Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Belediyelerden haberler.. (09.11.2018)

Belediyelerden haberler.. (09.11.2018)

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN ESAT ÖZTÜRK´E ANLAMLI ZİYARET

Yahyalı Ali Elmacı Ortaokulu öğrencileri Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Yahyalı Belediye başkanı Esat Öztürk´ü makamında ziyaret etti.

Bu özel haftaya destek veren Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “Ali Elmacı Ortaokulu müdürümüze, saygıdeğer hocalarımıza ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum. 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla böyle bir farkındalık gerçekten manidar diye düşünüyorum. Onlar belki yılın 365 günü bu maskeleri ağızlarına takarak hayatlarını devam ettiriyorlar. Biz de 15-20 dakika bu maskeleri takarak onların ne tür şartlarda yaşadıklarını hissetmeye çalıştık. Sağlığımızın kıymetini bilmeliyiz ve şükretmeliyiz. Hekimlerimizin çok başarılı olduğunu ve ülkemizde sağlıkta önemli yerlere geldiğimizi düşünüyorum. Allah evlatlarımıza, bizlere sağlık versin ve lösemili hastalığından da hepimizi korusun diye dua ediyorum. Ali Elmacı Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerine anlamlı bir ziyarette bulundukları için tekrardan teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası´na dikkat çekmek ve desteklemek için ziyarette bulunduklarını belirten okul müdürü Erol Sandık, “Ali Elmacı Ortaokulu ailesi olarak, 2-8 kasım Lösemili Çocuklar Haftası vesilesiyle hem ilçemiz Yahyalı´da hem de şehrimizde farkındalık oluşturmak için ağzımıza maske takarak başkanımızı ziyarette bulunduk. Bizleri makamında kabul ederek, bu farkındalığa destek veren başkan Esat Öztürk´e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Öztürk, öğrenciler ve öğretmenler ağızlarına maske takarak bu anlamlı haftaya farkındalık uyandırdı. Bu haftanın çok anlamlı olduğunu ve lösemili hastalıklı çocuklara hep destek olunmasınıbelirten öğrencilerden Meryem Nur Özdemir, “Erişkinlerin bile güçlük çektiği bu kanserde, çocuklarımız gençlik yıllarını hastane köşelerinde geçiriyor. Lösemili çocuklar bizim kahramanlarımızdır ve onlar özel bir haftayı hak ediyorlar” diye konuştu.

YAHYALI BELEDİYESİ RAFTİNG TAKIMINDAN BAŞKAN ÖZTÜRK’E ZİYARET

Yahyalı Belediyesi tarafından kurulan İç Anadolu Bölgesi’nin ilk Rafting Takımı olan Yahyalı Belediyesi Rafting Takımı, kazandıkları ilk kupayı, Belediye Başkanı Esat Öztürk’e hediye ettiler.
Geçtiğimiz haftalarda Van’ın Çatak İlçesinde düzenlenen Türkiye Rafting Şampiyonası’nda üçüncü olan Yahyalı Belediyesi Bayan Rafting Takımı Başkan Esat Öztürk’ü makamında ziyaret ederek, kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler.
Ziyarette konuşan Bayan Rafting Takım Kaptanı Gülderen Öztürk; “ U-19 bayan rafting takımı olarak, Van’da üçüncü olduk. Katkılarından dolayı Yahyalı Belediyesi’ne ve Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Başarılarımızın devamı gelecek. Bir sonraki hedefimiz birincilik.” diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı’ da konuşmasında öğrencilerin güzel bir başarı yakaladığını, bundan dolayı öğrencileri tebrik ettiğini ifade ederek; “Kısa süre içinde önemli bir başarı elde ettiniz. Ben kız ve erkek takımlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle de Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Spora ve sporcuya çok önem veriyor. Her konuda olduğu gibi, ilçede sportif faaliyetlerin gelişmesi için önemli çaba sarf ediyor. Sizlerin her zaman yanında. Rafting konusunda çok önemli atılımları var.” ifadelerini kullandı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’te konuşmasında “ Van – Çatak’ta üçüncülük kupasını bize getiren sporcularımıza, canı gönülden teşekkür ediyorum. Hem okuyor, hem de Rafting Takımımızda spor yapıyorsunuz. Bu konuda gösterdiğiniz çabayı tebrik ediyorum. Yahyalı, hem eğitimde hem de sportif faaliyetlerde oldukça başarılı bir ilçe. Yeter ki gençlerimize imkân verilsin. Ben, hem bayanlarda hem de erkeklerde birincilik bekliyorum. Bundan hiç tereddüt duymuyorum. Yahyalı’nın, Kapuzbaşı’nın, Zamantı Irmağı’nın tanıtımında takımımızın ciddi katkıları oluyor. Yeni kurulan bir takım olmanıza güzel sonuçlar getirmeniz, bizi mutlu ediyor.” dedi. Konuşmasında 2019 yılında Türkiye’ de yapılacak olan Avrupa Rafting Şampiyonası’na Rize ve Tunceli ile birlikte aday olduklarını ifade eden Başkan Öztürk; “ Tanıtım ile alakalı filmimizi Avrupa Rafting Federasyonu’na yolladık. Umarım oradan güzel sonuçlar bekliyoruz. Adaylıkta ciddi avantajlarımız var.“ diye konuştu.

Erciyes Kış Sporları Merkezi’ne ISO 9001 ve Uluslararası kalitenin simgesi IQ Net Belgesi verildi

ULUSLARARASI KALİTEDE TEK DAĞ ERCİYES

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Kış Sporları Merkezi’nin kalitesinin uluslararası anlamda tescillendiğini açıkladı ve ülkemizin uluslar arası kalitedeki tek kış sporları merkezinin Erciyes olduğunu belirtti. TSE Bölge Koordinatörü Mahmut Ulaş, TSE ISO 9001 ve IQ Net belgelerini Başkan Mustafa Çelik’e verdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin devasa yatırımları ile Türkiye’nin en büyük ve gelişmiş kayak merkezi konumuna gelen Erciyes, son teknoloji ile donatılmış mekanik tesisleri, Alpler standardında pistleri, donanımlı insan kaynağı, hizmet kalitesi ile dünya çapında bir kayak merkezi olduğunu resmi olarak kanıtladı. Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel dağ yönetim şirketi Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından yönetilen Erciyes Kayak Merkezi, Uluslararası Standardlar Organizasyonu (ISO) Uluslararası Akreditasyon Forumu (IAF), Uluslararası Belgelendirme Birliği (IQNet), Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından verilen ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve Uluslararası Tanınırlık Belgesi olan IQNet’i almaya hak kazandı.

Erciyes Dağı’nın 26 milyon m2 üzerine inşa edilen yatırımların mekanik tesislerin çalıştırılması ve bakımı, idari tesislerin ve birimlerin düzenli bir şekilde çalışmasını, dağ genelinde mevcut pistleri hazır hale getirerek hizmet kalitesinin sürekliliğini sağlayan Erciyes A.Ş. TSE’nin denetimleri sonucu tam puanla Kalite Yönetim Sistemi’ni başarıyla uyguladığını ISO 9001-2015 belgesi ile ispatlayıp, IQNET sertifikası ile de kalitesini global olarak onaylattı. TSE Bölge Koordinatörü Mahmut Ulaş, ISO 9001 ve IQ Net belgelerini Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e verdi.

“YAPTIĞIMIZ İŞLERİN KALİTESİ BELGELENDİ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Kış Sporları Merkezi’ni, aldıkları standart belgesiyle taçlandırdıklarını belirtti. Uluslararası ISO 9001 ve IQ Net belgelerini alarak Erciyes’i uluslararası seviyede bir kaliteye ulaştırdıklarını vurgulayan Başkan Çelik, “Buradaki tesislerimiz, servis, acil durum hizmetleri gibi tüm çalışmalar bir bütün olarak incelendi ve kalitesi bu sertifikasyonla belgelenmiş oldu. Türkiye’de kayak merkezleri içinde sadece Erciyes Kış Sporları Merkezi bu belgeyi almaya hak kazandı. Şu anda sadece Erciyes kalite belgeli bir kayak merkezi durumunda. Yaptığımız hizmetlerin ne derecede kaliteli ve nitelikli olduğu belgelenmiş oldu” diye konuştu.

