Ana Sayfa / Haberler / Politika / Baki Ersoy, bakana Kayseri’nin Yüksek Hızlı Tren durumunu sordu

Baki Ersoy, bakana Kayseri’nin Yüksek Hızlı Tren durumunu sordu

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bütçe görüşmelerine başlandı. Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Baki Ersoy Kayseri’nin hızlı tren sorununu bakana sordu.

Baki Ersoy  “2007 Mayıs ayından  beri Kayseri gündemini meşgul eden Hızlı Tren meselesi aradan 11 yıl geçmesine rağmen çözülememiştir. 2011 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ve dönemin bakanları tarafından gündeme getirilen hızlı tren hala şehrimize gelememiştir. Bununla birlikte 2018 yılında ön ihalesi yapılmasına rağmen hızlı trenin Kayseri etabı hala proje olarak tanımlanmaktadır.

Kayseri’de yıllardır gündemde olan, iktidarın yaptığı  Meydan mitinglerinde de söz verilen ama yıllardır bir türlü elle tutulur, gözle görülür adımı atılmadığı için muhalefet tarafından eleştirilen  Yerköy-Kayseri arasında, yaklaşık 140 km uzunluğunda 250 Km/saat işletme hızlı yüksek standartlı çift hatlı demiryolu hattının yapım ihalesi için 28 Mart 2018’de 16 firma teklif vermiştir.

Sanırım henüz o inceleme bitmedi. Zira hem Bakan Özhaseki, hem de AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş ihale sürecinin Ağustosta tamamlanacağını ve Eylül’de de temel atılacağını söylediler.

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan da 2018 yılı haziran ayında Kayseri meydanında 2020 yılında YHT işinin tamamlanacağını söyledi. Yılan hikayesine dönen hızlı tren projesinin bir anda önce Kayseri kazandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Özhaseki, Ankara adaylığı ve üç döneme takılanlar konusunu açıkladı, temayül terletti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığına değerlendirdi. …