Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Belediyelerden haberler (11.07.2019)

Belediyelerden haberler (11.07.2019)

Dünya Bankası Alt Yapı Uzmanı Yıldız, Başkan Büyükkılıç’la toplantısında Kayseri’nin Türkiye’de atık su arıtma tesisini en iyi uygulayan il olduğunu söyledi

ATIK SU ARITMA ZİRVESİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, atık su arıtma tesisinin ikinci etabı ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Dünya Bankası, KASKİ ve İller Bankası yetkilileri katıldı. Toplantıya katılan Dünya Bankası Al yapı Uzmanı Canan Yıldız, Kayseri’nin Türkiye’nin örnek gösterilen bir arıtma tesisine sahip olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da sürekli büyüyen ve gelişen Kayseri’nin ihtiyaçları doğrultusunda geleceği de düşünerek çalıştıklarını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın atık su arıtma tesisinin ikinci etabı için yaptığı toplantıya Dünya Bankası Alt Yapı Uzmanı Canan Yıldız, İller Bankası Bölge Müdürü Sönmez Ata, KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan, KASKİ Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fatih Durmuş Çelebi ve İller Bankası uzmanları katıldı. Kayseri’nin gelişmesini sürdürdüğünü ve bu doğrultuda nüfusunun arttığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, bu nedenle gelecekte ortaya çıkabilecek ihtiyaçları bugünden gidermek için çalıştıklarını dile getirdi. Atık su arıtma tesisinin ikinci etabının önemli bir ihtiyaç olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, tesisin yapılması için Dünya Bankası ve Avrupa Birliği’nin hibe fonları ve kredileri üzerinde önemli çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

CABBAR BAŞKAN YAPILACAK HİZMETLER İÇİN HALİL ERGEN’LE İSTİŞARELERDE BULUNDU

            Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan ile birlikte Develi’ye yapılacak yatırımlar ve hizmetlerle alakalı istişarelerde bulunmak için AK Parti Grup Amiri hemşerimiz Halil Ergen’i Ankara’da ziyaret etti.

            Yapım çalışmaları devam etmekte olan 150 yataklı yeni Develi Devlet Hastanesindeki son gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulunan Cabbar Başkan ayrıca Develi-Başköy arası yol genişletme çalışması ve Sindelhöyük-Soysallı arasına yapılması planlanan cezaevi projesi hakkında da istişarelerde bulundu. Develi’ye yapılacak proje ve yatırımların her zaman takipçisi olduğunu belirten Ergen “Doğup, büyüdüğümüz memleketimizin gelişmesi ve yeni yatırımlara ev sahipliği yapması için çalışmamız bizlerin en birincil görevidir. Develimize yapılacak her hizmetin Ankara’daki takipçisi olmaya devam edeceğiz. Cabbar Başkanımız istişareye çok önem veren birisi ve sağ olsun her zaman bizlerin de fikirlerine değer vererek bizlerle istişare içerisinde olmuştur. İnşallah hep birlikte Develimize çok güzel projeler ve hizmetler kazandırmanın gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz” dedi. AK Parti Grup Amiri hemşerimiz Halil Ergen’in büyük bir nezaket ve titizlikle çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler alıp ilgileneceğini belirten Cabbar Başkan “Develimiz söz konusu olduğunda bizlere ön ayak olarak Ankara’da bizlere ev sahipliği yapan kıymetli ağabeyimiz Halil Ergen Bey’e şahsım ve tüm Develililer adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

CABBAR BAŞKAN YENİ EMNİYET BİNASI İÇİN EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARETTE BULUNDU

            Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan ile birlikte Elbiz Caddesi üzerine yapılması planlanan yeni Emniyet Binası hakkında istişarelerde bulunmak için Ankara’da Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren’i ziyaret etti.