“IQ NET SERTİFİKASI AYRI BİR GÜZELLİK”

TSE Bölge Koordinatörü Mahmut Ulaş da, uzun bir çalışmanın sonucunda belgelendirmenin yapıldığını ifade ederek, “Yaklaşık 1 yıllık süreç nihai aşamaya geldi. Ciddi bir teknik ekip Ar Ge yaptı. Dokümantasyon hazırlığını ve sahada uygulama sürecini geçtiğimiz kış tamamladık. İnşallah bu yıl Erciyes sertifikasıyla birlikte yönetim sistemini uygulayacak. Uluslararası boyutuyla IQ Net sertifikasına da haiz olması ayrı bir güzellik oldu” dedi.

“ULUSLARARASI PAZARLAMADA ÇOK ÖNEMLİ”

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Murat Cahit Cıngı da, alınan belgenin uluslararası anlamdaki önemine vurgu yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarından sonra müşteri odaklı işletmeye endekslendiklerini ifade eden Cıngı, “Müşteri odaklı çalışmalarımızın alt yapısını tamamlamıştık. Türkiye’deki en iyi yönetilen dağın Erciyes olduğu zaten tüm ülkede biliniyordu. Son yıllarda yaptığımız çalışmalar sonucu direk uçuş seferleriyle çok sayıda yabancı turistin gelmeye başlaması nedeniyle müşteri odaklı çalışmalarımızı uluslararası standart haline getirip belgeleme ihtiyacı hissetmiştik. Allah’a çok şükür başardık. Bizim açımızdan uluslararası pazarlamada çok önemli bir enstrüman olacak” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARDAN BELEDİYE BAŞKANI ŞİNASİ GÜLCÜOĞLU’NA SEVGİ SELİ

Göreve geldiği günden beri halkla iç içe olan ve bu yönüyle herkesin takdirini kazanan Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, Güllüce İlkokulu bahçesinde çocukların sevgi gösterisi ile karşılaştı.

Çocukların sevgisinin çok kıymetli olduğuna ve çocuklara her zaman vakit ayırmak gerektiğini söyleyen Başkan Gülcüoğlu, “Hizmetlerimizin temelinde geleceğimiz olan çocuklarımız var. Gece gündüz demeden ilçemizin dört bir köşesine hizmet ulaştırdık. Her gittiğimiz yerde çocuklarımızın isteklerini de göz önüne aldık.” diye konuştu.

Bünyan Belediyesi çocuk oyunu oyunu ile 15 Kasım’da Süksünlü çocuklarla buluşacak.

ESNAFLARDAN BAŞKAN ÇELİK’E TAM DESTEK

 Kayseri Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı Odaların Başkanları, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmeler yaptılar. 3,5 yılda Kayseri’ye çok önemli yatırımlar yapıldığını ifade eden Oda Başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in gece gündüz çalıştığını vurgulayarak şehrimizin rüya gibi yatırımlarla buluştuğunu dile getirdiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne yönelik görsel brifinginin ardından yapılan yatırımlarla ilgili önemli değerlendirmeler yapıldı.

BİRLİK BAŞKANI: BU YATIRIMLARI YAPMAK KOLAY DEĞİL

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, şehrimize yapılan yatırımları yapmanın kolay bir iş olmadığını söyledi. Tüm yatırımların parasal boyutunun yanı sıra imar ve hak sahipleri boyutlarının da olduğunu vurgulayarak, “Halka hizmet yapmak kolay değil. Bu hizmetlerinden dolayı Başkanımız Mustafa Çelik’e teşekkür ediyorum. Esnafımız adına başarılar diliyorum. Beni en çok heyecanlandıran proje Büyükşehir Meslek Akademisi ve Mesleki Sınav Merkezi oldu. Bu hizmetlerinin devamını diliyoruz” dedi.

“KAYSERİ ADINA GURUR DUYUYORUM”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 19. Bölge Birliği Başkanı Mustafa Alan da yaptığı açıklamada Başkan Çelik’in dolu dolu bir insan olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Hem esnaflık, hem mühendislik hem de başkanlık var. Kocasinan’da antrenman yaptı, Büyükşehir Belediyesi’nde de güzel hizmetler yapıyor. Hizmetlerine teşekkür ederiz. Eseri olmayanın yerinde yeller eser. Başkan Mustafa Çelik’in eserleri var. Osman Kavuncu’yu Eski Sanayi Sitesiyle, Mehmet Çalık’ı Beştepeler’deki çamlarla hatırlıyoruz. Mustafa Çelik’i de yatırımlarıyla hatırlayacağız. Kendisini ve ekibini kutluyorum. Güzel şeyler de söylenmeli ve hizmetlere teşekkür edilmeli. Esnaf sanatkarlar adına ve şahsım adına teşekkür ediyor, tebrik ediyorum.” Büyükşehir Belediyesi Meslek Akademisi yatırımına da değinen Mustafa Alan, “Bugün ülkemizde her işi yapan değil bir işi iyi yapan insan aranıyor. Büyükşehir Meslek Akademisi bir işi iyi yapan insan yetiştirecek.  Aslında bu iş belediyenin işi değil; ama bizim belediyelerimiz her işe bakıyorlar. Kayseri olarak gurur duydum” diye konuştu.

“3,5 YILDA BU KADARSA, DAHA ÇOK İŞLER YAPILIR”

Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Şeyhi Odakır da yapılan yatırımlardan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Başkan Mustafa Çelik’in heyecanına da vurgu yapan Odakır, “Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun kendisinden. Yapılanları büyük bir heyecanla anlatıyor. İnsan bunları görünce mutluluk, gurur ve heyecan duyuyor.  Başkanımızın heyecanına katılıyorum. Bu heyecanı göstermesi çok hoşuma gidiyor. Kayserimize hayırlı uğurlu olsun. 3,5 yılda yapılan işler bunlar ve bundan sonra da çok güzel işlerin yapılacağını düşünüyorum. Esnaf teşkilatı olarak Mustafa Çelik Başkanımızı yeniden görmek istiyoruz. Uzun yıllar kalsa daha fazla işlerin yapılacağını düşünüyorum” dedi.

“RÜYA GİBİ YATIRIMLAR”

Minibüsçüler ve Servis İşletmecileri Odası Başkanı Yavuz Ay da konuşmasında, yapılan yatırımları bir rüya olarak yorumladı. 3,5 yılda 10-15 yıllık yatırımların yapıldığını ifade eden Ay, “Şehrim adına, esnafım adına teşekkür ediyorum. Başkanımız Mustafa Çelik 10-15 yılda yapılacak işleri çok kısa sürede başardı. Yollar, sosyal yaşam alanları takdire şayan işler. Yol deyip geçiyoruz; ama sadece Hulusi Akar Bulvarı bile rüya gibi bir yatırım. Sayın Başkan’ın ellerine sağlık. Yeni dönemde de kendisine şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

“TAKDİRE ŞAYAN İŞLER”

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Ateş de yaptığı açıklamada yatırım ve hizmetleri takdirle karşıladıklarını belirtti. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Yardımcısı olması nedeniyle ülkemizin pek çok vilayetine gittiklerini hatırlatan Ali Ateş, “Oraları görünce şehrimizde yapılanlardan övünç duyuyoruz. Hele hele ulaşım konusunda Başkanımızın yaptığı başarılı çalışmalar hem esnafımızı hem de halkımızı memnun etti. Alt geçitler, genişletilen yollar takdire şayan. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“KAYSERİ ADETA HARİKALAR DİYARI OLDU”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yatırım ve hizmetlerini değerlendiren KESOB’a bağlı diğer odaların başkanları da yapılanlarla gurur duyduklarını dile getirdiler.

Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir: “Gerçekten yapılan yollarla şehir nefes almış. Ulaşım, eğitim, kültürel çalışmalar, Kitap Fuarları tek kelimeyle harika. Allah razı olsun.”

Fırıncılar ve Uncular Odası Başkanı Mustafa Aslan: “Kayseri’yi Türkiye’ye örnek bir şehir yaptı. Allah gücünü kuvvetini artırsın. Başarılar diliyoruz.”

Yahyalı Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Orhan Kalem: “Kayseri’yi Kayseri yapmış. Her şey için teşekkür ederiz. Kayseri adeta Harikalar Diyarı olmuş.”

Kayseri Emlakçılar Odası Başkanı Selim Atasoy: “Başkanımızın yapmış olduğu çalışmalar için kendisine teşekkür ederiz. Çok güzel tesislere imzasını attı. Başarılı çalışmalarının devamını dileriz.”

Çelik Eşyacılar ve Mefruşatçılar Odası Başkanı Mükremin Suludere: “Görmediğimiz yerleri, yapılan icraatları gördük. Harika çalışmalar yapılmış. Kendisine teşekkür ediyorum. Kayseri için yapılması gereken en güzel yollar, katlı kavşaklar, sosyal tesisler yapıldı.”

Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mahmut Özdemir: “Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Yollar, kavşaklar, parklarla gurur duyuyoruz. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.”

Yeşilhisar Esnaf Odası Başkanı Abdullah Sayın: “41 kere maşallah. Yapılan işlerin hepsi çok güzel. Başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz.”

Mobilyacılar Odası Başkan Vekili Mustafa Fındık: “Yapılan hizmet ve yatırımların hepsi güzel. Başkanımızın ellerine sağlık.”

Terziler Odası Başkanı Kenan Arslan: “3,5 yılda yapılanlar göz önünde. Bir insan kapısının önüne kümes yapacak olsa 1 sene uğraşıyor. Bu yapılanlar öyle kolay bir iş değil. Çok teşekkür ediyoruz.”

Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Mehmet Alan: “Görmediğim alt geçitler, kavşaklar gördüm. Ama beni en çok etkileyen Talas’taki Meslek Akademisi oldu. Bu konuda oda olarak işbirliği yapmak istiyoruz. Milli Eğitimin yapacağı işleri de bizim yapacağımız işleri de Başkanım yapmış. Yolu ve bahtı açık olsun.”

30 AĞUSTOS’A FARKLI ÇEHRE

 Büyükşehir Belediyesi, ulaşım yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 30 Ağustos Caddesi’ni yeni çehresiyle önümüzdeki hafta başında trafiğe açacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bir taraftan Kayseri’ye yeni bulvarlar kazandırdıklarını, bir taraftan katlı kavşaklarla önemli bulvarları kesintisiz hale getirdiklerini bir taraftan da şehir merkezi ve ilçelerdeki yıpranmış yolları yenilemeye devam ettiklerini belirtti.

Ulaşım yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Başkan Çelik, “Yıpranmış olan 30 Ağustos Bulvarı’nda da yenileme çalışmaları başlattık. Yolun alt yapısını ve ızgara sistemini yeniliyoruz. Asfaltlama çalışmaları Sivas Bulvarı’ndan Kocasinan Bulvarı istikametinde başladı ve 10 Kasım itibarıyla bu istikameti trafiğe açacağız. Kocasinan Bulvarı’ndan Sivas Bulvarı istikametini ise hafta sonu yoğun bir şekilde çalışarak hafta başına kadar tamamlamayı planlıyoruz. Ayrıca yolun orta refüjünü kaya beton sistemi dediğimiz sürekli form ile yeniliyoruz. Yaptığımız çalışmalarla 30 Ağustos Bulvarı yeni bir çehreye kavuşacak” dedi.

ÇOLAKBAYRAKDAR, 44 AYDA KOCASİNAN’IN ÇEHRESİNİ YENİLEDİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile AK Parti İl Kadın Kollarını Erciyesevler Tesisinde misafir etti. Göreve geldiği günden bu yana 44 ay geçen Başkan Çolakbayrakdar, bu süre zarfında Kocasinan’a yaptığı hizmetleri ve projelerini düzenlediği toplantıda konuklarına anlattı.  Gün içerisinde iki toplantı gerçekleştiren Başkan Çolakbayrakdar’ın ilk konukları Ak Partili kadınlar olurken ikinci konukları ise AK Parti İl yönetimi ile Talas ilçe yönetimi ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile meclis üyeleri oldu.

Başkan Çolakbayrakdar, ilk olarak AK Parti İl Kadın Kolları ile Kocasinan ve Melikgazi İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyelerini Erciyesevler Tesisinde ağırladı. 44 ayda yapılan yatırımlar hakkında sinevizyon eşliğinde misafirlerine bilgiler veren Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak her kesime hizmetler ulaştırdıklarını söyledi. Kocasinan’a ve Kayseri’ye değer katacak projeler hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden yürüyor ve özellikle hanımlar için yaptığı hizmetleri bizler de uyguluyoruz. Bunlardan biri olan Kocasinan Akademi ile mahallelerimizde her kesime hizmet ulaştırıyoruz. Özellikle Yakut Mahallemizdeki sosyal tesisimiz sadece hanım kardeşlerimize hizmet vermektedir ve birçok projemiz, hanım kardeşlerimize yöneliktir. Kocasinan Belediyesi olarak, eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında ilçe sakinlerinin yanında yer alarak, Kocasinan’da yaşamanın ayrıcalık olduğunu gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye örnek olacak projeler hayata geçirdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın yeşil dokusunu zenginleştirdiklerini vurgulayarak, “Yeni Kocasinan’da daha fazla park ve yeşil alanlar oluşturarak ilçeyi dünya normlarının üzerine çıkarttık. Bu kapsamda 2015 yılında 40 bin metrekare, 2016 yılında 88 bin metrekare, 2017 yılında 250 bin metrekare, 2018 yılının 10 ay içerisinde ise 425 bin metrekare yeşil alan kazandırdık. 3 buçuk yılda toplam 803 bin metrekare yeşil alanı Kocasinanımızın hizmetine sunduk. Ayrıca 2015 yılında 40 bin fidan,  2016 yılında 70 bin fidan, 2017 yılında 100 bin fidan, 2018 yılının ilk 10 ayında ise 110 bin fidan ve ağacı toprakla buluşturduk. Toplam 3 buçuk yılda 320 bin fidan ve ağaç diktik. 2018 yılı içerisinde park bahçeler şantiyesinde 142 bin ağaç ve 350 bin bitki yetiştirdik. Ayrıca mahallelerimizin arasında irili ufaklı her türlü park alanlarımızı yeniledik. Özellikle çocuklarımız için yeni nesil fonksiyonel teknoloji parklar yapıyoruz. Bütün gayretimiz, çabamız, bölge sakinlerine, daha mutlu olacakları bir ortam hazırlamak, daha çevreci yaklaşımlarla onlara hizmet edebilmek içindir” şeklinde konuştu.

Konuşmasıyla meclis üyelerinin takdirini kazanan Başkan Çolakbayrakdar, Yeni Kocasinan’a emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Başkan Çolakbayrakdar, ardından AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve AK Parti Talas İlçe Yönetim Kurulu Üyelerini misafir etti. Kocasinan için yaptığı hizmetleri konuklarına anlatan Başkan Çolakbayrakdar, yapılan her hizmetin, Kocasinanlıları mutu etmek maksadıyla yapıldığını vurguladı.

