Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Belediyelerden haberler (07.02.2019)

Belediyelerden haberler (07.02.2019)

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “ERCİYES SUYU MARKA OLACAK”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri şehrinin en büyük özelliğinden birinin çeşmelerinden içilebilinir su akması olduğunu söyledi.

Kayseri şehrinde birçok ilden birçok marka içme suyunun pet şişelerle geldiğini hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Erciyes Dağında birçok pınar ve su kaynakları olduğunu bunun ERCİYES ismi ile paketlenip satışa sunulmasının Kayseri için ayrı bir değer olacağını kaydetti.

ERCİYES Suyunun Marka olması ile aynı zamanda Kayseri ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Dağımızın suyunun Türkiye çapında içme suyu olarak satışa sunulması için gerekli fizibilite çalışmaların yapıldığını ve planlandığını sözlerine ekledi.

CUMHUR İTTİFAKINDAN FENESE ESNAFINA ZİYARET

Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan, Develi Ülkü Ocakları Başkanı Murat Doğu ve AK Parti İlçe teşkilatı ile birlikte Fenese Mahallesinde bulunan esnafları ziyaret ederek dua ve desteklerini istedi.

Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar ikindi namazını Çarşı Caminde kıldıktan sonra cami cemaatiyle hasbihalde bulundu.

KOCASİNAN’DA GÖNÜLDEN GÖNÜLLERE KÖPRÜLER KURULUYOR

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a destek olan eşi Fatma Çolakbayrakdar, ‘Bugün Sizdeyiz Projesi’ kapsamında Nefika Suludere’nin evine konuk oldu. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette hoş sohbetlere imza atıldı.

Proje kapsamında, her hafta farklı bir mahalledeki eve konuk olan Kocasinan Belediyesi çalışanları; mahallelerin ihtiyaçlarını, sıkıntılarını kadınlardan dinleyerek, en kısa sürede çözüme kavuşturuyor. Bu haftaki ev ziyaretine Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın eşi Fatma Çolakbayrakdar da eşlik etti. Erkilet General Emir Mahallesi’nin ihtiyaçlarını bölge sakini kadınlardan dinleyen Fatma Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak, sizlerin daha huzurlu ve daha mutlu olmanız için her zaman yanınızdayız.” dedi.

Yaptığı ziyaretler sayesinde vatandaşlarla gönül bağı kuran Fatma Çolakbayrakdar, “Kocasinan’da hayata başlamış her bireyin doğumundan başlayarak hayatın her alanında yanında oluyoruz. Bu çerçevede Kocasinanlı ailelerin talep ve isteklerini dinleyip, çözüme ulaştırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz ‘Bugün Sizdeyiz Projesi’ kapsamında evlere misafir oluyoruz. Kocasinan Belediye Başkanı, kıymetli eşim Ahmet Çolakbayrakdar, kadınların toplumun şekillenmesindeki rolünü üstlenen bireyler olduklarının farkında olan bir yöneticidir. Bu kapsamda gelecek nesillerin ellerinde şekillendiği kadınların, toplumun ihtiyaçlarını en net şekilde tespit ettiği bilinciyle kadınlarımızın sesine kulak vermek adına Başkan Bey’in selamıyla bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Kocasinan sakinlerimizle sohbet edip, taleplerini dinliyoruz ve ilçe sakinlerimizle birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusu içinde gönül birliği kuruyoruz. Amacımız; ilçe sakinlerimize Kocasinan’da yaşamanın özel olduğunu hissettirmektir. Ziyaretlerimizde aldığımız geri dönüşler ise, bizim için mutluluk kaynağı. Böylelikle vatandaşlarımızın memnuniyetinin en üst seviyede olmasını sağlıyoruz. Ayrıca her fırsatta eşim Ahmet Bey ile birlikte ev ziyaretlerinde bulunarak, mahalle kültürümüzde yer alan komşuluk ilişkilerinin sürdürülmesini sağlıyoruz. Misafirperverlikleriyle ve güler yüzleriyle bizleri karşılayan değerli mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum. Eşimin de hep dile getirdiği gibi; Kocasinan büyük bir aile ve bu aile her geçen gün daha büyük, mutlu ve huzurlu bir hale geliyor. Allah birliğimizi, beraberliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin.” ifadelerini kullandı.

Kadınlar ise Kocasinan Belediyesi’nin bu uygulaması sayesinde, mahallelerindeki taleplerinin yerine getirildiğini belirterek, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve eşi Fatma Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “İlçelere Engelli ve Zihinsel rehabilitasyon merkezi yapılacak”

Anadolu Sakatlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eftal Özkartal ile Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hasan Aykülteli; Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Anadolu Sakatlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Efdal Özkartal ile  Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hasan AykülteliMelikgazi Belediyesine ziyarette bulunarak Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç’a dernek çalışmalarına vermiş oldukları destek ve yardımlarından dolayı teşekkür ettiler.

Sivil toplum kuruluşları ile her zaman işbirliği içinde olduklarını hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Belediye çalışmalarını beğeniliyor, takdir topluyor ve örnek gösteriliyor. Bunda yatırım için alınan kararların birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşımın esas alınmasından kaynaklanmaktadır. Kayserimizin 16 ilçesine zihinsel ve bedensel engelliler için rehabilitasyon merkezleri yapılacaktır. Bunun için gerekli planlama ve projelendirme yapılmıştır” dedi.

Başkan Büyükkılıç, bedensel engelliler için yaya geçişlerinde ve parklarda özel düzenlemeler yaptıklarını belirterek, sosyal belediyecilik çalışmasını ilke edindiklerini sözlerine ekledi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “hizmet içi eğitim seminerleri önemli ”

Ziraat Mühendisi Osman Kafa tarafından; Melikgazi Belediyesi Park ve Bahçelerde çalışanlarına yönelik “SÜS HAVUZLARI, SULAMA SİSTEMLERİ, HAVUZ IŞIKLANDIRMASI” çalışmaları ile ilgili teknik ve idari bilgilerin anlatıldığı uygulamalı eğitim verildi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,Belediye personeline yönelik hizmet içi eğitimlere önem verdiklerini çünkü bilgili, bilinçli ve işinde uzman ve güvenli bir personelin iş hacmi kapasitesinin her zaman yüksek olacağını söyledi.

Melikgazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ziraat Mühendis Osman Kafa tarafından, Melikgazi Belediyesi Park bahçeler biriminde çalışan personele yönelik SÜS HAVUZLARI, SULAMA SİSTEMLERİ, HAVUZ IŞIKLANDIRMASININ anlatıldığı uygulamalı eğitimin son derece faydalı olduğunu belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi hizmet içi eğitimlere son derece önem vermektedir. Özellikle kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışmalar ve eğitim programları belediyemizin olmaz ise olmazlarındandır. Çünkü kurumlar arası diyalog ve iş paylaşımı topluma hizmet olarak yansımaktadır. Bu kapsamda SULAMA tekniklerinin anlatıldığı seminer verilmiştir. Örmekler ile anlatılan seminere belediyemizin özelikle park ve bahçeler biriminde çalışan elemanların katılımı sağlanmıştır“dedi.

Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, referans belediye olarak hizmet içi eğitim seminerlerine büyük önem verdiklerini ve sonuçlarının da çok faydalı olduğunu sözlerine ekledi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “BAKANLIĞIMIZIN HİMAYESİNDE 4 BÖLGEYİ KAPSAYAN DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞECEK”

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının destekleri ile planlanan çalışmalar neticesinde Argıncık ve bağlı mahalleler ile Sancaktepe, Boztepe, Hilal ve Oruç Reis Mahallelerini kapsayan büyük bir alanda kentsel dönüşümü başlatacaklarının müjdesini verdi.

Başkan Çolakbayrakdar, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte Sancaktepe Mahallesi’nde bölge sakinleriyle bir araya geldi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mahallere tesisler kazandıran Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, “Buradaki sosyal tesis, vatandaşlarımızın sosyal hayatına renk katacak ve çocuklarımızın daha donanımlı olmasına katkı sağlayacak. Hafta sonu Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un Kayseri ziyaretinde bizlere gösterdiği destekle Kocasinan ve Kayseri büyük bir atılım yaşayacak. Bu bölgede etap etap dönüşüm gerçekleşecek ve evlatlarımız daha güzel şartlarda yaşayacaklar. Vatandaşlarımız, modern çağdaş imkanların olduğu şartlarda en güzel şekilde hizmet alacak. Değerli Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar ile birlikte Kocasinanımızı ve 16 ilçemizi hep beraber güzel yerlere taşıyacağız. Birliğimizi, beraberliğimizi ve dayanışmamızı sürdürerek berekete vesile olacağız.” diye konuştu.

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar ise yapılan yatırımlarla Kocasinan’ın çehresini değiştirdiklerini belirterek, “Daha güzel bir Kocasinan ve daha yaşanabilir bir Kayseri için elimizden geldiğince gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda mahallemize kentsel dönüşümle her alanda hizmet ulaştıracağız. Park, sosyal tesis gibi mahallenin ihtiyacı olan ne varsa dönüşümle gerçekleştireceğiz. Bu bölgeyle ilgili yürüttüğümüz çalışmalarımız, önümüzdeki dönem çok daha hızlı bir şekilde devam edecek. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un Kayseri ziyaretinde şehrimizle yapılması düşünülen dönüşüm alanlarıyla ilgili toplantı gerçekleştirdik. Kocasinan ile ilgili taleplerimizi sayın bakanımıza ilettim. Şehrin en acil dönüşmesi gereken yerlerini bizzat kendisine ilk ağızdan ilettim. Birincisi Argıncık bölgesine bağlı tüm mahalleler. İkincisi ise Sancaktepe, Boztepe, Hilal, Oruç Reis Mahallesi’nin olduğu bölgeler. Çünkü, burada yaşayan hemşehrilerimiz, uzun zamandır bu değişimin hızlı bir şekilde olmasını bekliyorlar. Daha önemlisi, geleceğimizin teminatı yavrularımız daha güzel ortamda hayatlarını sürdürmeleri gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının desteğiyle kentsel dönüşümün hızlanacağını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bakanlığın imkanlarıyla kentsel dönüşüm projesi devam edecek ve daha hızlı şekilde ilerleyecek. En hızlı bir şekilde buralarda konutlar üreterek, bu bölgenin imarlı bir şekilde yapılaşmasının önünü açacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,  Büyükşehir Belediyesi ve Kocasinan Belediyesi işbirliğiyle süreci başlatacağız. Vatandaşlarımızla ortak hareket ettiğimizde bu süreç daha hızlı bir şekilde yürür ve buranın değişimi, dönüşümü gerçekleşir. Bölge sakinlerinin beklentileri olan doğalgaz, park, sosyal tesis gibi talepleri yerine gelir. Daha güzel bir Sancaktepe, Boztepe, Hilal, Oruç Reis Mahallelerinde hep beraber huzur içerisinde yaşamaya devam ederiz. Rabbim, birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin”.

DEVELİ CUMHUR İTTİFAKINDA KASKİ VE KÜTÜPHANE’YE ZİYARET

            Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan, MHP İlçe Başkanı Yunus Özer, AK Parti ve MHP İlçe yönetimi ile birlikte KASKİ çalışanlarını ziyaret ederek kolaylıklar diledi. İttifak heyeti ayrıca kütüphane binasına da ziyarette bulunarak kütüphane görevlilerine ve ders çalışanlara başarı dileklerini iletti.

DEVELİ CUMHUR İTTİFAKINDAN DEVELİ ESNAFINA ZİYARET

            Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan, MHP İlçe Başkanı Yunus Özer, AK Parti ve MHP İlçe yönetimi ile birlikte Develi esnafına ziyarette bulunarak dua ve desteklerini istedi. Cumhur İttifakının memleket davası olduğunu belirten Develi esnafı ziyaretlerinden dolayı Cumhur İttifakı heyetine başarı dileklerini iletti.

DEVELİ CUMHUR İTTİFAKINDAN DİŞ HASTENESİNE ZİYARET

            Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan, MHP İlçe Başkanı Yunus Özer, AK Parti ve MHP İlçe yönetimi ile birlikte Develi Diş Hastanesini ziyaret etti. Muayene sırası bekleyen hastalara geçmiş olsun dileklerini ileten cumhur ittifakı heyeti ayrıca doktor ve hastane görevlilerine de çalışmalarında başarılar diledi.

HEMŞERİLERİNDEN DEVELİ CUMHUR İTTİFAKINA TAM DESTEK

            Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan, MHP İlçe Başkanı Yunus Özer, AK Parti ve MHP İlçe yönetimi ile birlikte Cumhuriyet Meydanı çay bahçesinde hemşerileriyle bir araya geldi. Develililerin büyük teveccühüyle karşılanan cumhur ittifakı heyeti “El ele vererek hep birlikte güzel Develimizi daha da güzelleştireceğiz” mesajını verdi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “dadaş kardeşlerimize teşekkür ederim”

Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Timur Kurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a nezaket ziyaretinde bulunarak, Kayseri’ye verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

1994 yılından beri derneklerinin faaliyetlerini sürdürdüğünü ve Kayseri’de şu anda 75.000 civarında Erzurumlunun yaşadığını ve büyük çoğunluğunun da Melikgazi sınırları içerisinde ikamet ettiğini belirten Dernek Başkanı Timur Kurt ”Erzurumlular olarak Kayseri’de yaşamaktan son derece mutluyuz. Kayseri’de yaşamanın bir ayrıcalık olduğunun bilincindeyiz. Belediye başkanları olarak şehrimize yaptığınız çok güzel hizmetler var. Bu hizmetlerinizi yakından takip ediyor, bire bir bu hizmetlerden faydalanan vatandaşlar olarak, sizleri takdir ediyor, teşekkür ediyoruz”dedi.

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç ise ”Dadaş diyarı dostlarımızdan her zaman destek ve iyi niyet gördük. Sivil Toplum kuruluşları ile her zaman istişare ve birlik içindeyiz. Bu zenginliğinizin artarak devam etmesini diliyorum. Sizler toplumun temel dinamiğisiniz. Bizlere hizmet fırsatı verdiğiniz için biz sizlere teşekkür ediyorum” dedi

CUMHUR İTTİFAKINDAN SALI PAZARINA ZİYARET

            Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan, MHP İlçe Başkanı Yunus Özer, AK Parti ve MHP İlçe yönetimi ile birlikte Sebze-Meyve Pazarına ziyarette bulundu. 31 Mart seçimlerinde Pazar esnafının dua ve desteklerini isteyen Develi Cumhur İttifakının bu birliktelik görüntüsünden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Pazar esnafı “Rabbim bu birlikteliğimizi daim eylesin. Bizler böylece bir oldukça kimse bize galip gelemez” mesajını verdiler.

DEVELİ ESNAFI CUMHUR İTTİFAKINI BAĞRINA BASTI

            Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan, MHP İlçe Başkanı Yunus Özer, AK Parti ve MHP İlçe yönetimi ile birlikte Develi esnafına ve malcılar kahvesi diye bilinen çarşıya ziyarette bulundu. Cumhur İttifakı heyetini bağırlarına basıp yakın ilgi ve alaka gösteren çarşı esnafı “Devletimizin zirvesinde tesis edilen bu ittifak memleket davasıdır. İnşallah dua ve desteklerimiz sizlerledir” mesajını verdiler.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç  “Yeni Trend:Kapadokya Treni ile Anadolu Turu olacak

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri merkezli KAPADOKYA TRENİ projesi ile İç Anadolu Turizmine ayrı bir misyon kazandıracaklarını söyledi.

KAPADOKYA TRENİ turunun yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşacağını çünkü bu tur ile Kayseri tarihi kale ve kapalı çarşı, Erciyes Kış Sporları merkezi ve Kapadokya bölge gezisi ile devam edeceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şu açıklamalarda bulundu:

KAPATOKYA TRENİ TURU Özellikle 18-25 yaş arası gençlerin günübirlik veya 2 günlük hafta sonu tatili için gittiği Kayseri ve Kapadokya, en çok ziyaret edilen yerlerden biri haline gelecektir. Foto-tur düzenleyen çok sayıda grup da, KAPATOKYA TRENİ ile Anadolu kültür serüvenini yaşayacaktır. Türkiye‘nin dört bir tarafı demir ağlarla örülürken, en eski demiryolu hatlarından biri olan Kayseri tren hattı yeni bir turizm alternatif oluşturacaktır. Kış turizmi açısından ERCİYES KAYAK MERKEZİ yerli ve yabancı turistleri Kayseri’ye çekmektedir. Bu tur ile Kayseri’de yer alan 4 medeniyetin buluştuğu tarihi mekânlar da tanıtılmış olacaktır.KAPATOKYA TRENİ ile yolculuğun ve güzergâhtaki manzaranın muhteşemli aynı zamanda doğa ve fotoğraf meraklıların da ilgi odağı olacaktır. Trenin mevcut vagonlarının dışında tur şirketleri ile yıllık plan ile vagon kiralaması yapılacaktır.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri için turizm ayrı bir ekonomik değer olduğunu var olan bu değeri ekonomik kazanca dönüştüreceklerini sözlerine ekledi.

CABBAR BAŞKAN VE BAŞKAN TURAN’DAN ZİRAAT ODASINA ZİYARET

            Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan ile birlikte geçtiğimiz günlerde yeniden Develi Ziraat Odası Başkanlığına seçilerek güven tazeleyen Mehmet Murat’a tebrik ve hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Develi’deki zirai faaliyetler ve çiftçilerin sorunları hakkında bilgilendirmede bulunan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Murat  Cabbar Başkan ve Başkan Turan’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

KAYMEK’TEN ÇÖLYAK SEMİNERİ

 Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK, sanat ve mesleki eğitim kurslarının yanı sıra sağlıklı bir toplum için de çalışıyor. Bu kapsamda KAYMEK tarafından “Çölyak ve Glutensiz Hayat” konulu bir seminer gerçekleştirildi.

KAYMEK tarafından düzenlenen “Çölyak ve Glutensiz Hayat” konulu seminer Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Seminere konuşmacı olarak katılan Diyetisyen Dr. Serap Yavuz, Çölyak hastalığı ile ilgili bilgiler verdi.

Hastalığın genetiksel olduğunu ifade eden Yavuz, genetik yatkınlığın uygun çevresel koşullarla hastalığa dönüştüğünü belirtti. İnsan hayatının her döneminde bu hastalığın görülebildiğini dile getiren Serap Yavuz, belirtilerin başka hastalıklarla karıştırılması nedeniyle tanıda gecikildiğini kaydetti.

ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN YEMEK KURSU

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK, çölyak hastaları için önemli bir çalışma daha gerçekleştiriyor. KAYMEK tarafından çölyak hastalarının yiyebileceği yemeklerin öğretileceği yemek kursu açılacak. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen seminer sonrası açılacak olan yemek kursuna katılmak isteyenlerin talepleri de alındı.

CUMHUR İTTİFAKINDAN CUMHURİYET CADDESİ ESNAFINA ZİYARET

            Milletimizin beka davası olan Cumhur İttifakı, Develi’de birlik ve beraberlik içinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

            Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan, MHP İlçe Başkanı Yunus Özer ve İlçe yönetimleri ile birlikte Cumhuriyet Caddesi esnaflarını ziyaret etti. “Bizleri bağrına basıp, bizlere dost sıcaklığını hissettiren esnaflarımıza çok teşekkür ediyorum. Dosta güven düşmana korku veren bu birlikteliğimizle Develimiz her şeyin en güzeline layık” açıklamalarında bulunan Cabbar Başkan, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayarak gönül belediyeciliği yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, “TANZİM SATIŞ MERKEZLERİ İÇİN HAZIRIZ”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı belediyelerin düşük fiyatla sebze-meyve satacağı tanzim satış noktaları ile ilgili olarak Kayseri olarak bu tür işletmelere hazır olduklarını ve açıklanan projeler içerisinde bu tür bir çalışmanın bulunduğunu söyledi.

Tanzim Satış merkezleri ile ilgili İlk uygulamaların Ankara ve İstanbul illerinde başlayacağını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Kayseri Belediyeleri olarak bu tür işletme ve çalışmaların hem alt yapısının hazır olduğunu, hem mekan olarak bir çok tesislerin olduğunu hem de bu işletmeleri işletecek idari personelin bulunduğunu kaydetti.

TANZİM SATIŞ MERKEZLERİNE sebze ve meyve temini için sera üreticilerine imkan tanıyacaklarını ve teşvik edecekleriniifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Halkın ucuz, kaliteli ve taze sebze ve meyve ihtiyaçlarını karşılamanın görevleri arasında yer aldığını sözlerine ekledi.

TALAS’A USTA OYUNCU AHMET YENİLMEZ GELİYOR

Usta oyuncu, tiyatrocu, şair ve yazar Ahmet Yenilmez, Talas Belediyesinin düzenlediği gecede tek kişilik Korkma Tiyatro Oyununu sahnelemek için Talas’a geliyor.

8 Şubat Cuma günü Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezinde oynanacak tiyatro hakkında açıklamalarda bulunan Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, kültürel faaliyetlere bir yenisini ekleyeceklerini belirtti.

Başkan Palancıoğlu şöyle konuştu: “Bu Cuma yine Talas Belediyesi olarak farklı bir kültürel etkinliğe imza atacağız. Usta oyuncu Ahmet Yenilmez’in Korkma isminde tek kişilik bir tiyatro oyunu. Rahmetli Mehmet Akif Ersoy’u böylelikle anacağız. Nesillerimiz için Mehmet Akif, Necip Fazıl gibi isimler önemli bir rol model. Ahmet Yenilmez bu isimlerden Mehmet Akif’i sahnelemiş olacak. Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezinde saat 19.00’da başlayacak çok farklı ve etkileyici bir tiyatro oyununa bütün Talaslı, Kayserili hemşehrilerimizi bekliyoruz.”

BAŞKAN PALANCIOĞLU MELİKGAZİ MUHTARLARIYLA

Talas Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakının AK Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi.

31 Mart seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Başkan Palancıoğlu, Melikgazi ilçesindeki muhtarlarla istişare toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Palancıoğlu, “Allah nasip ederse beş yıl boyunca Melikgazi’de çalışma yapacağız. Bu çalışmaları da geciktirmeden sizlerle istişare ederek başlatalım diye böyle bir toplantı yaptık. İnşallah bundan sonra sizlerle daha sık bir araya geleceğiz. 31 Mart’tan sonra da devam eden muhtarlarımızla inşallah el ele verip daha güzel bir hizmet dönemi geçireceğimizi umuyorum.” dedi.

Memduh Büyükkılıç’a bugüne kadar ilçeye yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür eden Palancıoğlu, “Tabi 20 senedir Memduh Başkanla çalışıyorsunuz. Kendisine alıştınız ama bırakmayacağız zaten. Büyükşehire geçince inşallah yine onunla birlikte hareket edeceğiz. Bu, Melikgazi için avantaj olacak. Çünkü Melikgazi’yi bilen bir başkan. İnşallah biz de onun desteğiyle çok daha güzel hizmetleri getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Palancıoğlu, muhtarlardan talep ve önerilerini isteyerek şöyle konuştu: “Mahallenizle ilgili en önemli üç sorun, üç talep ve üç projeniz varsa bize iletin. Böylelikle planlamamızı bu doğrultuda hazırlayıp çalışmalarımıza hemen başlayacağız. 5 yılda yapacaklarımızı ilan ederken asıl önemli olan mahallenizin sorunlarınızı gidermemiz. Diğer kanallarla belediyeye gelen istek ve talepleri birleştirip ona göre hızlıca çözüm bulmayı hedefliyoruz.”

Talas’ta şimdiye kadar yapılan çalışmaları da anlatan Palancıoğlu şunları söyledi: “Raylı sistem Türkiye’de 6 ay gibi en kısa sürede tamamlanan bir proje oldu. İnşallah şimdi sıra Anayurt hattında. Raylı sistemle birlikte tüm bulvar yeniden düzenlenerek şehrimizin en güzel yürüyüş güzergahından biri haline geldi. Bunun yanı sıra ilçemize güneş enerji santrali, 11 yeni okul, 11 yeni cami, 12 güneş enerjili modern abdesthane, üç 112 acil merkezi, 5 aile sağlığı merkezi, 3 aile sağlığı merkezinin baştan sona yenilenmesi, çocukların saatlik bakımı ve kadınların spor ile toplantılar yapabileceği merkez, tarihi Tablakaya Mahallesinin restorasyonu, yeni geniş ve konforlu yollar gibi daha sayamayacağımız birçok hizmeti hayata geçirdik.”

Konuşmaların ardından muhtarlar Başkan Palancıoğlu ile hatıra fotoğrafı çekindi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “ilçelerde trafik eğitim alanı olacak”

Develi Şoförler Odası Başkanı Mevlana Savaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç‘ı makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulundular.

Ziyaretlerinden dolayı Develi Şoförler Odası Başkanı Mevlana Savaş ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Develi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanına ve Yönetim Kuruluna çalışmalarında başarılar diliyorum. Her zaman olumlu ve Develi’nin gelişimi için çalışmaktalar ve bu yönde projeler üretmektedirler. Kayserimizde faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarını ve meslek odalarını çok önemsiyoruz. Her zaman yanınızda olmaya, birlikte çalışmaya ve destek olmaya devam edeceğiz. Develi Şoförler ve Otomobilciler Odası üyelerine, oda görevlilerine ve şoför esnafımıza selamlarımı gönderiyor, hepinize başarılı çalışmalar diliyorum”diye konuştu

Toplu ulaşımla ilgili konular hakkında görüş alış verişinde bulunan Develi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mevlana Savaşise, Melikgazi Belediyesince yaptırılan taksi duraklarının çok güzel, işlevsel ve örnek olduğunu; bu çalışmayı Türkiye genelindeki Şoförler Odası yönetimine örnek gösterdiklerini söyledi

Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hasan Aykülteli, yönetim kurulu üyeleri ve dua kaynağımız engelli yavrularımızı , Erzurumlular Derneği Başkanı Timur Kurt ve yönetim kurulu üyelerini misafir ettik. Bizlere her zaman sahip çıkan Erzurumlu kardeşlerime,Türkiye’nin üretim üssü Organize Sanayi Bölgemizdeyiz. Kilim Mobilya Fabrikamızın davetlisi olarak Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkan Adayımız Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkan Adayımız Mustafa Yalçın il ve ilçe teşkilat mensuplarımızla öğle yemeğimizi emek ve alın teri sözcüğünün karşılığı olan işçi kardeşlerimle birlikte yedik. Yeni dönemde hem ülkemizi hem şehrimizi kalkındıracak projelere hükümetimizin destekleri ile imza atacağız.Daha çok üretecek, daha çok istihdam sağlayacağız.Bunu da hep birlikte başaracağız.Bizim birliğimiz bereketimiz. Millete hizmet yolunda çıktığımız bu kutlu yolda Rabbim bizleri muvaffak eylesin. Ev sahipliklerinden dolayı Kilim Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Yayla ve tüm işçi kardeşlerime, Tevazu-Samimiyet-Gayret ile…
Bir yandan projelerimizi anlatıyoruz, diğer yandan hemşehrilerimizin gönüllerini kazanmaya devam ediyoruz. Kocasinan Pasajı esnaflarımızı ziyaret ederek, hayırlı işler temennisinde bulunduk. Önümüzdeki dönemden beklentilerini dinleyerek yapacaklarımızı anlattık. Alışveriş için bu pasajı tercih eden vatandaşlarımızla selamlaşarak sohbet ettik. Güler yüzlerini bizlerden eksik etmeyen, kadirşinaslık örneği sergileyerek destek veren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Sancaktepe Maşallah 31 Mart için kararını vermiş.
Hizmetlerin için, istikrar ve gelişme için #DEVAM diyor.
Bu akşam yeni dönemde kentsel dönüşüm projesi ile şehrimizin en prestijli semtlerinden birisi olacak olan Sancaktepe Mahallesi’nde düzenlenen mahalle toplantısına katıldık.
Kocasinan Belediye Başkanımız ve Adayımız Sayın Ahmet Çolakbayrakdar ve İlçe Başkanımız Sayın Hüseyin Okandan ile birlikte Sancaktepeli kardeşlerimle kucaklaşarak hemhal olduk. Yapacaklarımızı anlattık, taleplerini dinledik. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır! Yeni dönemde Başkanımız Sayın Ahmet Çolakbayrakdar ile el ele verecek vatandaşlarımızı dinleyecek ortak akıl ile Sancaktepe’ye hak ettiği değeri kazandıracağız. Sancaktepe Hazır Biz de Hazırız. O zaman Durmak Yok, Koşmaya Devam!Esenyurt Mahallemizde Maşallah bu akşam Ak Parti ve hizmet belediyeciliği rüzgarı esti. Esenyurt, Erenköy, Nurihas ve Becen Mahalle toplantımızda Esenyut Sosyal ve Spor Tesislerimizde Talas Belediye Başkanımız ve Melikgazi Belediye Başkan Adayımız Sayın Mustafa Palancıoğlu, İlçe Başkanımız Sayın Gökhan Ülke ve Ak davaya gönül vermiş yol arkadaşı olmakla gurur duyduğum gönüldaşlarımla hemhal olduk. Esenyurt yeni dönemde Nurihas Mahallesi ile birleşerek tek mahalle statüsüne kavuştu. Erciyes’imizin hemen eteklerinde planlı yerleşimi, imarlı yapılaşması ve sosyal donatıları ile Esenyurt bölgenin cazibe merkezi haline geldi. Yeni dönemde birçok projemiz var. Vizyon projelerimiz arasında yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destekleri ile 2019 da temelini atıp yıl sonunda faaliyete başlamasını planladığımız Hava İkmal Millet Bahçesi ile Esenyurt’un adeta çehresi değişecek, değerine değer katacak. Mustafa Palancıoğlu başkanımızla el ele vereceğiz, çok çalışacak mazeretlere sığınmadan milletimize hizmet edeceğiz. Bizlere güvenen tüm kardeşlerime minnet duyuyorum. Seçim çalışmalarımız kapsamında sanayi,üretim ve istihdamın merkezi fabrikalarımızı ziyaretlerimize devam ediyoruz. İl Başkanımız Sayın Şaban Çopuroğlu, Kocasinan Belediye Başkanı ve Adayımız Sayın Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkan Adayımız Sayın Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkan Adayımız Sayın Mustafa Yalçın, Kocasinan,Talas İlçe Başkanlarımız ve teşkilat mensuplarımızla birlikte İtimat Makina Fabrikamızda işçi ve işveren kardeşlerimizle kucaklaştık. Öğle yemeğinde birlikte olduğumuz kardeşlerimizle sohbet ederek gönül belediyeciliği projelerimizi anlattık.Biz şehrimizi inşa, gönülleri ihya etme çabası içerisindeyiz. Sevdalısı olduğumuz Kayseri’mize kadirşinas Kayseri halkına en kaliteli hizmeti vermek şehrimizi daha yaşanabilir bir şehir yapmak için çok çalışacağız. Kayseri’mizin Markalar Şehri olması için yeni dönemde markalaşmaya, şehrimiz firmalarını ön plana çıkartacak yerelden genele büyümelerini sağlayacak projelere imza atacağız.Kazan Kazan Politikası ile hem ülkemiz, hem şehrimiz, hem işletmemiz ve son olarak istihdam sağlayacağı için vatandaşlarımız kazanacak. Bu vesile ile İtimat Makina Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Bakır ve yüz akımız işçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum. 

TATİLİ BİLİMLE GEÇİRDİLER

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin TUBİTAK ile birlikte şehrimize kazandırdığı Kayseri Bilim Merkezi, sömestr tatilinde de büyük ilgiyle karşılaştı. Tatil süresince Bilim Merkezi’ni yaklaşık 14 bin kişi gezdi.

Kayseri Bilim Merkezi’nin sağladığı imkanlarla öğrenciler tatili bilimle geçirdiler. Yarı yıl tatilinde ziyaretçilerini bilimle buluşturan Kayseri Bilim Merkezi, farklı etkinliklerle bilimsel düşüncenin yerleşmesine katkılarını sürdürdü.

Kayseri Bilim Merkezi, sömestr tatilinde sadece Kayseri’den değil Kayseri dışından da misafirleri ağırladı. Türkiye’nin farklı illerinden Kayseri’ye gelen bilim severleri, Bilim Merkezi’ndeki sergi düzenekleri ve ülkemizin en büyük planetaryumu ile buluşturan Kayseri Bilim Merkezi, öğrenciler için dört dönem halinde Kış Bilim Kampı da düzenledi.

Kayseri Bilim Merkezi’ni yarı yıl tatili boyunca yaklaşık 14 bin kişi ziyaret etti. Yoğun ilgi gören bilim kamplarına ise farklı yaş gruplarından 100 öğrenci katıldı.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Kayseri tanıtım filmlerine hazır olun”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin birçok değeri barındırdığını ve bu değerleri farkındalık oluşturmak için film halinde tanıtım yapılacağını söyledi.

Kayseri Düğün Adetleri, Yemekleri, Askere gönderme, Kayseri büyük aile yaşamı, Kayseri evleri, Gesi evleri, Mimarsinan, Tavlusun, Deverenk Vadisi, Pınarbaşı Yaylası, Sarız ve Yahyalı takım şelaleleri, Bünyan ve Sarız El Dokuması ve tarihi mekanlar gibi bir çok konunun ayrı ayrı ele alındığı kısa filmler hazırlanacağını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Kayseri açık alan film seti gibi tarih, doğa, turizm, sağlık, tarım, hayvancılık gibi her konuda film seti olabilecek alanların mevcut olduğunu kaydetti.

Kayseri filmleri başlığında konuların belirlendiğini ve öncelikle kısa olmak üzere uzun metrajlı filmler için de araştırmaların başlatıldığını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Kayseri tanıtım atağı ile Kayseri şehrinin bir vizyon ve misyonun merkezi olduğunu filmler ile duyuracaklarını sözlerine ekledi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “DAHA GÜZEL BİR KOCASİNAN İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, Yeni Kocasinan’ı inşa etmek ve Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece-gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar, seçim çalışmaları kapsamında Muşlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Akhan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Dernek üyeleriyle sohbet edip, taleplerini dinleyen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın çehresini değiştirdiklerini ve yapılan hizmetlerle ilçenin değerine değer kattıklarını ifade etti.

Dernek Başkanı Abdullah Akhan ise Muşluların çoğunlukla Kocasinan sınırları içerisinde ikamet ettiklerini ve Kocasinan Belediyesi’nin hizmetlerinden çok memnun kaldıklarını belirterek, yeni dönemde de Başkan Çolakbayrakdar’a destek olacaklarının sözünü verdi.

Başkan Çolakbayrakdar, daha sonra Dadaloğlu Derneği Başkanı Halil İbrahim Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinin misafiri oldu. “Dernekler, yöresel özelliğiyle örf ve adetlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir rol üstlenmektedir.” diyen Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: “Kültürel zenginliklerimizi gelecek kuşaklara doğru bir şekilde aktarmak çok önemlidir. Derneklerimiz bu görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Bizim görevimiz, sevdamız bu topraklar için ülkemiz ve şehrimiz için çokça çalışmaktır. Bu kapsamda devam eden ve yeni projelerle inşallah Kayseri’nin ihtiyaç duyduğu hizmetlere ulaştıracağız. Vizyon projelerimizle Kayseri’yi ve Türkiye’yi kalkındırarak milletimizin refah seviyesini ve huzurunu daha da artıracağız. Gerek şehrimizi gerek ise ülkemizi muasır medeniyetlerin seviyesinin üstüne çıkarmak ve Güçlü Türkiye’mizi daha da güçlendirip büyütmek için çalışıp gayret ediyoruz. Bütün gayretimiz bu noktadadır. Bu birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun. İnşallah ilelebet bu topraklar üzerinde mutlu mesut yaşamaya devam ederiz.” ifadelerini kullandı.

Dadaloğlu Derneği Başkanı Halil İbrahim Yıldırım da ziyaretten memnun kaldıklarını belirterek, Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

GAZİ BELEDİYESİNİN ESKİMEYEN BELEDİYE BAŞKANLARINA ZİYARET

            Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan’la birlikte Gazi Mahallesinin belediye olduğu dönemde belediye başkanlığı görevlerinde bulunmuş  Ali Galip Özsümbül ve Bayram Güllü’yü evlerinde ziyaret ederek hayır dualarını aldı. Gazi Mahallesine yaptıkları hizmetlerden dolayı eskimeyen belediye başkanları olduğunu belirten Cabbar Başkan “Aslolan bu dünyada hoş bir seda bırakmak. Her iki başkanımız da yaptıkları hizmetlerle güzellikle anılmaktadır. Bizler de kendilerini ziyaret ederek tecrübelerinden istifade ettik. Her iki eskimeyen başkanımıza da sağlık ve afiyet dilerim” dedi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, “TANZİM SATIŞ MERKEZLERİ İÇİN HAZIRIZ”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı belediyelerin düşük fiyatla sebze-meyve satacağı tanzim satış noktaları ile ilgili olarak Kayseri olarak bu tür işletmelere hazır olduklarını ve açıklanan projeler içerisinde bu tür bir çalışmanın bulunduğunu söyledi.

