Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Belediyelerden haberler (04.12.2019)

Belediyelerden haberler (04.12.2019)

BÜYÜKKILIÇ REHABİLİTASYON MERKEZİNDEN “3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” ETKİNLİĞİ

            3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilçemizde faaliyet gösteren Büyükkılıç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi eğitim verdiği engellilerle etkinlik düzenledi.

            Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak’ın ve engelli ailelerinin katıldığı etkinlikte “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle yaptıkları turnuvaya katılan engellilere katılım belgelerini veren protokol daha sonra engelli aileleriyle hasbihalde bulundu. Böylesi güzel bir programa katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ve en büyük engelin sevgisizlik olduğuna vurgulayan ilçe protokolü oyun havalarında engellilere eşlik ederek sevinçlerine ortak oldular.

SOSYAL YARDIMLAŞMA MÜTEVELLİ HEYETİ TOPLANTISI YAPILDI

            Develi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Mütevelli Heyeti toplantısı Develi Kaymakamı Murat Duru başkanlığında yapıldı.

            Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın da katıldığı programda Kaymakam Duru “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti üyelerimizle beraber ekonomik ve sosyal yönlerden dezavantajlı insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir araya gelip hakkaniyetli bir şekilde kararlar alarak sosyal devlet olmanın gereği olarak insanlarımızı mutlu etmeye çalışıyoruz. Değerli mütevelli heyeti üyelerimize hakkaniyeti tesis etmemizde bizlere yapmış oldukları katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin” açıklamalarında bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Savruk engelli dernekleri ve özel öğrencilerle bir araya geldi.

HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞI YAPACAĞIZ”

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Savruk, Melikgazi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Faruk Şahin, Anadolu Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Eftal Özkartal, Kayserili Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ümmet Ekici ve derneklerin yönetim kurulu üyelerini kabulünde, “İmkânlar olduğu sürece sizler için her türlü fedakârlığı yapacağız” diye konuştu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ni ziyarete gelen Engelli dernekleri ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Vekili Mehmet Savruk ile bir süre görüştü. Başkan Vekili Mehmet Savruk ilk olarak Melikgazi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Faruk Şahin ve beraberindeki heyetle görüştü. Başkan Şahin, ziyarette, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri’deki tüm engelli camiası ve engelli vatandaşlara destek olduğunu gördüklerini ve bundan dolayı teşekkür etmek istediklerini söyledi ve kendilerine imkânlar verildiğinde çok iyi başarılara imza attıklarını belirtti. Başkan Vekili Mehmet Savruk daha sonra Anadolu Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Eftal Özkartal ile Kayserili Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ümmet Ekici ile bir araya geldi. Anadolu Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Eftal Özkartal, “Kayserimizi güzel bir demet şeklinde temsil etme gayretindeyiz. Güzellikleri taşıma gayretindeyiz. Dernek ve kulüpler olarak Büyükşehir Belediyemizden yardım aldık. Bizi önemsediler, önemli gördüler ihtiyaçlarımızı giderdiler. Bu konuda çok memnunuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR ETTİLER

Kayserili Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ümmet Ekici’de destekleri için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.  Ziyarette engelli derneklerini dinleyen Başkan Vekili Savruk, hiçbirimizin birbirimizden farklı olmadığını vurguladı. Asıl önemli olanın faydalı olmak olduğunu belirten Savruk, “Faydalı olmak sadece engelsiz insanlara ait olan bir şey değildir. Faydalı olan benim bildiğim pek çok engelli bireylerimiz vardır. Dünyada birçok başarı elde etmişlerdir. Gerek spor, gerek kültür, gerek siyasi, gerek bilim yönünden damgalarını vurmuşlar, mesafe kat etmişlerdir.  Onun için insanları engelli veya engelsiz olarak ayırt ederek hoş bakmıyorum. Çünkü, her insanın bir eksikliği vardır. Belki bedensel eksiklik olmayabilir ama insanın ruhu kötüdür. Düşüncesi kötüdür. Esas engelli onlardır. Engeli ortaya getirende onlar” dedi. İmkanlar oldukça engelli derneklerinin ve engelli bireylerin yanında olduklarını anlatan Savruk, “Sizler için her türlü fedakârlığı yapacağız” dedi.

BAŞKAN VEKİLİ SAVRUK ÖZEL ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ

Başkan Vekili Mehmet Savruk İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencileriyle Emirgan Parkın’da bir araya geldi.  Öğrencilerle kahvaltı eden Başkan Vekili Savruk, özel öğrencilerle yakından ilgilendi.

Öğrencilerle bol bol sohbet eden Savruk, “Güzel etkinlikler içerisindeyiz. Engel diye bir kavram tanımıyorum. Hepimiz bir engeli ve eksikliği var. Asıl engel, engellilerle bir araya gelmeyen ve onları anlamayandır” diye konuştu.

TALAS’TA ANTİKA GÜNLERİ SÜRÜYOR

Talas Belediyesi tarafından “Harman Meydanı’nda Tarihe Yolculuk” sloganıyla başlatılan ve her ayın ikinci pazar günü düzenlenen antika günlerinin üçüncüsü bu pazar gerçekleştirilecek.

Kayseri’de ilk defa Talas Belediyesi tarafından başlatılan antika pazarında Türkiye’nin dört bir yanından gelen antika eşya satıcıları ile antika severler buluşuyor.

Tarihi ve kültürel alanda birçok özelliği bünyesinde barındıran Talas’ta gerçekleşen etkinlikte şehir içinden ve şehir dışından birçok antika sever bir araya geliyor. Antika ev eşyalarından müzik aletlerine, askeri malzemelerden ahşap ürünlere kadar pek çok eşyanın sergilendiği antika pazarı 8 Aralık Pazar günü 3. kez meraklılarını ağırlayacak.

Talas Harman Mahalle Meydanı’nda kurulan Antika Pazarı’nın daha öncekilerde olduğu gibi yine büyük ilgi görmesi bekleniyor.

KAYMEK’ten “Engellilerin Hakları “ Programı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Meslek Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla  ‘Engellilerin Hakları’ adlı bir program düzenledi. Programa Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (KAYMEK) tarafından düzenlenen program Hunat Hatun Medresesi’nde yapıldı. Programda konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yardımcısı Serdar Öztürk, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin bu tür programları çok sık yaptığını dile getirdi. Öztürk,  ‘Engellerin Hakları’ adlı programı farkındalık yaratmak için düzenlediklerini vurguladı. Birlik ve beraberlik konusuna dikkat çeken Öztürk, “Hep beraberiz ve bütün engelleri birlikte aşmak için elimizden gelen gayreti yapmak durumundayız” diye konuştu. Programda konuşma yapan ve  sonradan engelli bir birey olduğunu söyleyen Anadolu Sosyal Sorumluluk Derneği  Başkanı Kadir Can Gökalp ise 3 Aralık Engelliler Dünya Günü hakkında bilgi verdi. Engelli olmadan önce engelli olmak ne demek bilmediğini belirten Gökalp, bir gün engelli olduğunda bunu çok iyi anladığını anlattı. Engelli bireylerin yaşam şartlarında da bahseden Gökalp,  bu şartların gün geçtikçe daha iyi olmaya başladığını da sözlerine ekledi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Belediyelerden haberler (05.12.2019)

MELİKGAZİ’DEN ÖĞRENCİLERE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ             Melikgazi Belediye tarafından öğrencilere diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması …

Bir cevap yazın