Yenilikçi belediye anlayışıyla her alanda Kocasinan’a değer kattıklarını söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, “Bunlardan biri olan Kentsel Dönüşüm Projelerimizi, hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Kentsel dönüşüm kanunu bizim için bir fırsattır. Bu kanunu çıkaran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimize teşekkür ediyorum. Dönüşümle birlikte ilçenin çehresini değiştirerek, sosyal mekanlar oluşturacağız. Bölgede nelere ihtiyaç duyuluyorsa kentsel dönüşümle birlikte tamamlanmasını sağlayacağız. Bu bizim esas amaçlarımızın başında geliyor” ifadelerine yer verdi.

Modern bir belediyecilik uygulamasında hayata geçirilen Çözüm Merkezi’nin Kayseri’de tek olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Çözüm Merkezimiz, Kocasinan sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın, belediyeden ve belediye başkanından beklentisi, isteği, talebi, önerileri ve dileklerini yansıtması noktasında çözüm merkezli bir köprüdür. Çalışmamızla vatandaşlarımızdan gelen talepleri çözüme kavuşturuyoruz” diye konuştu.

Geri dönüşüm çalışmaların ülke ekonomisine olan katkısının büyük olduğunu ve bundan dolayı Kocasinan Belediyesi olarak bu işe daha çok önem verdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Yenilikçi ve çevre dostu belediyecilik anlayışıyla projeler ve hizmetler ortaya koyuyoruz. Anadolu’da en modern tesisi KAYÇEV ile bir yılda 2 bin 575 ton kağıt atık geri dönüştürülerek, 43 bin 775 ağacın kesilmesi önlendi. 989 ton plastik atık geri dönüştürülerek, 658 bin 674 KW/SA elektrik tasarrufu sağlandı. Ayrıca 82.5 ton cam atık geri dönüşüme kazandırılarak, 8 bin 250 LT petrol tasarrufu gerçekleştirildi. Böylelikle ülke ekonomisine ve doğaya daha fazla katkı sağladık. Geri dönüşüme katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini “Dediğimiz gibi projelerimizle ‘Kayseri, Kocasinan’da kurulacak ve Kocasinan, Kayseri’nin yeni yüzü olacak’” diye noktaladı.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise Kayseri’ye yapılan hizmetlerden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Başkan Çelik, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü’nün ziyaretinde tarım ve hayvancılığa sağladıkları desteklerden bahsetti. “TARIMSAL DEĞERİ ARTIRACAK PROJELER YAPTIK”

 Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne atanan Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılığa verdiği desteklerden bahseden Başkan Çelik, tarımsal değeri artırarak çiftçilerin ekonomisine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaretinde, Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle bugüne kadar yapılan hizmetleri artırarak devam ettireceklerini belirtti. Kayseri tarımına Büyükşehir Belediyesi’nin desteklerini esirgemeyeceğinden emin olduklarını ifade eden Şahin, “Ben Malatyalıyım ve Kayseri’ye çok yabancı değilim. Kayseri bizim için hep imrendiğimiz bir şehirdi. Rabbim Kayseri’ye hizmet etme fırsatı verdi” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Kayseri’de çok huzurlu bir çalışma ortamının olduğunu söyledi. Yönetim dinamikleri arasında uyum kültürü bulunduğunu ifade eden Başkan Çelik, “Herkes Kayseri ortak paydasında buluşur. Bu yüzden Kayseri herkesin imrendiği bir şehir haline gelmiştir” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin tarıma verdiği desteklerden de bahseden Başkan Mustafa Çelik, “Büyükşehir olarak bizim görevimiz değil demeden tarıma destek verdik. Tarım makineleri alarak ziraat odaları vasıtasıyla ilçelerimize dağıttık. 204 süt soğutma tankını aldık ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği vasıtasıyla çiftçilerimizin kullanımına sunduk. Sarız ve Özvatan’da arı kovanları dağıttık. Pınarbaşı ilçemizde bize tahsisli 1 milyon 150 bin metrekarelik yerde Şeker Fabrikamız ile yaptığımız protokolle 2 bin 500 hayvanlık besi ahırı ve çiftçi eğitim merkezi kurulmasını sağladık. İlçelerimizin her birine tarımsal değerin artması için katkı vermeye çalıştık. Hayvan içme suyu, tarımsal sulama tesisleri yaptık. İlçelerimizde yaşayan halkımıza ekonomik katkı sağlamanın gayreti içinde olduk. Organik tarımı geliştirmek için Doğal Ürünler Bahçesi ve kadın çiftçiler eğitim merkezi kurduk, eğitimler verdik ve katma değeri daha yüksek ürünler üretip daha fazla kar elde etmelerini sağlamaya çalıştık. Bu anlamda Tarım Müdürlüğümüzle kol kola girdik. Bundan sonra da aynı gayreti göstereceğiz. Bunların yanı sıra Türkiye’de tek olan Felahiye Toplu Ahır Projesini bitirdik. Yine Türkiye’de tek olan Beydeğirmeni Besi Bölgesi projesini planladık. Tüm bunları 3,5 yıla sığdıran bir belediyeyiz” dedi.

KOCASİNAN’DA MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Kocasinan Belediyesi tarafından mahalle kültürünü yaşatmak ve  kardeşlik duygusunu pekiştirmek amacıyla düzenlenen ‘Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’ başladı. 11 farklı mahalleden katılan takımlara başarılar dileyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, spor çatısı altında mahalle kültürüne katkı sağlayacaklarını söyledi.

Birlik, beraberlik ve dostluğun vurgulandığı turnuvanın ilk maçında Mithatpaşa ile Beşparmak takımları mücadele etti. Karşılaşma Mithatpaşa’nın penaltılarda 8-7’lik galibiyetiyle sonuçlandı. Kocasinanlıların yoğun ilgi gösterdiği turnuva, oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Belediye olarak spora büyük önem verdiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak her kesime hitap eden projeler üretiyoruz. Özellikle vatandaşlarımıza yönelik sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler düzenliyoruz.  Bu kapsamda mahallerimizde 25 yaş üstü Kocasinan sakinleri arasında futbol turnuvası yaptık. Bu çalışmamamızla vatandaşlarımız arasında kardeşlik, dayanışma ve birliktelik duygularının pekişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak her zaman spora ve sporcuya destek vereceklerini sözlerine ekledi.

Etkinlikten çok memnun olduklarını belirten vatandaşlar ise başta Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kocasinan Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nda heyecan gittikçe yükseliyor . Vali Muammer Güler Stadı’nda şuana kadar oynanan maçlar ise şöyle; Mithatpaşa 3 – 3 Beşparmak (Penaltılarda Mithatpaşa 8-7 Beşparmak), Zümrüt 4 – 2 Camiikebir, Oruçreis 0 – 6 Kayabaşı, Cırgalan 0 – 3 Talatpaşa, Fatih 4-0 Ahi Evran.

Eleme usulüyle oynanan turnuva sonucunda dereceye giren takımlara kupa ve çeşitli ödüller verilecek.

“TÜRKİYE’NİN EN İYİ ALT YAPI ŞİRKETLERİ KAYSERİ’DE”

 Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayserigaz tarafından yapılan yatırımla doğal gaza kavuşan Yahyalı’da bu önemli yatırım nedeniyle düzenlenen törene katıldı. Törende yaptığı konuşmada Kayseri’deki alt yapı şirketlerinin Türkiye’nin en başarılı şirketleri olduğunu ifade eden Başkan Çelik, KASKİ, KCETAŞ ve Kayserigaz’ın kendi sektörlerinde örnek ve öncü şirketler olduğunu söyledi.

