdık. Dolayısıyla eğitim bizim için çok önemli” diye konuştu.

AK PARTİLİ GENÇLER BAŞKAN ÖZTÜRK’Ü ZİYARET ETTİ

31 Mart yerel seçimlerinde Yahyalı Belediye Başkanı seçilen Esat Öztürk’ü AK Parti Yahyalı Gençlik Kolları ziyaret etti.

Başkan Esat Öztürk’ün makamında gerçekleşen hayırlı olsun ziyaretine AK Parti Yahyalı Gençlik Kolları Başkan Vekili Ahmet Gündoğan ve teşkilat mensupları katıldı.

Ziyarette konuşan Gençlik Kolları Başkan Vekili Ahmet Gündoğan; “ Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayımız olarak, seçim sürecinde beraber çalıştık. Gençlik kolları olarak hep arkanızdayız. Bundan sonra da arkanızda olmaya devam edeceğiz. AK Parti olarak ilçemizde birinci olduk. Bizler, daha iyi hizmetler yapmanızı temenni ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Esat Öztürk ise konuşmasında “ AK Parti Yahyalı Gençlik Kolları olarak her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinde gençlerimiz gece-gündüz demeden koşturdu. Yahyalı insanı yüzde 68 oy oranı ile bir kez daha durmak yok, koşmaya devam dedi.  Yahyalı’daki insanlarımıza güzel hizmetler yakışır. İlçemizde, gençlerimiz ile ilgili projelerimizde de sizlerin her zaman desteğini bekliyoruz. Biz seçimden seçime koşturan bir teşkilat değiliz. Biz 5 yıl boyunca her gün koşturmaya, çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü Cumhurbaşkanımız 65 yaşında gece-gündüz demeden çalışıyor. O, kopturup koştururken bizlere ve gençlere örnek oluyor. En büyük örneğimiz Peygamber Efendimiz. Ama şuanda yaşayan bir efsane, yaşayan bir lider Cumhurbaşkanımızdan da alacağımız çok büyük örnekler, dersler var. Allah ona uzun ömürler versin. Biz her zaman ona dua ediyoruz. Böyle bir dünya liderini Allah Türkiye’ye nasip ettiği için. İnşallah yarın seçim varmış gibi biz yine koşturmaya, gönül belediyeciliği yapmaya devam edeceğiz. Biz belediyede gönülleri almaya çalışırken tabi geçlerimizde gençlerimizin gönüllerini alma konusunda gayretleri olacak. Allah bizleri muvaffak kılsın. Gecemiz, gündüzümüz bu ilçeye feda olsun. “ ifadelerini kullandı.

‘HAYIRLI OLSUN’ HEDİYELERİ TALAS’I YEŞİLLENDİRİYOR

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a hediye edilen ‘hayırlı olsun’ fidanları, Ali Dağı’nı yeşillendirmeye başladı.

31 Mart seçimlerinin ardından Talas Belediye Başkanlığı görevine gelen Mustafa Yalçın, ‘hayırlı olsun’ geleneğini Talas’ın yeşillenmesi adına değerlendirdi. Başkan Yalçın adına hediyede bulunmak isteyenlerden gelen bağışlar, açılan hesapta toplanarak fidana dönüştü. Kayseri Erozyonla Mücadele Vakfı işbirliğiyle yapılan çalışma sonucu 100 mavi ladin, Ali Dağı’nda toprakla buluştu. Fidanlar, Ali Dağı 360 Yürüyüş Parkurunda bir araya gelen vatandaşlarla dikildi.

7’den 77’ye her kesimden vatandaşın katıldığı programda konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, fidanların çocukların ve memleketin geleceği olduğunu belirterek, “Biz de seçim döneminde inşallah başkanlığa geldiğimizde ‘Başkanım hayırlı olsun, hediyemiz fidan olsun kampanyası’ yapalım dedik.” şeklinde konuştu.

Kampanyanın büyük bir anlam taşıdığını ifade eden Başkan Yalçın, “Bizim geleneğimizde hediye götürmek yaygın olduğu için ona verilecek paranın fidana yatırılmasını istedik. Belediyemiz İmar A.Ş. hesabında biriken bağışları KAYEMA Vakfı ile fidana dönüştürdük. Vakıf yetkililerine ve vatandaşlarımıza bu anlamlı kampanyamıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bağışlar daha sonra da devam ederse yine fidanlara, fidanlar da toprakla buluşmaya devam edecek.” diye konuştu.

Başkan Yalçın, Ali Dağı’nın ayrı bir öneme sahip olduğunu kaydederek şunları söyledi: “Talas’ın simgesi Ali Dağı şehrimizin hemen yanında yer alıyor. Burada 360 derecelik, ortalama 10 kilometre uzunluğunda bir yürüyüş parkuru var. Bu parkur tamamlandığında başlanılan yere gelinmiş oluyor. Biz de burada uzun yürüyüşler yaptık. Burayı hazırlayan önceki başkanlarımızın emeğine sağlık. Herkese, Talasımızı yeşillendirme kampanyamıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Hep birlikte el ele vererek ilçemizi yeşillendirip, geleceğimiz olan yavrularımıza daha yeşil bir Talas miras bırakacağız. Allah hayrınızı kabul etsin.”

Büyükşehir Belediyesi’nin 14’üncü Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali başladı

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN TİYATRO’YA ÖZEL ÖNEM

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 14’üncüsü yapılacak olan Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali, kortej ve açılış programı ile başladı. Festivalin açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çocuklara ve gençlere verdikleri önemi vurguladı ve önümüzdeki dönemde tiyatroda profesyonel topluluklar çıkarmak için çalışacaklarını belirtti.

KARDEŞ ÜLKELERDEN ZİYARET

Uluslararası Tiyatro Festivali için şehrimize gelen gruplar Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, festivale katılan gruplarla ilgili Başkan Büyükkılıç’a bilgi verdi. Özgöncü, festivale, Kayseri’den 19 lise ile birlikte Ankara, İzmir, Giresun, Ordu , Konya ve Manisa’dan liseler ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Bosna Hersek ve Gürcistan’dan okulların katıldığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet, Azerbaycan, Bosna Hersek ve Gürcistan’dan gelen konuklar olmak üzere tüm grupları Kayseri’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Başkan Büyükkılıç, önümüzdeki yıllarda katılımcı ülke sayısını artırarak festivalin uluslararası boyutunu daha da perçinleyeceklerini kaydetti.

