Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Belediye haberleri.. (07.12.2018)

Belediye haberleri.. (07.12.2018)

Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri Oto Galericiler Sitesi Esnafı ile bir arada…

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh BüyükkılıçKayseri Oto Galericiler Sitesini gezerek esnaflar ile sohbet etti ve oto alım satım da karşılaşılan sorunlar hakkında bilgiler aldı.

Kayseri Oto Galericiler Sitesi ziyaretine, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, Kayseri Milletvekili önceki Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,  Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ve Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar,Belediye Birim Müdürleri ve bölge esnafı ile birlikte gerçekleştirildi.

Kayseri Oto Galericiler Sitesi Başkanı Metin Tuzcuoğlu,Yönetim Kurulu Üyelerince karşılanan, Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç, oto alım satım sektörünün ekonomide önemli bir yer teşkil ettiğini ve bu açıdan oto alım satımı yapan esnafları önemsediklerini ve destek olduklarını söyledi.

Oto Galericiler esnafını önemseyen ve katkı saylayan ender şehirlerden biri olduklarını bunu da Kayseri Oto Galericiler Sitesi inşa edilmesi ile kanıtladıklarını ifade eden Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç, talep ve değerlendirmeleri hakkında bilgiler ve bu sektörün gelişmesi için yapılacak çalışmaları ele aldıklarını kaydetti.

Antika Arabalar Günü” ve “Oto Fuarı” gibi projeleri gerçekleştirmek istediklerini bildiren Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Kayseri’nin ticaret ve turizm hacmini artıracak fuar, festival ve tanıtım organizasyonlarına destek veriyoruz. Bu çalışmaları daha etkin verimli yapmak için buradayız. Hem oda yöneticileri ile hem de esnaf arkadaşlarımız ile birebir görüşmeler yaptık. Çok olumlu sonuçlar elde ettik. Şimdi bunları değerlendirme zamanı, Kayseri’yi şaha kaldırma zamanı, Kayseri artık kendi kabuğunu yırtarak Anadolu aslanı olarak ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacaktır”

Kayseri Oto Galericiler Sitesi Başkanı Metin Tuzcuoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Site Esnafı; Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç’ın ziyaretinden son derece memnun olduklarını ve her türlü ortak çalışmaya hazır olduklarını söylediler.

BAŞKAN CABBAR VE İLÇE TEŞKİLATINDAN ÇOMAKLI MAHALLESİNE ZİYARET

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar AK Parti İlçe Teşkilatıyla birlikte Çomaklı Mahallesine ziyarette bulundu. Cuma Namazını Çomaklı Mahallesi Camiinde kılan Başkan Cabbar daha sonra mahalle sakinleriyle hasbihal ederek isteklerini dinledi. Mahallelerine yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Cabbar’a teşekkürlerini ileten mahalle sakinleri, yapılacak hizmetler hakkında da Başkan Cabbar’dan bilgiler aldı. Mahalle sakinleriyle hasbihal ettikten sonra mahalleli tarafından Özal diye bilinen ve geçtiğimiz günlerde vefat eden Mustafa Şişli’nin ailesine taziye ziyaretinde bulunan Başkan Cabbar ve teşkilat mensupları başsağlığı dileklerinde bulundu

ANA CADDELERDE SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

            Develi Belediyesi’nin Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Develi merkezindeki ana caddelerde yürüttüğü sıcak asfalt çalışmaları tamamlanarak Develililerin kullanımına hazır hale getirildi.

            Muammer Kocatürk Caddesi, Elbiz Caddesi, Sanayi Caddesi ve Alparslan Türkeş Caddesindeki zemin çalışmalarının ardından seri bir şekilde sıcak asfalt serimi yapan ekiplerin de çalışmalarını tamamlanmasının ardından yol çizgileri de çekilerek çalışmalar tamamlandı. Hızlı bir şekilde tamamlanmasıyla Develililerin ve esnafların büyük takdirini ve beğenisini kazanan çalışmalar hakkında konuşan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Kar-kış, yağmur-çamur demeden gecesini gündüzüne katan ekiplerimiz sıcak asfalt çalışmalarında nihayete eriştiler. Belediyemizin tarihi başarılarından olan 50 bin ton sıcak asfalt serimi yapacağız sözümüzü yerine getirmenin ve hemşerilerimizin beğenisini kazanmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz. En iyisini hak eden Develimizde mahallelerimizin ardından ana caddelerimizde hak ettiği güzelliğe kavuşarak hemşerilerimizin hizmetine hazır hale getirilmiştir. Bu vesileyle ekiplerimize bir kez daha teşekkür ediyor, bizden dua ve desteklerini esirgemeyen kıymetli hemşerilerime de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BAŞKAN CABBAR’DAN RAMÇO’YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Develi’de engelleri aşarak, geçimini alın teriyle sağlayan ve Çarşı esnafının Ramço diye seslendiği Ramazan Gül’ü hastalanmasından dolayı evinde ziyaret eden Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar Ramço ve annesi ile hoş sohbet ederek onlara moral verdi.

