Ana Sayfa / Haberler / Gündem / Belediyelerden haberler (04.01.2019)

Belediyelerden haberler (04.01.2019)

KAYSERİ BİLİM MERKEZİ’NDE 100 SAAT ASTRONOMİ

 Kayseri Bilim Merkezi, bilimsel etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. 12 Ocak Cumartesi günü 50 farklı ülkede yapılacak olan Astronomi Günleri kapsamında Kayseri Bilim Merkezi’nde de birbirinden farklı etkinlikler yapılacak.

Uluslararası Astronomi Birliği (IAU) 100. kuruluş yıldönümünü (IAU100), “Aynı Gökyüzü Altında” teması ile yüzyılda yapılan astronomi keşiflerinin farkındalığını arttırmak, astronomiyi eğitim, gelişim ve diplomatik bir araç olarak desteklemek ve geliştirmek için yıl boyu sürecek bir kutlama olarak düzenliyor. 50 farklı ülkede gerçekleştirilecek olan etkinliklere Türkiye’nin en büyük planetaryumuna sahip olan Kayseri Bilim Merkezi ’de katılıyor.

Kayseri Bilim Merkezi’nde “100 Saat Astronomi” etkinliklerinin ilk ayağı 12 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Etkinlikte alanında uzman akademisyenlerle bilim söyleşileri, planetaryumda astronomi eğitimleri ve film gösterimlerinin yanı sıra farklı yaş gruplarına hitap eden astronomi temelli atölye uygulamaları da gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında “Yukarı ve Ötesi” adlı fotoğraf sergisi ile evrenin sınırlarında bir gezinti yapılarken özel teleskoplarla güneş gözlemi imkanı da sağlanacak. Etkinlikler, 12 Ocak Cumartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamındaki atölyeler için kayıtlar Kayseri Bilim Merkezi’ne yapılabilecek.

KOCASİNAN’DA TALEPLER ANINDA KARŞILIK BULUYOR

Kocasinan Belediyesi’nin ‘Siz Anlatın Biz Çözelim’ sloganıyla, ilçe sakinlerine daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla hayata geçirdiği Çözüm Merkezi sayesinde vatandaşlardan gelen istek ve talepler anında karşılık buluyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşlar ile belediye arasında köprü vazifesi gören Çözüm Merkezine gelen başvurular hakkında bilgi verdi.

Kocasinan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde 2016 yılı Ağustos ayından bu yana çalışmalarını sürdüren Çözüm Merkezi, her gün yüzlerce vatandaşın talep ve isteğini yerine getiriyor. Çözüm Merkezinin, belediyecilik faaliyetlerine yönelik çözüm odaklı çalışmaları vatandaşlar tarafından da takdir topluyor.

Çözüm Merkezinin; tüm belediyecilik hizmetlerini tek bir çatı altında aktaran bir birim olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, yapılan hizmeti, merkezi bir yönetim tarzının sahaya yansıması olarak nitelendirdi. Başkan Çolakbayrakdar “Kocasinan Belediyesi olarak yapmış olduğumuz her proje insan odaklıdır. Çözüm Merkezi de bu anlayışımızın bir ürünüdür. Kocasinan sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın, belediyeden isteği, talebi, şikayeti, önerileri ve beklentilerini yansıtması noktasında Çözüm Merkezi büyük bir adımdır. Biz diyoruz ki; ‘Kocasinan Belediyesi’ne ve Başkana her türlü ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama belediyeyi, ilçe sakinlerimizle birlikte yönetme tarzıdır. Vatandaşlarımızın beklentilerini isteklerini ve taleplerini yerine getirebiliyor ve vatandaşlarımızı mutlu edebiliyorsak, yönetim tarzı olarak doğru bir yöntem sergiliyoruz demektir” ifadelerini kullandı.