Yabancı ülkelerden gelen konuklar da Kayseri’de olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler. Azeri heyet adına yapılan açıklamada “Biz kendimizi öz evimizde gibi hissediyoruz” ifadeleri dikkat çekti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen bir öğrenci de “Belediye olarak sanata gösterdiğiniz değer için büyük mutluluk duyduk. Türk insanının misafirperverliğini çok güzel gösteriyorsunuz. Kendimizi evimizde gibi hissediyoruz” ifadelerini kullandı ve Başkan Büyükkılıç’a sanata açılan kapı tablosu hediye etti. Bosna Hersekli öğrenci de konuşmasında “Bizim büyük ve güçlü bir bağımız var. Burada olmaktan gurur duyuyoruz. Kayseri’ye tek kelimeyle bayıldık” diye konuştu.

“TİYATRODA PROFESYONEL TOPLULUKLAR ÇIKARACAĞIZ”

Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali için Şehir Tiyatrosu’nda bir açılış programı gerçekleştirildi. Açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da katıldı. Festivale katılan tüm gruplara tek tek teşekkür eden Başkan Büyükkılıç, sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ine gelince hem kendisinin hem de oğlunun askerliği Kıbrıs’ta yaptığını belirtti ve bu nedenle Kıbrıs’ın yerinin gönlünde ayrı olduğunu kaydetti.

Konuşmasında Kayseri’nin festivaller şehri olacağını ve bu festivalleri uluslararası boyuta taşıyacaklarını da ifade eden Başkan Büyükkılıç, liselerarası tiyatro festivaline de daha fazla ülkenin katılımını sağlayacaklarını dile getirdi. Başkan Büyükkılıç, ayrıca tiyatroda hem yazma hem oynama konusunda profesyonel topluluklar çıkarmak zorunda olduğumuzu vurguladı.

BAYRAMLARA ÖZEL KUTLAMA

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konuşmasında iki milli bayramımızla ilgili de önemli açıklamalar yaptı. Başkan Büyükkılıç, “23 Nisan gibi çocuklara armağan edilmiş bir bayramımız var. Dünyada çocuklarına bayram armağan edilmiş bir başka ülke daha yok. Çocuklarımızın bu bayramı eğlenerek, şenlik havasında kutlamasını sağlayacağız. Ayrıca yine Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs gençlere bayram olarak hediye edildi. Gençlerimizin de bu bayramda daha aktif olarak yer aldığı bir etkinlik gerçekleştireceğiz” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali 5 Mayıs’a kadar devam edecek.

SARIYER, DÜNYA ÇOCUKLARINI AĞIRLIYOR

Sarıyer Belediyesi, Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, toplam 485 çocuğu misafir edecek.  Bir hafta sürecek birbirinden renkli kutlamalarla tüm çocuklar hak ettikleri bir bayram yaşayacak.

Sarıyer Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlayacak. Bu yıl ‘Hepimiz Farklıyız, Hepimiz Eşitiz’ sloganıyla düzenlenecek etkinlikler boyunca 7 şehir ve 9 farklı ülkeden çocuklar Kilyos Sosyal Tesisleri’nde ağırlanacak. 17 Nisan’da başlayacak şenlik bir hafta boyunca kortej yürüyüşleri, halk oyunları performansı, geziler ve atölye çalışmaları ile devam edecek. Kutlamalar, Bahçeköy Life Park’ta  23 Nisan’da gerçekleşecek Aleyna Tilki konseriyle son bulacak.

7 ŞEHİR, 9 ÜLKE SARIYER’DE BULUŞACAK

Yurdun ve dünyanın dört bir yanından gelen folklor ekiplerinin muhteşem gösterileriyle renklenecek program, çeşitli atölyeler ve oyun alanlarıyla adeta bir karnaval havasında geçecek. Etkinliklere yurt dışından Bulgaristan, Bosna, Gürcistan, Sırbistan, Mantenegre, Azerbaycan, Ukrayna, Macaristan ve Kazakistan, yurt içinden Edirne, Van, Diyarbakır, Hakkâri, Manisa, Sivas Trabzon ve Tekirdağ’dan toplamda 485 çocuk katılacak.

DÖRDÜNCÜ ÇOCUK MECLİSİ TOPLANIYOR

Program kapsamında dünya çocukları bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Sarıyer Belediyesi Çocuk Meclisi’ne katılacak. Çocukların kendilerini ifade etme alanlarına sahip olabilmeleri, akranlar arası paylaşımlarda bulunabilmeleri, kendi gündemlerini oluşturabilmeleri amacıyla geliştirilen projeyle çocuklar, hayallerini ve daha iyi bir dünya için dileklerini birbirleriyle paylaşacak.

ÇOCUKLAR FİNALİ ALEYNA TİLKİ İLE YAPACAK

Günlerce sürecek birbirinden eğlenceli etkinliklerin ardından Life Park’ta düzenlenecek şenlikle coşku doruğa çıkacak. 23 Nisan Salı günü saat 17.00’de başlayacak etkinlik; oyun grupları, ikramlar ve halk oyunları performanslarının ardından ünlü pop müzik sanatçısı Aleyna Tilki konseriyle devam edecek. Sarıyer Belediyesi’nin minik misafirleri, etkinliğin son günü olan 24 Nisan’da Kilyos Sosyal Tesisleri’nden evlerine uğurlanacak.

ŞENLİK PROGRAMI

18 NİSAN PERŞEMBE

11.00 – 12.00  BASIN TOPLANTISI 

16.00 – 18.00 ŞENLİK AÇILIŞI, KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ VE PERFORMANS GÖSTERİLERİ (SARIYER MERKEZ – ANIT ÖNÜ)

20 NİSAN CUMARTESİ

10.00-12.00    ULUSLARARASI GELENEKSEL KOSTÜM SERGİSİ – ÇOCUK MECLİSİ (BKSM )

12.30 – 13.30 KALBİN İÇİN OLTA AT ETKİNLİĞİ PERFORMANS GÖSTERİSİ (SARIYER MERKEZ)

14.00 – 15.00  PERFORMANS GÖSTERİSİ ( AYAZAĞA MEYDAN)

16.00 – 18.00  PERFORMANS GÖSTERİSİ (VADİSTANBUL)

21 NİSAN PAZAR

15.00- 18.00   ULUSLARARASI GELENEKSEL KOSTÜM SERGİSİ, RENKLERİN BULUŞMASI GALA PROGRAMI, YARIŞMA VE ÖDÜL TÖRENİ ( BKSM )

23 NİSAN SALI

10.00 – 11.00  RESMİ İLÇE TÖRENİNE KATILIM ( SARIYER MERKEZ)

14.30-17.00    23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ GÖSTERİ PROGRAMI   ( LİFEPARK )

17.00-18.00    ALEYNA TİLKİ KONSERİ ( LİFEPARK )

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret etti

Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu “gönlünden geçenleri sazı ile söyledi”

Tomarza Göktepe Köyü Dernek Başkanı Ahmet Yılmaz ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nu makamında ziyaret ederek tebrik ettiler ve ‘Hayırlı Olsun’ temennisinde bulundular.