Evlerine gelmesinden dolayı mutluluktan gözyaşlarına hâkim olamayan Ramço ve annesi ile muhabbet eden Başkan Cabbar iyice iyileşene kadar iş yerine gitmemesi ve ilaçlarını düzenli kullanması için Raço’dan söz aldı. Develi’nin güllerinden birinin yüzünü güldürüp hayır duasını almanın mutluluğunu yaşayan Başkan Cabbar “Esnafımızın Ramço diye seslendiği Ramazan Gül kardeşimiz soğuk algınlığı sebebiyle birkaç gündür hasta yatıyormuş. Haber gelir gelmez kardeşimize geçmiş olsun demek istedik. Rabbimden Ramazan kardeşime acil şifalar diliyor, bir an önce kasaplar sitemizde bulunan Lostra Salonu isimli dükkanında iş başı yapmasını niyaz ediyorum” dedi.

Melikgazi’de işçilerin İkramiye sevinci

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.MemduhBüyükkılıç belediye de işçi statüsünde çalışanların sözleşmeden doğan 4. Dilim ikramiyelerini tam ve zamanında ödendiğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi olarak çalışanların maaş, ikramiye ve diğer alacaklarını her zaman tam ve zamanın da ödediklerini hatırlatan Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç,  Melikgazi Belediyesi olarak Sendika Sözleşmesi gereği 2018 yılı ikramiyesinin son diliminin ödendiğini kaydetti.

Örnek ve referans belediye olarak bilinen Melikgazi de bu başarırın altında emek ve alın teri var olduğunu ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç“Belediye çalışmalarında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Her geçen gün büyüyen ve gelişen ilçemizde daha seri, etkin ve verimli aynı zamanda kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz. İşçi Sendikası ile yapılan sözleşme gereği 2018 yılı son dönem ikramiyelerini verdik. Belediyemizde toplam 133 işçi statüsünde çalışanımıza toplam 143 bin TL ödeme yapılarak aile bütçelerine katkı sağlandı“ dedi.

TALAS’IN SÜLEYMANLI SOSYAL TESİSİ AÇILIŞA HAZIR

Talas Belediyesince yukarı mahallelerden Süleymanlı’ya kazandırılan çok amaçlı sosyal tesis açılışa hazır hale geldi.

Süleymanlı Mahallesinde ihtiyaç duyulan, içerisinde muhtarlık, düğün salonu, taziye evi, mescid, abdesthane ve lavabo gibi donatıların bulunduğu sosyal tesiste sona gelindi.

200 metrekarelik çok amaçlı salonun da hizmet vereceği tesisi inceleyen Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yetkililerden bilgiler aldı.

Başkan Palancıoğlu, Süleymanlı Mahallesine daha önce güneş enerji santrali kurduklarını hatırlatarak, “Süleymanlı’ya önemli tesisler kazandırdık. Bunlardan en önemlisi Talas’a da hizmet veren güneş enerji santrali.” dedi.

Mahalleye bir sosyal tesis sözü verdiklerini belirten Başkan Palancıoğlu, “Yaptığımız bu tesis mahallemizde olabilecek en güzel tesis. Diğer mahallelerimize de bu tür kültürel ve sosyal hizmetlerin yer aldığı tesisler yapıyoruz. Peyzajı tamamlanan tesis artık son aşamasında. İnşallah yakında açılışını yapacağız. Gerçekten muhtarlığı, abdesthanesi, mecsidleri, düğün salonu, taziye eviyle Süleymanlı Mahallemize, Talas’a yakışan bir mekan oldu. Güzel bir birlikteliğe vesile olacak tesis tamamlanmış oldu. Mahallemize ve ilçemize hayırlı olsun. Rabbim birlik ve beraberlik içerisinde iyi günlerde kullanmayı nasip eylesin.” diye konuştu.

Başkan Dr.MehduhBüyükkılıç Mesleki odaları önemsiyoruzçünkü çalışmalarımıza yön veriyor” 

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.MemduhBüyükkılıç, Kayseri Mimarlar Odası’nı ziyaret ederek, Oda Yönetim Kurumuna Belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve sohbet ederek Kayseri şehir gelişimi hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

Kayseri Mimarlar Odası Başkanı Güntülü Gündoğ, bu ziyaretten dolayı çok memnun kaldıklarını ve Başkan Dr.Büyükkılıç’ın yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiklerini zaten şu anda hizmet verdikleri binanın da aslında tarihi bir bina olup Melikgazi Belediyesi tarafından odaya tahsis edildiğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi olarak Mesleki Oda ve dernekleri önemsediklerini bunun sonuçlarının Kayseri’nin ekonomisi, sanayisi, eğitim imar, sağlık ve tarıma olan katkılarının ortada olduğunu belirten Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç ise “Birlik, dayanışma ve gelişmelere açık bir belediye olarak her türlü fikir alış verişine açığız. Dayanışma içerisinde yapılan çalışmalar başarı ile sonuç vermektedir. Nitekim örnek ve referans belediyecilik anlayışımızın temelinde Sivil toplum kuruluşları, Mesleki kuruluşları ve her türlü birlikteliğe açığız. Bu açıklık ve şeffaf yönetim anlayışımız ilçemize hizmet olarak yansımıştır. Şimdi sırada Kayseri bulunmaktadır. Kayseri’yi şaha kaldıracağız derken bir bütün olarak mesleki oda ve dernekler, sivil toplum kuruluşları, sanayici, esnafı, üretici gibi birçok grup ile gerçekleştireceğiz. Melikgazi ‘de halkın memnuniyet oranı çok yüksektir. Çünkü her kesimi önemsiyoruz” dedi.

