Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Belediyelerden haberler (08.02.2019)

Belediyelerden haberler (08.02.2019)

PALANCIOĞLU EV HANIMLARININ RESİM SERGİSİNDE

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Nevin Akyurt Kadın Kültür Merkezinde eğitim alan ev hanımlarının resim sergisini ziyaret etti.

Başkan Palancıoğlu ve eşi Emel Palancıoğlu, iki aylık eğitimin ardından el emeği göz nuru çalışmalarını görücüye çıkaran 20 kursiyerin açtığı resim sergisine hayran kaldı.

Kadınların içlerindeki yeteneği keşfetmelerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Palancıoğlu, belediyelerin yaptığı eğitim ve kültürel faaliyetlerinin özellikle ev hanımlarının kendilerini geliştirmesinde önemli olduğunu söyledi.

Başkan Palancıoğlu, Talas Belediyesi olarak üç yıldır resimle ilgili kurslar düzenlediklerini belirterek şöyle konuştu: “Sağ olsun Perihan Hocanın başkanlığında güzel bir kurs düzenliyoruz. Burada hanımlar eğitim alıyorlar ve bizleri oldukça şaşırttılar. Hepsi hakikaten ressammış ama farkında değilmişiz. Yeteneklerini burada keşfettiler. Ayrıca güzel bir arkadaşlık grubu da oluşmuş oldu. Ortaya çıkan eserler de her yerde sergilenebilir, insanın yüzünü güldürenlerden. Geçenlerde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde bir sergi açılmıştı şimdi aynı sergiyi burada da ziyaretçilerin beğenisine sunuyoruz. Burada emeği geçen mesai arkadaşlarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum.”

Kursiyerler de kendilerine verilen imkanlar ve eğitimlerden dolayı Başkan Palancıoğlu’na teşekkür etti. Başkan Palancıoğlu da, ziyaretin sonunda kursiyerlere çiçek hediye etti.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Kayseri’de Havacılık Lisesi’ni açacağız  ”

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri şehrinin ilk uçak fabrikası ile Türkiye’de havacıkta bir ilk olduğunu ve üretilen uçakların ihraç edildiğini söyledi.

Uçak sanayisinde öncü ve ilk olan Kayseri şehrimizde yine bu ruhu ve heyecanı oluşturmak amacı ile HAVACILIK LİLESİ açacaklarını belirten Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şu açıklamalarda bulundu:

 “Türkiye’de 15 Ağustos 1925 tarihinde bir anlaşma imzalanarak, Kayseri Tayyare ve Motor Türk Anonim Şirketi (TOMTAŞ) kuruldu ve Kayseri Uçak Fabrikası 6 Ekim 1926 tarihinde açıldı. Dolayısı ile Türk Havacılık Tarihi Kayseri’de başlamış oldu. Daha sonra Hava ikmal Bakım Merkezi olarak bilinen alanda üretilen Uçaklar birçok Avrupa devletine ihraç edildi. Şimdi ise Kayserimizde bugün sanayinin ilerlemesinde hava ikmal merkezindeki ustaların büyük katkısı vardır. Aynı ruh ve heyecan ile Şehrimizde Havacılıkta eğitimi başlatacağız. Kurulacak olan Havacılık Lisesi ile şehrimize yeni bir marka kazandıracağız”

İki yabancı dil bilme zorunluluğu ile eğitim yapacak olan Havacılık Lisesi bitirenlerin Üniversitede ilgili bölümlere daha avantajlı girebileceğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç,  Kayseri ‘de Havacılık tarihinin yeniden yazılacağını sözlerine ekledi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “İncesu ilçemizde sanayi tesisleri var,üzüm bağları var şimdi sıra sera tesislerinde  ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İncesu ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla ve esnaflar ile bir araya gelerek sohbet etti.

Vatandaşlarla oturan ve sohbet eden, esnafa, mahalle sakinlerine, üreticilere, yatırımcılar ve çiftçiler için de gerçekleştirecekleri projelerinden bahsedenKayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç“İlçe kalkınmasında İncesu iyi bir örnek teşkil etmektedir. Kendi coğrafi ürünü ve bağları, üzümleri ile meşhur İncesu ilçemiz aynı zamanda göç önleyerek bölgesel kalkınmaya katkı sağlamaktadır. İncesu Organize Sanayi aslında bir modeldir. Bu modeli diğer ilçelere de uygulamak istiyoruz. İncesu ilçemizde uygun olan alanlarda SERACILIK SEKTÖRÜNE öncülük edeceğiz ve teşvikte bulunacağız. Çünkü İncesu sera üretimine son derece müsait alanlar ile çevrilidir. Böylece hem yerinde ve bölgesel kalkınmaya önem vererek bölgesel istihdama ve üretime destek olacağız”şeklinde konuştu.