Tanzim Satış merkezleri ile ilgili İlk uygulamaların Ankara ve İstanbul illerinde başlayacağını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Kayseri Belediyeleri olarak bu tür işletme ve çalışmaların hem alt yapısının hazır olduğunu, hem mekan olarak bir çok tesislerin olduğunu hem de bu işletmeleri işletecek idari personelin bulunduğunu kaydetti.

TANZİM SATIŞ MERKEZLERİNE sebze ve meyve temini için sera üreticilerine imkan tanıyacaklarını ve teşvik edecekleriniifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Halkın ucuz, kaliteli ve taze sebze ve meyve ihtiyaçlarını karşılamanın görevleri arasında yer aldığını sözlerine ekledi.

KOCASİNAN’DA GÖNÜLDEN GÖNÜLLERE KÖPRÜLER KURULUYOR

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a destek olan eşi Fatma Çolakbayrakdar, ‘Bugün Sizdeyiz Projesi’ kapsamında Nefika Suludere’nin evine konuk oldu. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette hoş sohbetlere imza atıldı.

Proje kapsamında, her hafta farklı bir mahalledeki eve konuk olan Kocasinan Belediyesi çalışanları; mahallelerin ihtiyaçlarını, sıkıntılarını kadınlardan dinleyerek, en kısa sürede çözüme kavuşturuyor. Bu haftaki ev ziyaretine Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın eşi Fatma Çolakbayrakdar da eşlik etti. Erkilet General Emir Mahallesi’nin ihtiyaçlarını bölge sakini kadınlardan dinleyen Fatma Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak, sizlerin daha huzurlu ve daha mutlu olmanız için her zaman yanınızdayız.” dedi.

Yaptığı ziyaretler sayesinde vatandaşlarla gönül bağı kuran Fatma Çolakbayrakdar, “Kocasinan’da hayata başlamış her bireyin doğumundan başlayarak hayatın her alanında yanında oluyoruz. Bu çerçevede Kocasinanlı ailelerin talep ve isteklerini dinleyip, çözüme ulaştırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz ‘Bugün Sizdeyiz Projesi’ kapsamında evlere misafir oluyoruz. Kocasinan Belediye Başkanı, kıymetli eşim Ahmet Çolakbayrakdar, kadınların toplumun şekillenmesindeki rolünü üstlenen bireyler olduklarının farkında olan bir yöneticidir. Bu kapsamda gelecek nesillerin ellerinde şekillendiği kadınların, toplumun ihtiyaçlarını en net şekilde tespit ettiği bilinciyle kadınlarımızın sesine kulak vermek adına Başkan Bey’in selamıyla bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Kocasinan sakinlerimizle sohbet edip, taleplerini dinliyoruz ve ilçe sakinlerimizle birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusu içinde gönül birliği kuruyoruz. Amacımız; ilçe sakinlerimize Kocasinan’da yaşamanın özel olduğunu hissettirmektir. Ziyaretlerimizde aldığımız geri dönüşler ise, bizim için mutluluk kaynağı. Böylelikle vatandaşlarımızın memnuniyetinin en üst seviyede olmasını sağlıyoruz. Ayrıca her fırsatta eşim Ahmet Bey ile birlikte ev ziyaretlerinde bulunarak, mahalle kültürümüzde yer alan komşuluk ilişkilerinin sürdürülmesini sağlıyoruz. Misafirperverlikleriyle ve güler yüzleriyle bizleri karşılayan değerli mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum. Eşimin de hep dile getirdiği gibi; Kocasinan büyük bir aile ve bu aile her geçen gün daha büyük, mutlu ve huzurlu bir hale geliyor. Allah birliğimizi, beraberliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin.” ifadelerini kullandı.

Kadınlar ise Kocasinan Belediyesi’nin bu uygulaması sayesinde, mahallelerindeki taleplerinin yerine getirildiğini belirterek, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve eşi Fatma Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

CABBAR BAŞKAN VE İLÇE YÖNETİMİNDEN ÖKSÜT MAHALLESİNE ZİYARET

Develi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan ve ilçe yönetimi ile birlikte Öksüt Mahallesine ziyarette bulundu. Mahalle sakinlerinin sıcak ilgi ve alakasıyla karşılanan Cabbar Başkan “Cumhur İttifakı memleketimizin beka meselesidir. Bizler Cumhurbaşkanımız Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin devletimizin zirvesinde oluşturdukları birlikteliği sonuna kadar savunuyor ve bu birlikteliğin Develimizde de vücut bulması için ülkücü kardeşlerimizle var gücümüzle gayret ediyoruz” dedi. Öksüt Mahallesinden Hacı Seyfullah Şahinkaya’nın mevlit yemeğine de katılan Cabbar Başkan ve ilçe yönetimi daha sonra Belediye Meclis üyesi Şaban Çetin’in halası Hatice Hürü ’nün vefatından dolayı taziye ziyaretinde bulundu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Özel izin ve şartlarda ekilen kenevir üreticiye umut verdi

Özel izin ve şartlarla aralarında Kayseri’nin de bulunduğu bazı bölgelerde ekimi yapılan kenevir üreticiye umut …