Kocasinan Belediyesi Çözüm Merkezi’nin hızlı çözüm anlayışıyla vatandaşlardan gelen istek ve şikayetlere yönelik kayıtlar oluşturduğunu ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, Çözüm Merkezine kurulduğu günden bugüne kadar toplam 68 bin 327 çağrı geldiğini belirterek, “Bunların 54 bin 583’ü aciliyet sırasına göre çözüme kavuşturulmuştur. Diğer başvuruların bir kısmı ise başka kurumların uhdesinde olduğu için yönlendirme yapılmıştır. Çözüm Merkezimizin bu çalışmasına yönelik vatandaşlarımızın olumlu yöndeki dönüşleri de bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak, güçlü ve büyük Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaya katkı sağlamak için yoğun şekilde çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

OĞALGAZ YATIRIMLARI MELİKGAZİ’DE ELE ALINDI.

HEDEF ÖNÜMÜZDEKİ 5 YIL İÇİNDE TÜM KAYSERİ’Yİ DOĞALGAZ İLE BULUŞTURMAK.

Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç, belediye çalışmaları ve seçim gezilerinin yanı sıra şehrin geleceğine yön verecek yatırım ve projelerin ele alındığı istişare toplantılarına büyük önem verdiklerini ve son olarak Kayseri’nin en önemli yatırımcı kuruluşu olan Kayserigaz yetkilileri ile 2019 yılı projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Kayserigaz Genel Müdürü Adem Dincay ve kurum yöneticilerinin katıldığı toplantıda Kayserigaz olarak 2019 ve daha sonraki yıllar için şehrimiz adına yapılacak yeni proje ve yatırımlarla ilgili istişarede bulunduklarını belirten Başkan Büyükkılıç “ Her zaman uyum içerisinde şehrimize hizmet ettiğimiz Kayserigaz ile yeni dönemde tüm Kayseri’yi ele alarak her ilçemize, her hanemize nasıl doğalgaz hizmetini götürebilirizin çabası ve gayreti içerisinde olacağız. Hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içerisinde tüm Kayseri’yi doğalgaz ile tanıştırmak ve kullanımını yaygınlaştırmak olacaktır.”dedi.

Tüm spor branşlarında marka şehir…

Kayserigaz toplantısının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici’yi de misafir eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Kayseri’nin spor yatırımlarından daha çok pay alması, tüm spor branşlarında marka şehir ve çekim merkezi konumuna gelmesi için neler yapılabilir konusunda bilgiler aldığını sözlerine ekledi.

Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç, hizmet etmekle onur duyduğumuz sevdamız kadim şehir Kayseri’miz için sabahın erken saatlerinde başlayan mesaimizde her anımızı en maksimum seviyede verimli olarak geçirmek, yeni proje ve hedef belirlemek için çaba sarf ettiklerini söyledi.

KOCASİNAN’DA DÖNÜŞÜM İÇİN İHALE VAKTİ

Kocasinan Belediyesi, fiziki ömrünü tamamlamış köhne yapıların yıkılarak, daha modern ve yaşanabilir konutların inşa edilmesine yönelik başlatılan Kentsel Dönüşüm ve Yenileme çalışmaları kapsamında iki yeni hale gerçekleştirecek.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Uğurevler Mahallesi’nde 1 blok 44 daire 3 dükkan ile 1 blok 44 daire 4 dükkanın kat karşılığı ihalelerinin 8 Ocak 2019 Salı günü gerçekleştirileceğini söyledi. Kentsel dönüşümle Kocasinan’ın daha çok değerlendiğini ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, yapılan dönüşümle Kocasinan’ın çehresinin değiştiğini belirterek, “Hedeflerimiz doğrultusunda adım adım Kocasinan’ı geleceğe hazırlıyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bir yandan hak sahiplerine huzurlu yuvalarını teslim ederken, bir yandan da yeni projelerimizi hayata geçiriyoruz. Tüm gayretimiz, Kocasinan’ı daha da güzelleştirerek, değerine değer katmaktır. İhtiyaç olan mahallelerde başlatmış olduğumuz kentsel dönüşümle Kocasinan’ımız, çağdaş ve modern bir görünüme kavuşuyor.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak mahallelerimizin her birini Yeni Kocasinan’a hazırlamak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Uğurevler Mahallesi’nde 1 blok 44 daire 3 dükkan ile 1 blok 44 daire 4 dükkanın kat karşılığı ihalelerinin 8 Ocak Salı günü saat 14.00’de Meclis Salonu’nda başlayacağı hatırlatılan açıklamada; ihale şartname ve eklerinin Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nden temin edinilebileceği Ayrıca 0352 222 70 00 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabileceği kaydedildi.

DEVELİ’NİN GÜLÜ SİNAN’DAN BAŞKAN CABBAR’A DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ

Develi’nin güllerinden Sinan, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı makamında ziyaret ederek doğum günü hediyesi verdi.

Başkan Cabbar’ın 1 Ocak olan doğum gününü unutmayan Sinan aldığı kravatı Başkan Cabbar’a hediye ederek yeni yaşını kutladı ve sağlıklı uzun ömür dileğinde bulundu. Sinan’ın bu inceliği ve jesti karşısında hem çok duygulanıp hem de çok sevinen Başkan Cabbar “Develimizin güllerinden olan Sinan’ımız beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. Zahmet edip hediye almayı da unutmayan Sinan’a canı gönülden teşekkür ediyor, ailesi ve tüm sevdikleriyle hayırlı bir sene ve ömür diliyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

HACILAR HALKI BÜYÜKKILIÇ’I BAĞRINA BASTI.

Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ak Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel ile İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve teşkilat mensupları ile birlikte Cuma programı kapsamında Hacılar ilçesini ziyaret etti.

Hacılar ziyaretinde Başkan Büyükkılıç ve beraberindeki heyet, Hacılar Belediye Başkanvekili Bilal Özdoğan, Hacılar İlçe Başkanı Ahmet Övüç ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılandı. Karşılamaya gelen hemşehrileri ile tek tek tokalaşarak gönülleri alan Başkan Büyükkılıç: “ Kadirşinas Hacılarlı kardeşlerim her zaman olduğu gibi bugünde bizlere kucak açtı, bağrına bastı. Onların bu güvenine, sevgisine Rabbim bizleri layık kılsın.” dedi.

Hacılar Camikebir Camii’nde Cuma namazını eda eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Hacılar Belediye Başkan vekili Bilal Özdoğan ve Hacılar İlçe Başkanı Ahmet Övüç ile birlikte sohbet evinde Hacılarlı hemşehrileri ile çay içip sohbet etti. Vatandaşların 31 Mart’tan sonraki yeni dönem için yapılmasını istedikleri talepleri dinleyerek Hacılar ilçesi için yapılması düşünüler projeler hakkında bilgiler verdi.

Semt esnafı, bugün kurulan semt pazarı esnafları ve alışveriş yapan vatandaşlarla da selamlaşarak hemhal olan Başkan Büyükkılıç, yaz kış demeden fedakârca ucuz fiyata kaliteli ürünleri vatandaşlarla buluşturarak evine helal rızık götürme çabası içerisindeki tüm esnaf kardeşlerime helalinden bol ve bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Hacılar’ın en sorunsuz ve günden güne gelişen bir ilçe olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç “ Müteşebbis Hacılarlı kardeşlerimiz şehrimiz ekonomi, sanayi ve istihdamına çok önemli katkı sağlıyor. Hacılar Belediyemizin başlattığı Kentsel dönüşüm projeleri, yeni yapılan sosyal ve kültürel yaşam alanları, gelişmeye çok açık arazi yapısı ile Hacılar önümüzdeki yıllarda hayata geçirilecek yeni proje ve yatırımlarla daha da büyüyecek, gelişecek, güzelleşecek ve en prestijli ilçelerimizden birisi olacak. Bunu hep birlikte yapacağız. El ele gönül gölüne vererek ortak akıl ve katılımcı yönetim anlayışı içerisinde Kayseri’yi daha güzel noktalara taşıyacaklarını” sözlerine ekledi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Milli Emlak, arsa, tarla, ev, çeşitli araç ve motorsiklet satacak.. İşte liste

KAYSERİ ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNDEN SATIŞI YAPILACAK TAŞINMAZLAR S. NO: TAŞINMAZ …