            Kayserili hemşerimiz olan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren’e emniyet binasının mevcut yeri ve Develi’nin yeni emniyet binasına olan ihtiyacı hakkında bilgilendirmede bulunan Cabbar Başkan mevcut binanın yetersiz kaldığını belirterek Develi’nin yeni emniyet binasına kavuşmasının aciliyetini belirtti. Hemşerilerinin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu belirten Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren “Develimiz Kayserimizin taşradaki en büyük ilçesi olması hasebiyle mevcut binamızın yerine Cabbar Başkanımızla da istişare ederek ve onların uygun bulduğu bir yere inşallah daha güzel ve daha kapasiteli bir bina yapacağız. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” açıklamalarında bulundu. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren tarafından büyük bir nezaket ve misafirperverlikle karşılandıklarını belirten Cabbar Başkan “Develimizin acil ihtiyaçlarından olan yeni emniyet binamızın çalışmalarını hızlandırmak için Kayserili hemşerimiz Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren Beyefendi’ye ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

“KAYSERİ, ATIK SU ARITMANIN ÖRNEK ŞEHRİ”

Dünya Bankası Alt Yapı Uzmanı Canan Yıldız da Kayseri’nin Türkiye’nin örnek gösterilen bir arıtma tesisine sahip olduğunu belirtti. Türkiye’de atık su arıtma tesisini en başarılı uygulayan ilin Kayseri olduğunu ifade eden Yıldız, Dünya Bankası’nın da bu durumun farkında olduğunu söyledi ve Kayseri’nin bu başarısından dolayı atık su arıtma tesisinin ikinci etabında Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile çalışmak istediklerini kaydetti.

Farklı branşlarda şampiyonluklar elde eden özel çocuklar Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti

ÖZEL ÇOCUKLARDAN BÜYÜK BAŞARI

Kayseri Özel Çocukları Topluma Kazandırma Derneği Başkanı Mahmut Özdemir, sporcu özel çocuklarla birlikte Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Özel çocuklarla görüşen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, çocukların elde ettikleri başarıların ilimiz için gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Kayseri Özel Çocukları Topluma Kazandırma Derneği Başkanı Mahmut Özdemir, ziyaretlerinde derneklerinin çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Dernekleri bünyesinde özel çocuklar için kurulmuş üç spor kulübü olduğunu ifade eden Özdemir, farklı branşlarda Türkiye şampiyonlukları kazandıklarını ve milli takımlara sporcu verdiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan da özel çocuklara Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman destek verdiklerini dile getirerek, “Hayırlı işler yapıyorsunuz. Gençlerimizin başarılarından dolayı gurur duyuyoruz. Bu faaliyetleri yapmasanız bu yetenekler ortaya çıkmaz. Biz de imkanlarımız doğrultusunda özel çocuklarımıza destek veriyoruz ve bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz” dedi. Hüseyin Beyhan, sporcu gençlere başarılar diledi.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu

“KAYSERİ BİR ESNAF ŞEHRİ VE ESNAF SİTELERİ İLE DE ÖRNEK GÖSTERİLİYOR”

            Kayseri Oto Sanatkârları Odası Başkanı Şeyhi Odakır ile Yönetim Kurulu Üyeleri Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu’nu makamında ziyaret ederek oda çalışmaları, projeleri ve en önemlisi mesleki eğitimleri hakkında bilgi verdiler.

         Oto Sanatları esnafı olarak yeni bir esnaf sitesi ile hizmet verdiklerini belirten Oda Başkanı Şeyhi Odakır” Kayseri Belediyelerin desteği ve katkıları ile Bölge Şehir Kayseri artık kendi il sınırları dışına da hizmet vermektedir. Melikgazi bölgemizde oto servisçiler sitemizin çalışmaları devam ediyor. Melikgazi Belediyesi her zaman esnafın ve alın terinin yanında olmuştur’ ’dedi.

         Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Dr.Mustafa Palancıoğluise “Melikgazi esnaf dostu belediyedir. Çünkü Kayseri Esnafı ile bölge şehirlerine de hizmet vermektedir. Dolayısı ile istihdamın, alın terinin ve ustalığının en güzel örneğini sergilemektedirler. Bundan böyle Meslek Edindirme Kurslarımızda ortak çalışma ve projeleri beraber değerlendireceğiz ve yapacağız’’dedi.

