Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Bağlamış: Şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyoruz

Bağlamış: Şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyoruz

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, 14-20 Nisan şehitler haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Bağlamış, Türk milletinin tarihi sayısız kahramanlıklarla dolu olduğunu belirterek, ” Bu kahramanlıkların en müstesna kanıtı ise aziz şehitlerimizdir.” Kutsal vatan toprakları için  seve seve canını veren Aziz şehitlerimizdir.

Kutsal vatan toprakları için seve seve canını veren Azizi şehitlerimiz, ulusal bütünlüğümüzün en önemli göstergesidir.

Tarihin her döneminde taşıdığı iman ile birçok kahramanlıklar sergileyen ordumuz, askeri ve polisi ile bu vatan uğruna canını hiç düşünmeden vermesini bilmiştir. Ulaştığı şehitlik mertebesi ile her zaman bağımsızlığın en güzel örneklerini göstermiştir.

Önümüzdeki süreçte birlik ve dayanışma içinde, aynı kararlılıkla, ülkemize, istikbalimize sahip çıkacağımıza inancımız tamdır.

Şehitlerimize sahip çıkmak ve onları anmak en kutsi görevlerimiz arasındadır. Bu vesile ile vatanı bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede yaşamamızı sağlayan, tüm şehitlerimizi minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum ” ifadesini kullandı.

Başkan Gülsoy’un Şehitler Haftası Mesajı

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İslam dininde Peygamberlikten sonra gelen en yüce makamın, şehitlik mertebesi olduğunu belirten Başkan Gülsoy mesajında şunları kaydetti:

“Şanlı tarihi sayısız kahramanlıklarla dolu Türk milletinin birlik ve bölünmez bütünlüğünün en büyük kanıtı, bu topraklar için canını feda eden şehitlerimizdir. Türk Milleti, tarih boyunca verdiği var olma mücadelesinden her zaman başarı ile çıkmıştır. Bu başarının yegâne sahibi vatanseverliğiyle gurur duyduğumuz gazi ve şehitlerimizdir. “Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda” dizelerindeki anlayışla değerlerimize sahip çıkan ve mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek; bir milletin kaderini değiştiren aziz şehitlerimize minnettarız.  Vatanımız, istiklalimiz ve istikbalimiz için bir an tereddüt etmeden, sarsılmaz inanç ve eşsiz cesaretleriyle canını ortaya koyan şehit ve gazilerimize olan borcumuzu ancak, gelecek nesillere tam bağımsız daha güçlü bir Türk Milleti bırakmak için var gücümüzle çalışarak öderiz. Bu duygu ve düşüncülerle başta Gazi Mustafa Kemal ile silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, ve kahraman gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Başkan Öztürk sel bölgesinde incelemelerde bulundu

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 22 Haziran Cumartesi Günü etkili olan yoğun yağış sonrası Kirazlı …