Tomarza Göktepe Köyü Dernek Başkanı Ahmet Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nun kültür ve sanata değer veren, Anadolu kültürüne katkı sağlayan en önemlisi yerel ve bölgesel değerleri önemseyen bir çalışmayı her zaman sergilediğini, bundan dolayı da teşekkür ettiklerini söylediler.

         Tomarza Göktepe Köyü Dernek Yönetim Kurulu ziyaretinde Aşık İmami Oğlu Ertuğrul İmami, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nun Melikgazi Belediye Başkanı seçilmesinden dolayı tebrik mesajını sazı ile söyleyerek anlamlı olduğu kadar ilginç bir kutlama sergiledi.

         Tomarza Göktepe Köyü Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ziyaretlerinden ve övgü dolu sözlerinden son derece memnun kaldığını ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu“Anadolu insanının yüreğinden geleni saza aktarması çok anlamlı ve kültür zenginliğin bir ifadesidir. En temiz duygu ve düşüncelerini bir AŞIK geleneği ile ifade etmesi sadece Anadolu insanına mahsustur. Bundan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum”dedi.

         Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yerel ve bölgesel değerleri öne çıkararak topluma kazandıracaklarını ve katkı sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

“KAYSERİ BELEDİYECİLİĞİ DİLLERE DESTAN” 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Ziyarette Kayseri belediyeciliğinin dillere destan olduğunu ifade eden Özhaseki, Başkan Büyükkılıç ile birlikte hizmetlerin zirve yapacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yi Başkanlık girişinde karşıladı. Ziyarete Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da katıldı.

Seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunan Mehmet Özhaseki, “Kayseri’de güzel bir belediyecilik geleneği var. Şimdi inşallah sizlerle zirve yapar. Rabbim güzel hizmet yapmayı nasip etsin. Zaman çok hızlı geçiyor, önemli olan insanlara güzel hizmet yapmak ve geride ne bıraktığınızdır. Zaten sizleri Kayseri tanıyor. İnşallah yeni dönemde de Büyükşehir Belediye Başkanımız olarak şehrimize güzel hizmetler verirsiniz. Kayseri belediyeciliği dillere destan. AK Parti belediyeciliğini en iyi uygulayan iller sıralamasında Kayseri ilk üçe girer. Vatandaşımız da bugüne kadar bizim yaptığımız işleri sevdi ve yıllarca aynı misyona bu görevi yüklüyor. Allah sizlere de kolaylık versin. Biz de Kayseri’nin ve Kayseri belediyesinin Ankara tarafında üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bakanlarımız, milletvekillerimiz, valimiz ve yerel yönetimler olarak el ele şehrimize hizmet edeceğiz” diye konuştu.

Palancıoğlu ÖĞRENCİLERİN KATILIMI İLE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

         Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 2019 yılı ilkbahar dönemi fidan dikim çalışmalarının devam ettiğini ve bu hafta 3 ayrı okul öğrencileri ile şehrin muhtelif bölgelerine 800 fidanın toprak ile buluşacağını söyledi.

         Mimar Sinan Fatih Mahallesinde iki farkı ağaçlandırma alanı ile Tınaztepe Sosyal ve Spor tesisleri çevresinde fidan dikiminin gerçekleştirileceğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu “Ağaçlandırma çalışması yapılacak alanlarda öncelikle ağaç dikilecek yerler tespit ediliyor. Çukurlar hazırlanıyor, çalı ve diğer zararlı otlar temizleniyor ve toprak gübre yönünden zenginleştiriliyor. Ağaçlandırma alanı olarak gerekli düzenleme yapılarak fidan dikimi öğrencilerin ve halkında katılımı ile gerçekleştiriliyor. Boş atıl ve otlar içindeki alanlar bundan böyle ağaçların gölgesinde piknik yapılacak alanlara dönüştürülüyor. 2019 yılı ilkbahar döneminde ilk etapta 5 bin fidan Melikgazililere hayırlı olsun“dedi.

         Ihlamur, Çam ve Meşe gibi fidanların dayanıklı, hızlı gelişen ve uzun ömürlü olmasından dolayı tercih edilerek dikileceğini ifade eden BaşkanDr. Mustafa Palancıoğlu, ağaçlandırma çalışmasına yeni bir sistematik getirerek bölge ağaçlandırma planı yaptıklarını ve bölge halkı ve öğrencilerin katılımı ile fidan dikimlerinin gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

AK PARTİ KADIN KOLLARINDAN BAŞKAN ÖZTÜRK’E ZİYARET

AK Parti Yahyalı Kadın Kolları, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden Belediye Başkanı seçilen Esat Öztürk’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ün makamında gerçekleşen ziyarete AK Parti Yahyalı Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar ve teşkilat mensupları katıldı.