         Belediye olarak her zaman üreticinin, esnafın ve sanayicinin yanında olduklarını ifade eden Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu,  Kayseri Oto Sanatkarlar Oda Yönetimin bu ziyaretlerinden son derece memnun olduğunu sözlerine ekledi.

YAHYALI CUMHUR İTTİFAKI BÜYÜKŞEHİR’DE

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ile Cumhur İttifakı’nın ilçe başkanları ve meclis üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Başkan Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi imkanlarıyla ilçelerin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yahyalı heyeti ile bir süre görüştü. Ziyarete Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ün yanı sıra Cumhur İttifakının AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Mahmut Esat Türkmenoğlu ve MHP İlçe Başkanı Nebi Akkuş ile AK Parti ve MHP’li Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, nezaket ziyaretinde bulunduklarını belirtti ve Başkan Memduh Büyükkılıç’ı her zaman yanlarında gördüklerini belirterek teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da bulundukları makamları her zaman hizmet makamı olarak gördüklerini söyledi. Hizmet makamlarının ateşten gömlek olduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Birilerine rant sağlamak, yandaş politikası gütmek bana göre değil. İnsanlar bizi diğerlerinden farklı bir yerde gördükleri için bu makamlardayız. Bu doğrultuda çalışırsak davamızda kalıcı oluruz ve gönüllerde yer ederiz. Her zaman vebal duygusu içerisinde hareket etmemiz gerekiyor” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin imkanları doğrultusunda her zaman ilçelerin yanında olmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

BÜYÜK DÖNÜŞÜM’DE YENİ KONUTLAR İÇİN YIKIM TAMAMLANDI

 Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap kapsamında yapılacak yeni konutlar için yıkım çalışması tamamlandı.

Hacılar tarihinin en büyük projesi olan ve ilçeye bin 101 konutun yapımı ile modern bir görünüm kazandıracak olan Kentsel Dönüşüm Projesi’nde, yapılacak diğer etaplar için yıkım çalışması tamamlandı. Yapılan yıkım çalışmasında 10 hektarlık alanda 612 bağımsız yapının yıkımı, 22 günde tamamlandı.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, kentsel dönüşüm alanını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Özdoğan burada yaptığı açıklamada, “Hacılarımıza güzellikler katmak amacıyla yürüttüğümüz Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, 10 hektarlık alanda gerçekleştirdiğimiz yıkım çalışmalarını tamamlamış bulunuyoruz. Haziran ayında başladığımız çalışmaların 22’nci günündeyiz. 10 hektarlık alan büyük bir alan. Yıkım çalışmaları kazasız belasız sona erdi. Bundan sonraki süreçte tesviye çalışmalarımız olacak. Vatandaşlarımızın bu yaptığımız çalışmalardan zarar görmemeleri için azami gayret gösterdik. İnşallah bu projelerle ilçemize güzellikler katmaya devam edeceğiz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız yaptığımız plan doğrultusunda devam ediyor. Yakın bir zamanda yeni yapacağımız konutların temelini atacağız.” İfadelerini kullandı.

YAHYALI CUMHUR İTTİFAKI BÜYÜKŞEHİR’DE

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ile Cumhur İttifakı’nın ilçe başkanları ve meclis üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Başkan Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi imkanlarıyla ilçelerin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yahyalı heyeti ile bir süre görüştü. Ziyarete Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ün yanı sıra Cumhur İttifakının AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Mahmut Esat Türkmenoğlu ve MHP İlçe Başkanı Nebi Akkuş ile AK Parti ve MHP’li Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, nezaket ziyaretinde bulunduklarını belirtti ve Başkan Memduh Büyükkılıç’ı her zaman yanlarında gördüklerini belirterek teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da bulundukları makamları her zaman hizmet makamı olarak gördüklerini söyledi. Hizmet makamlarının ateşten gömlek olduğunu dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Birilerine rant sağlamak, yandaş politikası gütmek bana göre değil. İnsanlar bizi diğerlerinden farklı bir yerde gördükleri için bu makamlardayız. Bu doğrultuda çalışırsak davamızda kalıcı oluruz ve gönüllerde yer ederiz. Her zaman vebal duygusu içerisinde hareket etmemiz gerekiyor” dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin imkanları doğrultusunda her zaman ilçelerin yanında olmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