ANADOLU ASLANLARI BÜYÜKŞEHİR’DE

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyarette ülke ekonomisi üzerine karşılıklı ve 9 Şubat Cumartesi günü yapılacak olan Kültepe Ekonomi Zirvesi üzerine karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaretinde ASKON öncülüğünde yapılacak olan Kültepe Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi verdi. Aydın, Başkan Çelik’i de Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Genel kurulları sonrası oluşan yeni yönetimle yoğun bir çalışma dönemine girdiklerini ifade eden ASKON Başkanı Aydın, Kültepe zirvesinden bahsederek Kültepe’nin ülkemiz açısından önemli olduğunu söyledi. Zirvede ihracat, savunma sanayi gibi konuları ele alacaklarını belirten Orhan Aydın, ASKON olarak sosyal konulara da eğildiklerini ve Cumhurbaşkanımızın da dile getirdiği beyin göçünü önlemeye yönelik çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

BAŞKANLAR MELİKGAZİ TEMSİLCİLERİYLE

Melikgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç ile Talas Belediye Başkanı ve AK Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi ilçesindeki mahalle temsilcileriyle bir araya geldi.

31 Mart seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren başkanlar, Emirgan Köftecisinde Melikgazi mahalle temsilcileriyle buluştu. Toplantıda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ülke, “Yoğun geçen bu seçim sürecinin belki de en fedakârları sizlersiniz. Bütün teşkilatlarımızla bir aile olduk.” diye konuştu.

Talas Belediye Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Palancıoğlu, bütün adaylarla güzel bir ekip olduklarını belirterek, “İnşallah Memduh Başkan, Çolakbayrakdar Başkan, Talas’ta Mustafa Yalçın ile birlikte Kayseri’nin konumunu daha da yukarı taşıyacağız. Bir ayağımız Ankara’da olacak. Ankara’dan buraya hizmetler getirmeye çalışacağız. Birlikte güç var. İnşallah imkanları iyi değerlendireceğiz.” dedi.

Mahalle temsilcileriyle tanışmak, görüş, istek ve projelerini dinlemek istediklerini anlatan Başkan Palancıoğlu, “Evin her gün ihtiyaçları nasıl değişiyor, yeni şeylere talep oluyorsa, belediyeler de canlı yaşayan organizmalar. Dolayısıyla talepler her zaman oluyor. Bu nedenle günün gelişen ihtiyaçlarına uygun çalışmalar yapacağız. Ayrıca Memduh Başkanın yokluğunu hissetmeyeceksiniz. Neden? Çünkü bir yere gitmiyor, Büyükşehirde olacak. Yine bizimle beraber olacak. Kendisiyle birlikte çalışarak çok daha hızlı, pratik çalışmalar yapacağız.” şeklinde konuştu.

“Bizim için isim, soyad, ahlak, edep her şeyden önemli. Makam, mevki, koltuk; bunların hiçbiri önemli değil.” diyen Palancıoğlu şunları söyledi: “Sizlerden desteğinizi her zaman bekliyoruz. Birlikten güç doğar, birlikte güzel hizmetler yapalım. Memduh Başkanın 20 yıllık tecrübesinden istifade edersek, belki 10 sene ilerden başlarız. Bu dönem inşallah sizlerden aldığımız destekle Melikgazi, Kocasinan, Talas bütün ilçelerimiz Allah’ın izniyle altın devrini yaşayacak.”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç ise, “Elbette Melikgazimiz büyük bir ilçe olarak sorumluluğunun farkında. Hem de bugüne kadar aldığı yüksek oy oranlarıyla beklentilere cevap verecek deneyimde. Ve çok şükür teşkilat birliği ve gücüyle bunu ispat edecek konumda. Melikgazimizin inşallah bizlerden çok daha yüksek oy almasını hem arzu ediyor, hem de destekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aile anlayışı içerisinde ‘ben’ değil, ‘biz kültürüyle’ hareket etmeyi amaçladıklarını kaydeden Büyükkılıç, “Bütün ilçelerimizle el ele vereceğiz, hep birlikte koşturacağız. Siyasi parti ayrımı gözetmeden her partiyi ziyaret ettik. Onların da tavsiyelerini aldık. Elbette siyaseten farklı düşünebilirler. Ama inanıyorum ki onlar da bizleri seviyor, yaptıklarımızı biliyor. Çünkü aynı şehirde yaşıyor, aynı havayı soluyoruz. Sevinçte bir, tasada biriz.” diye konuştu.

Büyükkılıç, daha çok hizmet için çalışacaklarını anlatarak şöyle konuştu: “Kayserimize, Melikgazimize daha iyisini ve güzelini, bilişim çağında, internet çağında, akıllı şehir anlayışı içerisinde, yüksek teknolojiyi şehrimize getirmek amacıyla daha fazla çalışacağız. Şehrini seven hemşehrilerimizin önerini her platformda dinleyeceğiz. Sizler mahallenizde bizlerin sesi, kulağısınız.”

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Kayseri’ye 20 millet bahçesi planlandı”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 16’sı ilçelerde olmak üzere Kayseri şehrine 20 millet bahçesi yapımı için gerekli planlamanın yapıldığını söyledi.

Doğa ve Çevre Dostu Kayseri Belediyeleri olarak gerçekleştirilen yeşil alan ve parklar ile şehri yeşil kuşak ile çevrelediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şu açıklamalarda bulundu:

 Büyükşehirlerin en büyük ihtiyacı bireylerin çıkıp gezebileceği, spor yapabileceği ve ailesi ile oturup dinlenebileceği alanların bulunmasıdır. Kayseri bu açıdan çok şanslı çünkü 1994 yılından itibaren yapılan çalışmalar ile Kayseri artık parklarla donatılmış bir şehirdir. Ancak yeni bir proje ile Kayserimize 20 ayrı millet bahçesi kazandıracağız. 16 Millet Bahçesini ilçelerimize yapacağız. Dört millet Bahçesini ise Kayseri merkezinde gerçekleştireceğiz. En büyük Millet Bahçemiz Hava İkmal Merkezi alanında yapılacaktır. Her yaş gurubuna ve her kesime hitap edecek Hava İkmal Millet Bahçemiz ile Türkiye’de örnek olacağız”

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Hava İkmal Millet Bahçesinin toplam alanının 1 milyon 360 bin m2 olduğunu ve bu Milet bahçesinin Kayseri’ye yeni bir kimlik ve vizyon kazandıracağını sözlerine ekledi.

CUMHUR İTTİFAKINDAN TEKİR VE ELBİZ CADDESİ ESNAFINA ZİYARET

Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan, MHP İlçe Başkanı Yunus Özer, Develi Ülkü Ocağı Başkanı Murat Doğu ve ilçe yönetimi ile birlikte esnaf ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Tekir Caddesi ve Elbiz Caddesi esnafını ziyaret ederek dua ve desteklerini istedi. Esnaflara cumhur ittifakının önemini anlatan Cabbar Başkan “Hamdolsun ki her gittiğimiz yerde bu birlik ve beraberliğimize olumlu tepkiler alıyoruz. İnşallah bu ruhla Develimize hizmetlerimiz var gücümüzle devam edecek” dedi.

CUMHUR İTTİFAKINDAN KURUMLARA ZİYARET

Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, MHP İlçe Başkanı Yunus Özer ve ilçe yönetimi ile birlikte kurumlara ziyaret ederek çalışmalarında başarı dileklerinde bulundu. Ziyaretlerinde kurumlarla istişarenin önemine değinen Cabbar Başkan “Develimize hizmetlerin kaliteli ve hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da istişareli bir şekilde hareket edeceğiz” dedi.

YATIRIMCILARA BÜYÜKŞEHİR’DEN ARSA FIRSATI

 Büyükşehir Belediyesi Cırgalan Mahallesi’nde yatırımcılara yeni fırsatlar sunuyor. 13 Şubat Çarşamba günü yapılacak olan ihale ile 16 adet arsa satışa sunulacak.

Büyükşehir Belediyesi, Cırgalan Mahallesi’nde küçük sanayi alanı ve ticaret alanı arsalarının ihalesini yapacak. İhaleyle mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 14 adat küçük sanayi alanı ile 2 adet ticaret alanı arsasının satışı yapılacak.

Küçük sanayi alanı ve ticaret alanı arsalarının satış ihalesi 13 Şubat Çarşamba günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyenler başvurularını en geç ihalenin yapılacağı gün saat 13.30’a kadar yapabilecekler.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN SİGARAYI BIRAKMA GÜNÜ MESAJI

Sigara başta olmak üzere tüm zararlı alışkanlıklarla ve bağımlılıkla mücadele konusundaki hassasiyetiyle dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar “Sigara kullanarak kendinize ve sevdiklerinize zarar vermeyin” çağrısında bulundu.

Başkan Çolakbayrakdar, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü vesilesiyle yaptığı açıklamada, tüm zararlı alışkanlıklara karşı uyarılarda bulunarak, “Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sigara başta olmak üzere tüm zararlı alışkanlıklara karşı ayrı bir hassasiyet göstermektedir. Kocasinan Belediyesi olarak bizler de Kocasinanlıların daha bilinçli bireyler olmaları ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için sportif ve sanatsal faaliyetlerin yürütüldüğü sosyal tesisiler inşa ediyoruz. Bu çerçevede daha sağlıklı yaşam için birçok proje hayata geçirip, yatırımlar yapıyor ve eğitim seminerleri düzenliyoruz. Dileğimiz; sigara ve benzeri zararlı alışkanlıklara ilişkin toplumsal farkındalığın bilinçli bir şekilde arttırılması ve mümkün olduğunca vatandaşlarımızın bu alışkanlıklardan kurtulması yönündedir. ” ifadelerini kulandı.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR HALI SAHADA TER DÖKTÜ

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, gençlerle birlikte halı sahada futbol müsabakasına katıldı. Başkan Çolakbayrakdar, halı saha maçındaki performansı ile göz doldurdu.

Seçim çalışmaları kapsamında yoğun bir tempo ile çalışmalarını sürdüren Başkan Çolakbayrakdar, önceki akşam halı sahada futbol karşılaşması yapan takımları ziyaret edip bir süre karşılaşmayı izledi. Futbolcuların saha teklifini geri çevirmeyen Başkan Çolakbayrakdar, 38 sırt numaralı sarı kırmızılı formasıyla maça katılıp, ilk golün sahibi olarak meşin yuvarlağı filelerle buluşturdu. Belediye Başkanlığındaki performansını sahaya da yansıtan Başkan Çolakbayrakdar, 7-7 berabere tamamlanan maçta Hat-Trick yaparak en skorer isim oldu.

Kendisinin de gençlik yıllarında futbolla ilgilendiğini hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, “Futbol, en güzel spor dallarından biridir. Gençlerin böyle bir etkinlikte buluşması oldukça güzel bir durum. Bunun devamını her zaman yapmanızı isterim. Sizlerle birlikte futbol oynamaktan çok mutlu oldum. Siz gençler, bizim geleceğimiz ve en büyük güvencemizsiniz. Sizleri çok seviyorum.” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar’la birlikte aynı sahada futbol oynamanın kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirten gençler de;

 “Biz yaklaşık iki aydır her Perşembe günü halı saha maçında bir araya geliyoruz. Birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi için böyle bir etkinlik başlattık. Gençlerimiz haftanın iş yorgunluğu ve stresini burada futbol oynayarak atıyorlar. Bu haftaki maçımızda başkanımızı da aramızda görmek bizleri oldukça mutlu etti. Böyle bir sürpriz yaptığı için başkanımıza teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “GÜCÜMÜZÜ MİLLETTEN ALIYORUZ”

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, “Yaptığımız tüm hizmetlerde gücümüzü milletten alıyoruz” dedi.

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, seçim çalışmaları kapsamında Cırgalan Mahallesi’nde bölge sakinleriyle bir araya geldi. Vatandaşların isteklerini dinleyen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ı geleceğe taşıyacak vizyon projeleri bir bir hayata geçirdiklerini söyledi. “İlçe sakinlerimize daha iyi imkanlar sunabilmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz.” diyen Başkan Çolakbayrakdar, mahallelerde büyük bir değişim hamlesi başlattıklarını ve bu hizmetlerin sağlanmasında en büyük gücü milletten aldıklarını ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi;

 “Yaptığımız hizmetlerle mahallelerin çehresini değiştirdik. Gerçekleştirdiğimiz tüm hizmetlerimizde gücümüzü milletimizden alıyoruz. Vatandaşlarımızın daha güzel hizmetler alabilmesi için gece gündüz demeden gayret ediyoruz.  Her mahallemize hizmet götürüyoruz. Cırgalan Mahallemizi de kendine has özelliğiyle geleceğe taşıyacağız. Allah nasip ederse park, çevre düzenlemesi, yol yenileme gibi mahallenin ihtiyaçlarının hepsini yapacağız. Bununla birlikte bölgemizde besicilik faaliyeti ile geçimini sağlayan vatandaşlarımıza daha rahat bir ortam sunmak üzere mahallenin doğusunda bir alan planlamasına başladık. Bölge sakinlerimiz, proje tamamladığında daha iyi imkanlarla daha yüksek kapasitede besicilik yapacak ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayacak. Bu mahallemizde olduğu gibi Kocasinan’ımızı değiştirip güzelleştirmeye ve vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Başkan Çolakbayrakdar, yatırımlar sayesinde Kocasinan’ın hızlı bir şekilde büyüdüğünü ve geliştiğini sözlerine ekledi.

Ak Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan da vatandaşların desteğiyle 2023 hedeflerine ulaşacaklarını ve daha güzel bir Kocasinan inşa edeceklerini söyledi.

Cırgalan Mahalle Muhtarı İbrahim Kuvvet ise Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın mahalleye büyük hizmetler yaptığını vurgulayarak Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Özel izin ve şartlarda ekilen kenevir üreticiye umut verdi

Özel izin ve şartlarla aralarında Kayseri’nin de bulunduğu bazı bölgelerde ekimi yapılan kenevir üreticiye umut …