Ziyarette konuşan AK Parti Yahyalı Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar; “ Önceki dönem ilçemizi güzelleştiren, ilçemize çok güzel hizmetler yapan Belediye Başkanımıza başarılarının devamını diliyoruz. Ben çok güzel bir seçim atmosferi geçirdiğimizi düşünüyorum. Belediye başkanımızla, ilçe başkanımızla, gençlik kollarımız ve kadın kollarımızla çok güzel bir ortamda seçim süreci geçirdik. Yüzde 68’lik oy oranı ile de güzel bir sonuç elde ettik. İnsanlarımız sağ olsunlar, bizi yalnız bırakmadılar. İnşallah bundan sonraki dönemde de çok güzel çalışmalara birlikte imza atarız.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Esat Öztürk ise konuşmasında “İnsanlarımız, 31 Mart Seçimlerinde yüzde 68 oy oranı ile şahsıma, sizlere ve gönül belediyeciliğine evet dedi. Durmak yok, koşmaya devam dedi. Ben Yahyalı’daki insanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu insanlara, güzel hizmetler yakışır. Gönül Belediyeciliği yapmak konusunda gayret edeceğiz. Biz belediyecilikte gönülleri alırken, sizlerde çalışmalarınızla gönüller almaya devam edeceksiniz. Biz seçimden seçime değil, yarın seçim olacakmış gibi Belediye Başkanıyla, belediye meclis üyeleriyle ve teşkilat mensuplarıyla gayret etmek zorundayız. Bu ülke, bu ilçe bizim. Bu ilçe, güzel hizmetler yapmaya değer. İlçemiz güzel bir turizm ilçesi. İnşallah bu yıl ilçemize 400 ila 500 bin arası ziyaretçi bekliyoruz. İlçemiz doğal güzellikleri bakamından oldukça buna müsait.” ifadelerini kullandı.

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN YALÇIN’A TEBRİK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Özhaseki’yi bina girişinde Başkan Yalçın, başkan yardımcıları ve birim müdürleri karşıladı. Makamda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Yalçın, kampanya döneminde vatandaşın kendilerini seçim atmosferi yokmuş gibi güzel şekilde karşıladığını belirterek, “Cumhur İttifakı ile güzel bir işbirliğiyle girdiğimiz seçim öncesinde sonuç neredeyse belliydi.” dedi.

Başkan Yalçın, seçim döneminde her mahalleye birden fazla gittiklerini anlatarak çok çalıştıklarını söyledi. Talas’ın yapısıyla ilgili de konuşan Başkan Yalçın, “İlçemizde 171 bin kişinin yüzde 45’i Mevlana Mahallemizde yaşıyor. Akademisyen, öğrenciler, işçisi, memuru, ailece çalışanı çok fazla. Talas’taki nüfusun yüzde 80’i beş mahallede yaşıyor. Diğer 25 mahallede de yüzde 20’si yaşıyor. Yani mahalleler arasında çok farklılık mevcut. Sağ olsun Sayın Palancıoğlu okul, sağlık ocağı, cami gibi sosyal donatıların karşılanmasında öncü olmuş. Genelde bir huzur var. Bütün teşkilatlar olarak her hafta bir mahallemizde cuma namazımızı kılıp, ev ziyaretlerinde bulunuyoruz. Çok şükür bir sıkıntımız yok. Hoş geldiniz.” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ise, Talas’ın Kayseri’nin en güzel ve şirin ilçesi olduğunu ifade ederek, “Mustafa Başkanımız burada vatandaşımızın teveccühünü kazanarak belediye başkanı oldu. Allah utandırmasın. Rabbim güzel hizmetler yapmayı nasip etsin.” şeklinde konuştu.

“Geçmişte başarılı arkadaşlarımız vardı, güzel hizmetler vardı. Arkadaşlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” diyen Özhaseki, şöyle konuştu: “İnsanların yaşadığı yerlerde eksik ve ihtiyaç bitmiyor. Her belediye başkanı kendi dönemine ait iyi işler yaparak ayrılıyor. Yeni dönemde de yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Bunları yapmak üzere de yeni başkanlar seçiliyor. Mustafa Bey, tecrübeli bir arkadaşımız. Senelerce Büyükşehir Belediyesinde beraber çalıştık. Arkasından ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı ortamda kendisine hükümet olarak bir görev verdik. Van veya Diyarbakır diye söylediğimizde Van’a gidip aylarca, yıllarca hizmet etti. Çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle müsemma bir arkadaşımız. İnşallah bu dönem güzel işler yapacaktır, vatandaşımızın duasını, Allah’ın rızasını kazanacaktır.”

Özhaseki, “Bir taraftan da Cumhur İttifakının bereketini tüm Kayseri bu seçimlerde gördü. İnşallah bundan sonra da bu beraberlik devam eder, ülkemizdeki sıkıntılar biter diye ümit ediyoruz. Seçilen bütün arkadaşlarımıza ve Mustafa Başkanımıza başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ziyarete Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Milletvekili İsmail Tamer, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin, İlçe Başkanı Kerem Ekici, MHP İlçe Başkanı Mehmet Akbulut da katıldı.

Özhaseki,Başkan Palancıoğlu’nu ziyaret etti “Melikgazi Belediyesine her gelişimde duygulanırım”

            AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Melikgazi Belediyesine her gelişinde duygulandığını ama yine her zaman gurur ile andığını ifade eden Özhaseki, Başkan Dr. Mustafa Palancıoğluile birlikte Melikgazi Hizmet ve yatırımlarının artarak devam edeceğini ve yine her zaman referans belediye diye örnek gösterileceğini söyledi.

      AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yi Başkanlık girişinde karşılayan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak 1994 yılında başlanılan hizmet ve yatırımların hız kesmeden devam ettiğini ve bugün bu başarının temelinde AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhasekinin harcı bulunduğunu söyledi.

         Ziyarete Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer  ve AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu da iştirak etti.

            Seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunan Mehmet Özhaseki “Kayseri hizmet belediyeciği ile gönül belediyeciğini birlikte uygulayarak en güzel yatırım ve hizmetleri sunmuştur. Sonuç itibari ile her zaman seçimlerde yüksek oy oranları ile halkımız tarafından onanmıştır. Bugün Melikgazi Belediye Başkan Mustafa Palancıoğlu, % oranı ile nüfusu 500 bin geçen belediyelerde ilk üçüncü sırada bulunması bunun en güzel göstergesidir. Her seçimde artan sorumluluğumuzun farkındayız. Allah sizlere de kolaylık versin. Bu süreç içerisinde, biz de Kayseri’nin ve Kayseri belediyelerin Ankara tarafında üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız”diye konuştu.

         Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’da ziyaretten duyduğu onuru ve memnuniyeti dile getirerek,“Bakanlarımız, milletvekillerimiz, valimiz ve yerel yönetimler olarak her zaman destekçimiz olduğu gibi Kayseri’ye yakışır ve örnek yatırım ve hizmetleri hep birlikte şehrimize hizmet edeceğiz”diye konuştu.

BAŞKAN ÖZKAN ALTUN SAHADA  İNCELEME YAPTI

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, yoğun ziyaretçi trafiğinin arasında sahaya inerek yapılan çalışmaları inceleyip, bir dizi ziyarette bulundu.