Yahyalı’nın doğal gaz ile buluşması nedeniyle yapılan tören Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Yahyalı Meydanı’nda gerçekleştirildi. Kayserigaz Genel Müdürü Adem Dinçay, EWE Holding Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü ve Kayserigaz Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yasir Bora ve Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ün konuşmalarının ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yahyalı’nın tarihi günlerinden birisini yaşadığını söyledi. Yahyalı’nın doğal gaz konforunun yaşandığı ilçeler arasına katıldığını ifade eden Başkan Çelik, doğal gazın sadece konforun değil, çağı yakalamanın ve gelişmenin de göstergelerinden olduğunu vurguladı.

“BAŞARININ SIRRI ÇALIŞMAK VE NİYET”

Yatırım ve hizmetler anlamında Kayseri’nin bereketli bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “13 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yaptığımız gibi 41 başlıkta yüzlerce yatırımı tek bir törenle hizmete açacak kadar bereketliyiz. Toplam bedeli 616 milyon TL olan yatırımları tek bir seferde açacak kadar bereketli ve güçlü bir belediyeyiz. Nedir bu işin sırrı derseniz, birincisi çalışmaktır. Çalışana Allah verir. Gece gündüz, hafta içi hafta sonu demeden çalışıyoruz. Başarımızın ikinci unsuru ise niyetimizdir. Bizim tek bir niyetimiz, tek bir beklentimiz var Rabbimizin rızasını hemşehrilerimizin duasını almak. Rabbimin rızası, sizlerin duası bize yeter. Kayseri bereketli bir şehir dedik. Yahyalı da, bereketli Kayseri’nin en bereketli ilçelerinden birisi. Sizler de şahitsiniz ki, arayı açmadan sık sık Yahyalı’ya geliyoruz. Her geldiğimizde ya bir temel atıyoruz ya da açılış yapıyoruz. Ağustos ayının başında Kongre ve Gösteri Merkezi’nin temelini attık. Haziran ayında Meydan Projemizin açılışını gerçekleştirdik. Ondan önce de yine çeşitli vesilelerle Yahyalımıza geldik ve siz değerli hemşehrilerimizle beraber olduk. Yahyalı’dan Büyükşehir Belediyesi olarak elimizi de ayağımızı da çekmedik” dedi.

4 YILDA 52 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Son 4 yılda Büyükşehir Belediyesi olarak Yahyalı’ya 52 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını da dile getiren Başkan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kayserigaz’ın 25 milyon TL’lik yatırımı ve Elektrik Şirketimizin 12-13 milyon TL’lik yatırımları buna dahil değil. Kadın ve Gençlik Merkezi, Yahyalı Meydan Projesi, Gözbaşı Parkı, hayvansal ve tarımsal sulama projeleri, 150 bin metrekare kilitli parke, çok sayıda çocuk oyun grupları, spor alanları, 182 kilometre satih kaplama asfalt, 5 bin ton sıcak asfalt, KASKİ’den 20 milyon TL’yi geçen alt yapı yatırımları ve daha pek çok yatırımı ilçemize kazandırdık. Bazı şehirler sadece Yahyalı’ya yaptığımız hizmet ve yatırımlar ile bir dönemi geçirirler. Ama biz şehir merkezine yaptığımız devasa projelerin yanı sıra ilçelerimizin gelişmesi üzerinde de özellikle duruyor ve hiçbir ayrım yapmadan tüm ilçelerimizin ihtiyaçlarını gidermek için gayret gösteriyoruz.”

Konuşmasında Kayseri’deki alt yapı şirketlerine de ayrı bir parantez açan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Kayseri olarak Türkiye’nin en başarılı alt yapı şirketlerine sahibiz. Gerek rekor yatırımlarıyla KASKİ şirketimiz gerek Türkiye’ye örnek olan Elektrik Şirketimiz ve gerekse belediyemizin de ortaklığının bulunduğu Kayserigaz şirketimiz kendi sektörlerinde öncü şirketler oldular. Bu anlamda Yahyalı ilçemize doğal gazın ulaştırılmasını sağlayan başta EWE Enerji’nin CEO’su Sayın Frank Quante olmak üzere Kayserigaz’ın tüm yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu yatırım aslında 2022’de planlanmıştı; ama ısrarımız üzerine bizleri kırmadılar ve öne çektiler. Böylece Yahyalı ilçemiz tertemiz enerjiyle buluştu” dedi.

Konuşmaların ardından doğalgaz vanaları açıldı ve ilçe meydanındaki meşale yakılarak doğal gaz Yahyalı ile buluşturuldu.

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ’TAN, KAZANCILAR VE GAZİOĞLU ÇARŞI ESNAFINA ZİYARET…

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kazancılar ve Gazioğlu Çarşısıesnafı ile bir araya gelerek, belediye çalışmaları hakkında bilgiler vererek ekonominin son durumu hakkında bilgiler aldı.

Kapalı Çarşı ve Kayseri Kalesi’ne açılan kapıları ile Kayseri’nin en önemli ticaret merkezlerinden olan çarşının, adeta Kayseri ekonomisin kalbi olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “Melikgazi sınırları içerisinde bulunan ve genellikle sarraflarımızın yoğunlukta bulunduğu Kazancılar Çarşı’mızı yeni ve modern bir görünüme kavuşturmak için farklı projeler hazırladık. Tarihi Kapalı Çarşı ve Kayseri Kalesi’ne açılan kapıları ile önemli bir ticaret merkezi konumundaki Kazancılar Çarşısı, yıllardır süregelen ticari yapısı ile şehrin can damarı konumundadır. Buranın bölgesindeki tarihi dokuya yakışır bir şekilde yeniden planlanmasını yaparak, bölgesi ile bütünleşmesini sağlayacağız”dedi.

Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan İncetoprak ve beraberindekilerle birlikte çarşı esnafını ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, kendisine sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Dükkan sahiplerinden gelen çay ve kahve ikramlarını geri çevirmeyen Başkan Büyükkılıç, kendisine gösterilen ilgiye tatlı ikramında bulunarak karşılık verdi.

Başkan Memduh Büyükkılıç Kuran Kursu Binasını Hizmete Açtı…

Kayseri Melikgazi ilçesinde hayırsever Fazilet-Bekir Küçükşahin ailesi tarafından yaptırılan Kur’an kursu açılışı yapıldı.

Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi’nde inşa edilen Fazilet-Bekir Küçükşahin Kur’an Kursu binasının açılışında konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, katkıları dolayısıyla hayırsever aileye teşekkür etti.

Belediye olarak hayırseverlerle ortak hareket ettiklerini ve Kuran kursu binasının çevre düzenlemesini gerçekleştirdiklerini ifade eden getiren Büyükkılıç, şöyle devam etti:

“Melikgazi Belediyesi olarak biz de eğitim, sağlık ve dini yapılara yaptığımız yatırımlar ile hayırsever belediyeyiz. Bununla da gurur duyuyoruz. Hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan son derece güzel bir Kur’an Kursu binası için belediye olarak biz de binanın çevre düzenlemesine ve yapılışında gerekli desteğimizi verdik. Vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu anlayışıyla çalışıyoruz.”

Konuşmaların ardından dua edilerek açılış kurdelesi kesildi, daha sonra vatandaşlara aşure ikram edildi.

BAŞKANLARDAN BÜYÜKŞEHİR’E TAKDİR VE TEŞEKKÜR

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yapılan yatırımları Kayseri Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı 41 odanın başkan ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirdiği görsel brifingle anlattı. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını takdire şayan bulduklarını ifade eden Oda Başkanları, Başkan Çelik’e teşekkür ettiler.

Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı meslek odalarının başkan ve yöneticilerinin katıldığı görsel brifing Asri Mezarlık içindeki Orgeneral Hulusi Akar Camii’nde başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, farklı mimarisi ile her görenin hayran kaldığı camii ile ilgili bilgiler verdi. Görsel brifingde Asri Mezarlık içinde yapılan diğer yatırım ve hizmetleri de anlatan Başkan Çelik, bu yatırımları yaparken şehirde yaşayanların görüşlerini de dikkate aldıklarını söyledi ve bu anlamda esnaf temsilcilerinin görüşlerinin de kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Büyükşehir Belediyesi’nde 4 seneyi dolu dolu geçirmeye gayret ettiklerini ifade eden Başkan Mustafa Çelik, yapılanları şehirde yaşayanların bizzat görmesini istediklerini söyledi. Görsel brifing kapsamında Kocasinan Bulvarı’nı anlatırken bulvarda yapılan katlı kavşaklarla kesintisiz ulaşımı mümkün hale getirdiklerini ifade eden Başkan Çelik, Kocasinan Bulvarı’ndan Bekir Yıldız Bulvarı’na geçişi sağlayan Seyrani bağlantısını da oda başkanlarına gösterdi. Bu yolu kısa sürede açtıklarını dile getiren Başkan Çelik, yolun trafiği açılmasıyla büyük bir yükü aldığını söyledi.

Esnaf Odalarının Başkan ve Yöneticileriyle Bekir Yıldız Bulvarı’na geçen Başkan Çelik, buradan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nı takiple Sahabiye’ye geçerek toplam maliyeti 6 milyar TL’yi bulacak olan belediye tarihinin en büyük projesi durumundaki Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında bilgi verdi. Başkan Çelik, temel atma töreni dahi yapmadıkları projenin birinci etabının hızla yükseldiğini dile getirdi.

REKOR SÜREDE YAPILAN YATIRIMLAR

Oda Başkanlarına Kocasinan Bulvarı’nı ve bulvar üzerindeki katlı kavşakları da gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, katlı kavşakları normal inşaat süresinden önce tamamladıklarını belirtti. Başkan Çelik, görsel brifing sırasında güzergahta olmayan 15 Temmuz Bulvarı, ilçelere yapılan yatırımlar gibi hizmet ve yatırımlar hakkında da bilgi verdi. Sivas Caddesi’ni Talas’a bağlayan kanal boyundan giderken bu yolu önümüzdeki yıl üç şeride çıkaracaklarını da ifade eden Başkan Çelik, Orgeneral Hulus Akar Bulvarı’nın eski adıyla Tavlusun Caddesi etabını anlatırken bu yolu rekor bir sürede yaptıklarını açıkladı. Yol üzerindeki 124 eski binayı yüzlerce hak sahibinin rızasını alarak yıktıklarını dile getiren Başkan Çelik, bulvar üzerindeki Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Katlı Kavşağı’na Farabi Caddesi’ni bağlamak için de 33 gecekonduyu rızaen anlaşarak yıktıklarını kaydetti.

KARTAL KAVŞAĞI’NI RAHATLATACAK PROJE

Farabi Caddesi’ni ilk etapta Hulusi Akar Bulvarı’na bağladıklarını ve bu yolu 400 metresini tünelden geçerek Talas Caddesi’ne bağlayacaklarını da dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, bu yolun Kartal Kavşağı’nı büyük ölçüde rahatlatacağını söyledi.

Görsel brifing kapsamında daha sonra Talas Bulvarı’ndaki Büyükşehir Meslek Akademisi ve KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi’ne geçildi. Başkan Çelik, oda başkanlarıyla birlikte tesisi gezerek burada verilecek hizmetle ilgili bilgi verdi. İlimizde ihtiyaç duyulan meslek dallarında ara eleman yetiştireceklerini ifade eden Çelik, KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi ile de 22 dalda belgelendirme yaptıklarını söyledi. Başkan Mustafa Çelik’in görsel brifinginin son durağı Talas Sosyal Yaşam Merkezi oldu. Başkan Çelik, oda başkanlarına sosyal yaşam merkezindeki birimleri gezdirdi.

ODA BAŞKANLARI TAKDİRLERİNİ DİLE GETİRDİLER

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, görsel brifing sonrası oda başkanları ile Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYTUR tarafından işletilen Emirgan Köftecisi’nde bir araya geldi. Burada söz alan Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, yapılan yatırımların kolay yatırımlar olmadığını belirterek, “Gece gündüz çalışarak bizim her gün işimize gitmeyi kolaylaştırdığı için Başkanımıza teşekkür ederim. Esnaf ve sanatkarımıza gösterdikleri ilgi ve alaka nedeniyle de Başkanımıza teşekkür ediyor bundan sonra da başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 19. Bölge Birliği Başkanı Mustafa Alan da, iki dönem yaptığı il genel meclis üyeliği döneminde fabrikalarla ilçeleri kardeş yaparak geliştirme düşüncesinde olduğunu belirterek, “Şimdi görüyorum ki Büyükşehir ilçelerle kardeş oldu. Yapılan yatırımlar anlatılmaz yaşanır. Bu yüzden görmek lazım. Bizler bunları gördük. Osman Kavuncu’yu anarken sanayi sitesi aklımıza geliyor. Mehmet Çalık’ı Beştepeler’de dikilen çamlarla ve çıkardığı sularla anıyoruz. Mustafa Çelik Başkanı da açtığı bulvarlarla anacağız” diye konuştu.

Görsel brifinge katılan diğer oda başkanları da yapılan yatırımlardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Mustafa Çelik’e teşekkür ettiler.

Referans Belediye Melikgazi’de Deprem yönetmeliği toplantısı

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi İmar Müdürlüğü ile Kayseri Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı ve 2019 yılında da yasallaşacak olan Deprem yönetmeliği toplantısı ile kurumlar arasında birlik ve birliktelik oluşturulmasının amaçlandığını söyledi.

Melikgazi Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Deprem yönetmeliği toplantısına Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Çevre ve Şehircilik İl Müdiresi Sibel Livdumluile kurumların yetkilileri iştirak ettiler. Toplantı da yetkililer Deprem yönetmeliği hakkında uygulama, uygulama esasları, süreler ve kurumlar arası birliktelikte izlenecek yol haritası ile belediyelerin yetki ve görevleri hakkında bilgiler verdi.

Deprem yönetmeliğinin uygulamasında olabilecek mağduriyetlerin giderilmesi ve belediyeler ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü arasında bürokratik çalışmanın hız kazanması için yapılan toplantının çok faydalı geçtiğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, toplantı ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Kayseri Belediyecilik Modeli artık Türkiye’nin uygulamaya koyduğu bir sisteme dönüştü. Çünkü bu model de hem hizmeti sunan, hem hizmeti alan hem de kurumların daha verimli çalıştığını herkes kabullendi. Bu modelin en büyük özelliği ise kurum ve kuruluşlar arası işbirliği, dayanışma ve ortak karar almasıdır. Tıpkı bu gün gerçekleştirilen belediyeleri ile İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün en üst yöneticilerin toplantısı iyi bir örnektir. Bugün belediye ile bu yasanın uygulayıcısı ve takipçisi olan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz bir araya gelerek yasa tamamen adeta satır satır değerlendirilmesi ve vatandaşın en kısa sürede bu uygulamadan yararlanması amaçlanmıştır. Belediyemiz ev sahipliğinde 6 ay önce başlatılan ve her hafta düzenli olarak toplanan kurulun amacı yönetmeliği rehber mahiyetinde özetlemek ve sorunların en aza indirgenmesini sağlamaktır. Yapılan çalışmaların özeti olarak hazırlanan kitapçık da inanıyorum ki, yeni deprem yönetmeliği hakkında içerdiği bilgilerle bu alanda faaliyet gösterenlere ışık tutacaktır. Toplantıda teşrif eden ve bilgi veren herkese teşekkür ediyorum” 

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, her zaman olduğu gibi Melikgazi Belediyesinin Deprem yönetmeliğine gerek müdürlükleri gerek ise teknik alt yapısı olarak hazır olduklarını sözlerine ekledi.