EBRU SANATIYLA ANNELER VE KIZLARINA DESTEK VERDİ

Kocasinan Akademi Erciyesevler Tesisinde,  ‘En Değerli Varlığım Annem Projesi’ kapsamında kız öğrenciler, anneleriyle birlikte ebru sanatı yaptı. Programa katılan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Yaptığımız hizmete gösterilen ilgi ne kadar doğru bir işe imza attığımızı gösteriyor ve bizleri mutlu ediyor” dedi.

Kocasinan Akademi Erciyesevler Tesisi, Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin anneleri ile daha kaliteli zaman geçirebilmeleri amacıyla hayata geçirdiği ‘En Değerli Varlığım Annem Projesi’ne ev sahipliği yaptı. Proje kapsamında kız öğrenciler ve anneleri ebru sanatını birlikte icra etti. Programa katılarak, aynı teknikle eser üreten Başkan Çolakbayrakdar, ebru sanatındaki el becerisi ile göz doldururken bir yandan da anneler ve kızlarına destek vermiş oldu. Sosyal belediyeciliğe önem veren ve bu konuda yaptığı çalışmalarla kamuoyu tarafından takdirle karşılanan Başkan Çolakbayrakdar, “Bu proje son derece anlamlı ve önemlidir. Hayatımızın en değerli varlıkları annelerle birlikte kızları ebru çalışması yaparak, hoşça vakit geçirdiler. Belki bu çalışma sayesinde gizli kalmış yetenekler de gün yüzüne çıkacak. Belediye olarak bütün gayretimiz, hemşehrilerimizin mutlu olacakları hizmetler üretmektir.  Bu kapsamda onların hayatını kolaylaştırmak ve yüzlerinde tebessüm oluşturmak için projeler üretiyoruz. Özellikle Kocasinan Akademi ile 7’den 70’e herkese kaliteli hizmet sunuyoruz. Bugün ki proje de bunu son derece anlamlı bir şekilde ifade ediyor. İnşallah bundan sonrasında Kocasinan Belediyesi olarak daha farklı sosyal ve sanatsal çalışmalara ev sahipliği yapacağız. Yaptığımız yatırımlara vatandaşlarımızın yoğun teveccühü var.” ifadelerini kullandı.

Kız öğrenciler ve anneleri ise, belediye hizmetlerinden oldukça memnun kaldıklarını belirterek, kendilerine sağladıkları imkandan dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

BAŞKAN CABBAR’DAN İBRAHİM YILDIZ HOCAYA TAZİYE MESAJI

Develi’nin tanınmış simalarından İbrahim Yıldız Hocamızın vefatını öğrenmenin büyük üzüntüsü içerisindeyiz. Gerçek bir âlim vefat edince İslâm’ın surunda kapatılması ve onarılması güç bir gedik açılmış olur.

İbrahim Yıldız Hocamız sadece bir alim değil, çok müstesna faziletleri ve gıpta edilecek yüce hasletleri olan, yeri zor doldurulabilecek ve eşine ender rastlanan kâmil insanlardan idi. İbadet dirisi olan hocamız engin bilgi birikimi ve hoş görüsüyle uzun yıllardır İlçemizde tebliğ ve irşad faaliyetleri içerisinde Develimize ışık olmuşlardır. Her fırsatta ziyaret ettiğim ve sohbetlerinden büyük feyz aldığım hocamızın takvası, sadeliği, mütevazi yaşantısı herkesin takdirini ve sevgisini kazanmasına vesile olmuştur.

Yüce Mevla’dan İbrahim Yıldız Hocama bir kez daha rahmet diliyor, kabrini cennet bahçelerinden bir bahçe eylemesini, kederli ailesine, akraba ve yakınlarına da sabrı cemil niyaz ediyorum. Develimizin başı sağ olsun.

Engelli derneklerinin Başkan Çelik’e teşekkür ziyaretleri devam ediyor

“20 YILLIK BEKLENTİMİZİ SİZ GERÇEKLEŞTİRDİNİZ”

 

Kayseri Engelli Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Ümmet Ekici ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyarette su ücretlerinde yapılan indirim başta olmak üzere engellilere yönelik çalışmalardan dolayı Başkan Çelik’e teşekkür eden Ekici, “20 yıllık beklentimiz olan su ücretleri konusundaki indirim sizin iradenizle gerçekleşti” dedi. Başkan Mustafa Çelik de engellilerin hayatını daha da kolaylaştırmak için çalıştıklarını belirtti.

Kayseri Engelli Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Ümmet Ekici, Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin destekleriyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Görme Engelliler Satranç Turnuvası düzenlediklerini ve turnuvaya Türkiye Görme Engelliler Spor Kulübü Federasyonu Başkanı’nın da katıldığını hatırlatarak Spor A.Ş.’nin sponsorluğundan dolayı Başkan Çelik’e teşekkür etti.

