Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Başkan Esat Öztürk’ten madencilere ‘gün’ ziyareti, Cabbar’dan mesaj

Başkan Esat Öztürk’ten madencilere ‘gün’ ziyareti, Cabbar’dan mesaj

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla maden sektöründe çalışanları ziyaret etti.

Özel bir şirkete ait olan maden ocağını ziyaret eden Belediye Başkan Esat Öztürk, madencilerin bu özel gününü kutlayarak, onlarla birlikte yemek yedi.

Burada madencilere seslenen Başkan Öztürk; “ Öncelikle madenci kardeşlerime kazasız, belasız bir şekilde çalışarak alın terinizle kazandığınız ekmeği, çocuklarınıza gtürmeyi Rabbim nasip etsin. Her zaman söylediğim gibi, ailenize kazancınızı en helal götüren sizlersiniz. Allah, tırnağınıza taş değirmesin. Zor bir sektörde çalışıyorsunuz. Hem iş adamlarımız, hem mühendislerimiz hem de çalışan işçilerimiz açısından zor bir sektörde hizmet veriyorsunuz. Bu sektörde çok insanımızı kaybettik. Çok şükür alınan tedbirlerle bunu minimize ettik. Bu sektörde çalışarak evine ekmek götürürken vefat eden kardeşlerimize Allah rahmet etsin. Sizlere de Rabbim güç versin, kuvvet versin. Yahyalı’mız maden yönünden zengin bir ilçe. Türkiye’ de çıkarılan Demir Cevherinde Sivas’tan sonra ikinci sıradayız. Biz, bu sektörde faaliyet gösteren iş adamlarımıza hem dua ediyoruz, hem de teşekkür ediyoruz. Çünkü ilçemizde bu sektörde dolaylı yoldan 10 bin vatandaşımız ekmek yiyor. Biz iş adamlarımızla gurur duyuyoruz. Ben 4 Aralık Dünya Madenciler Gününüzü tebrik ediyorum. Hepinize kazasız belasız çalışmalar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Başkan Esat Öztürk, Dünya Madenciler Günü dolasıyla tüm işçilere çikolata ikram etti.

DEVELİ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET CABBAR’IN DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ MESAJI

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, 4Madenciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Cabbar mesajında “Dünyanın en zor ve en anlamlı mesleğini yaparak, yeraltı kaynaklarımızı insanlığın ve ülkemizin hizmetine sunan, yerin binlerce metre altında, her türlü zorluklara karşı alın teri dökerek, emek mücadelesi veren ve bu uğurda canlarını veren maden emekçilerine olan vefa borcu asla ödenemez. 4 Aralık Dünya Madenciler Gününün; tüm işçilerimiz için can güvenliği korkusu olmadan, iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri alınmış madenlerde insanca koşullarda çalışmalarına vesile olmasını dilerim. Bu uğurda hayatını kaybeden maden şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyor, hayatta olan tüm madencilere sevdikleriyle birlikte; sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyorum.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri OSB’nin iftarında konuşan Tahir Nursaçan: Ümidimizi yitirmeyeceğiz

Kayseri OSB Bölge Müdürlüğü tarafından iftar yemeği düzenlendi. Programda konuşan ve  Kayseri sanayisinden bahseden OSB …