Başkanı Özkan Altun, Doğanlar Mahallesinde hayırseverler tarafından tamir, tadilat ve tefrişatı yapılan Doğanlar Caminde incelemelerde bulundu. Daha sonra Başkan Altun, öğrenciler yararına kurulan kermesin açılışını yapıp,  Halk Eğitim Müdürlüğü ve Bünyan Yaşam Merkezi tarafından açılan kilim dokuma kursunu ziyaret etti.

Başkan Özkan Altun yaptığı değerlendirmede;”Ekibimizle birlikte, Doğanlar Mahalle sakinlerimiz ve mahalle muhtarımızın Doğanlar Camii için talep ettikleri çevre düzenlemesi işini yerinde inceledik. Gerçekten hayırseverlerimiz tarafından güzel bir çalışma sergilemiş. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizde üzerimize düşeni yapacak, birçok camimizde olduğu gibi imkânlarımız dâhilinde Doğanlar camimizin eksiklerini de tamamlayacağız. Öğrencilerimiz yararına kurulan kermesin açılışını gerçekleştirdik.  Kermese duyarlılık göstererek benim de bu çorbada tuzum olsun diyen hemşehrilerimizle sohbet ettik. Kermes için hazırlanan el emeği göz nuru ürünleri inceleyip bilgiler aldık. Rabbim hayırlı ve bereketli etsin” diye konuştu.

Kursiyerler, kermes yetkilileri ile Doğanlar mahalle sakinleri ilgi ve alakasından dolayı başkan Özkan Altun’a teşekkürlerini ilettiler.

Başkan Büyükkılıç, gece yarılarına uzanan toplantılarına devam ediyor.

BÜYÜKKILIÇ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sadece gündüz değil geceleri de yoğun bir tempoyla çalışmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerle ilgili brifingler alan Başkan Büyükkılıç, KAYTUR ve KAYMEK yöneticileriyle yaklaşık 4 saat süren ve bir sonraki günün ilk saatlerine uzanan bir toplantı yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, KAYTUR ve KAYMEK şirketlerinin mali ve idari yapıları ile verdikleri hizmetlere ilişkin brifingler aldı. Her iki şirketle ilgili toplantı akşam saat 20.30’da başladı ve yaklaşık 4 saat sürerek gece yarısı saat 00.30’da sona erdi.

“HİZMETLERİMİZİ HER YERE ULAŞTIRACAĞIZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yaptığı toplantıda KAYMEK ve KAYTUR yöneticilerinden kapsamlı bilgiler aldı. Toplantı sonrası yaptığı açıklamada her iki şirketinde Kayseri kamuoyuna en güzel hizmetleri vererek takdir topladığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “KAYMEK ve KAYTUR şirketlerimizin çalışmalarını gözden geçirdik. Güler yüzlü, çalışkan ve iyi niyetli ekiplerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte hizmetlerin ulaşmadığı yerlere de bu hizmetleri götürmeyi sağlama ve esnaflarımızla rakip gibi bir mantıkla hareket etmeden hizmetlerin kalitesini artırarak fiyatlarda denge unsuru olma yönünde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu Konya’da yapılan Okul Sporları

Taekwondo Türkiye Şampiyonasında Türkiye İkincisi olan Kayserili sporcuyu tebrik etti

        Konya’da yapılan Okul Sporları Taekwondo Türkiye Şampiyonasıfinal karşılaşmasında rakibini yenerek Türkiye ikincisi olan Kayserili sporcu Büşra Öztürk’ün başarısından son derece gurur duyduklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa PalancıoğluGurur duyduk, onurlandık, Kayseri bu başarıyı hak ediyor.” dedi.

        Konya şehrinde 05-07 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası’nda Kayseri’mizin gururu Sporcumuz Büşra Öztürk’ün 55 kg’da Türkiye şampiyonluğu için ringe çıktığını belirten Başkan Dr.Mustafa PalancıoğluBüşra Öztürk’ün rakibini yenerek aynı zamanda Kayseri spor camiasının da gururu olduğunu kaydetti.

        Büşra Öztürk’ün, şampiyonluğu ile Kayseri ismini bir kez daha duyurarak aynı zamanda tanıtımını yaptığını ifade eden Dr. Mustafa Palancıoğlu, sporcu Büşra Öztürk’ü kutladığını ve başarılarının devamını dilediğini sözlerine ekledi.

Fidan dikiminin ardından programa katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

BAKAN ÖZHASEKİ, BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’A BAŞARILAR DİLEDİ

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Önceki Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ı ziyaret edip, başarılar diledi.

Özhaseki’yi belediye hizmet binasında ağırlayan Başkan Çolakbayrakdar, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Özhaseki, merkez ilçede seçilen belediye başkanlarını ziyaret edip, başarılar dilediklerini belirterek, “Kayseri’de yıllardır devam eden iyi bir belediyecilik anlayışı tüm Türkiye’ye örnek gösterilmektedir. Allah’a şükür şehrimizde birçok iş iyiye gidiyor. Şehircilik anlamında bakıldığı zaman da Türkiye’deki şehirler içerisinde en planlı ve en gelişmeye açık birkaç şehir varsa en başında Kayseri’miz var. 31 Martta Cumhur İttifakı ile beraber olmanın bereketiyle arkadaşlarımız yeniden iş başına geldiler. Ahmet Bey yaklaşık 4 yıldır Kocasinan Belediye Başkanlığını sürdürmekteydi ve bir tecrübe de kazandı. Yeni dönemde de inşallah yapacaklarıyla Kayseri ve Kocasinan halkının dualarını almaya devam eder.  Bize de düşen ne olursa belediyelerimizin ihtiyaçlarını karşılama noktasında elimizden geleni yaparız. Nihayetinde önemli olan hizmettir ve giderken de hoş seda bırakabilmektir. İnşallah başkanlarımızın her biri de başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Ahmet Başkanın da bu prensiplere uyarak güzel işler yapacaktır diye ümit ediyorum. Yeniden seçilmesinden dolayı kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çolakbayrakdar ise “İnşallah devir aldığımız bayrağı daha yukarılara çıkartarak kubbede hoş bir seda bırakacak şekilde hizmetler yapıyoruz. Modern ve marka şehri olan Kayseri’mizi inşallah ismini daha iyi şekilde taşıyacak hizmetler yaparız. Kocasinan’ımızı daha da güzelleştirmek ve değiştirmek için yoğun gayret gösteriyoruz.” diye konuştu.