BİN YILLIK TOHUMLAR KOCASİNAN TOPRAKLARINDA FİLİZLENECEK

Hayata geçirdiği proje ve çalışmalarla her zaman çiftçilerin yanında olan Kocasinan Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren KAYÇEV ile birlikte ilçede tarıma yeni bir boyut kazandırıyor. Kocasinan Belediyesi, bölgedeki çiftçilerin kadim bir geçmişi bulunan ata yadigarı siyez buğday üretimini yaygınlaştırmak üzere yeni bir projeye daha imza attı. Hasanarpa Mahallesi’nde 18 dönüm arazi üzerinde siyez buğday tohumunu toprakla buluşturan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, projenin Türkiye’ye model olacağını belirterek, sağlıklı nesiller oluşturmak adına organik ürünlerin üretimine destek olduklarını söyledi.

Sağlıklı toplum, sağlıklı nesil ve sağlıklı yarınlar oluşturmak adına organik ürünlerin üretimine her zaman destek olduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan’da, tarım, ticaret ve sanayi gibi her alanda bölgesel kalkınmaya dönüşecek bir politika oluşturduk. Bu kapsamda bünyemizde faaliyet gösteren Çevre Teknolojiler ve Enerji San. Tic. A.Ş (KAYÇEV) aracılığıyla yenilikçi belediye olarak yapmış olduğumuz uygulamayla gelecek nesiller için tohum ektik. Geçmişi 1000 yıl öncesine dayanan ve genetiği değiştirilmemiş yapısıyla doğallığını koruyan siyez buğdayı, hem bölge çitçimizin geçim kaynağı, hem de sağlıklı nesillerin yetişmesi için ön adım olacaktır. Tıbbı ve aromatik bitkilerle tarımsal alanda başlatmış olduğumuz yenilikçi tarım anlayışını şimdi de siyez buğdayıyla devam ettiriyoruz. Projemiz sayesinde önümüzdeki yıllarda elde edilecek tohumlar çiftçilerimize dağıtılacaktır. Kocasinan Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi tarımsal alanda da vatandaşlarımızın yanındayız. İlçemizde başlattığımız bu uygulama,  Türkiye’ye model olacak niteliktedir. Şehrimize ve çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, proje ile Kocasinan’ın tarımsal alanda yeni bir potansiyele kavuşturacaklarını vurguladı.

Başkan Çolakbayrakdar daha sonra mibzer adı verilen tohum ekme makinasına siyez buğday tohumlarını toprakla buluşturdu. Başkan Çolakbayrakdar’ın başlatmış olduğu bu hamle Anadolu’nun bereketli topraklarında ekmeğini topraktan çıkaran çiftçi kadınlardan tam not aldı.

Projeyle verimi yüksek olan siyez buğday üretiminin artırılması, ilçe tarımının geliştirilmesi ve çiftçilerin ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlaması hedefleniyor.

Şehit aileleri ve gazilerimiz Başkan Mustafa Çelik’i ziyaret etti ve Büyükşehir’in yatırımlarını değerlendirdi

 Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Üçkan, şehit aileleri ve gazilerimize verilen destekler nedeniyle Başkan Çelik’e teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehit aileleri ve gazilerimizin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kayseri’ye hizmet için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Başkan Çelik, yatırım ve hizmetlerle ilgili olumlu geri dönüşler almaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Yılmaz Üçkan da gaziler ve şehit ailelerimiz verilen destekler nedeniyle Başkan Çelik’e teşekkür ederek, “Sizlerin desteğiyle şehit ailelerimize ve gazilerimize hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve hizmetlerini takdirle izlediklerini de vurgulayan Üçkan, özellikle ulaşımda Kayseri’ye yeni bir çehre kazandırıldığını kaydetti.

HOCA AHMET YESEVİ’YE BAĞLANTI YOLLARINDA ASFALT

Talas’ta ulaşımda konforu artırmak için hızlı yatırımlarla kısa süre önce yenilenerek genişletildiği Hoca Ahmet Yesevi Caddesine bağlantı yollarında asfalt çalışması başladı.

Talas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince Yenidoğan ve Kiçiköy mahallelerini birbirini bağlayan Hoca Ahmet Yesevi Caddesinin güney kısmındaki bir cadde ve iki sokağın asfaltı sökülerek altyapısı yenilendi.

Çalışmaların tamamlanarak asfalt serilmeye başlanılan bölgede incelemelerde bulunan Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yetkililerden bilgiler aldı.

Başkan Palancıoğlu, Sağlık Caddesi, Sağlık1 Sokak ve Kayabağlar2 Sokakta devam eden çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunarak, 700 metre uzunluktaki cadde ve sokaklara yaklaşık 900 ton asfalt serileceğini söyledi.

Çalışmaların eskiyi söküp yerine daha geniş ve kaliteli asfalt serilmesiyle devam ettiğini belirten Başkan Palancıoğlu, “Talas’ta hava şartlarını mümkün olduğunca iyi değerlendirerek kış gelmeden asfalt, yol, kaldırım ve park çalışmalarını hızlandırıyoruz.” dedi.

 “Burada Kiçiköy Mahallemizde özellikle Hoca Ahmet Yesevi Caddesinin genişlemesini ve kaldırımlarını yeniledikten sonra bağlantı yollarında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diyen Başkan Palancıoğlu, “Hemen 1 nolu sağlık ocağından başlayan ve Hoca Ahmet Yesevi Caddesine bağlanan sokakların asfaltını ve kaldırımlarını yeniliyoruz. Sadece burada değil Mevlana, Reşadiye ve diğer mahallelerimizde ihtiyaçları belirlediğimiz bölgelerde plan dahilinde asfaltları yeniliyoruz. Kiçiköy sakinlerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Başkan Palancıoğlu, çalışmalar sırasında mahalle sakinleri ile sohbet etti, çocuklara hediyeler verdi.

Kiçiköy Muhtarı Bekir Hastürk ise mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Palancıoğlu ve belediye personeline teşekkür ederek, “Bir karış bozuk asfaltımız yok. Allah razı olsun” dedi.

“ŞEHRİMİZE EN ÜST SEVİYEDE HİZMET VERİYORUZ”

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayserigaz’ın Yönetim Kurulu Toplantısı’nda doğal gazın Yeşilhisar’dan sonra Yahyalı’ya da ulaştırıldığını belirtti. Başkan Çelik, temiz ve konforlu enerjinin 8 Kasım’da yapılacak törenle Yahyalı’ya verileceğini kaydetti.

Kayserigaz’ın Yönetim Kurulu Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra EWE Turkey Holding CEO’su Dr. Frank Quante, EWE Turkey Holding Operasyondan Sorumlu Genel Müdürü Hasan Yasir Bora ve Kayserigaz Genel Müdürü Adem Dincay’ın da katılımıyla yapıldı.

Toplantı sırasında bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayserigaz ailesi olarak şehrimizi en üst seviyede hizmet ettiklerini belirterek, “En temiz yakıt olan doğal gazın şehrimizin tamamında kullanılmasını sağladık. Şimdi ilçelerimize de doğal gazı ulaştırıyoruz. 8 Kasım Perşembe günü saat 14.00’te Yahyalı’mızın doğalgaza kavuşması için bir tören yapacağız. Yahyalımıza hayırlı olmasını diliyorum. Aynı gün Kayserigaz’ın yeni hizmet binasının da açılışını yapacağız” dedi.

Toplantıya katılan EWE Turkey Holding CEO’su Dr. Frank Quante ve EWE Turkey Holding Operasyondan Sorumlu Genel Müdürü Hasan Yasir Bora da, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle doğal gaz imkanını halka sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek verdiği destekler nedeniyle Başkan Çelik’e teşekkür ettiler.

