Ana Sayfa / Haberler / Politika / Azerbaycan ve TBB’den ABD’ye karşı kampanya

Azerbaycan ve TBB’den ABD’ye karşı kampanya

Azerbaycan ve Türkiye Barolar Birliği’nden ABD’ye karşı kampanya

Azerbaycan Barolar Birliği ve Türkiye Barolar Birliği’nin,  ABD’de sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili kabul edilen karar ile işgal altındaki Dağlık Karabağ’ın sözde temsilcilerine ABD vizesi verilmesine karşı, “Hayali Soykırım ve Uluslararası Hukuk İhlallerine Hayır” sloganıyla bir kampanya başlattığı ortaya çıktı.

Change.org üzerinden başlatılan kampanya kapsamında hazırlanan dilekçenin imzalanması ve ABD Başkanı Donald Trump’a ve Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’ne gönderilmesi istendi. Kampanyanın başlatıldığını Azerbaycan Avukatlar Birliği Başkanı Avukat Anar Bagirov ile Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ayrı ayrı kişisel facebook hesaplarından paylaştı.

Azerbaycan Barolar Birliği Başkanı Bagirov, yaptığı paylaşımında, “Azerbaycan ve Türkiye avukatlarını ve hukukçularını, yakın zamanda ABD’de sözde ‘Ermeni soykırımı’ ile ilgili kabul edilen karara ve sözde ‘Dağlık Karabağ’ temsilcilerine ABD vizesi verilmesine ve Kongre’nin görüşlerine itiraz olarak, Azerbaycan Avukatlar Birliği, Türkiye Barolar Birliği ve Hukuki Analiz ve Araştırma Derneği Birliği’nin girişimiyle, ABD Başkanı’na ve Kongresi’ne hitaben itirazda bulunmaya (dilekçe imzalamaya) çağırıyorum!” ifadelerine yer verdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

‘’Yaşlılar Başımızın Tacıdır’’

AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, Kocasinan İlçe sınırlarında yer alan Huzurevi’ni ziyaret ederek …