TALAS’TA BİRİMLER ARASI FUTBOL TURNUVASI

Talas Belediyesinde birlik ve beraberliğin pekişmesi ile yoğun temponun ardından stres atmak amacıyla teknik birimler arasında futbol turnuvası düzenlendi.

Park bahçeler, temizlik, asfalt, altyapı gibi 8 takımdan oluşan turnuva ilk maçların oynanmasıyla başladı. Belediye bünyesindeki Talasgücü Belediyespor tesislerinde gerçekleşen müsabakalar, her hafta salı günleri oynanıyor. Lig usulü yapılan turnuvada çalışanlar gündüz mesailerinin ardından akşam sahaya çıkıyor. Personel, düzenlenen turnuvayla hem stres atıyor, hem de birlik ve beraberlik içinde spor yapıyor. Böylelikle sporla fiziksel olarak güçlenen çalışanlar, aynı zamanda zinde kalmış oluyor.

“Melikgazi Teknoloji Lisesi ve Atölyeleri ile bilime ve teknolojiye destek ve öncülük sağlanacak”

            Bir dizi görüşmeler için İstanbul’da bulunanMelikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa PalancıoğluMelikgazi İçin Referans Projeler içerisinde yer alan MELİKGAZİ TEKNOLOJİ LİSESİ ile TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ için bizzat uygulamaları bulunan ve hizmet veren kurumları gezerek ön incelemelerde bulundu.

            Kayseri’nin teknolojik yatırım ve eğitim alt yapısı bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak eğitimde ihtisas liseleri kurmak için çalışma başlattıklarını havacılık ve teknoloji liseleri gibi özel nitelikli eğitim merkezleri Kayseri’ye kazandıracaklarını söyledi.

            Teknoloji Liseleri ile Atölyeleri inceleme kapsamında Bilim Üsküdar Beyoğlu Akademi ve Nevmekan gibi tesisleri ziyaret eden Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu, bu kurumları bizzat gezerek yetkililerden proje hakkında detaylı bilgiler aldıklarını ve uygulama esasları, hizmet veren görevliler, öğrenciler, kullanılan malzeme ve alt yapı ile ilgili dokümanları incelediklerini kaydetti.

            Eğitime ve öğretime her türlü desteğin verildiğini hatırlatan Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

            “Kayseri bir üretim şehridir. Şehrin tamamında yer alan 4 ayrı organize sanayi, serbest bölge gibi üretim alanları ile her türlü yatırıma açıktır. Ancak son yıllarda teknolojisi ön plana çıkmaktadır. Uçak Sanayisi, E-Ticaret, Bilgisayar Yazılım gibi üretimde öncülük etmektedir. Nitekim Çin ve Japon heyetleri ilimizde yatırım için incelemelerde bulunmaktadır. Bunun için Şehrimizde TEKNOLOJİ LİSESİ ile TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ ile gençlerimizi bu imkanı sağlamak ve Bölge şehir olarak aynı zamanda bölge de TEKNOLOJİ ŞEHRİ olmak istiyoruz. Bu açıdan bu eğitim kurumlarını şehrimize kazandıracağız”

            BaşkanDr.Mustafa Palancıoğlu, Teknoloji lisesi ile Atölyelerin projelerini hazırlandığını inşası için yer seçimi çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’A ÇOCUKLARDAN SEVGİ SELİ

Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını, geleceğin teminatı olan çocuklara ve gençlere aktarmayı amaç edinen Kocasinan Belediyesi, bu kapsamda geleneksel hale getirdiği sokak oyunları şenliklerinin bu yıl ilkini Yeşil Mahalle’de gerçekleştirdi. Çocuklara sürpriz yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hem çocukların hem de yetişkinlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. ‘Çocuk gülerse dünya güler’ anlayışıyla gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Yapmış olduğumuz bütün projeler geleceğimizin teminatı evlatlarımız içindir. Bütün gayretimiz; çocuklarımızın daha iyi bir Kocasinan ve daha güzel bir Kayseri’de yaşamaları içindir.” dedi.

Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının yaşatıldığı etkinliğe katılan Başkan Çolakbayrakdar, çocuklarla hem eğlendi hem de nostalji yaşadı. Çocuklar ise ‘En büyük başkan bizim başkan’ tezahüratlarıyla Başkan Çolakbayrakdar’a sarılarak duydukları sevgiyi yansıttı. Onlarla tek tek ilgilenip, keyifli sohbetlere imza atan Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak düzenlemiş olduğumuz geleneksel sokak oyunlarının bu yıl ilkini Yeşil Mahalle’de gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın yüzlerini güldürmek, daha keyifli zaman geçirmeleri ve ailelerin yüzlerini güldürmek için etkinlikler düzenliyoruz. İnşallah her zaman çocuklarımızın yüzleri güler. Kocasinan Belediyesi olarak yapmış olduğumuz bütün projeler ve çalışmalarda; geleceğimizin teminatı evlatlarımıza daha güzel bir Kocasinan bırakmak içindir. Daha güzel yarınlar için projeler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar ise geçmişte oynadıkları oyunları tekrar görmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Şenlikte; deve-Cüce, sandalye kapmaca, Halat çekme, yumurta taşıma ve çuval yarışı ile doyasıya eğlenen çocuklar, illüzyonist gösterisini de büyük bir keyifle izledi. Çocuklar, oyunlarda coşkuyla eğlenirken, aileleri ise hoşça vakit geçirdi. Şenlik, Kocasinan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerinin yarışmaya katılan çocuklara çeşitli hediyeler vermesiyle sona erdi.

Programın ardından Başkan Çolakbayrakdar, Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş tarafından Beyazşehir Mahallesi Kırlangıç Parkı’nda düzenlenen spor etkinliklerine katıldı. Burada da vatandaşların ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Çolakbayrakdar, onlarla sohbet etti.

DÖRDÜNCÜ YONCA YAPRAĞI İHALESİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Hastanesi önüne yapılmakta olan üç yapraklı yonca şeklindeki katlı kavşak dört yapraklı oluyor. Katlı kavşağın dördüncü yaprağının yapılması için ihaleye çıkıldı.

Büyükşehir Belediyesi, katlı kavşaklarla trafiği daha da rahatlatmaya devam ediyor. Şehir Hastanesi önüne yapılmakta olan üç yapraklı katlı kavşakta proje revizyonuna gidilerek dördüncü yaprak eklendi. Yaklaşık maliyeti 4 milyon 443 bin TL olan dördüncü iniş yolu köprüsünün yapımı için ihale gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan ihaleye iki firma katıldı. İhaleye katılan firmalardan Sontek İnşaat 3 milyon 528 bin TL, Göker Gözütok ise 5 milyon 478 bin TL teklif verdi.

İhale, tekliflerin komisyon tarafından incelenmesinin ardından sonuçlanacak.

DOĞAL BESLENMEK İSTEYENLERİN DİKKATİNE

 Büyükşehir Belediyesi tarafından Anadolu Harikalar Diyarı’nın yanında açılan Doğal Ürünler Bahçesi ve Pazarı hafta sonu açılıyor. Sağlıklı beslenmek isteyenler, hafta sonu alışverişlerini Doğal Ürünler Bahçesi’nde yapabilecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Anadolu Harikalar Diyarı yanındaki 60 bin metrekare alanda kurulan Doğal Ürünler Bahçesi ve Pazarı 13 Temmuz Cumartesi günü doğal ürünler sezonunu açacak. Doğal Ürünler Bahçesi ve Pazarı’nda organik tarım eğitiminden geçen 48 üreticinin tamamen doğal ve yerli olarak ürettiği ürünler bulunuyor.