Özhaseki’ye ziyareti sırasında Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve Ak Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan da eşlik etti.

AKIN VE BÜYÜKBAŞ’TAN ÖZDOĞAN’A, HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın ve Kayseri Adalet Komisyonu Başkanı Dursun Büyükbaş, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan’ı ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini iletti.

Başsavcı Akın ve Adalet Komisyonu Başkanı Büyükbaş, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Hacılar Belediye Başkanı olarak seçilen Özdoğan’ı makamında ziyaret etti. Akın ve Büyükbaş, Başkan Özdoğan’a yeni görevinde başarılar diledi.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özdoğan, “Sayın Başsavcım ve Sayın Adalet Komisyonu Başkanımızla avukatlık yaptığım zaman içerisinde Adalet çatısı altında çalışmalarımız oldu. Bundan sonra da Belediye Başkanı olarak tüm kurumlarımızla olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde vatandaşlarımızın menfaati noktasında çalışmalarımız olacaktır. Ben nazik ziyaretleri ve hayırlı olsun temennileri için kendilerine teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Palancıoğlu, “Ulaşım, Fen ve Park Bahçeler birimleri ile Planlama ve koordinasyon toplantısı yapıldı”

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan yol açılması, park yapımı, ağaçlandırma, yeşil alan, alt yapı, sosyal ve spor tesis inşası ile büyük ölçekli bakım ve onarım yapılacak çalışmaların planlaması için yapılan toplantı da yatırımların uygulama takviminin belirlendiğini söyledi.

Kayseri merkez yerleşiminde nüfusunun % 50’sinin sadece Melikgazi de yerleştiğini ancak mesai ve hafta sonları bu nüfusun daha da artığını hatırlatan Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu“2019 yılı Melikgazi Belediyesi için Kentsel Tasarım, Kentsel Dönüşüm, tarihi mekânların restorasyonu, Koramaz ve Gesi vadisi tarihi ve doğal alanların günümüz kültür ve turizme kazandırılması, kültür etkinlikleri ve yeşil alanların ağaçlandırılması olarak planlanmıştır. 2019 yılında 250 bin ton asfalt üretimi hedeflenmiş, Kentsel Dönüşüm için dairenin yapımına karar verilmiş ve sosyal ve spor tesisinin yapılması planlanmıştır. 2019 yılı ayrıca fidan dikiminde halkın katılımı ile fidanların toprak ile buluşması sağlanacaktır. Tüm bu birimlerin düzenli, ortak ve planlı bir çalışma yapabilmesi için toplantı düzenleyerek görev dağılımı gerçekleştirdik” dedi.

Başkanlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda çalışma planı oluşturulduğunu ifade eden Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu, örnek ve referans belediye olunmasında en büyük etkenin iyi bir planlanma ile mali kaynakların israfsız kullanımı olduğunu sözlerine ekledi.

BAŞKAN YILDIZ, GENÇ OKÇULARA ÖDÜLLERİNİ TAKDİM ETTİ

“Okçuluk Benim Sporum Projesi” kapsamında düzenlenen Okullar Arası Okçuluk Turnuvası’nın ödül törenine katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “İstanbul’un fethinden itibaren dünyanın en büyük okçularını yetiştirmiş olan Okçular Tekkesi’nde, Okçular Vakfı olarak geliştirdiğimiz projelerle tüm gençlerimizi okçulukta tanıştırıyoruz.” dedi.

Okçular Vakfı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Okçuluk Benim Sporum Projesi” kapsamında düzenlenen Okullar Arası Okçuluk Turnuvası tamamlandı. Turnuvada dereceye giren öğrencilere Okçular Vakfı’nda gerçekleştirilen törenle ödülleri takdim edildi. Ödül Töreni’ne Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı’nın yanı sıra çok sayıda sporsever de katıldı.

‘OKÇULUK TIP DÜNYASININ ÖNERDİĞİ BİR SPORDUR’

Ödül töreninde açıklamalarda bulunan Başkan Haydar Ali Yıldız, “Okçuluk sporunu, Türk okçuluğunu, toplumdaki gençlerimize yaygınlaşması için özellikle okullarda; ilk okul, orta ve lise seviyesinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu anlamda ciddi bir ilginin olduğunu gözlemliyoruz. ‘Okçuluk Benim Sporum’ projesi; ruh ve beden gelişimi, dikkat, motivasyon ve hedefe odaklanma gibi gençlerimizin zaman zaman yaşadığı bir takım sorunları giderme bakımından bütün öğrencilere tıp dünyasının da önerdiği bir spor.” dedi.

‘ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM’

Başkan Yıldız, “İstanbul’un fethinden itibaren dünyanın en büyük okçularını yetiştirmiş olan Okçular Tekkesi’nde, Okçular Vakfı olarak geliştirdiğimiz projelerle tüm gençlerimizi okçulukta tanıştırıyoruz. Bugün de bu proje kapsamında yapılan müsabakalar neticesinde başarı elde eden sporcularımıza da il ve ilçe milli eğitim müdürlerimizle bir ödül töreni gerçekleştirdik. Herkes için hayırlı olmasını diliyorum ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘OKÇULUK, TÜM TÜRKİYE’Yİ SARACAK’

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ise “Okçuluk ve Beyoğlu birbiriyle özdeşleşmiş bir kavram. Beyoğlu’nda başlayan bu hikaye, vakfımızın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün himayesinde yeşerdi, genişledi ve İstanbul’u sardı. Şimdi yavaş yavaş Türkiye’yi saracak. Burada yapılan çalışmalara, mazimizde aşılamamış derecelere imza atmış bir sporcu kitlesine, sadece spor olarak bakmıyoruz, hem beden eğitimi hem ruh eğitimi olarak bakıyoruz.” şeklinde konuştu.

‘BONCUK’ YENİ YUVASINA KAVUŞTU

Atatürk Havalimanı’nın taşınmasıyla birlikte kimsesiz kalan sokak hayvanlarına sahip çıkan Beyoğlu Belediyesi, sağlık kontrolünden geçirilen hayvanları sahiplendiriyor. Havalimanından getirilen bir yavru kediye ‘Boncuk’ ismini vererek yeni sahibine teslim eden Başkan Yıldız, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sokak hayvanlarını çok daha duyarlı bir şekilde koruyacağız, seveceğiz.” dedi.