Su faturasında yapılan indirim nedeniyle de teşekkür eden Ekici, “KASKİ Genel Kurulu’nda çıkardığınız engellilerin su faturasında indirim kararı bizleri çok memnun etti. 20 yıldır beklediğimiz bir çalışmaydı. Sizin döneminizde, sizin iradenizle çıkması bizleri çok mutlu etti. Ayrıca görme engellilerin yolda daha rahat yürümeleri için sarı çizgilerle ilgili çalışmaların başladığını görüyoruz. Bunun için de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“ENGELLİLERİMİZİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de toplumun her kesimiyle ilgili hizmet ürettiklerini söyledi. Herkesin potansiyel bir engelli adayı olduğunu da vurgulayan Başkan Çelik, “Engelli kardeşlerimizin hayatını daha da kolaylaştırmak ve sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamak için projeler yapıyoruz. 3 Aralık Engelliler Günü; ama biz yıl boyu boş durmuyoruz. Sizlerin aktivite hayatının içinde olmanız için çalışmalar yapıyoruz. Yaptığımız işler nedeniyle takdir görmek bizi mutlu ediyor ve motive ediyor. Bu şehri engellilerimiz için da konforlu bir kent haline getirmek için gayretlerimizi devam edecek” diye konuştu. Engelliler için su faturasında sağlanan yüzde 50 indirime de değinen Başkan Çelik, “Bu uygulamadan yararlanacak yaklaşık 27 bin aile var. Bu aileler 5’er kişiden oluşsa 125 bin kişinin duasını alıyoruz. Her şey para demek değil. Engelli kardeşlerimizin dualarıyla bu şehir ve bu belediye bereketleniyor. Dualarınızla belediyemizi desteklemeye devam edin” dedi.

“UZUN SÜRE GÖREV YAPSAYDINIZ DAHA GÜZEL İŞLER YAPARDINIZ”

Kayseri Engelli Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Ümmet Ekici, su faturasında yapılan indirimin tarihe geçtiğini de belirtti. Başkan Çelik’in daha uzun süre görev yapmasını arzu ettiklerini vurgulayan Ekici, “Allah sizden razı olsun. Sizi kısa süre tanıdık. Keşke daha uzun süre görev yapsaydınız. Daha güzel şeyler yapacağınıza inanıyorduk. Su faturalarında yaptığınız indirim Kayseri tarihine geçti” diye konuştu. Ziyarette ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik’e üzerinde isminin yazdığı 38 numaralı forma hediye edildi.

‘Şehir içerisinde açıkta odun,kömür satmak ve odun kesmek” Çevre ve Halk Sağlığı açısından sakıncalı

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesinin gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetler ile çevreci bir belediye olduğunu kanıtladığı gibi çevre doğa dostu belediye olarak birçok ödül verildiğini bildirdi.

Soğukların gelmesi ile birlikte mahalle aralarında ruhsatsız odun ve kömür satmak isteyenlerin olduğunu hatta büyük hızar makineleri ile ağaç doğramak istediklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Görsel kirliliğe, çevre kirlenmesine, halk ve insan sağlığını tehdit eden tüm unsurlar ortadan kaldırılması için gerekli yasal işlemleri yaptıklarını kaydetti. Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

İnsan sağlığını tehdit eden her türlü unsur ve çalışmaları ortadan kaldırmak için her türlü yetki ve yasal dayanağımız mevcuttur. Çünkü belediye olarak öncelik insan ve halk sağlığıdır. Bu sebep ile her yıl haşarata karşı ilaçlama yapıyoruz. Dere yataklarını koruma altına alıyor ve ilaçlıyoruz. Gürültüye karşı önlemler alıyoruz. Soğukların başlaması ile açıkta odun satmanın ve odunları hızar ile kesmenin sağlık açısından sakıncalı olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.    Belediye denetimlerin de tespit edilen kaçak olarak yayılmış baraka türünde odun ve kömür satıcılarına izin vermiyoruz. Zaten bu esnaflar için büyük bir site yapıldı. Hele büyük hızar ile odun keserek çevreyi kirletmelerine, gürültülü çalışmalarına kesinlikle izin vermiyoruz”

Başkan Memduh Büyükkılıç, ilçe gezilerine devam ediyorSarız’ın KİLİM’İ VE BAL’I Pınarbaşı’nın AT’LARI VE BALIK’LARI

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı  ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç, hafta içi gerçekleştirdiği İncesu ilçe ziyareti ardından bugün de Sarız Pınarbaş’ında vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşlarla oturan ve sohbet eden, esnafa, mahalle sakinlerine, üreticilere, yatırımcılar ve çiftçiler için de gerçekleştirecekleri projelerinden bahsedenBaşkan Dr.Memduh Büyükkılıç“Melikgazi’nin çehresini değiştirdik, işlenmedik hizmet görmedik, mahalle kalmadı. 2009 yılından sonra 9 belediye bünyemize katıldı onları da Melikgazili olmanın farkındalığını yaşattık. Kayseri’nin yapısını değiştirmek bundan çok daha kolay”dedi.