Bu ürünler 13 Temmuz Cumartesi günü açılacak olan Doğal Ürünler Pazarı’nda halka sunulacak. Doğal ve organik beslenmek isteyen tüketiciler, üretim bahçelerinin hemen yanında kurulan pazardan cumartesi ve pazar günleri alışveriş yapabilecek.

YAHYALI’DA MEMURA SDS MÜJDESİ

Yahyalı Belediyesi, bünyesinde çalışan memur ve sözleşmeli personel için MEMUR-SEN’ e bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) ile Sosyal Denge Sözleşmesine imza attı.

Belediyede çalışan memurların maddi yönden desteklenmesi ve sosyal haklarının iyileştirilmesi amacıyla yapılan sözleşmenin imzaları Yahya Belediyesi hizmet binasında düzenlenen törenle atıldı. İmza törenine Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, BEM-BİR-SEN Kayseri Şube Başkanı Mehmet Karakaş ve diğer yetkililer katıldı.

İmza töreninde konuşan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk; “ Belediyemizde çalışan 26 memur ve 28 sözleşmeli memurumuz adına Sosyal Denge Sözleşmesi imzalamak adına toplandık. Öncelikle ilçemize hizmet için gecesini gündüzüne katarak çalışan personelimiz alacakları parayı aileleriyle birlikte ağız tadıyla yesinler. Personelimiz bu ilçe için mesai mefhumu gözetmeksizin, insanlara en güzel hizmeti verebilmek adına, gönül belediyeciliği adına koşturuyorlar. Memur ve sözleşmeli memurlarımıza her ay 396 TL, müdürlük vekâletinde bulunan arkadaşlarımıza ise 660 TL katkımız olacak. Kocasinan Belediyesi’nde çalışırken masanın diğer tarafında otururken, şimdi de masanın bu tarafında oturuyorum. Masanın iki tarafını da iyi anlıyorum. Belediyemizin mütevazi bütçesinin el verdiği oranda memurlarımıza destek olacağız.” diye konuştu.

BEM-BİR-SEN Kayseri Şube Başkanız Mehmet Karakaş’ta konuşmasında “ Karşılıklı istişareler neticesinde üyelerimiz adına sözleşmemizi yenilemiş olduk. Arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Başkanımıza ve emek vererek bizlere yardımcı olan arkadaşlarımıza, başkan yardımcımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

TALAS’TA ÇOCUKLARIN SPORA KAZANDIRILMASI ÇALIŞMASI

Talas’ta belediye öncülüğünde eğitim ve spor camialarıyla birlikte yürütülen çalışmada, ilçedeki öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan korunması ve spora yönlendirilmesiyle ilgili istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Talas Belediyesi Meclis Salonundaki toplantıya, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileriyle, okullardaki beden eğitimi öğretmenleri katıldı.

Toplantıda konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, öğrencileri zararlı alışkanlıklardan koruyacak sportif faaliyetlerin önemini belirterek, “Seçim kampanyasında vadettiğimiz projelerimizden biri de ilçemize öğrencilerimizle ilgili sporcu fabrikası kazandırılmasıydı. İlgili kurumlarla yaptığımız görüşme sonucu böyle bir toplantıyı düzenledik.” dedi.

Donanımlı bireylerin önemine dikkat çeken Başkan Yalçın, “Bir öğretmen ve belediyeci olarak hepimizin görevi donanımlı insan yetiştirmek. Bu noktada gençlerimizin, çocuklarımızın nelere ihtiyacı olduğunu, hangi yöntemlerin belirlenmesi gerektiği gibi konularda fikir alışverişinde bulunuyoruz. Her zaman, her yerde yetenekli biri vardır. Bizler, yetenekli çocuklarımızı şimdiden kazanarak, geleceğe hazırlamak gibi bir sorumluluğa sahibiz. Bu toplantıdan çıkacak kararlar yol haritası belirleme adına çok önemli.” ifadelerini kullandı.

Başkan Yalçın, hedeflerinden bahsederek şunları söyledi: “Talas’ta öğrencilerimizin yüzde 20’sini spora başlatmak için hedef koyalım. Hangi branşa geçeceğini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenlerimizle birlikte çalışacak. Bundan sonra nisan ayında tamamlanmak üzere bütün branşlarda bir turnuva takvimi oluşturalım. İnşallah çocuklarımız için güzel işler yapmak üzere düzenlediğimiz bu toplantı hayırlı olsun.”

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNE BİR HALKA DAHA

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi dua alacak bir projeye daha imza atıyor. Hayırsever Kumlu ailesi tarafından yapılacak olan Mustafa Kumlu Ulu Çınarlar Yaşam Merkezi’nin temeli Mimarsinan Parkı içerisinde atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, hayırseverlerin Kayseri’nin yüz akları olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi gönül belediyeciliğine bir halka daha ekliyor. Türk İş Konfederasyonu Genel Başkanlığı da yapan Merhum Mustafa Kumlu’nun adını taşıyacak olan Ulu Çınarlar Yaşam Merkezi’nin temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mustafa Kumlu’nun eşi Sevim Kumlu ve çocukları, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

Törende Hayırsever Kumlu ailesi adına bir konuşma yapan Mustafa Kumlu’nun oğlu Bülent Kumlu, babasının düşüncelerinde böyle bir hayır eseri olduğunu belirtti ve katılımcılardan Merhum Mustafa Kumlu için bir Fatiha istedi.

“HAYIRSEVERLER BİZİM YÜZ AKIMIZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da konuşmasında Kayseri’nin herkesin gurur duyacağı güzide bir şehir ve hoşgörünün merkezi olduğunu söyledi. Dayanışma içinde Kayseri’yi geleceğe taşımak üzere el ele gönül gönüle çalıştıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Birliğimizin bereket olduğu anlayışındayız. Kayseri’mizi geliştiriyor, güzelleştiriyoruz. Bunu yaparken de deryanın kenarında olsak da bir damla suyu israf etmemeye özen gösteriyoruz. Kayseri’mizin en önemli değerlerinin başında hayırseverlerimiz geliyor. Hayırseverlerimiz bizim gurur kaynağımız ve yüz akımız. Merhum Mustafa Kumlu da benim Hac arkadaşım ve gönüldaşım. İnsanların hayırla ve böyle güzel eserlerle anılması çok önemli. Sevim Hanım da güzel bir eserle eşinin ismini yaşatmak istedi. Buraya ulu çınarlarımızın duasını alacak bir eser yapılacak” dedi.

“ÇATIŞAN DEĞİL DAYANIŞAN BİR ABLAYIŞLA ÇALIŞIYORUZ”

İnsanlara hizmet etmeyi ibadet bilen, çatışan değil dayanışan bir anlayışla çalıştıklarını da vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, sözlerini “Bu şehre bir çivi çakandan Allah razı olsun” ifadeleriyle bitirdi. Başkan Büyükkılıç, Ulu Çınarlar Yaşam Merkezi’nin dört ayda tamamlanarak hizmete açılacağını da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’in yaptırdığı dua ile Ulu Çınarlar Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı. 515 metrekare inşaat alanlı Ulu Çınarlar Yaşam Merkezi’nde dinlenme odaları, fizik tedavi odası, hobi odası, sağlık odası, kişisel bakım odası ve sosyal alanlar bulunuyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Doğalgaz dağıtım sektörünün ilk ISO 45001 belgesini Kayserigaz aldı

550 bine yakın aboneye doğalgaz dağıtım hizmetini yüksek kalitede veren Kayserigaz, iş sağlığı ve güvenliği …