Ana Sayfa / Haberler / Spor / Spor haberleri (04.02.2019)

Spor haberleri (04.02.2019)

Başkan Palancıoğlu’ndan gençlere müjde

Talas Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Eskişehir Gecekondu Önleme Bölgesindeki gençlere spor sahası müjdesi verdi.

31 Mart seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Başkan Palancıoğlu, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, ilçe yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları üyeleriyle Melikgazi Belediyesi tarafından Eskişehir Bağları’nda tahsis edilen Sosun Birlikspor Kulübü Derneği’nin hizmet binası açılışına katıldı.

Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da yer aldığı törende kulüp başkanı Fikret Özdin, kulüp yöneticileri ve vatandaşlar misafirleri karşıladı.

Burada konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, “Bugün burada hayırlı, güzel bir hizmete hep beraber şahitlik ediyoruz. Mütevazı ama önemli bir binanın açılışını yapıyoruz.” dedi.

“Yaşadığımız modern dünyada bilgisayar başında hayatını kaybeden gençler var. Oturduğu sandalyeden 10 saat kalkmayanlar var. Bu, son derece zararlı.” diyen Yıldız, “Biz gelişen, zihnen ve bedenen sıhhatli büyüyen bir gençliğinin ülkesi olacağız. Sağlam zihinler sağlam bünyelerde bulunur. Sportif faaliyetler bizi kötü alışkanlıklardan korur. Bu nedenle burada hizmet veren değerli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Şuana kadar başarılı çalışmalarıyla kendini ispat eden değerli Talas Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu’na teşekkür ediyor, Melikgazi’de de başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Talas Belediye Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Palancıoğlu ise Memduh Büyükkılıç’tan devralacağı bayrağı alıp daha iyi yerlere taşıyacaklarını belirterek, “Bugün burada hem Talas hem de Melikgazi’nin güzel bir birlikteliği var. Sosun, Talas’ın bir mahallesi. Sağ olsun Memduh Başkanımız kendilerine bu güzel binayı tahsis etmiş. İnşallah buradan yetişen gençlerimiz hem sağlıklı, hem de sportif olarak gelişecekler.” diye konuştu.

Başkan Palancıoğlu, sporun önemli olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Gençlerin şuan maalesef en çok zaman geçirdiği alan sosyal medya, internet ve bilgisayar. Dolayısıyla spor ve sosyal-kültürel faaliyetler önemli. İnşallah sporla birlikte Melikgazi Belediyesi bu dönemde şahlanışa geçecek. Çok daha farklı çalışmalarımız olacak. Talas’ta kazandırdığımız sahaları inşallah Melikgazi’ye de en iyilerini kazandıracağız. Bu bölgeye yakışan güzel bir spor tesisini, futbol sahasını kazandırarak sadece Sosun Birlikspor değil, diğer gençlerimiz de faydalansın. Gençlerimiz için güzel projelerimiz olacak.”

Sosun Birlikspor Kulübü Başkanı Fikret Özdin de binanın tahsisinden açılışına kadar emeği geçenlere teşekkür etti.

Kayak kursuna yoğun ilgi

Develi Belediyesinin ilçedeki öğrencileri kayak sporuna teşvik etmek için yarıyıl tatilinde açtığı kayak kursu yoğun ilgi gördü.

Toplamda 85 öğrencinin her türlü ihtiyaçlarının Develi Belediyesi tarafından karşılanarak 15 gün boyunca devam edildiği kursta ayrıca 25 lisanslı kayak sporcusu da sezon sonuna kadar eğitimlerine devam edecek.

BİSİKLETTE BAŞARI…

Bisiklet federasyonun Mersin’de düzenlediği 1 Etap Yol Bisiklet Türkiye şampiyonasında Niğde’yitemsilen katılmış bulunan Hüseyin TEKER Türkiye ikincisi olmuştur.

140 kişinin start almış olduğu Yıldız Erkekler kategorisinde yarışmaya katılmış bulunan Hüseyin Teker büyük mücadele içerisine girerek Türkiye ikincisi olmuştur.

Sporcumuzun yıl içerisinde 2 kez Milli Takım hazırlık kampına davet edilmiş, sporcumuzun Bisiklet Antrenörü Özcan Kodaz sporcumuzun ilimize ülkemize başarılar getireceğini belirterek bisiklet sporuna tüm desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Boduroğlu’na teşekkürlerini sundu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Boduroğlu sporcumuzu ve değerli Antrenörü Özcan Kodaz’ı tebrik ederek başarıları için teşekkür etmiştir.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayserispor için el ele gönül gönüle

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner …