Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Belediyelerden haberler (05.08.2019)

Belediyelerden haberler (05.08.2019)

MİLLETVEKİLİ VE BAŞKANLARDAN KEPEZ ÇIKARMASI

Talas Belediyesince “Belediye Mahallemizde” sloganı ile gerçekleştirilen ve kırsal mahallelerin tespit edilen ihtiyaçlarının aynı anda bütün birimlerce giderildiği hizmet çıkarması, bu kez Kepez Mahallesinde başladı. Mahalle meydanındaki törene MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da katıldı.

Çömlekçi, Örencik, Cebir ve Yazyurdu’nda yapılan fen işleri, park bahçeler, temizlik işleri, ulaşım hizmetleri gibi belediyenin bütün birimlerinin yer aldığı çalışmanın beşinci durağı Kepez Mahallesi oldu. Büyükşehir Belediyesi, Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi, KASKİ, Ulaşım A.Ş. gibi diğer altyapı kurumlarının da yer aldığı çalışmalar; mahalledeki yol, asfalt, kaldırım, kilitli parke, aydınlatma, kanalizasyon, ilaçlama, mezarlık temizliği, otobüs durakları gibi hizmetleri kapsıyor.

“BAŞKANLARIMIZ ŞEHRİMİZİN DEĞERLERİNDEN”

Törende konuşan MHP Milletvekili İsmail Özdemir, Kepez’de her zaman samimiyetle karşılandıklarını belirterek, “Güzel insanlarla, inandığımız insanlarla, kıymeti makbul ve büyük olan insanlarla Kepez’e hizmet noktasında burada bulunmaktan ayrı bir mutluluk yaşıyorum. Talas ve Büyükşehir belediye başkanlarımız, kendilerini ispatlamış, şehrin yetiştirdiği önemli değerlerden. Allah kendilerinden razı olsun. Kayseri’yi mahcup etmediler.” dedi.

“MUSTAFA BAŞKANIMIZ TECRÜBESİNİ KONUŞTURUYOR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, önemli ve anlamlı bir projede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Mustafa Başkanımız tecrübesini konuşturarak tüm kurum ve kuruluşları adeta mahallemize yağdırıyor. Kendisini kutluyorum. Tecrübe sokakta bulunmuyor, çalışılarak elde ediliyor. Şimdi Büyükşehir’i yanına alıp altyapı kuruluşlarıyla el ele verip nereye ne ihtiyaç varsa onu gideriyor. Az konuşup çok iş yapıyor. Biz de kardeşimizin yaptığı her işte yardıma hazırız.” diye konuştu.

KEPEZ’E DOĞALGAZ MÜJDESİ

Başkan Büyükkılıç, Kepezlilere doğalgaz müjdesi vererek şöyle konuştu: “Kayserigaz genel müdürümüz ile görüşüp Kepez’e doğalgaz gelmesi noktasında talimat verdik. İnşallah sizleri mahcup etmeyeceğiz. Haklı bir talepte bulunuyorsunuz. Yol ve doğalgaz medeniyettir.”

“BÜYÜKŞEHİR VE TALAS EL ELE VERDİ”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise, bütün mahallelerin ihtiyaçlarını tespit edip gerekli çalışmaları planladıklarını ifade ederek, “Seçimde Kepezlilerin neredeyse tamamı bizi belediye başkanlığına layık gördüler. Bir takvim oluşturarak kırsal mahallelerimizde Büyükşehir ve Talas belediyeleri olarak hizmet çıkarması gerçekleştiriyoruz. Şimdiden Kurban Bayramınız mübarek olsun.” şeklinde konuştu.