BÜYÜKŞEHİR’DEN OSB’YE FUAR DESTEĞİ

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Fuar ve Kongre Merkezi’ne geogrid duvar yapacak. Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ihaleye 6 firma katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi tarafından yapılan Fuar ve Kongre Merkezi’ne geogrid duvar yaparak projeye destek verecek. Yaklaşık maliyeti 3 milyon 410 bin TL olan geogrid duvar için 6 firmanın katılımıyla ihale yapıldı. İhaleye katılan firmalar ve teklifleri şöyle oldu:

Öner İnşaat: 2 milyon 370 bin TL

Mustafa Cingöz İnşaat: 2 milyon 447 bin TL

Solmazlar İnşaat: 2 milyon 449 bin TL

Yeniden Yapı: 2 milyon 475 bin TL

Gökışığı İnşaat: 2 milyon 497 bin TL

Atlas Yol İnşaat: 6 milyon 935 bin TL

İhale, tekliflerin incelenmesinin ardından sonuçlanacak.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “HİZMETLERİMİZLE KOCASİNAN GELİŞİYOR, KAYSERİ KAZANIYOR”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan ve Melikgazi meclis üyeleriyle bir araya gelerek, ‘Yeni Kocasinan’ için hayata geçirilen çalışmaları ve hazırlanan vizyon projeleri anlattı. Kocasinan’ı Kayseri’nin yeni yüzü yapmak için farklı projeler ve yatırımlarla çok büyük mesafe aldıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar,  yapılan yatırımlar sayesinde geleceğin Kocasinan’da şekillendiğini söyledi.

Kocasinan ve Melikgazi belediye meclis üyeleri ile AK Parti Kocasinan ve Melikgazi ilçe başkanlarını Erciyesevler tesisinde misafir eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, göreve geldiği günden bu yana  ‘Kocasinan’ için yaptığı hizmetleri ve yapılacak olan projeleri sunum eşliğinde anlattı. Kocasinan’ı hak ettiği şekilde daha ileri noktalara taşımak için yoğun gayret sarf ettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak belediyecilik faaliyetleriyle ilgili yenilikçi hizmetlere imza attıklarını ifade etti.

“İLKLERİ YAPAN BELEDİYE OLARAK KOCASİNAN’A DEĞER KATIYORUZ”

Kocasinan’a vizyon katan projeleri tek tek anlatan Başkan Çolakbayrakdar, “İlkleri yapan belediye olarak ilçemizde 3 buçuk yıl içerisinde yaptığımız hizmetlerle Kocasinan’a değer kattık. Bu çerçevede en önemli başlıklarımızdan birisi olan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla mahallerimizin ihtiyaçları doğrultusunda fiziki yenilemeyle birlikte sosyal bir dönüşümü de gerçekleştirmiş oluyoruz. Kentsel dönüşüm alanlarından Ahi Evran Mahallemizde 215 adet ruhsatsız yapı, vatandaşlarımızın rızasıyla yıkıldı. Birinci etap inşaatına başladığımız mahallemizde yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Burada Kayseri’de bir ilk olan Ekolojik Köprü Projesini de hayata geçireceğiz. Sürecin hızlı işlediği Ziya Gökalp Mahallemizde ise ilk anahtar teslimini yaptık. Diğer konutlarımızın yapımını da hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Seyrani Mahallemizde bulunan 47 etaptan belediyemiz eliyle ve müteahhitler tarafından yapılacak olan ilk 9 etap çözüme kavuşmuş durumda. Bu etaplarda bulunan toplam 12 bloktan oluşan konutlar için inşaatlara başlatmış bulunuyoruz. Yunus Emre Mahallesi’nde ise 6 bloktan oluşan konutların inşaatı hızla devam ediyor. Vatandaşlarımızın bizlere olan güveniyle, Uğurevler bölgesinde bir yandan yeni konutlar inşa ederken diğer yandan ise yeni anlaşmalar gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

“FARKLI KONSEPTİYLE YENİ NESİL SANAYİ SİTESİ KAZANDIRACAĞIZ”

Sanayi sitesi konusunda yeni nesil konseptiyle kentsel dönüşüm gerçekleştireceklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “ Cırgalan tarafına kazandıracağımız yeni sanayi sitesiyle bölgedeki dağınık sanayi sitelerini bir araya toplamayı amaçlıyoruz. Yaklaşık 2 buçuk milyon metrekare alan üzerinde kurmayı planladığımız çalışmamız, proje aşamasındadır’ dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, Kuşçu Marina Bölgesi için de ayrı bir parantez açarak, özellikle hobi faaliyetlerinin yer alacağı bir sosyal yaşam merkezi oluşturmayı düşündükleri projenin detaylarını Belediye Meclis üyeleriyle paylaştı.

“VİZYON PROJELERİMİZİ, ‘SOSYAL ODAKLI’ BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Kocasinan Belediyesi olarak her kesimden vatandaşlar için farklı projeler ürettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Özellikle ‘Sosyal belediyecilik’ anlayışıyla hayata geçirdiğimiz ‘Kocasinan Akademi’ ile eğitim, sosyal, kültür, sanat, spor gibi hayatın her alanında gerek duyulan faaliyetlerle bölge sakinlerimize daha iyi ve daha kaliteli hizmet veriyoruz. İlçemize, Kocasinan Akademi çatısı altında kadınından erkeğine, gencinden yaşlısına herkese hitap eden modern tesisler kazandırıyoruz. Ayrıca pazar yerlerimizi de hem yeniliyor, hem de modernize ederek günün koşullarına uygun hale getiriyoruz.”

“KAYSERİ’NİN KİMLİĞİNİ YANSITACAK PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Kayseri’nin değerlerine bağlı kalarak yeni projeler ürettiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Şehrimizin kültürel kimliğine uygun yatırımlar yapıyoruz. Taksi durakları, muhtar evleri, şadırvanlar, mescid gibi şehrin kimliğini yansıtan tip konseptte yapılar oluşturuyoruz. Böylece yaptığımız projelerle şehrin doğal, tarihi ve kültürel değerlerine de sahip çıkmış oluyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalar, geçmişimizi geleceğe taşıma noktasında önemli bir yer tutmaktadır. General Emir İlkokulu ve Kalaycı Camii gibi tarihi mekanlarımızın restorasyon çalışmalarını tamamlayarak, günümüze kazandırdık. Çandır ve Himmetdede Camilerinin restorasyon çalışmaları devam ederken, Hoca Hasan Medresesi ve Birlik Hamamı gibi tarihi mekanlarımızla ilgili proje hazırlıklarımız devam ediyor” diye konuştu.

Asfalt şantiyesi hakkında da bilgi veren Başkan Çolakbayrakdar, “2017 yılında Kayseri’de en yüksek kapasiteye sahip olan ve teknolojik yapısıyla dünya standartlarında asfalt üreten Asfalt Plenti’ni hayata geçirdik. Asfalt plentiyle yılda yaklaşık 15 Milyon TL tutarında tasarruf sağladık. Bu sayede 2015 yılında 86 kilometre, 2016 yılında 100 km, 2017 yılın 180 km, 2018 yılının 10 ayında ise 153 km yol yaptık. Bu oranı her geçen yıl artırarak devam ettiriyoruz. Nihayetinde Kocasinan sınırları içerisinde yenilenmeyen yol kalmayacak” şeklinde konuştu.

Yeni Kocasinan için ilçede büyük bir değişim, yenilik ve gelişim yaşandığına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Çalışmalarımız tamamlandığında Kocasinan, daha da güzelleşecek ve hak ettiği noktaya kavuşacak. Kocasinan, Kayseri’nin yeni yüzü olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Sunumu büyük bir dikkatle takip eden meclis üyeleri ise yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Belediyelerden Haberler (18.11.2018)

KOCASİNAN BELEDİYE PERSONELİNDEN YİNE ÖRNEK DAVRANIŞ Kocasinan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli işçiler, çöp konteynerinde …