Atatürk Havalimanı’nın taşınması esnasında, kimsesiz kalan sokak hayvanlarına Beyoğlu Belediyesi sahip çıktı. Beyoğlu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne getirilen hayvanlar yapılan sağlık kontrollerinin ardından sahiplendirilmeye başlandı. Veteriner İşleri Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, havalimanından getirilerek sağlık kontrolleri yapılan bir yavru kediye ‘Boncuk’ ismini vererek yeni sahibi Seval Ofluoğlu’na teslim etti.

SOKAK HAYVANLARINI ÇOK DAHA DUYARLI BİR ŞEKİLDE KORUYACAĞIZ

Beyoğlu Belediye Başkanlığı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da özellikle sokak hayvanlarını çok daha duyarlı bir şekilde koruyacağız, seveceğiz ve bu duyarlılığı topluma yayacak bir anlayışla hareket edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir havyan hakları kanunu gündeme gelecek. Burada özellikle hayvanların bir kimliklerinin olması, sağlık kontrollerinin, yaşının, cinsiyetinin bulunması ile ilgili bir çipli bir takip sistemi olacak. Buradan takip edilebilecek. Böylece insanlara olduğu gibi hayvanlara da işkence uygulayanlar bir ceza ile karşılaşacaklar. Biz de bu anlayışla Beyoğlu Belediyesi olarak üzerimize düşen hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bugün müdürlüğümüzden gerekli bilgileri aldık. Burayı inceleme imkanımız oldu.”dedi.

VATANDAŞLARIMIZA HAYVAN SEVGİSİNİ İFADE EDEBİLECEKLERİ BİR ORTAMI SUNUYORUZ

Yavru kediyi sahiplendiği için Seval Ofluoğlu’na da teşekkür eden Başkan Yıldız, “Beyoğlu Belediyesi’nin hayvan barınağında hanımefendi havaalanından getirilmiş sahipsiz bir kediyi sahiplendiler. Kendilerini tebrik ediyoruz. Vatandaşlarımıza da aynı şekilde bu sahiplenme duygusu ile içlerindeki hayvan sevgisini ifade edebilecekleri bir ortamı sunuyoruz. Açık olduğumuzu da ifade etmek istiyoruz.

BEYOĞLU BELEDİYESİ’NİN VETERİNERLİK HİZMETLERİ BÖLÜMÜNDEN ÇOK MEMNUNUM

Beyoğlu Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nün tüm sokak hayvanlarına sahip çıkarak işlemlerini çok iyi yaptığını söyleyen Seval Ofluoğlu ise, “Ben uzun zamandan beri Beyoğlu Belediyesi’nden hizmet alıyorum. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılması ve tedavileri konusunda çalışmalar yapıyorum. Beyoğlu Belediyesi’nin Veterinerlik Hizmetleri bölümünden çok memnunum. Kısırlaştırmaları ve tedavileri çok başarılı bir şekilde yapıyorlar. Getirdiğim hiçbir hayvanda geri dönüşüm olmuyor. Muhakkak hepsinin işlemi yapılıyor. Onlar da bizim gibi gönüllüleri çok destekliyor. Aldığımız hizmet ne kadar kaliteli olursa o kadar çok hayvana faydalı olmuş oluyoruz.” şeklinde konuştu.

Palancıoğlu, “Belediye ve Üniversite işbirliğinin en güzel örneklerini sergileyeceğiz”

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ile 25. Dönem Kayseri Milletvekili Havva Talay Çalış, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu‘nu ziyaret ederek ‘Hayırlı Olsun’temennisinde bulundular.

Erciyes Üniversitesine yapılan yatırımlar ile hizmetlerden dolayı bilim adına, öğrenciler adına ve eğitim adına teşekkür eden Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış,“Üniversitemize yapılan hizmet ve yatırımlar ile her geçen gün büyüyor ve gelişiyoruz. Belediyelerin adeta şehirde dokunmadık, işlemedik ve hizmet vermediği sektör yok gibi. Bu açıdan Kayseri halkı belediyelerine sahip çıkıyor.”dedi.

Melikgazi Belediyesi’nin bilimin öncüsü ve bilimin merkezi olduğunu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu“Toplum dinamiklerini, gelişmeleri ve gelişmişliği ile çağdaş yenilikleri üniversiteler sayesinde gerçekleştirmektedir. Üniversitelerin aktif olması, öğrenci yoğunluğu olması o toplumun geleceğinin güvende olduğunun en büyük kanıtıdır. Kayseri yüzyıllardır bilimin ve araştırmanın merkezi olmuştur. Nitekim Kayseri ‘Makar-ı Ulema’ şehri olarak bilinmektedir. Belediye ve üniversite işbirliğinin en güzel örneklerini sergileyeceğiz.”diye konuştu.

Başkan Palancıoğlu, bilim ve araştırma merkezi üniversitelerin her türlü ortak proje, etkinlik ve oluşumlarına açık olduklarını sözlerine ekledi.

HACILAR’DA 18 DERSLİKLİ ORTAOKUL PROTOKOLÜ İMZALANDI

 Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan ile Hayırsever Ali Şaşoğlu arasında yeni yapılacak olan ortaokul için protokol imzalandı.

Hacılar Kentsel Dönüşüm Projesi alanına yaptırılacak olan 18 derslikli ortaokul için Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan ve Hayırsever iş adamı Ali Şaşoğlu tarafından protokol imzalandı. Kentsel Dönüşüm Projesinde önemli bir yere sahip olan ortaokulun 2020 yılında eğitim öğretime başlaması planlanıyor.