Kepez Muhtarı Bilal Derebaşı ise, yapılan çalışmalardan dolayı başkanlara teşekkür etti. Konuşmaların ve duaların ardından protokol, iş elbiselerini giyerek bir duvarı temsili olarak boyadı. Çalışmalar, mahallede beş gün sürecek.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ GURBETÇİLERLE

 Hafta sonu Özvatan ilçesinde düzenlenen Geleneksel Kültür, Turizm ve Bal Festivali ile Bünyan’ın Karakaya Mahallesi’nde yapılan Seyit Halil Devletli’yi Anma ve Gurbetçiler Günü Pilav Şenliği’ne katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Felahiye’nin Kayapınar Mahallesi’nde düzenlenen şenlikte de gurbetçilerle bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, şenlikte yaptığı konuşmada birlik beraberlik mesajları verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gurbetçiler Günü Pilav Şenliği’ne katılmak üzere gittiği Kayapınar’da Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Şenlik alanında büyük ilgi gören Başkan Büyükkılıç, vatandaşlarla selamlaştı, fotoğraflar çektirdi ve çocuklarla yakından ilgilendi.

Şenlikte konuşan Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını belirterek, “Başkanımız göreve geldiği günden beri gece gündüz demeden çok yoğun bir şekilde çalışmasına rağmen festivallere de katılarak bizlerle beraber oluyor. Memduh Başkanımız Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bir taraftan hizmet belediyeciliği, diğer yandan gönül belediyeciliği yapıyor” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da bu tür festivallerin birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmaya vesile olduğunu söyledi. En güzel hizmeti vermek için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Ay Yıldızlı Bayrağımızın ve ezanlarımızın gölgesi altında herkes birbiriyle buluşuyor, görüşüyor, tanışıyor ve kaynaşıyor. Allah huzurumuzu, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Birlikte ve beraberlikte rahmet var. Sizler her şeye layıksınız” diye konuştu. Başkan Büyükkılıç, katılımcıların yaklaşan Kurban Bayramı’nı da tebrik etti.

BEYDEĞİRMENİ İÇİN İNCELEME GEZİSİ

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Sincan Hayvancılık Bölgesi’nde yaptığı incelemelerin ardından tecrübe edinmeleri için Beydeğirmeni Besi Bölgesi’ne yatırım yapacak üreticilere yönelik de bir gezi düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli projelerinden birisi olan 5,5 milyon metrekare büyüklüğündeki Beydeğirmeni Besi Bölgesi’nde yatırımcılar için gerekli olan alt yapı tamamlandı. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan yatırımlar öncesi, tecrübe paylaşımı için üreticilere yönelik bir inceleme gezisi gerçekleştirildi.

Ankara-Sincan’da bulunan 2 milyon 800 bin metrekare büyüklüğündeki Sincan Hayvancılık Bölgesi’ne düzenlenen inceleme gezisine Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Altuntuğ ve Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Hakkı Alp ile Kırmızı Et Üreticileri Birliği bünyesindeki üreticiler katıldı.

Kayseri heyetine Sincan Hayvancılık Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mermer bilgi verdi. Üreticiler, 40 işletme ve yaklaşık 20 bin baş hayvanın bulunduğu bölgede büyükbaş besi ve süt hayvanları ile ilgili işletmeleri gezerek Sincan’daki üreticilerden bilgiler aldılar.

KOCASİNAN BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kocasinan Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde gerçekleştirilen meclis toplantısında 12 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Meclis toplantısının açılışında konuşan Başkan Çolakbayrakdar, “Bütün gayretimiz; Kayseri ve Kocasinan içindir.” dedi.

Kocasinan Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 12 gündem maddesi görüşüldü. Sümer, Gevhernesibe, Oruçreis, Şeker ve Erkilet General Emir Mahallelerinin imar planları görüşülüp, karara bağlandı. Toplantının bir diğer gündem maddesi olan Ahi Evran ve Cırgalan Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti Kocasinan Belediyesi’ne ait taşınmazın, Aile Sağlığı Merkezi olarak İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilmesi talebi de oylandı. Meclis Toplantısının son gündem maddesinde yer alan İstasyon Mahallesi, Erkilet Bulvarı ve Kaldırım caddesi kesişiminde bulunan parka ise Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz isminin verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Başkan Çolakbayrakdar, “Şehitlerimizin isimlerini yaşatmak noktasında elimizden geldiğince yoğun gayret sarf ediyoruz. Bir kez daha dile getiriyorum ki; vatanını, milletini ve kutsal değerlerini korumak için savaşan ve bu uğurda canını veren aziz şehitlerimiz asla unutulmayacak. Bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Gazilerimize de sağlık sıhhat içerisinde hayırlı uzun ömürler diliyorum.” diye konuştu.

Ayrıca Başkan Çolakbayrakdar, 45.Büyükler Balkan Şampiyonası’nda Tek ve Çift Kadınlarda Balkan Şampiyonu olan Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Masa Tenisi Sporcusu Özge Yılmaz’ı tebrik ederek, “Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılar elde ediyor. Özellikle Özge Yılmaz sporcumuzu tebrik ediyorum. Balkan Şampiyonası’nda Türkiye’ye altın madalya kazandıran Özge Yılmaz, ay yıldızlı formayı layıkıyla taşıyıp, İstiklal Marşımızı Uluslararası camiada okutturarak, her defasında bizim gururumuz oluyor. Bizler de çocuklarımıza daha iyi imkanlar sağlayarak, profesyonel spor yapan geleceğin sporcularını yetiştiriyoruz. Bütün gayretimiz; Kayseri ve Kocasinan içindir. ”ifadelerini kullandı.

Ağustos ayı meclis toplantısı Başkan Çolakbayrakdar’ın, alınan kararların şehrimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunmasıyla sona erdi.

Melikgazi’de Kurban Satış Yerleri Hazır

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu, her yıl olduğu gibi Kurban Bayramı öncesi tüm tedbirleri aldıklarını ve Kurban satış ile kesim yerlerinin belirlendiğini söyledi.

Mimarsinan Bahçelievler Mahallesinde yer alan Serkent Mevkisi ile sadece küçükbaş içinde Battalgazi Beştepeler semti olarak  iki ayrı alanda kurban satış yeri belirlendiğini belirten Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu, Valilik Makamında yapılan toplantı sonucunda bu iki alanın kurbanlık satış yeri kararı alındığını kaydetti.
Kurban kesiminin bir ibadet olduğunu hatırlatarak bu ibadetin nasıl ve ne şekilde yerine getirileceğinin zaten dinimizce tek tek belirtildiğini, belediye olarak da bu yönde tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu“Melikgazi Belediyesi olarak Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi Serkent Bölgesinde düzenleme yapılan alanda Büyükbaş ve Küçükbaş satışı yapılacaktır. Battalgazi Beştepeler mevkiinde ise sadece Küçükbaş satışı yapılacaktır. Satış yapacak esnaf ile müşteriler için wc, çay ocağı, zabıta ve veteriner kontrol merkezi oluşturuldu. Bu alana rahat, seri ve güvenli ulaşım için düzenleme yapıldı. Otopark inşa alanı oluşturuldu. Gece aydınlatma lambaları döşendi. Kısacası hem esnaf hem de müşteriler için sağlık, düzenli ve rahat bir kurbanlık satış alanı oluşturuldu”dedi.

Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu, kurban bayramı öncesi, bayram günleri ve sonrasında yapılacak tüm çalışmaların planlandığını ve halk ile çevre sağlığı açısından tedbirlerin alındığını sözlerine ekledi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN ŞENLİK TADINDA BULUŞMA

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Koçcağız Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen Pilav Şenliği Programı’na katıldı. Birlik, beraberlik ve dostluk görüntülerine sahne olan etkinlikte konuşan Başkan Çolakbayrakdar, “Her şeyin en iyisine layık olan vatandaşlarımızın bize olan güveni, inancı ve sevgisine elimizden geldiğince gecemizi gündüzümüze katarak layık olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Şenlikte, vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Çolakbayrakdar, bölge sakinlerin ilgi ve sevgisiyle karşılandı. Vatandaşlarla keyifli sohbetler yapan Başkan Çolakbayrakdar, özellikle yaşlılar ve çocuklarla yakından ilgilendi. Bölge sakinleriyle birlikte şükür duası eden Başkan Çolakbayrakdar, geleneksel olarak düzenlenen şenlikte vatandaşlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Her şeyin en iyisine layık olan vatandaşlarımızın bize olan güveni, inancı ve sevgisine elimizden geldiğince gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Rabbim, birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Böyle güzellikler içerisinde her zaman bir arada olmayı nasip eylesin. Şehir dışından hatta yurt dışından buraya gelip, sıla-i rahim yapan vatandaşlarımız, vatana hasretlerini gidermek için buradalar. Bizler de hemşerilerimizle bir arada olmanın mutluluğunu ve keyfini yaşıyoruz. Bu vatan topraklarında Ay Yıldızlı Bayrağımızın gölgesi altında bu ve buna benzer etkinliklerde bulunmak oldukça önemlidir. Mevlam, bu güzellikler içerisinde bir arada olmayı her zaman nasip eylesin. Huzurumuz daim olsun. Bundan dolayı etkinliği yaşatan ve emek sarf eden hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Programın sonunda vatandaşlara kavurma eşliğinde bulgur pilavı ikram edildi.

KOCASİNANLI ÖZGE YILMAZ, BALKAN ŞAMPİYONU OLDU

Masa Tenisinde Milli Takımı temsil eden Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Masa Tenisi Sporcusu Özge Yılmaz,  45.Büyükler Balkan Şampiyonası’nda Tek ve Çift Kadınlarda Balkan Şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı. Spora ve sporcuya verdiği destekle dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, başarıdan dolayı Özge Yılmaz’ı tebrik ederek, “Spor yatırımlarımız, başarılarla taçlanıyor” dedi.

Milli Takım oyuncusu ve Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Masa Tenisi Sporcusu Özge Yılmaz, yine altın madalya kazanarak, Kayseri’yi ve Türkiye’yi bir kez daha gururlandırdı. Karadağ’ın Başkenti Podgorica kentinde düzenlenen 45.Büyükler Balkan Şampiyonası’nda Tek Kadınlarda Özge Yılmaz; finalde Romen Tania Plaian’ı 4-3 mağlup ederek, Balkan Şampiyonu oldu ve Türkiye’ye altın madalya kazandırdı. Ayrıca Özge Yılmaz, Çift Kadınlarda Milli Sporcu Ece Haraç ile birlikte finalde Sibel Altınkaya-Gülpembe Özkaya çiftini 3-2 mağlup ederek Balkan Şampiyonu oldu.

Özge Yılmaz’ın başarısını değerlendiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Milli Takım sporcumuzu kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Takımımız ve Milli sporcularımız, elde ettiği başarılar sayesinde adlarını tarihe altın harflerle yazdırmaya devam ediyor. Kocasinan Belediyesi olarak spora yaptığımız hizmetler, meyvelerini en güzel şekilde veriyor. Sportif alanda birçok branşta başarı üstüne başarı elde ediyoruz. Bilindiği üzere kulübümüz sayesinde Kayseri, masa tenisinde Türkiye sıralamasında en başarılı il unvanını taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, “Gerek Kocasinan Belediyesi olarak gerek ise şahsım olarak her zaman sporcularımızın yanındayız” diyerek sözlerini noktaladı.

 Palancıoğlu’dan Çevre Uyarısı;  “Sulu atıklar çöpe atılmamalı”

 Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, vatandaşları bu sıcak yaz aylarında çevre ve görüntü kirliliğine neden olmamaları konusunda dikkatli olmalarını istedi.

Özellikle yaz aylarında karpuz, kavun ve sulu çöp atıkların adeta pis kokuya ve sineklere davetiye çıkardığını ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, yaz aylarında çöp toplama için ayrı bir ekip oluşturulduğunu söyledi.

Sulu atıkların, süzülerek çöpe atılması gerektiğini belirten Başkan Dr. Palancıoğlu “Yaz aylarında bağ ve bahçe sahipleri, topladıkları çalı, çırpı ve otları çöp kutularına atıyorlar. Ot atıkları, çöp değildir. Bu atıklar, bahçelerde toprağa gömülerek doğal gübre olarak kullanılabilir. Ayrıca, aşırı sıcaklarda gıdalar çabuk bozuluyor. Pis koku yayıp bakteri üreten gıda atıkları, çevre sağlığını da tehlikeye atıyor. Özelikle karpuz ve kavun ile sulu meyveler çöpe atılmamalıdır. Sulu atıklar çöp araçlarından yollara dökülerek çevre kirliliğine ve kokuya neden olmaktadır. Bu açıdan sulu atıklar, süzülerek çöpe atılmalıdır. Tüm vatandaşlarımızdan konuya hassasiyet göstermesini dilerim.” dedi.

Başkan Dr. Palancıoğlu, aksi halde sulu atıkların çöp kutularını birer sinek üreme merkezi haline getirdiğini sözlerine ekledi.

CABBAR BAŞKAN PARK REVİZE ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

            Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar belediye ekiplerinin ilçe merkezindeki parklarda yürüttüğü revize çalışmalarını yerinde inceledi. Parklarda deforme olmuş zeminleri yenileyen ekipler ayrıca bozulmuş olan oyun gruplarının tamirini ve çevre düzenlemelerini de yaparak çocukların ve ailelerinin hoşça vakit geçireceği duruma getirdi.

Çalışmaların program dâhilinde hız kesmeden devam ettiğini belirten Cabbar Başkan “Çocuklarımızın konforlu ve güvenli bir şekilde oyun oynamaları için başlattığımız park revize çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Ekiplerimiz gerekli tamir tadilat çalışmalarının ardından çevre düzenleme çalışmalarını da yaparak parklarımızı mahalle sakinlerimizin gönül hoşluğu içerisinde kullanacakları hale getirdiler. Mahalle sakinlerimizin teşekkürlerini ilettiği bu çalışmayı inşallah ekiplerimiz en kısa sürede bütün parklarımızda yapacaklar” açıklamalarında bulundu.

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ASFALT ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

            Seyrani Eğitim Kampüsü ve KYK çevresinde sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayan ekipler, Kurban Bayramı öncesinde mahallelerde eksik kalan yerlerin sıcak asfalt çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor. Reşadiye, Harman ve İbrahimağa Mahallelerinde eksik olan yerlerin sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayan ekipler çalışmalarına Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde devam ediyor.

            Ekiplerin çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgiler alan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Develi Belediyesi olarak tüm ekiplerimiz hummalı bir şekilde Kurban Bayramı hazırlıklarını devam ettiriyor. Geçen sene Belediye tarihinin rekor sıcak asfalt serimini yapmıştık. Bu sene de eksik kalan yerlerin sıcak asfalt serimini hız kesmeden devam ettiriyoruz. Kurban Bayramında büyük oranda artacak ilçemiz nüfusunun rahat ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilmesi için bayramdan önce çalışmalarımızı tamamlayacağız. Develimize yakışır görünüm kazandırdığımız asfalt çalışmamız mahalle sakinlerinin de büyük memnuniyetini kazanmıştır. Özverili şekilde gece-gündüz demeden gayret gösteren personelimize teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Başkan Büyükkılıç, Talas Belediyesi’nin Kepez’de gerçekleştirilen “Belediye Mahallenizde” etkinliğine katıldı

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KEPEZ’DE, EL BİRLİĞİ İLE HİZMETTE

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir ve Talas Belediyesi’nin tüm imkanları ile Kepez Mahallesi’nde gerçekleştirdiği hizmet seferberliğine katıldı ve eline fırçayı alarak boya yaptı. Başkan Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları ile birlik beraberlik içinde en güzel hizmeti vermek için çalıştıklarını söyledi. “Belediye Mahallenizde” etkinliğine katılan MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de Başkan Büyükkılıç’ın kendisini Kayseri’ye adadığını belirterek hizmetleri için teşekkür etti.

Talas Belediyesi’nin tüm iş makineleri ve personeliyle birlikte bir mahalleye çıkarma yaparak hizmet seferberliği içinde sorunları giderdiği, Büyükşehir Belediyesi’nin de Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve tüm alt yapı kuruluşlarıyla destek verdiği “Belediye Mahallenizde” etkinliği bu kez Kepez’de yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kepez’de Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından karşılandı ve etkinlik alanındaki Kepezlileri selamladı. Başkan Büyükkılıç, etkinliğe katılan MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir ile de sıcak ve samimi bir şekilde sohbet etti.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yaptığı konuşmada “Belediye Mahallenizde” etkinliğinden bahsederek, tüm ekiplerin beş gün süreyle Kepez’deki tüm hizmetleri yerine getireceğini belirtti.

“BİRBİRİMİZE KEFİLİZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da Talas Belediyesi’nin önemli ve anlamlı bir proje gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Tecrübesini gösteren Mustafa Yalçın Başkanımızı tebrik ediyorum. Az konuşuyor, çok iş yapıyor. Yapacağı her işte Büyükşehir olarak destek vermeye hazırız” dedi. Belediye başkanları olarak birbirlerine kefil olduklarını ve birlik beraberlik içerisinde çalıştıklarını vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Birlik ve beraberlikte bereket var. Bereketin en güzel örneğini burada görüyoruz” diye konuştu. Kepez’in doğal gaz konusuna da değinen Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayserigaz Genel Müdürü ile bu konuyu görüştüğünü söyledi ve bu sorunun giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti. Konuşmasında ortak değerlerimize sahip çıkmanın önemini de vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Tüm hizmetler yerine getirilir.  Bütün işler yapılır. Bizim olmazsa olmazımız ortak değerlerimize sahip çıkmaktır” dedi.

ÖZDEMİR: BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KENDİSİNİ KAYSERİ’YE ADADI

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de Kepez’de yaptığı konuşmada belediye başkanı olmak için gönül adamı olmak gerektiğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın belediyecilik anlamında kendilerini ispatlamış, bu şehrin yetiştirdiği önemli değerlerden olduklarını vurgulayan Özdemir, “Seçimlerden önce kendileri için Cumhur İttifakına destek istediğimizde biz mahcup olmayacağımızı biliyorduk. Allah onlardan razı olsun ki mahcup etmediler” dedi. Türkiye ve Kayseri’nin dünyaya örnek çalışmalara imza attığını da belirten Özdemir, “Bunca güzelliğin, birlik beraberliğin, rahmetin olduğu yerde art niyetliler de boş durmayacak, bazı fitne ve fesada sebebiyet vereceklerdir; ama aldırış etmiyoruz. Önemli olan Kayseri’yi hak ettiği seviyeye taşımaktır. Zaten belediye başkanlarımız bu amaç için çalışıyorlar” diye konuştu. Başkan Büyükkılıç’ın ilçelerde yaptığı hizmetlere de değinen İsmail Özdemir, “Memduh Bey ilçelerin bir bakıma ağabeyi. Hangi ilçeye gittiysem ve o ilçe belediyelerinin aşamadığı sorunlarda Memduh Beyi aradıysam bir sözümüzü ikiletmedi. O yüzden kendisinden Allah razı olsun. Bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum. Hizmet noktasında kendisini Kayseri’ye adadığını ve hiçbir ayrım yapmadan tüm hemşehrilerimizi kucakladığını gösteriyor” dedi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BOYA YAPTI

Konuşmaların ardından tüm belediye birimleri Kepez’deki sorunları çözmek ve daha güzel bir görünüme kavuşturmak için çalışmalara başladılar. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da eline fırçayı alarak görüntü kirliliği oluşturan bir duvarı boyadı.

YAHYALI BELEDİYE MECLİSİ AĞUSTOS AYI TOPLANTISINI YAPTI

Yahyalı Belediyesi’nin Ağustos ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda yapılan mecliste, birisi ek olmak üzere üç gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıda, 10 mahalleye yapılacak olan Jeolojik- Jeoteknik Etüt yapım işi ile ilgili meclis üyelerine bilgiler veren Başkan Esat Öztürk; “ EPDK ve Enerji Bakanlığı bir yere doğalgaz gelmesi için İmar Planı şartı koşuyor. Biz, ova mahallelerimiz dediğimiz, 9 mahallemize imar planı olmadığı için doğalgaz bağlayamıyoruz. Doğalgaz ana hattı hemen mahallelerimizin yanından geçmesine rağmen, istifade edemiyorlar. Buradaki insanlarımız bu nimetten istifade ederken, ova mahallelerimiz, Derebağ ve Kirazlı Mahallelerimizin bundan istifade edememesi bana göre bir eksiklik. Biz, bu mahallerimizin doğalgaza kavuşması için çalışmalara başladık. Diğer ilçe belediye başkanlarıyla görüştük. Henüz bu tür bir çalışma yapmamışlar. Bu konu da da Kayseri ilçeleri içinde bir adım öndeyiz. 41 mahallemizin hali hazırı, İller Bankası tarafından yüzde 50 hibe desteğiyle hazırlandı. Jeolojik- Jeoteknik Etüt yapım işi de mutlaka yapılması gerekli. İmar ile ilgili yapılacak çalışmaya altlık olacağı için, bu çalışma önemli. Bir yere bina yapılacaksa mutlaka Jeolojik Etüdü yapılması lazım. Gelecek nesillere sağlıklı bir imarlı yer bırakmak adına önemli bir çalışma. Biz İller Bankası ile bu konuda görüşmemizi yaptık. Yüzde 50 hibe desteğiyle etüt çalışmasını yapacaklar. Buradan da 11 mahallemize müjde vermek istiyoruz. Doğalgazımız bu mahallelere de gelecek.” diye konuştu.

Bayram öncesi 4 sporcu, 4 altın madalya

            Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kayserili sporcuların Kayseri’ye bayram öncesi 4 başarı haberi ile adeta çifte bayram yaşattığını söyledi.

Karadağ´ın Başkenti Podgorica´da 11 ülkenin katıldığı Büyükler Balkan Şampiyonasında Balkan Şampiyonu olan Özge Yılmaz, Bursa’da yapılan Atletizm Büyükler Türkiye Şampiyonasında Turgay Bayram ile Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonasında erkeklerde Furkan Akçam, yıldız bayanlarda ise Funda Taşkın’ı altın madalya kazanmalarından dolayı tebrik eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu,“Spora yapılan yatırımlar ile ülke genelinde sporda başarı grafiği yükselmiştir. Tabi ki bundan da Kayserimiz payını almaktadır. Nitekim sadece bu hafta sonu Kayserili sporcularımız, bir Balkan şampiyonası, 3 Türkiye Şampiyonasında başarı elde etmişlerdir. Şehrimize altın madalya ile dönerek bizlere bayram öncesi bayram hediyesi vermişlerdir.”dedi.

         Bir yerde başarı varsa orada mutlaka Kayseri’nin de bulunduğunu ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, Kayseri’ye altın madalya kazandıran sporculara başarılarının devamını dilerken emeği geçenlere de teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

MELİKGAZİ AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI  GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Melikgazi Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanununun 20. maddesine istinaden 2019 yılı Ağustos Ayı Meclis Toplantısını yaptı. Meclis gündeminde 5’i ek olmak üzere toplam 24 gündem maddesi görüşüldü.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, başkanlığında toplanan Ağustos ayı olağan Meclis toplantısında yer alan maddeler tek tek görüşülerek karara bağlandı. 11 madde oylanırken, 13 gündem maddesi ilgili komisyonlara havale edildi

Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu “Meclisimizce şehrin ekonomik gelişmesine ve imar hareketliğine hız kazandıran gündem maddeleri yine oybirliği ile onaylandı. Söz konusu, vatandaşa hizmet ve yatırım olunca meclis kararları hızlı bir şekilde değerlendirilmekte ve oylanmaktadır. Bugün alınan kararlarımızın tamamı OYBİRLİĞİ ile alınmıştır. Bundan dolayı şehrimiz ve ülkemizin geleceği, birlik ve beraberliğimiz adına Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi

24 gündem maddesinden; 2’sinin idari ve 22’sinin ise imar planlama ve tadilatı ile ilgili olduğu belirten Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi bölgesinde yer alan alanlarda imardaki planlı ve sağlıklı şehirleşmenin uzun dönemde modern, yeşillikler içinde ve planlı bir şehir yaşamı olarak halka yansıyacağını kaydetti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Vali Günaydın’a “Dünya Gümrük Günü” Ziyareti

Vali Şehmus Günaydın, “26 Ocak Dünya Gümrük Günü” dolayısıyla Gümrük Müdürü Salih Bayram ve Gümrük …