Ana Sayfa / Haberler / Politika / ASİMDER’den Vali’ye teşekkür ve güncel değerlendirme

ASİMDER’den Vali’ye teşekkür ve güncel değerlendirme

ASİMDER’DEN VALİ ÖKSÜZ’E TEŞEKKÜR…

Kars Ani Harabelerini ziyaret eden Ermeni turistlerin güvenlik güçlerinin bulunmamasını fırsat bilip Ermenistan bayrağı açıp yada gizlice ayin törenleri yaptığını ancak, Kars Valisi ve Jandarma İl Komutanlığınca alınan karar sonucunda 24 saat Jandarma güvenlik güçlerinin hizmet vermesinden dolayı teşekkür eden, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Yıllardır yaptığımız basın açıklamalarıyla gündeme taşıdığımız Kars Ani Harabeleri, Ağrı Dağı ve Van Akdamar Adasında Ermeni turistlerin gelip yaptıkları ziyaretlerde Ermenistan ve sözde Karabağ bayraklarını açmalarının önüne geçilmiyordu. 17.09.2019 tarihinde Kars Valimiz Türker Öksüz, Kars’a bir dizi görüşmeler için gelen Jandarma Asayiş Başkanı Tümgeneral Fuat Güney ile görüşmesi sonucu Kars Ani Harabelerinde Jandarma İl Komutanlığı personelleri 24 saat güvenlik tedbirleri almaya başladılar. Bu güvenlik tedbirleri hem ziyaret eden turistlerin can güvenliği için hem de siyasi amaçlı bayrak açıp gizlice dini tören yapan insanları bırakmamak amaçlıdır” dedi.

ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, “Aynı duyarlı davranışı diğer çevre illerdeki devlet büyüklerimizden de beklemekteyiz. Gerekli tedbirler alındıktan sonra aynı Kars Ani Harabeleri gibi artık kimse gelip ne Ağrı dağının nede Akdamar Adasındaki Ermeni cemaatinin ayininde Ermenistan bayrağı, sözde Karabağ bayrağı ve her hangi bir ermeni terör örgütünün bayrağını açmaya cesaret edemez. Onun için örnek teşkil edeceğini düşündüğümüz Kars Ani Harabelerindeki güvenlik tedbiri kararını alan başta Kars Valimiz Türker Öksüz ve Jandarma Asayiş Bakanımız Tümgeneral Fuat Güney’e ASİMDER Genel Merkezi adına teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

ASİMDER BAŞKANI GÜLBEY, SAMAST NEYSE TEHLERYAN’DA AYNIDIR…

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Ermenistan’ın Şirak vilayetinde 93 yıl önce Almanya’da şerefli Talat paşayı suikast yapan korkak terörist Ermeni asıllı Sogomon Tehleryan’ın heykeli dikilerek ayağının altında Talat Paşa’nın kesik başının konulması af edilmez bir saygısızlık olduğunu söyledi.

Türkiye’de Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın heykelinin dikilmesine izin verilse hoş olup olmayacağını soran ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “Bizler hiçbir zaman ne katilleri nede onları savunup kahraman gösterenleri sahiplenmedik, övmedik ve hatta hep kınadık. Gazeteci Hrant Dink’e karşıda yapılan suikast girişimini yanlış görüp hep kınadık. Ancak, biz ASİMDER’i hep ırkçılıkla suçlayan ve Türkiye’de 4 kez mahkemelere şikayet edenler Ermenistan’ın Şirak vilayetinde bir terörist veya katilin heykeli yapılıyor hatta canına kast ettiği insanın kafasının büstü o katilin heykelinin ayakları altına konuyor. Bunu Ermenistan devleti onaylayıp teröristlere sahip çıkıp heykelin yapılmasına sessiz kalarak izin vermiştir. Bu olaya sessiz kalan başka bir gruba sesleniyoruz. Hrant Dink’e yapılan suikasta ve katiline sessiz kalmayan ve halen her platformda seslendirip suçlu arayan Ermeni gazetesi AGOS ve yandaşları neden sessiz kalmışlarda tepki göstermiyorlar” dedi.

Karadeniz’de bir şehrin belediyesinin Ogün Samast’ın heykelini dikse ayaklarının altına da Dink’in kafa büstünü koysaydı AGOS sessiz kalmayacağını belirten Gülbey, “Eğer Karadeniz’de bir belediye Samast’ın heykelini yapıp Dink’in kafa büstünü o şekilde ayaklar altına alsaydılar her kesimden önce hatta AGOS ve yandaşlarından önce ASİMDER genel merkezi olarak biz tepki gösterirdik. O heykelin sökülmesini ve yapanların cezalandırılmasını yetkililerden talep ederdik. Şimdi soruyoruz! Suikast sonucu öldürülen Hrant Dink’in katili Ogün Samast ile Talat Paşa’yı öldüren katil Sogomon Tehleryan arasında ne fark var ki? Bu katilin heykelinin yapılmasına ve Talat Paşa’ya yapılan saygısızlığa sessiz kaldınız. Katil Sogomon Tehleryan’ın yoksa Ermeni asıllı oluşumu etki etti. Katil katildir Irkı, İnancı, rengi ve cinsiyeti fark etmez. AGOS katilinde senin benim diye tarafı da olmaz” şeklinde konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

CHP Melikgazi delege seçimleri ertelendi

CHP Melikgazi ilçe mahalle delege seçimleri yapılan usulsüzlüklerin tutanakla belirlenmesi üzerine CHP genel merkezinin gözetiminde …