Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / Avrupa Birliği 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması Başvuru Duyurusu

Avrupa Birliği 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması Başvuru Duyurusu

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Kadına karşı uygulanan şiddete çekeceğiniz kısa filmle karşı çıkın!

Çocuk haklarını kısa filmlerinizle koruyun!

İnsanlık onurunun ihlal edilemeyeceğini, işkence ve kötü muamelenin kabul edilemez olduğunu kısa filmlerinizle gösterin!

Herkes için temiz ve sağlıklı bir dünyada yaşama hakkını gündemde tutun!

Kameralar insan hakları için çalışsın!

Son başvuru tarihi 15 Kasım!

“İnsan Hakları konusunda söyleyecek sözüm, paylaşacak fikrim var” diyen, “kısa film çeken” tüm amatör ve profesyonel film tutkunları, bu çağrı size:

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen Avrupa Birliği 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, amatör ve profesyonel tüm film yönetmenlerini, insan hakları temalı özgün filmleriyle yarışmaya davet ediyor.

Geçin kameraların başına, ulaşabildiğimiz herkese esin kaynağı olalım!

Kadına karşı uygulanan şiddete çekeceğiniz kısa filmle karşı çıkın! Son dönemde yaşanan kadın cinayetlerine karşı toplumda oluşan tepki ve duyarlılık dalgasına katılarak kameralarınızla “dur, yeter” deyin şiddete…

Çocuk haklarını kısa filmlerinizle koruyun! Otuzuncu yılına giren Uluslararası Çocuk Hakları Bildirgesi’nin ruhuna destek verin.

İnsanlık onurunun ihlal edilemeyeceğini, kötü muamele ve işkencenin kabul edilemez olduğunu kısa filmlerinizle gösterin! Düşünce, vicdan ve din özgürlüğünden taviz verilemeyeceğinin altını senaryolarınızla çizin.

Herkes için temiz ve sağlıklı bir dünyada yaşama hakkını savunun! Gelin bu konudaki farkındalığı kısa filmlerinizle arttırın.

Tür ve teknik kısıtı uygulanmayacak olmayacak kısa filmler, 3 ila 10 dakika arasında olmalı.

Başvurularınızı internet üzerinden yapabilirsiniz. Katılım koşullarını ve başvuru formunu https://www.avrupa.info.tr adresinde bulabilirsiniz.

Son başvuru tarihi 15 Kasım 2019, Cuma saat 18:00’dir

Ödüller:

1.lik Ödülü Sony a 6300 18-105mm Kit Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi (1 adet)
Zhiyun Crane 2 3-Aks El Gimbalı (1 adet)

2.lik Ödülü Sony FDR-AX53 4K Video Kamera (1 adet)

3.lük Ödülü GoPro HERO7 Black 4K Aksiyon Kamera (1 adet)

Finale kalan filmler, 2019 Aralık ayında düzenlenecek 9. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri kapsamında izlenebilecek.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Pastırma şov ve “Kayseri Mutfağı” atölyesi’ne büyük ilgi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 16-17 Kasım tarihlerinde düzenlenecek «Kayseri Gastronomi Turizmi Çalıştayı» başladı. Cumartesi …