Hayırsever Ali Şaşoğlu imza töreninde yaptığı konuşmada, “Hacılar’a hayır yapmaktan, biz zevk alıyoruz. Eğer Cenab-ı Allah’ta emir verir de müsaade ederse hayatım daha devam ederse daha da iyilerini daha da büyüklerini yaptırmayı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Hacılar ilçesinde yapılacak olan ortaokulun yapımını üstlenen Hayırsever Ali Şaşoğlu’na teşekkür eden Başkan Özdoğan ise, “Bugün güzel ve hayırlı bir protokol için buradayız. İlçemizin değerli hayırseveri değerli büyüğümüz Ali Şaşoğlu amcamızın kentsel dönüşüm alanı içerisinde yaptıracağı 18 derslikli ortaokulumuzun protokolünü imzalamak üzere bir araya geldik. Ben bu güzel hayrı için Ali Şaşoğlu amcamıza çok teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Kentsel Dönüşüm alanı içerisinde eskilerin yerine yenisini yapacağımız inşaatların arasına birde böyle güzel bir ortaokulu kazandırmış olacağız. Kendisi sağ olsun bu konuda bize her türlü maddi, manevi desteği verdi. Bunu da büyük bir keyifle, büyük bir özveriyle yapıyor. İlçemize yaptığı daha önceki okullarımız, camilerimiz için de kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşallah Rabbim birine bin versin, Allah hayrını kabul etsin. Kazasız belasız inşaatımız olsun inşallah. Şaşoğlu amcamız bu protokolden hemen sonra kepçenin girmesini istiyor. Mimari işlerini tamamladı. İnşallah bir an önce de kepçemiz girecek. Gerekli çalışmalar başlayacak. Kazasız belasız bu okulumuzu ilçemize kazandırmış olacak. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Allah hayırlı mübarek etsin. İnşallah Rabbim sağlıklı sıhhatli ömürler versin.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 18 derslikli okulun protokolü imza altına alındı.

 Palancıoğlu “Muhtarlarımız aynı zamanda mesai arkadaşlarımız”

31 Mart 2019 Yerel Seçimler sonrası yeni seçilen Mahalle Muhtarları ile ilk toplantı Melikgazi Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Yerel seçimler önce Melikgazi ilçe sınırları içerisinde 58 mahalle bulunduğunu hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu31 Mart Yerel Seçimleri sonrası yeni seçilen muhtarlarımız ile bir toplantı gerçekleştirdik. Öncelik tanışma ve sonrası mahalle hizmetlerini belirlenmesi olmuştur. Kendilerine ilk ve acil yapılması istenin 5 hizmeti yazmaları istedik. İlçe sınırları içerisinde hizmet sınırları büyüyen belediyemizin, mahallelerdeki en iyi temsilcileri muhtarlardır. Bu nedenle yıllık yatırım planları yaparken muhtarların taleplerini öncelikle değerlendiriyoruz.”dedi.

58 mahalle muhtarından yeni dönem için 31 muhtarın ilk kez seçildiğini belirten  Başkan Palancıoğlu, bunlar arasında 9 kadın muhtarın da yer aldığını söyledi.

Mahalle muhtarının açık alan spor sahası, açık alan fitness aletleri, çok amaçlı ve büyük ölçekli spor merkezleri, tartan pistli yürüyüş yolları, büyük ölçekli çocuk oyun aletleri ile çiçek bahçeleri gibi taleplerde bulunduğunu ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, taleplerin değerlendirildiğinde Melikgazi Belediyesinde hizmet çıtasının çok yüksek olacağını kaydetti.

Başkan Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi ailesinin daha da büyüdüğünü ve bundan böyle belli aralıklarla belediyede, ayrıca her zaman mahallelerde muhtarlar ile birlikte olacaklarını sözlerine ekledi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YERALTI ÇARŞISI’NI ZİYARET ETTİ

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yeraltı Çarşısı’nı ziyaret ederek esnafların taleplerini dinledi. Cumhuriyet Meydanı’nda da vatandaşlarla selamlaşan Başkan Büyükkılıç, Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali için şehrimize gelen Gürcistan ekibiyle karşılaşınca renkli anlar yaşandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yeraltı Çarşısı ziyareti öncesi Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla selamlaştı. Başkan Büyükkılıç, bu sıra Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Liselerarası Tiyatro Festivali için ilimize gelen Gürcistan ekibiyle karşılaştı. Başkan Büyükkılıç ile Gürcistanlı misafirlerimiz arasında sıcak ve samimi bir sohbet yaşandı. Gürcistanlı misafirler Kayseri’de kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini belirterek, Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ettiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, daha sonra Yeraltı Çarşısı’nı ziyaret etti. Yeraltı Çarşısı Derneği’nde Dernek Başkanı Gökhan Gülen ve esnaflarla görüşen Başkan Büyükkılıç, esnafın taleplerini dinledi. Yeraltı Çarşısı esnafı, Başkan Büyükkılıç’a samimiyeti ve yakın ilgisi nedeniyle teşekkür ederek, ne denli yakınlık duyduklarını Büyükşehir Belediyesi için “O kapı bizim kapımız” ifadelerini kullanarak dile getirdiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, derneği ziyaretinin ardından çarşıyı gezerek esnaflarla selamlaştı ve hayırlı işler temennisinde bulundu.

BAŞKAN YALÇIN’DAN ÇATAKDERELİLERE TEŞEKKÜR

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 31 Mart seçimlerinin ardından mahallelere gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretleri kapsamında Çatakdere’de vatandaşlarla buluştu. Başkan Yalçın, “Çatakdere Mahallemizde neye ihtiyaç varsa elimizden geleni yapacağız” derken, kadınlara da Şanlıurfa’ya kültür gezisi sözü verdi.

31 Mart seçimlerinin ardından göreve gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, mahallelere teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Yalçın, son olarak Çatakdere’de muhtar Seyit Ahmet Karabulut’un tanışma ve kaynaşma yemeğinde mahalleliyle bir araya geldi. Mahallelinin coşkuyla karşıladığı Başkan Yalçın, seçimin bitip geçimin başladığını belirterek, hayırlı olmasını diledi.

Başkan Yalçın, “Çatakdere’ye ziyaretimizin bizim için bir borç olduğunu düşünerek Cumhur İttifakı teşkilatları olarak hep birlikte geldik. Çatakdere bizim için önemli. Hem sizlere teşekkür etmek, hem de yapılacak çalışmalarla ilgili istişarede bulunmak istedik. Bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyorum. Bundan sonra muhtarımızla işbirliği içinde hizmet edeceğiz. Huzurlu ve mutlu olmak için var gücümüzle çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Yalçın’ın özellikle Kur’an kursundaki kadınlara yönelik Şanlıurfa turu sözü büyük alkış aldı.

MHP İlçe Başkanı Mehmet Akbulut da, Cumhur İttifakı ile girilen seçimlerde belediye başkanlığı ve meclis üyeleriyle Talas’a hizmet için çalışacaklarını söyledi.

Çatakdere Muhtarı Seyit Ahmet Karabulut ise, kaynaşma programına katılanlara teşekkür etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Başkan Öztürk sel bölgesinde incelemelerde bulundu

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 22 Haziran Cumartesi Günü etkili olan yoğun yağış sonrası Kirazlı …