Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Ankara’da ‘mahrem imam’ 100 askere gözaltı kararı, Kayseri’de 4 tutuklama

Ankara’da ‘mahrem imam’ 100 askere gözaltı kararı, Kayseri’de 4 tutuklama

Kayseri. İstanbul ve Denizli’de  FETÖ/PDY “askeri mahrem yapılanmasına” yönelik operasyonda  9 kişi gözaltına alındı.  Savcılık sorgusu tamamlanan şüphelilerden A.G., Y.D., O.F.A. ve U.K. tutuklandı, F.Ş., E.G., Ü.B., A.K. ve T.T. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bu kişiler örgütün “mahrem imamları” tarafından bakkal ve büfelerdeki ankesörlü telefonlardan ardışık aranan, askeri okullardan ilişiği kesilen öğrenciler olduğu öğrenildi.

Öte yandan, Ankara merkezli 41 ilde, gerçekleştirilen benzer operasyonda, ankesörlü telefonlardan periyodik ve ardışık olarak arandıkları tespit edilen 100 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı verildi. Çoğu şüpheli yakalandı. Operasyon ve soruşturmalar devam ediyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

3 cinayet, tarihi eserden 5’i emniyetçi 8 gözaltı ve aranan bir kişi yakalandı, milli boksör kaza kurbanı oldu

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde, yasak aşk yaşadığı iddia edilen kendisi gibi 3 çocuklu …