Verimli, üretim ve katılımcı planlama ile katma değeri yüksek ve bölgesel ürün ile kültür değerlerini ön plana çıkaran yatırımlar gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Dr.Büyükkılıç, geziler ile ilgili olarak şunları söyledi:

 “Bu şehri birlikte yönetmek için planlamalar yapıyoruz. Bu yatırımları gerçekleştirmek için öncelikle sizlerin fikirleri ve öncelikleri önemli çünkü yatırımları yüklenecek, ileri götürecek ve geliştirecek olan sizlersiniz. Katılımcı ve üretken belediyecilik anlayışı ile uzun zamandır yürüttüğümüz görevimizi layığı ile yerine getirdik. Sonuç ortada bir de buna gönül belediyeciği ekleyince başarı beraberinde geliyor. Önümüzdeki günlerde de bu projelerimizi sizlerle paylaşarak Kayseri’de nasıl bir değişim olacağını anlatacağız. Şimdiden destek veren herkese teşekkür ediyorum”

Sarız ve Pınarbaşı esnafı ve vatandaşları ise “Başkanımızın çalışkanlığı bizim ona karşı olan güvenimizi artırıyor. Herkesle görüşerek sorunları dinlemesi ile gerekse Melikgazi ‘de ve sonradan bağlanan 9 belediye de gerçekleştirdiği hizmetler bizim güvenimizi ve sevgimizi kazandı. Biz Sarız ve Pınarbaşı’nda ile her ilçesine hizmet götüren bir başkanımız olsun istiyoruz. Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç buraya ilk kez gelmiyor, onu ilçemizde görmek bizleri mutlu ediyor”ifadelerini kullandılar.

Başkan Çelik, Oto Sanatkarlar Odası’na iki itfaiye aracının teslim törenine katıldı

“ALNIMIZ AK, BAŞIMIZ DİK”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediyesi’nin Oto Sanatkarlar Odası’na hibe ettiği iki itfaiye aracının teslim programına katıldı. 3,5 yılda 20 yılda yapılacak işleri yaptıklarını belirten ve hız kesmeden çalışmaya devam ettiklerini vurgulayan Başkan Çelik, “Elhamdülillah alnımız ak, yüreğimiz pak ve başımız dik” diye konuştu. Törende yapılan konuşmalarda Başkan Mustafa Çelik’in yaptığı hizmetlerin tarihe geçtiği belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Oto Sanatkarlar Odası’na hibe edilen iki itfaiye aracının teslim töreni yapıldı.

“BAŞKAN ÇELİK’İN BİZDE EMEĞİ ÇOK”

Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Şeyhi Odakır törende yaptığı konuşmada, Yeni Sanayi Sitesi’nin 1 milyon 200 bin metrekare alanda kurulu olduğunu ve 2 bin 500 iş yerinin bulunduğunu söyledi. Olası yangın durumlarında İtfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahale ettiğini; ancak anında müdahale için itfaiye aracı talebinde bulunduklarını dile getiren Odakır, “Başkanımıza araçlar için çok teşekkür ediyoruz. Sayın Başkanım Kocasinan Belediye Başkan Adaylığı döneminde sanayimize geldiğinde ‘Oyunuzu verin, hizmeti görün’ demişti. Oyumuzu verdik, hizmeti gördük. Şehir Hastanesi yanında yapılan Oto Servisçiler Sitesi’nde Başkanımın emeği çok. Yaklaşık 200 bin metrekare alanın tamamında 1 metre dolgu yaptı ve bize teslim etti. Çok teşekkür ediyorum. Ayrıca TOKİ konusunda bize yardımcı oldu. Yine Yeşilyurt bölgesine 200 iş yeri için karar aldık. Oranın da önü Başkanımızın destekleriyle açıldı ve 1 ay önce temelini attık” dedi.

ESNAFTAN BAŞKAN ÇELİK’E ALKIŞLARLA TEŞEKKÜR

Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Odakır, esnafı adına Başkan Çelik’e teşekkür etti. “Bizde emeğiniz çok” ifadesini kullanan Odakır’ın, Başkan Çelik’in bu kadar emeği nedeniyle kuvvetli bir alkışı hak ettiğini belirtmesi üzerine esnaflar alkışlarla teşekkür etti.

“TARİH MUSTAFA ÇELİK’İ ANACAK”

Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Başkanı Mustafa Alan da yaptığı konuşmada Başkan Çelik’in yaptığı hizmetlerle tarihe geçtiğini ifade ederek, “Şehre yaptığı hizmetlerden dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. Marifet iltifata tabidir ve yapılanları söylemek lazım. Allah ondan razı olsun.  Tarih Mustafa Çelik’i konuşacak. Kendisine özel olarak teşekkür ediyorum. Meydandaki Faaliyet Tanıtım Çadırı’nda tüm yapılanlar yer alıyor. Başkan Çelik’in 31 Mart’a kadar da böyle koşacağına inanıyorum” diye konuştu.

“AYAĞIMIZI GAZDAN ÇEKMEYECEĞİZ”

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de “Bizde durmak yok” dedi ve çalışmaya tam gaz devam ettiklerini kaydetti. Ekip arkadaşlarıyla bir toplantı yaparak önümüzdeki 4 ay daha fazla çalışacaklarını söylediğini ifade eden Başkan Çelik, “Biz bu işin vebalinde olduğumuz için süremizin sonuna kadar tempomuzu düşürmeyeceğiz. Çünkü bunun için bize görev verdiniz. Birçoklarının yaptığı gibi yatabilirdik; ama çalışmak zorundayız. Bu memleket hizmet bekliyor. Bu şehirde hiçbir şehirde olmayan bir düzen ve intizam var. Bunu sağlamak gezmeyle tozmayla olmaz. Bunu sağlamak için proje üreteceksiniz, takip edeceksiniz ve çalışacaksınız. 3,5 yılda 20 yılda yapılacak işleri yaptık. Hunat Cami önündeki Tanıtım Çadırıyla 3,5 yılda yaptıklarımızı anlatmaya çalıştık. Hala da çalışmaya devam ediyoruz. Daha önce İldem’den 45 dakikada geldiğiniz yolu yeni açılan yollar ve katlı kavşaklar nedeniyle 18 dakikada geliyorsunuz. Bunu bize sizler söylüyorsunuz. Caddede, sokakta boş gezerek, el sıkarak bu işler yapılmıyor. Tabi ki onları da yapacaksınız; ama proje üreteceksiniz. Hulusi Akar Bulvarı, Bekir Yıldız Bulvarı gibi yolları yapabileceğimize kendi arkadaşlarımız bile inanmıyordu; ama elhamdülillah yaptık. 14 adet katlı kavşağı tamamladık. Bunların yanı sıra Furkan Doğan Yurdu önü, Sivas Caddesi-Aşık Veysel Bulvarı Kavşağı, DSİ Kavşağı ve Stadyum Kavşağı için katlı kavşak projeleri de bitmek üzere. Bunları da tamamlanınca Anbar’dan Argıncık ışıklara kadar kesintisiz gidilebilecek” dedi.

“HİZMET SÜREMİZİN SONUNA KADAR KOŞACAĞIZ”

Büyük projelerin yanı sıra günlük belediyecilik hizmetlerinin de aksamadan devam ettiğini dile getiren Başkan Mustafa Çelik, “Oto Sanatkarlar Odası Başkanımız Seyhi Odakır itfaiye talebini bize iletti. Biz de esnaf çocuğuyuz. Yıllarca kıt kanaat oluşturduğunuz iş yerinizin bir kıvılcımla yok olup gitmesine gönlümüz razı olmaz. Bir araç istedi, biz de iki araç verdik. Rabbim lazım etmesin; ama eksikliğini de vermesin. Bu araçlarla biz tedbirimizi alalım” diye konuştu. Sadece Oto Sanatkarlar Odası’na değil tüm esnaf gruplarına destek verdiklerini vurgulayan Başkan Çelik, “Tekstilkent, Mobilkyakent gibi sitelerin önü tıkanmıştı; ama gövdemizi taşın altına koyarak ve risk alarak tıkanan projelerin önünü açtık. Yapılan tüm sitelerin alt yapısını, yolunu, çevre düzenlemelerini yaptık. Bunların hepsini de 3,5 seneye sığdırdık. Önemli olan kubbede hoş bir seda bırakmak. Zamanında Kavuncu’ya yapılan dualar gibi sizlerin hayır dualarınıza talip olduğumuz için bu hizmetleri yaptık. Gönül huzuruyla da bize ayrılan sürenin sonuna kadar koşturmaya devam edeceğiz. Alnımız ak, yüzümü pak. Her yere de başımız dik gidiyoruz. Rabbim itibar yoksunluğu vermesin” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, sözlerinin sonunda itfaiye araçlarının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Törende ayrıca Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Şeyhi Odakır, Başkan Mustafa Çelik’e hizmetleri nedeniyle teşekkür plaketi takdim etti. Tören itfaiye araçlarının dualarla teslim edilmesiyle sona erdi.

Vali Şehmus Günaydın Başkan Çelik’e iade-i ziyarette bulundu VALİ GÜNAYDIN BÜYÜKŞEHİR’DE

 Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Ziyarette Vali Günaydın’a Erciyes Kış Turizm Merkezi ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Vali Şehmus Günaydın’ı Başkanlık girişinde karşıladı. Başkan Çelik ile Vali Günaydın bir süre baş başa görüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Vali Şehmus Günaydın’a iade-i ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Vali Günaydın’ın iade-i ziyaretinde baş başa yapılan görüşmenin ardından Erciyes Kış Turizm Merkezi ile ilgili bir brifing verildi. Brifinge Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı da katıldı. Brifingde Erciyes Kış Turizm Merkezi’nin fiziki durumu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlar, tesislerin kalitesi, kayak merkezinin Türkiye ve dünyadaki yeri gibi konularda Vali Günaydın’a detaylı bilgiler aktarıldı.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, 2002 yılında başlatılan evsel atıkların ayrıştırılmış olarak geri toplanılmasına ilişkin çalışmanın başarılı bir şekilde artırılarak devam ettirildiğini söyledi.

Kağıt, metal ve tahta atıkların ayrı ayrı toplanılması ile başlayan geri dönüşüm çalışmasının bugün lastik, pil, elektronik ve yemeklik yağ atıkların toplanılması gibi geniş bir çeşitliği kapsadığını hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, bu çalışmanın en önemli bölümünün eğitim ve bilinçlendirme olduğunu kaydetti.

2017 ile 2018 yıllarını karşılaştırmasında dahi büyük bir farklılık ve gelişme gösterdiğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

“Çevre dostu bir belediye olarak çevre kirliliğini önlemek hem de doğal kaynakların israfını önlemek amacı ile başlatmış olduğu ayrıştırılmış geri dönüşüm çalışması ile artık örnek ve referans gösteren bir belediye konumuna geldik. 2018 yılında 3470 bina ve 102 bin 342 daireye ulaşılmıştır. 143 bin adet geri dönüşüm poşeti dağıtılmıştır. Atıkların toplanması çalışmasında başarı oranı % 90’larda olup bu Türkiye rakamların çok üstündedir. Bu bir bakıma Melikgazilerin geri dönüşüme vermiş olduğunu önemin bir ifadesidir. Ayrıca geri dönüşüm poşeti ve kutuları ile 23 kamu kurumu, 301 okul, 2 üniversite, 3 yurt, 279 süpermarket, 2102 işyeri, 22 hastane ve 13 otel ile ortak çalışılmaktadır. Temiz bir Kayseri için bize destek veren vatandaşlarımıza, esnaflarıma ve tüm kamu kurum kuruluşlarına teşekkür ediyorum”

KOCASİNANLI ÇOCUKLAR, GENÇLİK MERKEZİNDE VERİMLİ ZAMAN GEÇİRİYOR

Kocasinan Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kocasinan Akademi Gençlik Merkezi’nde gençler,  serbest zamanlarında sınavlara hazırlanarak, kitap okuyarak ve sosyal etkinliklere katılarak verimli zaman geçiriyor. Gençlere olan ilgi ve sevgisiyle dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, gençlerin sosyal, fiziksel ve zihinsel birçok beceri kazandırmak adına çeşitli etkinlik düzenlediklerini belirtti.

Gençlerin daha iyi ve daha güçlü bir alt yapıyla yetişmeleri için hizmete sunulan Kocasinan Akademi Erciyesevler Gençlik Merkezi’nde öğrenciler;  keyifli, eğlenceli ve fiziksel gelişimleri açısından verimli zaman geçiriyor. Bu çerçevede Gençlik Merkezi gönüllü üyeleri, kitap okuma konusunda farkındalık oluşturmak için ‘Küçük Prens’ kitabını okudu. Etkinlik sonrası öğretmenlerin nezaretinde okudukları kitabı değerlendiren gençler, hem eğitici hem de eğlenceli bir zaman geçirdiklerini söyledi.

Kocasinan’ın geleceğinin eğitimle şekilleneceği bilinciyle kurslara ve farklı etkinliklere ağırlık verdiklerini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Gelecek nesillere daha güçlü ve daha yaşanabilir bir Kocasinan bırakmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamda geleceğimizin teminatı yavrularımıza yönelik sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle ilgili her alanda eğitim vererek, onların sosyalleşmesine, fiziksel ve zihinsel yönden gelişmelerine katkı sağlıyoruz. Kocasinan Akademi Gençlik Merkezi’nde yavrularımız, hem eğlenerek öğreniyorlar hem de sosyalleşerek keyifli zaman geçiriyorlar. Böylelikle gelecek nesillerimizi, yetenek ve ilgi alanlarına göre yönlendirerek, sosyal yaşama hazırlıyoruz. Kocasinan Belediyesi olarak, eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında Kayserililerin yanında yer alarak, Kocasinan’da yaşamanın ayrıcalık olduğunu gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, “‘Halka hizmeti Hakka hizmet’ olarak gören belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Kocasinan Akademi Gençlik Merkezi Türk Dili Edebiyat Öğretmeni Gülay Delikurt da üniversiteye hazırlanan gençlere ve çocuklara destek olduklarını belirterek, “Burada her branşta öğretmenlerimiz var. Öğrencilere her alanda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunların yanı sıra farklılık oluşturmak adına etkinlikler düzenliyoruz. Bunlardan biri de kitap okuma günleri etkinliği. Kitaplar üzerine tartışmalar yaparak, gençlerimizin düşüncelerini, zihin yapılarını açığa vurmasına katkı sağlıyoruz. Böylelikle gençlerimiz, kendilerini ifade ettiklerinde daha mutlu olduklarını görüyoruz” diye konuştu.

Kocasinan Akademi Gençlik Merkezi Rehber Öğretmeni Merve Okandan ise hem sınavlara hazırlık aşamasında hem de sosyal yaşamda gençlere destek olduklarını ifade etti. Katılımcılar da kendilerine böyle bir hizmet sunulduğu için Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Başkan Memduh Büyükkılıç“akşam ev oturmalarında”

Seçim çalışmalarını yoğun bir tempo ile sürdüren Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Anadolu’nun kış akşamlarının meşhur “AKŞAM EV OTURMALARINA” iştirak ederek koyu sohbet ve ikram edilen kahveler ile Kayseri projelerini konusunda bilgiler verdi.

Önceki akşam Talas ilçesi Yenidoğan Mahallesi sakinlerinden Cemalettin Bakar’ın konuğu olan Başkan Dr.Büyükkılıç, burada kendisini bekleyen bir grup mahalle sakini ile bir araya gelerek, Talas ilçesi proje ve çalışmaları ilişkin bilgiler verdi.

Talas İlçesinin son yıllarda yükselen blokları ile hem modern Talas’ı, hem de Kayseri’nin koruma altına alınan yapıları ile iç içe koruyabilen ender şehirlerden biri olduğunu vurgulayan Başkan Dr. Büyükkılıç, konut projelerinin hayata geçirildiği bölgelerin adeta bir cazibe merkezi haline getirildiğini belirterek, bu haliyle Melikgazi’nin her Mahallesi’nin Kayseri’nin gözbebeği konumunda olduğunu söyledi.

Melikgazi mahallelerinde gerçekleştirilen Hizmet Standardını Kayseri geneline yaymak için aday olduğunu hatırlatan Başkan Dr. Büyükkılıç “Anadolu’muzun geleneksel bir kültür parçası olan bu uzun ve kış aylarındaki akşam ev oturmaları birçok güzelliği, birliği, paylaşımı ve sosyal birleştiriciliğini yaşatmaktadır. Koyu sohbetler yanında günün ekonomisi, sosyal yaşamı ve siyaset konuları hatta bağ zamanı yapılacak çalışmalar gündemi belirlemektedir. Fırsat buldukça bizlerde bu akşam ev oturmalarına iştirak ederek bu sohbetlerden feyzimizi alıyoruz”dedi.

ERCİYES YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

 Erciyes’te kış sezonu öncesi planlama toplantısı yapıldı. Toplantıya Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra ilgili kamu kurumlarının yöneticileri katıldı. Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Murat Cahid Cıngı, Erciyes’te kış sezonunu bu ayın ortasına kadar açmayı planladıklarını açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla dünya standartlarında kış turizm merkezi haline gelen Erciyes, önümüzdeki günlerde açılacak olan yeni sezona hazırlanıyor. Yeni sezon öncesi yapılan planlama toplantısına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları, ilgili daire başkanları, Erciyes A.Ş., Karayolları, İl Sağlık Müdürlüğü, Jandarma ve AFAD yöneticileri katıldı. Toplantıda sezon boyunca herhangi bir sorun yaşanmaması için alınabilecek tedbirlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Yapılan toplantı ve yeni sezon ile ilgili bilgiler veren Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Murat Cahid Cıngı, her yıl sezon başında Erciyes’te iştigal sahası olan kurumların bir araya gelmesiyle kışa hazırlık toplantısı yaptıklarını belirtti. Kışın meydana gelebilecek problemlerle ilgili sezon başında tedbirler aldıklarını ifade eden Cıngı, “Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleri, Karayolları, İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD ve Jandarma Erciyes’e yoğun hizmet veriyor. Milyonlara ulaşan sayıda insanların bir bölgede bulunması asayişten sağlığa birçok konuda hizmet gerektiriyor. Bu toplantıda görev taksimatı yapıp fikir alışverişinde bulunuyoruz. Erciyes’e tüm devlet kurumlarımız sahip çıkıyor ve herkes bütün gayretini göstererek Erciyes’e gelen misafirlerimizin huzur içinde, keyifli zaman geçirmesi için çalışıyor. Artık Erciyes’te tüm dünyadan çok yoğun turist misafir etmeye başladık. Dolayısıyla bu durum bizi alt ve üst yapıyla ilgili hizmetler konusunda daha fazla teyakkuza geçiriyor. Yurt dışından gelen misafirlerimizin döndüklerinde buradan sitayişle bahsetmeleri için çalışıyoruz” dedi.

Huzurlu bir kış sezonu temennisinde bulunan Dr. Murat Cahid Cıngı, suni karlama üniteleriyle ana pistleri hazır hale getirerek Erciyes’te yeni sezonu bu ayın ortasına kadar açmayı planladıklarını kaydetti.

GÖRME ENGELLİLERDEN BAŞKAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes Görme Engelliler Kulübü tarafından “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla satranç turnuvası düzenlendi. Turnuvaya katılan Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, Başkan Çelik’e destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ve Erciyes Görme Engelliler Spor Kulübü tarafından Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen satranç turnuvasına Kayseri ve çevre illerden 47 görme engelli sporcu katıldı.

Kategorilerinde dereceye giren sporculara; Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Ali Karcıoğlu ve Spor A.Ş Genel Müdürü İbrahim Somtaş tarafından madalyaları ve ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından bir konuşma yapan Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e engellilere verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri OSB’nin iftarında konuşan Tahir Nursaçan: Ümidimizi yitirmeyeceğiz

Kayseri OSB Bölge Müdürlüğü tarafından iftar yemeği düzenlendi. Programda konuşan ve  Kayseri sanayisinden bahseden OSB …